![Як виростити фісташку з горіха й отримати врожай](https://thumbor.my.ua/jiaYsbPFiE3mQqpZ6ZNsuA-N87U=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F1e1164ca80d8680d2c59bc50f8d928cf.jpg)
Як виростити фісташку з горіха й отримати врожай
Фісташки - дуже смачні горіхи й коштують вони досить дорого. Але якщо ви любите їх дуже сильно та готові витратити час і сили, то виростити їх можна у власному саду. Главред розібрався, як проростити фісташки й отримати в результаті повноцінне дерево, з якого можна збирати врожай.
Якщо вам цікаво дізнатися, що буде, якщо щодня їсти фісташки, читайте матеріал: Чим корисні фісташки для організму: вчені розповіли про добову норму фісташок.
Передусім, варто сказати, що насправді фісташки - це не горіхи, а кістянки, але для простоти їх називають горіхами. Фісташки ростуть на деревах, висота яких часом сягає 10 метрів. Як і інші горіхи (кеш'ю, мигдаль, пекан), фісташки родом зі спекотних країн із м'якими зимами. Але завдяки селекціонерам, з'явилися сорти, які можна з успіхом виростити в Україні.
Скільки за часом ростуть фісташки
Варто врахувати, що фісташкове дерево дуже довго росте. Щоб отримати повноцінний урожай, доведеться почекати від 6 до 10 років, а, може, навіть довше. Молоде дерево даватиме врожай приблизно в 5 кг фісташок на рік. Згодом можна буде отримати й вищий урожай.
Чому фісташки збирають у темряві
Цікавий факт: фісташки збирають лише вночі. Жодної містики в цьому немає. Насправді на сонці листя дерев виділяє ефірні олії, запах яких викликає в людей запаморочення та нудоту.
Якщо день не дуже спекотний, то врожай можна збирати і в світлий час доби - вранці або ввечері.
Урожай фісташок буде готовий наприкінці літа і на початку осені.
Як виростити фісташкове дерево
Щоб проростити фісташки, потрібно взяти звичайні горішки. Головне - вони мають бути сирими, а не смаженими.
Спочатку фісташки потрібно залити водою з марганцем або фітоспорином. Це допоможе уникнути грибкових захворювань і різних видів гнилі.
Вода має бути теплою, кімнатної температури. Замочити фісташки потрібно приблизно на добу, можливо трохи довше. Якщо вода почне мутніти, то її потрібно поміняти.
Після замочування ядро потрібно звільнити від шкірки.
Коли ядра будуть очищені, їх потрібно скласти в ємність, обернути у вологу серветку, накрити кришечкою та поставити на вікно.
У такому вигляді фісташки мають перебувати від трьох до п'яти днів. Через цей час мають з'явитися перші сходи.
Важливо стежити за тим, щоб серветка не пересихала, але й не була занадто вологою.
Пророщені фісташки потрібно пересадити в окремі горщики. Довгий корінець фісташки опускають вниз ямки. Сам паросток не потрібно закопувати.
Поливати слід помірно, щоб не залити саджанець.
Як вибрати місце для посадки фісташкового дерева
Фісташкове дерево - теплолюбна рослина, тому їй потрібно підібрати найтепліше, добре освітлене місце на ділянці з південного боку від будівель і споруд.
Фісташкове дерево не можна садити в тіні або близько до інших культур. Слід залишати не менше 3-5 метрів між рослинами.
Культуру бажано висаджувати в захищеному від холодних вітрів місці.
Оскільки фісташкове дерево росте в пустельних і тропічних районах Європи, Америки, Африки, Азії, то йому потрібно забезпечити гарний дренаж і аерацію ґрунту. Рослині не підходять важкі глинисті ґрунти, а також ділянки з поверхневим заляганням ґрунтових вод.
Два фісташкових дерева не повинні рости поруч, оскільки його коріння може тягнутися в різні від нього сторони на десять і більше метрів, конкуруючи на цій площі за воду.
Дивіться відео - Чи можна в Україні виростити фісташки:
Раніше Главред писав, що досвідчені садівники ніколи не викидають кавову гущу, адже це найцінніше добриво для багатьох рослин у саду. Зокрема, спита кава припаде до смаку трояндам, півоніям, полуницям, ліліям. Також це органічне добриво допоможе боротися зі слимаками та равликами. Садівниця Ольга Тарасенко розповіла всі нюанси того, як використовувати кавову гущу в саду і на городі.
Вам також може бути цікаво: