MY.UAНовини
Як ДюВерней, Ґервіґ і Чжао змінюють Голлівуд: жіночий кіноманіфест за доби Трампа
Як ДюВерней, Ґервіґ і Чжао змінюють Голлівуд: жіночий кіноманіфест за доби Трампа

Як ДюВерней, Ґервіґ і Чжао змінюють Голлівуд: жіночий кіноманіфест за доби Трампа

Як ДюВерней, Ґервіґ і Чжао змінюють Голлівуд: жіночий кіноманіфест за доби Трампа

Від тріумфу «Барбі» Ґрети Ґервіґ до гострої соціальної критики Ави ДюВерней та оскарівського успіху Хлої Чжао — ці три режисерки впевнено підкорюють Голлівуд. Та чи вистоїть «жіночий погляд» під натиском Дональда Трампа, який планує призначити до Голлівуду маскулінних амбасадорів? Розповідаємо про те, як відомі режисерки переглядають усталені канони й чому фемінна перспектива потрібна і глядачам-чоловікам.

Жіноче кіно за часів нової політичної бурі

Ось уже кілька років поспіль у Голлівуді триває одна з найгучніших епох змін за всю історію. Ініціативи, що почалися з руху #MeToo, програм із різноманіття (diversity) і, зрештою, визнання жінок-режисерок журі головних кінопремій, давали надію. Ава ДюВерней стала першою темношкірою жінкою, номінованою на «Золотий глобус» за «Сельму». Хлої Чжао виграла «Оскар» за найкращу режисуру для «Землі кочівників» і стала першою жінкою азійського походження, що досягла такого успіху. Ґрета Ґервіґ установила касовий рекорд для жінок-режисерок («Барбі»).

Здавалося, що жіночий погляд остаточно вирвався з гетто артхаусу й посунув усталене чоловіче домінування. Проте політична ситуація в США, зокрема друге сходження Дональда Трампа на президентську посаду, можуть спричинити відкочування в культурній політиці. Приміром, уже є помітні сигнали, що уряд згортає програми підтримки занадто критичних або соціально гострих тем, а інформаційне поле дедалі більше поляризується.

І ось Трамп інформує, що призначить амбасадорів до Голлівуду, щоби зробити голлівудський бізнес «великим знову». Це Сильвестр Сталлоне, Мел Гібсон і Джон Войт — троє зіркових чоловіків із консервативним минулим. Джон Войт — політично найактивніший із трьох амбасадорів: він відкрито підтримує республіканців і Трампа, часто виступає проти ліберальних ініціатив у Голлівуді. А Мел Гібсон повернувся в кінематограф після скандалів із сексистськими й антисемітськими заявами.

У повідомленні Трампа згадано, що Голлівуд «втратив багато бізнесу» за останні чотири роки через перенесення знімань за кордон (де вигідніші податкові умови й дешевша робоча сила). У США деякі штати (Каліфорнія, Джорджія, Іллінойс) уже мають власні програми зі знижками, але поки що немає федеральної податкової пільги. Конкретні ролі амбасадорів наразі невідомі, проте очікується, що вони пропонуватимуть Трампу, як саме повернути виробництво до США.

Також варто зазначити, що адміністрація Трампа вже запровадила низку постанов, зокрема указ під назвою «Захист жінок від екстремізму гендерної ідеології й відновлення біологічної правди в уряді США» (Defending Women from Gender Ideology Extremism and Restoring Biological Truth to the Federal Government), який фактично повертає офіційне визначення статі виключно до біологічних категорій чоловіка і жінки й наполягає на скасуванні всіх документів, де фігурує поняття гендерної ідентичності. Цим указом забороняються ініціативи, що просувають гендерну ідеологію, а федеральні структури зобов’язані відмовляти у фінансуванні програм, які визнають існування більш як двох гендерів. Фактично це може ускладнити реалізацію кінопроєктів із гнучкішими або небінарними поглядами на жіночність і маскулінність, звужуючи простір для феміністичних чи ЛГБТК+ дружніх сюжетів.

