MY.UAНовини
"Я не бомжиха, просто так склалося". Чому переселенці опиняються в притулках для безхатьків
"Я не бомжиха, просто так склалося". Чому переселенці опиняються в притулках для безхатьків

"Я не бомжиха, просто так склалося". Чому переселенці опиняються в притулках для безхатьків

Зміст:
  1. Зареєстровані
  2. Розраховувати на себе і на Бога
  3. Стиль життя
  4. "Ми повернемося додому навіть у руїни"
  5. Люди-тіні
  6. Вперед, невідомо куди!

На годиннику 19:50, Львів вже огорнула непроглядна ніч. Під ліхтарем, біля бокового входу стандартної панельки, скупчилися люди. Деякі тихо розмовляють, а більшість просто курять, вбиваючи час. За десять хвилин двері відчиняться, і всі ці люди опиняться в теплі – нічліжка для безхатченків починає роботу о восьмій.

Притулок на вулиці Кирилівській існує багато років. Раніше він займався лише підтримкою безпритульних, але з початком повномасштабного вторгнення ситуація змінилася. Зараз значна частина "клієнтів" – вимушено переміщені особи. Війна залишила їх без даху над головою, проте здаватися вони поки що не збираються. Ці люди сподіваються змінити своє життя на краще, хоча й зізнаються, що готові до будь-якого розвитку подій.

Як влаштований притулок ізсередини та чому переселенці не знаходять кращих варіантів – читайте в репортажі на LIGA.net.

Зареєстровані

О восьмій черговий відчиняє замок і каже через двері: "Заходимо по одному". Спочатку відвідувачі проходять у кімнату, де їх реєструють у журналі. Соцпрацівник Олександр записує імена ще до того, як люди їх називають.

"У нас є такі, що з перервами по три-чотири роки тут живуть, встигаєш запам'ятати, – пояснює він. – Обставини бувають різні. Наприклад, зараз у нас зависли переселенці, яких обіцяли розселити в пансіонатах в області, але через бюрократичні моменти цей процес застопорився невідомо на скільки. Тож вони залишатимуться тут, доки все не вирішиться".

Інформаційний стенд у притулку (Фото: Іван Станіславський)

Олександр працює у притулку понад десять років і пам'ятає, що зазвичай частка немісцевих жителів була дуже незначна, а зараз переселенці — це ледь не половина мешканців. На зміні працюють троє: черговий та два соцпрацівники. Вони залишаються на всю ніч з 50 людьми – це максимальна кількість, яку може прийняти притулок.

Очікувано, що в зимовий період послуги нічліжки стають актуальнішими, але починаючи з 2022 року все забито під зав'язку, незалежно від сезону. Нужденні можуть отримувати тут нічліг, вечерю та допомогу у відновленні документів. З кожним укладається письмова угода, де встановлено кілька правил: потрібно зробити флюорографію та бути у тверезому стані.

Клієнт притулку проходить тест на алкоголь (Фото: Іван Станіславський)

"Слухай, ну ми ж це вже проходили, зараз будеш гудіти у трубку", – лунає спокійний голос чергового від дверей. "Та не пив я", – запевняє зарослий сивою бородою чоловік в насунутій на очі шапці. Черговий дивиться на алкотестер: "Ні, ну кому ти розповідаєш, ще більше, ніж минулого разу. Давай так: або зараз йдеш по-доброму і прийдеш потім тверезий, або більше ти сюди взагалі не повернешся". Той погоджується та мовчки виходить на вулицю.

Розраховувати на себе і на Бога

Кілька похмурих чоловіків один за одним мовчки розписуються у журналі та виходять з кімнати. Раптом у кімнату заходить жінка у білому пальті. В руках вона тримає таку ж світлу кофтину та починає жваво розповідати, як віднайшла її десь у гуманітарному штабі і як вона припала їй до душі. Яскрава постать жінки буквально ріже очі після сіро-чорних фігур.

