"Беларускі Гаюн" припинив роботу через злом чат-бота і викрадення даних користувачів
Білоруський моніторинговий проєкт "Беларускі Гаюн" оголосив про завершення своєї діяльності після злому чат-бота, через який збирали інформацію, та викрадення даних про людей. Про це повідомляє Telegram-канал "Беларускі Гаюн | Belarusian Hajun project".
- В результаті несанкціонованого входу сьогодні вранці (5 лютого) був отриманий доступ до чату з ботом "Гаюна", куди збиралася інформація від людей. Ми не знаємо, який обсяг даних міг бути викрадений за той час, поки сторонній акаунт мав доступ. Хочу одразу сказати, що в цій ситуації спрацювала людська помилка, і ця помилка була моєю, - написав засновник "Беларускі Гаюн" Антон Мотолько.
Він зазначив, що люди, які надсилали інформацію через чат-бот з акаунтів, що можуть їх ідентифікувати, потрапили під загрозу. Він також порадив всім, хто довго користується акаунтом у Telegram, видалити його та створити новий.
- На даний момент критичні вразливості виправлені, але я розумію, що, на жаль, нам не вдалося повністю захистити людей, - додав він.
- У грудні 2024 року Центр протидії дезінформації РНБО України розповів про нову шахрайську схему у Telegram, пов'язану з преміум-передплатою. Мета нової схеми - заволодіти персональними даними користувачів для подальших злочинних дій
- У 2023 році у Twitter зафіксували один із найбільших в історії зламів. Хакери вкрали адреси електронної пошти понад 200 мільйонів користувачів соцмережі та розмістили їх на онлайн-форумі.
- У 2022 році Світлана Тихановська розповідала Коротко про про телеграм-канал "Беларускі Гаюн" (@Hajun_BY), через який люди підпільно надсилають інформацію.