Такі обмеження не лише нівелюють досягнуті раніше кроки в бік різноманіття, а й демонструють, що жіноче кіно може знову опинитись під тиском. Згідно з даними звіту про глобальний гендерний розрив, презентованого на Світовому економічному форумі, гендерної рівності в кіно може бути досягнуто лише за 131 рік, якщо темпи змін не прискоряться. Низка фільмів і програм, які отримували гранти чи державну підтримку завдяки гендерно чутливому контенту, тепер ризикують залишитися поза увагою держави.

Колаж ZN.UA

Усі фільми Ави ДюВерней, Ґервіґ і Чжао успішно проходять тест Бекдел — популярний критерій, що перевіряє, чи є у фільмі щонайменше дві пойменовані жінки, які спілкуються між собою не лише про чоловіків. Окрім того, їхні фільми отримали ReFrame Stamp — відзнаку від профільної організації за гендерний баланс у знімальних групах і на творчих посадах. Це підтверджує, що жіноча оптика вже не є маргінальною: індустрія відзначає й підтримує проєкти, де жінки — не лише перед камерою, а й на керівних творчих позиціях.

Далі — історії про те, як кожна з режисерок знаходила (й досі знаходить) власний голос, чому вони так болісно проходили крізь голлівудську машину і що буде з жіночим кінематографом тепер, коли політичний маятник у США знову гойднувся вправо.

Ава ДюВерней: що робити, коли тобі кажуть — це занадто складно, занадто незручна тема

«Іноді мені кажуть: «Ти не втомилася говорити про рівність?». Ні, я не втомлюся, доки мені не стане очевидно, що багато інших жінок можуть робити фільми де завгодно і як завгодно. Це питання свободи — і я мрію, щоб ці двері були відчинені для всіх», — Ава ДюВерней.

Getty Images

«Люди казали, що книгу «Каста» (авторка — Ізабель Вілкерсон) неможливо адаптувати. А я відповіла: «Я точно це зроблю», — розповідає Ава ДюВерней про свій новий проєкт «Походження» (Origin). 2012 року, коли ДюВерней зняла «Посеред ніде» (й отримала за це приз на фестивалі «Санденс»), їй пророкували кар’єру перспективної незалежної режисерки, проте ніхто не очікував, що вона зніме для великого прокату «Сельму» (2014) — один із найвиразніших фільмів про боротьбу за громадянські права темношкірих американців. Потім ДюВерней здивувала документалкою «13-та» (2016), що викриває расову дискримінацію в тюремній системі США, а згодом іще й мінісеріалом «Коли вони нас побачать» (2019), через який Америка знову заговорила про несправедливі вироки та расовий профайлінг.

Колаж ZN.UA

Те, що Ава обрала такий складний шлях, пояснюється її пристрастю й до соціальної тематики, й до справжнього впливу, який може мати кіно: «Я не хочу просто створювати фільми, я хочу, щоб люди переглядали свої уявлення про суспільство». У новому фільмі «Походження» ДюВерней адаптує складний нон-фікшн — концепцію каст у суспільстві, яку Ізабель Вілкерсон досліджує на прикладі трьох контекстів: расизму в США, кастової дискримінації в Індії й антисемітизму за часів Третього райху. Жодна студія, за словами Ави, не вклалася в таке інтелектуальне кіно. Режисерка пішла шляхом незалежного фінансування.

«Пристрасть і цікавість приваблюють людей», — каже ДюВерней, пояснюючи, що для неї життєво важливо реалізувати те, у що справді вірить, інакше цей клопіт — «знайти гроші, організувати команду, поїхати на три континенти за 37 днів знімань» — стає нестерпним. У «Походженні» грають здебільшого темношкірі актори, а в головній ролі — Онжаню Елліс, яка раніше здобула номінацію на «Оскар» («Король Річард»). Як і в «Сельмі» чи «13-тій», ДюВерней веде глядача у важкі, болісні теми, але дає простір відчути надію: «У цих історіях ми бачимо травми, але водночас і великий потенціал солідарності: пригноблення взаємопов’язані (oppression is linked), та якщо визнати спільне підґрунтя проблем, ми зможемо боротися разом».

