MY.UAНовини
Як ДюВерней, Ґервіґ і Чжао змінюють Голлівуд: жіночий кіноманіфест за доби Трампа
Як ДюВерней, Ґервіґ і Чжао змінюють Голлівуд: жіночий кіноманіфест за доби Трампа

Як ДюВерней, Ґервіґ і Чжао змінюють Голлівуд: жіночий кіноманіфест за доби Трампа

Як ДюВерней, Ґервіґ і Чжао змінюють Голлівуд: жіночий кіноманіфест за доби Трампа

Від тріумфу «Барбі» Ґрети Ґервіґ до гострої соціальної критики Ави ДюВерней та оскарівського успіху Хлої Чжао — ці три режисерки впевнено підкорюють Голлівуд. Та чи вистоїть «жіночий погляд» під натиском Дональда Трампа, який планує призначити до Голлівуду маскулінних амбасадорів? Розповідаємо про те, як відомі режисерки переглядають усталені канони й чому фемінна перспектива потрібна і глядачам-чоловікам.

Жіноче кіно за часів нової політичної бурі

Ось уже кілька років поспіль у Голлівуді триває одна з найгучніших епох змін за всю історію. Ініціативи, що почалися з руху #MeToo, програм із різноманіття (diversity) і, зрештою, визнання жінок-режисерок журі головних кінопремій, давали надію. Ава ДюВерней стала першою темношкірою жінкою, номінованою на «Золотий глобус» за «Сельму». Хлої Чжао виграла «Оскар» за найкращу режисуру для «Землі кочівників» і стала першою жінкою азійського походження, що досягла такого успіху. Ґрета Ґервіґ установила касовий рекорд для жінок-режисерок («Барбі»).

Здавалося, що жіночий погляд остаточно вирвався з гетто артхаусу й посунув усталене чоловіче домінування. Проте політична ситуація в США, зокрема друге сходження Дональда Трампа на президентську посаду, можуть спричинити відкочування в культурній політиці. Приміром, уже є помітні сигнали, що уряд згортає програми підтримки занадто критичних або соціально гострих тем, а інформаційне поле дедалі більше поляризується.

І ось Трамп інформує, що призначить амбасадорів до Голлівуду, щоби зробити голлівудський бізнес «великим знову». Це Сильвестр Сталлоне, Мел Гібсон і Джон Войт — троє зіркових чоловіків із консервативним минулим. Джон Войт — політично найактивніший із трьох амбасадорів: він відкрито підтримує республіканців і Трампа, часто виступає проти ліберальних ініціатив у Голлівуді. А Мел Гібсон повернувся в кінематограф після скандалів із сексистськими й антисемітськими заявами.

У повідомленні Трампа згадано, що Голлівуд «втратив багато бізнесу» за останні чотири роки через перенесення знімань за кордон (де вигідніші податкові умови й дешевша робоча сила). У США деякі штати (Каліфорнія, Джорджія, Іллінойс) уже мають власні програми зі знижками, але поки що немає федеральної податкової пільги. Конкретні ролі амбасадорів наразі невідомі, проте очікується, що вони пропонуватимуть Трампу, як саме повернути виробництво до США.

Також варто зазначити, що адміністрація Трампа вже запровадила низку постанов, зокрема указ під назвою «Захист жінок від екстремізму гендерної ідеології й відновлення біологічної правди в уряді США» (Defending Women from Gender Ideology Extremism and Restoring Biological Truth to the Federal Government), який фактично повертає офіційне визначення статі виключно до біологічних категорій чоловіка і жінки й наполягає на скасуванні всіх документів, де фігурує поняття гендерної ідентичності. Цим указом забороняються ініціативи, що просувають гендерну ідеологію, а федеральні структури зобов’язані відмовляти у фінансуванні програм, які визнають існування більш як двох гендерів. Фактично це може ускладнити реалізацію кінопроєктів із гнучкішими або небінарними поглядами на жіночність і маскулінність, звужуючи простір для феміністичних чи ЛГБТК+ дружніх сюжетів.

Такі обмеження не лише нівелюють досягнуті раніше кроки в бік різноманіття, а й демонструють, що жіноче кіно може знову опинитись під тиском. Згідно з даними звіту про глобальний гендерний розрив, презентованого на Світовому економічному форумі, гендерної рівності в кіно може бути досягнуто лише за 131 рік, якщо темпи змін не прискоряться. Низка фільмів і програм, які отримували гранти чи державну підтримку завдяки гендерно чутливому контенту, тепер ризикують залишитися поза увагою держави.