"Я не бомжиха, просто так склалося", – ніби у відповідь на мій здивований погляд каже жінка. Це пані Анна з Миколаївської області. На батьківщині вона мала фермерське господарство, техніку та свійських тварин. Зараз нічого цього немає, є випадкові підробітки, місце у притулку і трохи особистих речей. Вона погоджується показати свій "куток": на ліжку лежить посуд, книжки та дивна репродукція "Таємної вечері", складена з квасолі, гречки та іншого збіжжя.

"Оце і все моє майно, – саркастично каже пані Анна. – Що було, того вже немає. Що тут зробиш? Ні, я не з тих, які швидко здаються, але якось так виходить, що розраховувати можна лише на себе і на Бога".

Пані Анна демонструє свій новий одяг (Фото: Іван Станіславський)
Ліжко пані Анни (Фото: Іван Станіславський)

Стиль життя

Після реєстрації люди йдуть вечеряти. Схоже, до соцпрацівників тут ставляться як до начальства, а от у їдальні помітно, що атмосфера стає більш неформальною. На стіні висить телевізор, з якого лунає телемарафон — утім, тутешніх мешканців військово-політична ситуація не дуже цікавить. А можливо, просто нагальні загрози у них інші. За вечерею точаться розмови про гуманітарні хаби: де і що видають, хтось згадує про пункт обігріву на вокзалі, інший – про їдальню при храмі. Говорять, що на якомусь ринку охорона — наче звірі, а вночі на вулиці побили Гришку і тепер він у лікарні.

Мешканці притулку за вечерею (Фото: Іван Станіславський)

Спираючись на свій багаторічний досвід, соцпрацівник Олександр каже, що причини, через які люди потребують притулку, суттєво не змінилися. Так, війна додала нову категорію безхатченків, але водночас залишилися зловживання алкоголем та наркотиками, проблеми з законом і родинні негаразди.

"У кожного свої проблеми. Ми розглядаємо ситуацію, намагаємося з'ясувати, що заважає людині рухатися далі. Наприклад, втрачені документи — це поширене явище. Ми складаємо план дій і намагаємося стимулювати людину поступово розв'язувати питання. У кого є чітка мета вибратися – ті зазвичай тут не затримуються. Але для багатьох це кінцева станція, для них, можна сказати, це вже стиль життя такий", – ділиться соцпрацівник.

За період роботи траплялися і нестандартні історії. Олександр пригадує чоловіка, який втратив житло через аферистів і лишився на вулиці. А одна з "новинок" воєнного часу – подружні пари та родини.

"Ми повернемося додому навіть у руїни"

Людмила та Микола – пара середнього віку з Мирнограда на Донеччині. Вона працювала продавчинею, а її чоловік – водієм. До кінця 2023 року, попри небезпеку, подружжя залишалося в рідному місті, доки в одну з ночей будинок поруч не зруйнувало КАБом. Їхнє житло також сильно постраждало.

З січня 2024 року вони мешкають у притулку на Кирилівській. Людмила підробляє кухарем, а Микола не працює через серйозну хворобу. Надати необхідну медичну допомогу йому здатні тільки у місті, тому пара залишається в ситуації, коли не може дозволити собі знімати квартиру у Львові, але й поїхати теж не може.

"Те, що я зараз заробляю, цього не вистачає ні на що. Мені платять відсоток від виторгу, буває така каса за день, що маєш 100 гривень. Але я все одно тримаюся за цю роботу, тому що хоча б проведу день в теплі, а також зможу щось поїсти й взяти трохи з собою", – розповідає Людмила.

Поки триває війна, Микола з Людмилою не бачать для себе майбутнього. Кажуть, що могли б поїхати за кордон, але перспектива залишити свою Батьківщину для них гірша, ніж життя у злиднях. "Якщо буде мир, ми повернемося додому навіть у руїни. А поки ми не знаємо, як воно буде", – приречено знизує плечима жінка.

Наразі від околиць Мирнограда до позицій росіян лише кілька кілометрів, тож вони щодня обстрілюють житлові квартали з артилерії. Місто лежить на шляху, яким ворог наступає на Покровськ, і, можливо, найближчим часом Мирноград перетвориться на руїни або буде окупований.