У ліберальніші часи такі проєкти могли б одержувати підтримку з державних чи квазідержавних фондів. Але зараз, визнає ДюВерней, ми знов опинилися в полі, де уряд готовий зменшити фінансування, а консервативні політики запитують, чому нові фільми так зосереджені на критиці системних нерівностей. «Та все ж-таки, — каже режисерка, — мені важливо продовжувати, щоб уберегти простір для чесних історій».

На думку ДюВерней, Трамп вирішив атакувати різноманітність, рівність та інклюзивність іще до того, як дізнався всі факти. Проте Ава не втрачає оптимізму: «Ніхто нас не врятує, якщо самі цього не зробимо».

Ґрета Ґервіґ: від камерної «Леді Бьорд» до поп-вибуху «Барбі»

«Ми живемо у світі, що досі повільно приймає різноманіття. Часом треба просто взяти камеру й розповісти те, що не вписується у формули. Для мене фільм — це великий простір для справжньої чесності», — Ґрета Ґервіґ.

Getty Images

Якщо Ава ДюВерней долала шлях документалістики й потужних соціальних історій, то Ґрета Ґервіґ протягом тривалого часу перебувала в значно камернішому просторі інді-комедій, де часто грала сама й виступала співавторкою сценаріїв. Її стрічка «Френсіс Ха» (2012), написана спільно з чоловіком Ноа Баумбахом, стала культовою у світі малобюджетного мамблкору. А потім Ґрета вирішила спробувати себе в режисурі соло. «Леді Бьорд» (2017) принесла їй (уп’яте в історії для жінки) номінацію на «Оскар». 2023 року попри рекордні касові збори («Барбі» — 1,4 млрд дол.) режисерку залишили без номінації в категорії «Найкраща режисура».

Колаж ZN.UA

Сценарну роботу Ґервіґ називає болісною через внутрішній перфекціонізм: «Писати — це як іти наодинці проти дракона; тобі страшно, й ніхто не бачить, що відбувається у твоїй голові, поки ти не приносиш результату». Проте результати вражають: «Маленькі жінки» (2019) стали чи не найемоційнішою екранізацією класичного роману Луїзи Мей Олкотт, викликавши нову хвилю зацікавлення жіночою літературою ХІХ століття. «Барбі» (2023) став найкасовішим фільмом, знятим жінкою-режисеркою, та зібрав величезну фан-базу (пригадаймо тисячі глядачів, які приходили на показ у рожевому). Дані The Hollywood Reporter свідчать, що приблизно 35–40% глядачів «Барбі» першого вікенду показу були чоловіками.

Водночас фільм знайшов і опонентів. «Барбі» опинився під прицілом консервативних коментаторів, які називали його «антиамериканським». Для Ґервіґ це — не дивина: «Коли я взялася за «Барбі», то знала, що когось це здивує або й обурить. Але якщо в цій історії є щось особисте, щось про нас, про тонкі місця, ми досягнемо головного — глядач відчуватиме, що його чують». Ґервіґ доводить: розважальне кіно може бути фемінним, глибоким і попкорновим водночас.

Хлої Чжао: гармонія Інь і Ян, супергерої, які плачуть, і мудрість Дао

«Для мене фемінна перспектива — це про внутрішню свободу. Я виросла в суспільстві, де від жінок вимагали бути «зручними». В кіно ж я хотіла вивільнити героїнь — і водночас дозволити й чоловікам, і жінкам справді відчути свої емоції без сорому», — Хлої Чжао.

Getty Images

«Оскар» Хлої Чжао за «Землю кочівників» (Nomadland) ознаменував перший в історії випадок визнання жінки азійського походження найкращою режисеркою. Однак перед тим вона знімала скромне інді-кіно: «Пісні, яких мене навчили брати» (2015) про життя в резервації племені лакота, «Вершник» (2017) про травмованого ковбоя родео. Чжао завжди цікавили персонажі з непростим життям, часто маргіналізовані. Вона бере переважно непрофесійних акторів, створює автентичне, майже документальне відчуття й водночас уплітає тонкі філософські розмисли про свободу та природу.