Колаж ZN.UA

Усі фільми Ави ДюВерней, Ґервіґ і Чжао успішно проходять тест Бекдел — популярний критерій, що перевіряє, чи є у фільмі щонайменше дві пойменовані жінки, які спілкуються між собою не лише про чоловіків. Окрім того, їхні фільми отримали ReFrame Stamp — відзнаку від профільної організації за гендерний баланс у знімальних групах і на творчих посадах. Це підтверджує, що жіноча оптика вже не є маргінальною: індустрія відзначає й підтримує проєкти, де жінки — не лише перед камерою, а й на керівних творчих позиціях.

Далі — історії про те, як кожна з режисерок знаходила (й досі знаходить) власний голос, чому вони так болісно проходили крізь голлівудську машину і що буде з жіночим кінематографом тепер, коли політичний маятник у США знову гойднувся вправо.

Ава ДюВерней: що робити, коли тобі кажуть — це занадто складно, занадто незручна тема

«Іноді мені кажуть: «Ти не втомилася говорити про рівність?». Ні, я не втомлюся, доки мені не стане очевидно, що багато інших жінок можуть робити фільми де завгодно і як завгодно. Це питання свободи — і я мрію, щоб ці двері були відчинені для всіх», — Ава ДюВерней.

Getty Images

«Люди казали, що книгу «Каста» (авторка — Ізабель Вілкерсон) неможливо адаптувати. А я відповіла: «Я точно це зроблю», — розповідає Ава ДюВерней про свій новий проєкт «Походження» (Origin). 2012 року, коли ДюВерней зняла «Посеред ніде» (й отримала за це приз на фестивалі «Санденс»), їй пророкували кар’єру перспективної незалежної режисерки, проте ніхто не очікував, що вона зніме для великого прокату «Сельму» (2014) — один із найвиразніших фільмів про боротьбу за громадянські права темношкірих американців. Потім ДюВерней здивувала документалкою «13-та» (2016), що викриває расову дискримінацію в тюремній системі США, а згодом іще й мінісеріалом «Коли вони нас побачать» (2019), через який Америка знову заговорила про несправедливі вироки та расовий профайлінг.

Колаж ZN.UA

Те, що Ава обрала такий складний шлях, пояснюється її пристрастю й до соціальної тематики, й до справжнього впливу, який може мати кіно: «Я не хочу просто створювати фільми, я хочу, щоб люди переглядали свої уявлення про суспільство». У новому фільмі «Походження» ДюВерней адаптує складний нон-фікшн — концепцію каст у суспільстві, яку Ізабель Вілкерсон досліджує на прикладі трьох контекстів: расизму в США, кастової дискримінації в Індії й антисемітизму за часів Третього райху. Жодна студія, за словами Ави, не вклалася в таке інтелектуальне кіно. Режисерка пішла шляхом незалежного фінансування.

«Пристрасть і цікавість приваблюють людей», — каже ДюВерней, пояснюючи, що для неї життєво важливо реалізувати те, у що справді вірить, інакше цей клопіт — «знайти гроші, організувати команду, поїхати на три континенти за 37 днів знімань» — стає нестерпним. У «Походженні» грають здебільшого темношкірі актори, а в головній ролі — Онжаню Елліс, яка раніше здобула номінацію на «Оскар» («Король Річард»). Як і в «Сельмі» чи «13-тій», ДюВерней веде глядача у важкі, болісні теми, але дає простір відчути надію: «У цих історіях ми бачимо травми, але водночас і великий потенціал солідарності: пригноблення взаємопов’язані (oppression is linked), та якщо визнати спільне підґрунтя проблем, ми зможемо боротися разом».

У ліберальніші часи такі проєкти могли б одержувати підтримку з державних чи квазідержавних фондів. Але зараз, визнає ДюВерней, ми знов опинилися в полі, де уряд готовий зменшити фінансування, а консервативні політики запитують, чому нові фільми так зосереджені на критиці системних нерівностей. «Та все ж-таки, — каже режисерка, — мені важливо продовжувати, щоб уберегти простір для чесних історій».

На думку ДюВерней, Трамп вирішив атакувати різноманітність, рівність та інклюзивність іще до того, як дізнався всі факти. Проте Ава не втрачає оптимізму: «Ніхто нас не врятує, якщо самі цього не зробимо».