Люди-тіні

До відбою о 22:00 у притулку вільний час. Хтось пере речі або приймає душ, а хтось читає книгу чи тихо спілкується, сидячи у кімнаті. Якийсь чоловік беззвучно, як тінь, пройшов та ліг на матрац у коридорі між житловими кімнатами. Помітно, що частина людей у притулку поводяться так, наче хочуть бути невидимками. Вони ходять, опустивши очі, й уникають будь-яких контактів. Якщо стати на шляху, така людина омине тебе, наче робот-пилосос ніжку стільця. Здається, вони звикли, що для навколишнього світу їх не існує, і відповідають світу тим самим.

Мешканець притулку читає книгу (Фото: Іван Станіславський)

На лавці біля входу сидить одягнена жінка. Вона здається цілком звичайною, але весь її вигляд, те, як вона дивиться, промовляють, що вона не звідси. Може, прийшла у справах або на когось чекає.

– А ось і Наталія. Чому не роздягаєтесь? Вже вечеря закінчується, – зненацька каже до неї Олександр.

– Я хотіла запитати у вас: чи довго я ще тут можу ночувати? – звертається до нього жінка.

Олександр починає пояснювати, що можна залишатися скільки буде потрібно.

Вперед, невідомо куди!

"Я прихожу сюди остання, щоб менше пересікатися з постійними мешканцями, – починає розповідати Наталія. – Я бомж, але не такий безхатько, як заведено про це говорити. Це не мій стиль життя, і мені важко з цими людьми. Мені дозволили пожити тут місяць, але вже зрозуміло, що затримаюся довше".

Наталія з Херсона, багато років працювала кухарем на флоті. Зізнається, що про своє минуле нікому тут не розповідає, бо досі не звикла до думки, що довелося опуститися до такого життя.

На початку вторгнення будинок Наталії постраждав від обстрілу, а згодом, після підриву росіянами Каховської ГЕС, опинився під водою. Якийсь час жінка жила у притулку в Тернополі, потім з донькою та її чоловіком — на Рівненщині. Але родина сватів виявилася не дуже гостинною, і Наталія була змушена поїхати до Львова. На жаль, адаптуватися їй не вдалося, вартість житла виявилася захмарною.

"Я жила на залізничному вокзалі, мене ганяла поліція, казали погані слова, принижували. Це стандартне ставлення до таких людей. Так я прожила два місяці, поки не отримала запалення легень і не опинилась у лікарні. Потім волонтери привезли мене сюди, все ж краще, ніж на вокзалі", – розповідає Наталія.

Вона ще не повністю оговталася після пневмонії, але не сидить склавши руки. Наталія з іронією зазначає, що "має бізнес" – вантажні перевезення, та дістає з мішка "кравчучку". Жінка чергує на ринках, допомагає покупцям довезти картоплю в мішках або щось інше, а на вокзалі – багаж пасажирам.

Цей сервіс приносить лише 100-200 грн на день, тому без гуманітарної допомоги не обійтися. Значна частина дня проходить в поїздках між благодійними фондами. Сьогодні у Наталії було трохи роботи, й вона почувається втомленою.

Пані Наталія тримає в руках "кравчучку" (Фото: Іван Станіславський)

"Я щодня мрію про повернення до Херсона, але повертатися немає куди. Кожен день сумую за домом і за морем. Біля моря повітря смачніше, тут мені цього дуже не вистачає, я відчуваю, що тут все не рідне. Скільки років я працювала на флоті, а зараз мені соромно, що стала отак жити. Сподіваюся, що це тимчасово, я рухатимуся вперед, хоч і невідомо куди", – каже Наталія і все ж таки йде на вечерю.

Наталія зможе влаштуватися на роботу за фахом після того, як відновить втрачені документи. Разом з фахівцями притулку вони вже працюють над цим. За кілька місяців Наталії виповниться 60 років, і вона отримуватиме хоч якусь пенсію. Цими перспективами й живиться її оптимізм.

О восьмій годині ранку всі мешканці будуть змушені покинути притулок. Такі правила. Ці люди повернуться на вулиці Львова, де, можливо, комусь з них вдасться змінити своє становище.

Олександр розповідає, що іноді його підопічні зникають без попередження. У таких випадках він завжди сподівається, що послуги притулку їм більше не потрібні й вони змогли знайти для себе щось краще. А всі інші о 19:50 знову стоятимуть під ліхтарем будинку на вулиці Кирилівській.

Взимку, залишаючи притулок на денний час, люди кладуть продукти за вікно, щоб ті не зіпсувалися. Бо холодильників у притулку немає (Фото: Іван Станіславський)
Читайте також
Стати дублером в кіно і полюбити гори. Як ветеран, який втратив ногу, повертається до цивільного життя
Теги за темою
война
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Монстры возвращаются: Анонсирован фильм «Годзилла и Конг: Супернова»
GameMag
2025-05-09T22:16:21Z
Умер режиссер «Страха», «Карточного домика» и клипов Мадонны Джеймс Фоули
ZN UA
2025-05-09T22:04:51Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Россия сразу поддержала 30-дневное перемирие в Украине, — Песков
Фокус
2025-05-09T22:00:15Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
США нашли альтернативу аннексии Гренландии - СМИ
Корреспондент
2025-05-09T21:57:08Z
Макрон показал фото с лидерами Европы по дороге в Киев: впервые четверка направляется в Украину вместе
ZN UA
2025-05-10T00:46:38Z
СБУ уволилила топ-чиновника после публикации в СМИ
Корреспондент
2025-05-10T00:27:12Z
Враг уже близко: РФ готовит наступление на Днепропетровщину
Comments UA
2025-05-09T21:06:42Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Пакистан объявил широкомасштабную операцию
Корреспондент
2025-05-10T01:28:04Z
Оформление наследства: можно ли это сделать, если наследодатель проживал ВОТ
ZN UA
2025-05-10T00:12:01Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Болезнь, уничтожающая сады: как не дать курчавости листьев испортить персик
Gazeta UA
2025-05-10T00:00:02Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Травмы при беге останутся в прошлом: ученые нашли возможное спасение для бегунов
Фокус
2025-05-09T17:45:12Z
Будущее, окутанное дымом: ученые выяснили, как каннабис влияет на мужскую фертильность
Фокус
2025-05-09T17:15:37Z
Ученые разработали технологию 3D-печати внутри тела с помощью звука
Корреспондент
2025-05-09T15:57:59Z
Этот сезонный овощ может быть опасным: что известно о редиске
Comments UA
2025-05-09T15:27:56Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Фанаты Metallica вызвали землетрясение в США
Корреспондент
2025-05-09T21:00:44Z
14-летняя девушка чуть не сгорела из-за удара током на электричке под Киевом: видео не для слабонервных
Telegraf
2025-05-09T18:51:28Z
ВСУ "поздравил" Белгород с 9 мая: пострадали росгвардеец и заместитель губернатора. ВИДЕО
Новости Украины
2025-05-09T17:54:44Z
БЭБ предотвратило контрабанду 17 тысяч вейпов
Корреспондент
2025-05-09T17:33:30Z
Водолаз погиб, пытаясь поднять утонувшую яхту миллиардера из Британии
Фокус
2025-05-09T17:15:46Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Новая консоль Nintendo Switch 2: тарифная война может повлиять на продажи
Хвиля
2025-05-10T00:33:26Z
Европейский рынок недвижимости теряет $13 миллиардов инвестиций
Хвиля
2025-05-09T22:21:59Z
Энергетическая стратегия: Польша и Чехия делают ставку на малые модульные реакторы
Хвиля
2025-05-09T20:24:45Z
На украинских АЭС работают пять энергоблоков - МАГАТЭ
Корреспондент
2025-05-09T18:46:42Z
Ассоциация производителей цемента призывает Кабмин обратиться в ЕС по отсрочке CBAM
Апостроф