Колаж ZN.UA

«Я виросла в Китаї, де важлива концепція рівноваги Інь та Ян», — розповідає режисерка. Вона пояснює: жіночий (фемінний) і чоловічий (маскулінний) принципи мають гармоніювати. Тому Чжао подобається показувати «закритих» чоловіків, які вчаться плакати й бути вразливими (як у «Вершнику», так і в супергеройському фільмі «Вічні» (Eternals), де персонаж Ікаріс — класичний сильний герой — теж відчуває горе й плаче). «Можна назвати це жіночим поглядом, а можна — просто гармонією», — каже Чжао.

Здавалося б, «Земля кочівників» із її м’яким гумором і увагою до невидимих людей (номади в США) мала б зазнати труднощів у широкому прокаті. Але Чжао достукалася до сердець глядачів, зібравши нагороди в усьому світі. Рецензенти з низки провідних видань (IndieWire, Variety, The Guardian) сприйняли фільм як доказ оновленого Голлівуду, що цінує етнічне та жіноче різноманіття.

Проте з поверненням Дональда Трампа, його риторики «Америка передусім» і критики «примхливих лівих тенденцій» оглядачі припускають, що наступні проєкти Чжао, орієнтовані на інді-сегмент або меншини, можуть стикнутися з меншим зацікавленням або підтримкою з боку державних структур. Режисерка залишається оптимістичною: «Ніхто не змусить мене відмовитися показувати персонажів, які плачуть або переживають травми. Якщо великим студіям це не цікаво, я знайду інші шляхи. Культура весь час змінюється, а наша мета — рухатися разом із нею».

Три сили вітру — єдина хвиля змін

Попри різні творчі почерки й неоднакове походження Ава, Ґрета та Хлої втілюють спільну ідею: жіночий чи фемінний погляд — це не просто «про жінок». Це про ширший спектр емоцій, свободу вираження та злам одновимірних шаблонів. Власне, тому їхні фільми знаходять відгук і серед глядачів-чоловіків.

У розмові Хлої, Ґрета й Ава згадують свої духовні чи творчі «опори»: це може бути китайська філософія, феміністичний аналіз, документальне коріння. Але загальна ідея спільна: не віддавати жіночого голосу як чогось приватного чи маргінального, а зробити його головною силою, що рухає історії в кіноіндустрії.

З одного боку, перемоги жінок-режисерок останніх років вражають: «Оскари» (Кетрін Біґелоу («Володар бурі»), Хлої Чжао («Земля кочівників»), Джейн Кемпіон («У руках пса»), гучні збори «Барбі», суспільний розголос «Сельми» чи «13-ї», включення проблематики жінок до широкої агенди міжнародних кінофестивалів. Здавалося б, жіноче кіно нарешті підкорило твердині Голлівуду. З іншого — в політиці США відчувається «кульбіт»: нова адміністрація Трампа явно не буде аж надто дружньою до тих, хто відкрито критикує патріархальні норми.

Ава ДюВерней вражає соціальною сміливістю: режисерка відкрито досліджує расові та соціальні травми, демонструючи, що жінка цілком здатна знімати потужне політичне кіно, яке обговорює вся країна. Згадаймо резонанс кримінального мінісеріалу «Коли вони нас побачать». Афроамериканських і латиноамериканських підлітків, відомих як «п’ятірка з Центрального парку» помилково звинуватили у зґвалтуванні дівчини 1989 року, а вироки скасували лише 2002-го. Опра Вінфрі презентувала спеціальний епізод мінісеріалу — «Коли вони побачать нас зараз», що включав розмову з нині вже дорослими чоловіками, яких ДюВерней називає «виправданою п’ятіркою».

Ґрета Ґервіґ відійшла від камерних авторських драм і зняла блокбастер «Барбі», зберігши власний стиль. Так вона довела, що жіноча оптика може однаково влучно проявлятись як у невеликому фільмі про внутрішні драми, так і в розважальному мейнстримі.