Ґрета Ґервіґ: від камерної «Леді Бьорд» до поп-вибуху «Барбі»

«Ми живемо у світі, що досі повільно приймає різноманіття. Часом треба просто взяти камеру й розповісти те, що не вписується у формули. Для мене фільм — це великий простір для справжньої чесності», — Ґрета Ґервіґ.

Getty Images

Якщо Ава ДюВерней долала шлях документалістики й потужних соціальних історій, то Ґрета Ґервіґ протягом тривалого часу перебувала в значно камернішому просторі інді-комедій, де часто грала сама й виступала співавторкою сценаріїв. Її стрічка «Френсіс Ха» (2012), написана спільно з чоловіком Ноа Баумбахом, стала культовою у світі малобюджетного мамблкору. А потім Ґрета вирішила спробувати себе в режисурі соло. «Леді Бьорд» (2017) принесла їй (уп’яте в історії для жінки) номінацію на «Оскар». 2023 року попри рекордні касові збори («Барбі» — 1,4 млрд дол.) режисерку залишили без номінації в категорії «Найкраща режисура».

Колаж ZN.UA

Сценарну роботу Ґервіґ називає болісною через внутрішній перфекціонізм: «Писати — це як іти наодинці проти дракона; тобі страшно, й ніхто не бачить, що відбувається у твоїй голові, поки ти не приносиш результату». Проте результати вражають: «Маленькі жінки» (2019) стали чи не найемоційнішою екранізацією класичного роману Луїзи Мей Олкотт, викликавши нову хвилю зацікавлення жіночою літературою ХІХ століття. «Барбі» (2023) став найкасовішим фільмом, знятим жінкою-режисеркою, та зібрав величезну фан-базу (пригадаймо тисячі глядачів, які приходили на показ у рожевому). Дані The Hollywood Reporter свідчать, що приблизно 35–40% глядачів «Барбі» першого вікенду показу були чоловіками.

Водночас фільм знайшов і опонентів. «Барбі» опинився під прицілом консервативних коментаторів, які називали його «антиамериканським». Для Ґервіґ це — не дивина: «Коли я взялася за «Барбі», то знала, що когось це здивує або й обурить. Але якщо в цій історії є щось особисте, щось про нас, про тонкі місця, ми досягнемо головного — глядач відчуватиме, що його чують». Ґервіґ доводить: розважальне кіно може бути фемінним, глибоким і попкорновим водночас.

Хлої Чжао: гармонія Інь і Ян, супергерої, які плачуть, і мудрість Дао

«Для мене фемінна перспектива — це про внутрішню свободу. Я виросла в суспільстві, де від жінок вимагали бути «зручними». В кіно ж я хотіла вивільнити героїнь — і водночас дозволити й чоловікам, і жінкам справді відчути свої емоції без сорому», — Хлої Чжао.

Getty Images

«Оскар» Хлої Чжао за «Землю кочівників» (Nomadland) ознаменував перший в історії випадок визнання жінки азійського походження найкращою режисеркою. Однак перед тим вона знімала скромне інді-кіно: «Пісні, яких мене навчили брати» (2015) про життя в резервації племені лакота, «Вершник» (2017) про травмованого ковбоя родео. Чжао завжди цікавили персонажі з непростим життям, часто маргіналізовані. Вона бере переважно непрофесійних акторів, створює автентичне, майже документальне відчуття й водночас уплітає тонкі філософські розмисли про свободу та природу.

Колаж ZN.UA

«Я виросла в Китаї, де важлива концепція рівноваги Інь та Ян», — розповідає режисерка. Вона пояснює: жіночий (фемінний) і чоловічий (маскулінний) принципи мають гармоніювати. Тому Чжао подобається показувати «закритих» чоловіків, які вчаться плакати й бути вразливими (як у «Вершнику», так і в супергеройському фільмі «Вічні» (Eternals), де персонаж Ікаріс — класичний сильний герой — теж відчуває горе й плаче). «Можна назвати це жіночим поглядом, а можна — просто гармонією», — каже Чжао.

Здавалося б, «Земля кочівників» із її м’яким гумором і увагою до невидимих людей (номади в США) мала б зазнати труднощів у широкому прокаті. Але Чжао достукалася до сердець глядачів, зібравши нагороди в усьому світі. Рецензенти з низки провідних видань (IndieWire, Variety, The Guardian) сприйняли фільм як доказ оновленого Голлівуду, що цінує етнічне та жіноче різноманіття.

Проте з поверненням Дональда Трампа, його риторики «Америка передусім» і критики «примхливих лівих тенденцій» оглядачі припускають, що наступні проєкти Чжао, орієнтовані на інді-сегмент або меншини, можуть стикнутися з меншим зацікавленням або підтримкою з боку державних структур. Режисерка залишається оптимістичною: «Ніхто не змусить мене відмовитися показувати персонажів, які плачуть або переживають травми. Якщо великим студіям це не цікаво, я знайду інші шляхи. Культура весь час змінюється, а наша мета — рухатися разом із нею».

Три сили вітру — єдина хвиля змін

Попри різні творчі почерки й неоднакове походження Ава, Ґрета та Хлої втілюють спільну ідею: жіночий чи фемінний погляд — це не просто «про жінок». Це про ширший спектр емоцій, свободу вираження та злам одновимірних шаблонів. Власне, тому їхні фільми знаходять відгук і серед глядачів-чоловіків.

У розмові Хлої, Ґрета й Ава згадують свої духовні чи творчі «опори»: це може бути китайська філософія, феміністичний аналіз, документальне коріння. Але загальна ідея спільна: не віддавати жіночого голосу як чогось приватного чи маргінального, а зробити його головною силою, що рухає історії в кіноіндустрії.

З одного боку, перемоги жінок-режисерок останніх років вражають: «Оскари» (Кетрін Біґелоу («Володар бурі»), Хлої Чжао («Земля кочівників»), Джейн Кемпіон («У руках пса»), гучні збори «Барбі», суспільний розголос «Сельми» чи «13-ї», включення проблематики жінок до широкої агенди міжнародних кінофестивалів. Здавалося б, жіноче кіно нарешті підкорило твердині Голлівуду. З іншого — в політиці США відчувається «кульбіт»: нова адміністрація Трампа явно не буде аж надто дружньою до тих, хто відкрито критикує патріархальні норми.

Ава ДюВерней вражає соціальною сміливістю: режисерка відкрито досліджує расові та соціальні травми, демонструючи, що жінка цілком здатна знімати потужне політичне кіно, яке обговорює вся країна. Згадаймо резонанс кримінального мінісеріалу «Коли вони нас побачать». Афроамериканських і латиноамериканських підлітків, відомих як «п’ятірка з Центрального парку» помилково звинуватили у зґвалтуванні дівчини 1989 року, а вироки скасували лише 2002-го. Опра Вінфрі презентувала спеціальний епізод мінісеріалу — «Коли вони побачать нас зараз», що включав розмову з нині вже дорослими чоловіками, яких ДюВерней називає «виправданою п’ятіркою».

Ґрета Ґервіґ відійшла від камерних авторських драм і зняла блокбастер «Барбі», зберігши власний стиль. Так вона довела, що жіноча оптика може однаково влучно проявлятись як у невеликому фільмі про внутрішні драми, так і в розважальному мейнстримі.

Хлої Чжао починала з дрібних інді-проєктів, проте згодом зайнялася супергеройським кіно («Вічні» від Marvel), аби розширити межі наративу та ввести теми сумніву, духовності, непевності героя. Водночас усі три режисерки пропонують новий ракурс і для чоловічих образів: персонажі-ковбої, які плачуть, або супергерої, що сумніваються у власній силі, — це теж частина фемінного погляду. Чжао каже: «Нам усім трохи бракує жіночого тепла. І чоловікам, і жінкам. Фільм — місце, де можна це відкрити».

Ще один спільний знаменник — прагнення розширити доступ до кіновиробництва: Ава ДюВерней із власною компанією Array допомагає молодим жінкам і представникам меншин увійти в індустрію, Ґервіґ послідовно виступає за рівність гонорарів актрис і акторів, а Чжао запрошує на майданчик представників корінних народів і тих, кого рідко показують у Голлівуді, аби донести до глядача «Америку непарадну» (America unadorned).

«У кожного з нас є «територія визволення», — каже Ава ДюВерней. — Для мене це — мій кампус Array, де ми можемо збиратися й говорити про те, що хочемо знімати, без цензури. І це ж може бути просто ваш внутрішній простір, якщо у вас іще немає ресурсів. Але так чи так ми маємо створити місце, де народжуються відверті історії... Може, ми повернемося до часів, коли потрібно буде знову виборювати право на історії».

Режисерка згадує, що зараз фінансування великих студій ризикує піти на сиквели чи безпечні пригодницькі фільми, в яких уникають гострих питань. Тим більше якщо амбасадори просуватимуть курс на неконфліктний блокбастер. «Мені не потрібна система, яка вдає, ніби голос жінок — це щось маргінальне. Ми тут, ми в центрі, й ми залишимося», — каже ДюВерней.