2025-05-09T18:39:30Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Как подкачать шину без насоса: практические советы для водителей
Gazeta UA
2025-05-10T00:33:39Z
Спортивный жеребец из 90-х: американец сделал из легендарного Mercedes мощную "конфетку"
Знай
2025-05-09T18:51:44Z
Kia представила новый минивэн Carens Clavis
Корреспондент
2025-05-09T18:24:50Z
Стала известна полезная для водителей функция Google Maps, которая поможет избежать штрафов
UAToday
2025-05-09T16:09:41Z
Первый в мире летающий автомобиль продадут за $1 млн: когда AirCar появится на рынке
Фокус
2025-05-09T15:36:44Z
Mitsubishi возвращается на рынок электромобилей
Корреспондент
2025-05-09T15:36:14Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Аномальный холод и дожди: Украину ждет суровая погода до 11 мая
Хвиля
2025-05-09T20:51:11Z
ВСУ два дня держат Теткино в Курской области: россияне бегут
Новости Украины
2025-05-09T20:21:35Z
Эта болотистая окраина стала символом украинской свободы: сегодня здесь самый центр Киева
Telegraf
2025-05-09T19:48:40Z
В ГУР показали беспилотные дрононосцы, атакующие цели в Крыму
Комсомольская правда
2025-05-09T18:58:48Z
Ограничение движения транспорта в Киеве 10 мая: в КГВА назвали причину и предупредили горожан
Политека
2025-05-09T18:01:43Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
В Украине есть мистическая поляна, куда молнии бьют снова и снова. Где ее можно увидеть
Telegraf
2025-05-09T23:34:58Z
Гороскоп на субботу 10 мая 2025 года
UAToday
2025-05-09T16:09:13Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Гороскоп на 10 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-09T16:09:13Z
Что произошло с исчезнувшими украинскими городами: 5 историй о городах-призраках
Comments UA
2025-05-09T15:48:59Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Ушел, и вряд ли вернется: отец Фьюри о боксерской карьере своего сына
Корреспондент
2025-05-09T21:24:04Z
Переход Вирца из Байера в Баварию за 100 млн евро: известны детали
Корреспондент
2025-05-09T20:42:46Z
Магучих с рекордом сезона выиграла престижный турнир в Катаре
Telegraf
2025-05-09T20:22:51Z
Гвардиола: Рассчитываем в следующем матче на участие Холанна
Корреспондент
2025-05-09T20:15:51Z
Ожидается разбор полетов: Шовковский остался недоволен игрой команды
Корреспондент
2025-05-09T19:45:56Z
Пояса просто украдены: отца Фьюри гложет обида за поражения сына
Корреспондент
2025-05-09T19:21:03Z
Толкнул, ибо был зол: Дюбуа о том, почему захотел лишить равновесия Усика
Корреспондент
2025-05-09T18:18:06Z
Магучих в Дохе выигрывает турнир, оказавшись на подиуме на пару с Левченко
Корреспондент
2025-05-09T18:03:00Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
СМИ: Zenless Zone Zero не оправдала ожиданий miHoYo — создатели Genshin Impact делают свою Grand Theft Auto
GameMag
2025-05-09T22:22:52Z
Мрачное фэнтези по мотивам легенд о короле Артуре: Трейлер предзаказов Tainted Grail: The Fall of Avalon на Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-09T22:16:44Z
Killing Floor 3 выпустят 24 июля — релиз отложили на четыре месяца для доработки
GameMag
2025-05-09T22:16:18Z
"Зачем нам поддерживать Xbox?": Мультиплатформенная стратегия Microsoft вызывает недоумение у издателей — СМИ
GameMag
2025-05-09T18:30:09Z
«Безопасный» Палач Рока: появились первые оценки и сравнение версий шутера DOOM: The Dark Ages
GameMag
2025-05-09T16:37:54Z
"Не могу поверить, сколько я выиграл": мужчина потратил 750 долларов на лотерейные билеты
Фокус
2025-05-09T14:36:21Z
У річці на Буковині масово гине риба
AgroNews
2025-05-09T14:19:36Z
Популярный мессенджер наконец-то добавил опцию, которая была уже у всех: что это
Фокус
2025-05-09T14:06:27Z