Хлої Чжао починала з дрібних інді-проєктів, проте згодом зайнялася супергеройським кіно («Вічні» від Marvel), аби розширити межі наративу та ввести теми сумніву, духовності, непевності героя. Водночас усі три режисерки пропонують новий ракурс і для чоловічих образів: персонажі-ковбої, які плачуть, або супергерої, що сумніваються у власній силі, — це теж частина фемінного погляду. Чжао каже: «Нам усім трохи бракує жіночого тепла. І чоловікам, і жінкам. Фільм — місце, де можна це відкрити».

Ще один спільний знаменник — прагнення розширити доступ до кіновиробництва: Ава ДюВерней із власною компанією Array допомагає молодим жінкам і представникам меншин увійти в індустрію, Ґервіґ послідовно виступає за рівність гонорарів актрис і акторів, а Чжао запрошує на майданчик представників корінних народів і тих, кого рідко показують у Голлівуді, аби донести до глядача «Америку непарадну» (America unadorned).

«У кожного з нас є «територія визволення», — каже Ава ДюВерней. — Для мене це — мій кампус Array, де ми можемо збиратися й говорити про те, що хочемо знімати, без цензури. І це ж може бути просто ваш внутрішній простір, якщо у вас іще немає ресурсів. Але так чи так ми маємо створити місце, де народжуються відверті історії... Може, ми повернемося до часів, коли потрібно буде знову виборювати право на історії».

Режисерка згадує, що зараз фінансування великих студій ризикує піти на сиквели чи безпечні пригодницькі фільми, в яких уникають гострих питань. Тим більше якщо амбасадори просуватимуть курс на неконфліктний блокбастер. «Мені не потрібна система, яка вдає, ніби голос жінок — це щось маргінальне. Ми тут, ми в центрі, й ми залишимося», — каже ДюВерней.

У Ґервіґ — власне бачення: «Я люблю всі аспекти кіно, але найбільше — коли воно збирає аудиторію й дарує «спільний сміх і сльози». Якщо ти фальшуєш, люди це відчувають. Якщо ж ти щирий і дивишся на світ не згори, а як співучасник, — вони йдуть за тобою». Режисерка додає: «Коли ти береш камеру й говориш про жінок — ти відкриваєш простір для правди, яка довго залишалася за кадром. І ця правда не лише жіноча — вона про людськість загалом».

Попри чергові виклики жіночі історії продовжують формувати Голлівуд. І наразі жодна політична буря не може зупинити цю хвилю.

 