У Ґервіґ — власне бачення: «Я люблю всі аспекти кіно, але найбільше — коли воно збирає аудиторію й дарує «спільний сміх і сльози». Якщо ти фальшуєш, люди це відчувають. Якщо ж ти щирий і дивишся на світ не згори, а як співучасник, — вони йдуть за тобою». Режисерка додає: «Коли ти береш камеру й говориш про жінок — ти відкриваєш простір для правди, яка довго залишалася за кадром. І ця правда не лише жіноча — вона про людськість загалом».

Попри чергові виклики жіночі історії продовжують формувати Голлівуд. І наразі жодна політична буря не може зупинити цю хвилю.

 

Спілкування з режисерками відбулося в межах підготовки до міжнародного дослідницького проєкту (U)CAGE — Cinema on Aging and Gender in Europe.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Переход на новый стандарт электронапряжения: как экономить свет
ZN UA
2025-07-07T22:22:18Z
Apple подала апелляцию на штраф ЕС в размере €500 млн
Корреспондент
2025-07-07T22:15:20Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Три причины, почему просыпаемся за мгновение до звонка будильника
Gazeta UA
2025-07-07T21:42:40Z
На руки не дадут, но можно отоварить: пенсионеры получат дополнительную тысячу гривен - на что разрешат потратить
Знай
2025-07-07T17:36:04Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Все ли люди готовы к демократии? Неприятная правда
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T20:24:36Z
Подозреваемый в коррупции Чернышов останется в Киеве: делегацию в Риме возглавит другой человек
ZN UA
2025-07-07T22:51:51Z
Трамп угрожает Казахстану 25% пошлинами и назвал условия их неприменения
TSN
2025-07-07T22:48:46Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
РФ продвигается в районе Каменского и Торецка - DeepState
Gazeta UA
2025-07-07T22:54:48Z
На Сумщине от обстрела погиб мужчина
Корреспондент
2025-07-07T22:09:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
"Это печальная статистика": 11-классники заканчивают украинские школы дистанционно, чтобы уехать за границу
Фокус
2025-07-07T23:06:53Z
Во время войны в РФ при странных обстоятельствах умерло 20 чиновников - СМИ
Корреспондент
2025-07-07T23:00:50Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Будни городских птиц: воробьи исчезают, вороны голодают, а попугаи размножаются
Комсомольская правда
2025-07-07T14:45:37Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Жить долго и счастливо и умереть и один день: миф или реальность
Comments UA
2025-07-07T22:00:26Z
Мясо как масло: как за 15 минут сделать стейк нежным, как в ресторане
Знай
2025-07-07T19:51:21Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Очередная авария "теневого" танкера РФ: в соцсетях пишут о взрыве
Корреспондент
2025-07-07T22:30:46Z
В Екатеринбурге РФ из-за пожара на складе привлекли пожарный поезд из-за пожара на складе
Новости Украины
2025-07-07T20:54:10Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Супруга Козловского в купальнике очаровала фигурой и показала свой отдых с сыном
TSN
2025-07-07T19:36:09Z
Никто не решался строить здесь 500 лет, но этот особняк изменил правила игры
Telegraf
2025-07-07T19:24:41Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Porsche представила новую спецверсию 911
Корреспондент
2025-07-07T17:30:56Z
Важно перед поездкой: где за границей не признают украинское водительское удостоверение
Comments UA
2025-07-07T13:15:51Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Зачем водители держат в гараже теннисный мячик: интересный лайфхак
Gazeta UA
2025-07-07T09:03:13Z
"Не бита, не крашена" - 5 фраз, разоблачающих перекупов авто
Знай
2025-07-06T20:51:59Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Подводные камни Krafton: Создателя Subnautica выгнали из собственной студии
GameMag
2025-07-07T21:33:17Z
В Саудовской Аравии начинается мировой чемпионат по киберспорту
Корреспондент
2025-07-07T20:06:30Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Новый раздел "Ветеран Pro" появился в приложении "Дія"
ZN UA
2025-07-07T15:00:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
ПСЖ — "Реал": онлайн-трансляция матча Клубного чемпионата мира-2025
ZN UA
2025-07-07T23:18:15Z
Один из самых дорогих новичков Манчестер Сити может быть продан
Корреспондент
2025-07-07T18:09:21Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Щенсны останется в Барселоне, продлив свое соглашение с клубом
Корреспондент
2025-07-07T17:15:36Z
Галатасарай планирует сделать попытку трансфера Осимхена
Корреспондент
2025-07-07T16:48:11Z