Спілкування з режисерками відбулося в межах підготовки до міжнародного дослідницького проєкту (U)CAGE — Cinema on Aging and Gender in Europe.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зараз мріють мільйони: яку професію вважали ганебною в СРСР
GlavRed
2025-04-03T03:27:10Z
3 квітня - яке сьогодні свято і що не можна робити, все про цей день
Комсомольская правда
2025-04-03T02:34:53Z
Україна повернула ще 11 дітей з окупованих територій і РФ: батька двох братів катували
TSN
2025-04-03T02:33:30Z
Безоплатне розміщення ВПО: як подати заяву на грошову компенсацію онлайн
ZN UA
2025-04-03T02:21:45Z
Мобілізація студентів у квітні: хто може отримати повістки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T01:57:19Z
З окупації вдалося повернути сина українського військовополоненого
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T01:18:29Z
3 потужні молитви для захисту: мольфар розказав, як правильно молитися
GlavRed
2025-04-03T00:27:21Z
"З невинними очима": чоловік знайшов у морозиві отруйну змію
Фокус
2025-04-02T23:51:09Z
"Сліпий, хворий - але придатний" - що розповідають у чергах під ТЦК у Києві
Gazeta UA
2025-04-02T23:27:56Z
США ввели мита проти... безлюдних островів. Росії нові тарифи не торкнулись
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T03:27:57Z
Гірше для Росії, ніж 5 стаття НАТО: названо найкращу гарантію безпеки для України
GlavRed
2025-04-03T03:27:35Z
Марін Ле Пен і "Русская правда"
GlavRed
2025-04-03T03:27:28Z
Дотримання санкцій проти Росії: Келлог розповів, як можна прорідити російський "тіньовий флот"
Telegraf
2025-04-03T03:12:22Z
Тоді запрацює перемир'я в морі: ексофіцер ВМС назвав 3 ключові пункти
24tv
2025-04-03T02:39:55Z
ЄС має відреагувати на "велику помилку" Трампа щодо мита — президент Євроради
TSN
2025-04-03T02:33:15Z
Розуміє всю гру Путіна: у Китаю лише одна мета щодо Росії
24tv
2025-04-03T01:36:11Z
Нетаньягу летить до Угорщини – безпечної гавані після виданого на його арешт міжнародного ордера
ZN UA
2025-04-03T01:06:27Z
Трамп ввів мита на товари з усіх країн світу, список
Gazeta UA
2025-04-03T00:57:26Z
Гороскоп на завтра 4 квітня: Скоріпонам - несподіваний прибуток, Левам - успіх
GlavRed
2025-04-03T03:27:39Z
На Сумщині росіяни масовано обстрілюють громади, що прилягають до зони бойових дій ЗСУ на теренах РФ
ZN UA
2025-04-03T03:12:32Z
Подекуди дощі та пориви вітру: прогноз погоди на 3 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T03:03:32Z
Тарифи на воду в Одесі: скільки платитимуть мешканці в квітні, озвучено ціни
Политека
2025-04-03T03:00:48Z
Обстріл Харкова, нові мита від США: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T02:48:37Z
Вп'яте за тиждень росіяни обстріляли Харків: наслідки нічної атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T02:36:35Z
Левам варто опанувати внутрішню силу, а в Раків налагодяться справи: гороскоп за картами Таро на 3 квітня 2025 року
TSN
2025-04-03T02:33:16Z
Чому росіянам настільки важливий Лиман? Командир ЗСУ відповів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T02:21:45Z
Росіяни просуваються на Півдні, а ЗСУ на Покровському напрямку, – ISW
24tv
2025-04-03T00:18:39Z
Букмекери прогнозують Сербії на Eurovision Song Contest зараз поки що 32-й щабель. Princ — сербський співак.
FM-TV
2025-04-03T02:30:54Z
Санті Дімопулос ставлять уколи в живіт - що сталося
GlavRed
2025-04-02T23:27:40Z
Vlad Darwin & Denys Hryshchuk – "Три спроби" – 7 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-02T23:16:43Z
Третя дружина Сергія Тігіпка публічно зізналася в нескінченному коханні
GlavRed
2025-04-02T22:27:45Z
Український виконавець та вокаліст панк-гурту "Хейтспіч" Дмитро Однороженко долучився до ЗСУ
Antikor
2025-04-02T20:52:36Z
Не пропустіть ці фільми: 9 найгучніших прем'єр місяця
24tv
2025-04-02T20:45:22Z
Меган Маркл пустила стороннього на свою дорогущу кухню: яка умова
GlavRed
2025-04-02T20:27:53Z
Декольте на сідницях: легінси з вирізом у незвичному місці підкорюють інтернет
Telegraf
2025-04-02T20:27:23Z
Відмовився від їжі: путініст Кіркоров доводить себе до виснаження після смерті батька
GlavRed
2025-04-02T20:27:13Z
Перерахунок виплат з 1 квітня: чи враховується зарплата працюючих пенсіонерів
Хвиля
2025-04-03T03:21:29Z
Японія виділяє ще $5,4 млрд на стартап із виробництва чіпів Rapidus
InternetUA
2025-04-03T03:01:46Z
Борщовий набір подорожчав: як змінилися ціни на картоплю, капусту, цибулю, моркву та буряк у квітні
Хвиля
2025-04-03T03:00:37Z
Фондовий ринок США втратив понад $2 трлн - Financial Times
Gazeta UA
2025-04-03T02:33:01Z
АЗС почали підвищувати ціни на пальне: подорожчали бензин та дизель, автогаз став дешевшим
Хвиля
2025-04-03T02:06:01Z
Міністр фінансів США порадив країнам не мститися після після запровадження мита
TSN
2025-04-03T01:03:03Z
Субсидія на тверде паливо: чи треба звертатися знову, якщо отримував її у грудні 2024
ZN UA
2025-04-02T23:42:07Z
Нацбанк скасував ліміти на карткові перекази, але є нюанс із банками
Хвиля
2025-04-02T23:33:34Z
WSJ: Visa пропонує Apple $100 млн, щоб обслуговувати її картку замість Mastercard
InternetUA
2025-04-02T23:03:57Z
Опонент упав: Моурінью схопив за носа тренера "Галатасарая" після матчу
ZN UA
2025-04-02T22:12:42Z
Кейн: Відсутність трофеїв не змінить мого мислення та ставлення
Football.ua
2025-04-02T22:07:27Z
Атлетіко – Барселона: визначився другий фіналіст Кубка Іспанії
Факти ICTV
2025-04-02T21:54:17Z
Реймс уперше за 48 років вийшов до фіналу Кубка Франції
Football.ua
2025-04-02T21:48:25Z
Перспективний український футболіст дебютував за іспанську "Жирону" у незвичайному турнірі
ZN UA
2025-04-02T21:30:06Z
У Німеччині вбили 17-річного українського футболіста
iPress
2025-04-02T21:13:27Z
АПЛ: Астон Вілла знищила Брайтон, успіх Ман Сіті з Лестером, поразки Забарного і Ярмолюка
Football.ua
2025-04-02T21:07:40Z
Ліверпуль мінімально здолав Евертон із Миколенком у мерсісайдському дербі
Football.ua
2025-04-02T21:03:38Z
Мілан та Інтер розписали мирову в першому кубковому Derby della Madonnina
Football.ua
2025-04-02T20:57:24Z
То правда чи міф: чи потрібно знімати піну з бульйону під час варіння
24tv
2025-04-03T03:09:53Z
Цим чотирьом знакам вдасться усе і навіть більше - астрологиня зробила приголомшливий прогноз
Gazeta UA
2025-04-03T03:09:07Z
Невибаглива, але прибуткова: чи є місце для цесарок в українському птахівництві
AgroPortal
2025-04-03T03:00:25Z
Дівам треба налагодити особисте життя: гороскоп на 3 квітня
24tv
2025-04-03T02:03:24Z
Кілька несподіваних інгредієнтів: як приготувати пісний поліський борщ за цікавим рецептом
Фокус
2025-04-03T01:30:21Z
Не ображайте їх ніколи. Люди з цими іменами сприймають все близько до серця
Telegraf
2025-04-02T23:27:54Z
Плов із тюфтельками на сковороді: рецепт оригінальної та смачної страви
Фокус
2025-04-02T23:21:30Z
І не треба турбуватися про олію: готуємо улюблені деруни в духовці
24tv
2025-04-02T21:39:24Z
Домашній торт із маком і горіхами: рецепт смачного десерту
Фокус
2025-04-02T21:30:31Z
На Житомирщині затримали водія, який п’яним збив жінку з дитиною та втік з місця ДТП
Украина Криминальная
2025-04-02T23:36:02Z
На Житомирщині розслідують шахрайську схему з «чорнобильськими» виплатами на ₴820 тис
Украина Криминальная
2025-04-02T22:45:57Z
Катастрофа бомбардувальника Ту-22М3 в Іркутській області: пілот загинув
Antikor
2025-04-02T22:24:30Z
У Чернігові жінка нібито залишила дитину в камері схову: відповідь поліції
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T21:57:51Z
На Ужгородщині у ДТП з відбійником загинув 18-річний водій
Украина Криминальная
2025-04-02T21:57:43Z
Інтернет-шахраї ошукали чотирьох українців на 104 тисячі гривень
InternetUA
2025-04-02T21:51:25Z
Поліція встановлює місцезнаходження неповнолітнього мешканця Калуського району
Украина Криминальная
2025-04-02T21:09:24Z
У Львові затримали прокурора на хабарі у 5 тисяч доларів
Antikor
2025-04-02T20:33:34Z
У Сумах затримали начальника управління акцизу на хабарі, - журналіст
Antikor
2025-04-02T20:30:07Z
З гіпертонією на бойові завдання? Чи мобілізуватимуть чоловіка з такою хворобою
Telegraf
2025-04-02T22:24:10Z
Секрет врожаю чи зайва робота: експерт розповів, чи потрібно пасинкувати томати
GlavRed
2025-04-02T20:27:36Z
Чехія інвестує €100 млн на оновлення українських лікарень
iPress
2025-04-02T19:58:59Z
Ви робите це неправильно: як потрібно зберігати розрізаний лимон
24tv
2025-04-02T19:12:29Z
Ми всі робимо це перед сном – і саме тому не можемо заснути: в чому причина
TSN
2025-04-02T18:33:03Z
Чи шкідливо приймати душ щодня: що кажуть дослідження
TSN
2025-04-02T18:32:27Z
Яких правил потрібно дотримуватися під час миття посуду: п'ять типових помилок
TSN
2025-04-02T18:32:15Z
Паличка від льодяника застрягла в мозку 6-річного хлопчика: як це сталося і закінчилося
TSN
2025-04-02T18:29:32Z
Студент з'їв пасту п'ятиденної давності та помер уві сні
TSN
2025-04-02T18:28:49Z
Україну атакувала майже 7-бальна буря: «трусити» буде майже 2 тижні
GlavRed
2025-04-03T03:27:12Z
Має здібності 6-річної дитини: в Китаї створили людиноподібного робота зі штучним інтелектом
Фокус
2025-04-03T02:06:19Z
Інсайдер повідомив про затримку виходу Galaxy S25 Edge
InternetUA
2025-04-03T01:01:10Z
Космічний смаколик: вчені приготували традиційну японську страву на МКС і здивувалися через результат
Telegraf
2025-04-03T00:12:38Z
Компанія Amazon зробила пропозицію щодо купівлі соцмережі TikTok
InternetUA
2025-04-03T00:01:09Z
Meta готує Hypernova: розумні окуляри Цукерберга, які можуть замінити iPhone
Telegraf
2025-04-02T23:03:09Z
Штучний інтелект від OpenAI офіційно досяг рівня людини
InternetUA
2025-04-02T20:30:18Z
Монобанк знову "лежить": клієнти скаржаться на проблеми з доступом
Telegraf
2025-04-02T20:24:54Z
Як ламають Signal: нова схема від шахраїв
InternetUA
2025-04-02T19:43:55Z
Перше місце у світі: експерти назвали найпродаваніший автомобіль 2025 року
GlavRed
2025-04-03T03:27:20Z
Hyundai представляє новий Ioniq 6 та натякає на довгоочікуваний 6 N
Топ Жир
2025-04-03T01:45:56Z
Новий кросовер Hyundai Nexo FCEV на водневих паливах: підвищений комфорт і сенс
Топ Жир
2025-04-03T01:30:42Z
Що символізує велике решітчасте бачення мінівена Faraday X Super One?
Топ Жир
2025-04-03T01:00:24Z
Оновлений інтер’єр Polestar 2 на 2026 рік залишається незмінним ззовні, але має значні вдосконалення всередині
Топ Жир
2025-04-03T00:30:14Z
Новий Jeep Compass з підказкою про гібридний, заряджений гібридом та електричний привід
Топ Жир
2025-04-02T23:30:04Z
Водії тільки починають розуміти, для чого потрібні загадкові кнопки із лініями
GlavRed
2025-04-02T23:27:51Z
Роллс-Ройс за $2.4 млн: автомобіль із V12 та душею спектра
Топ Жир
2025-04-02T23:00:06Z
Найбільш американські автомобілі, які найменше постраждали від мит Трампа
Топ Жир
2025-04-02T22:15:50Z