ЄС запропонує знизити тарифи на американські автомобілі, щоб уникнути торговельної війни з Трампом — FT
ЄС запропонує знизити тарифи на американські автомобілі, щоб уникнути торговельної війни з Трампом — FT
ЄС запропонує знизити тарифи на імпорт американських автомобілів у межах угоди, щоб уникнути торговельної війни з новим президентом США Дональдом Трампом, повідомляє FT.
Глава торгового комітету Європарламенту Бернд Ланге заявив, що ЄС готовий знизити свій 10-відсотковий податок на імпорт до рівня 2,5%, який стягують США.
“Ми можемо спробувати укласти угоду до ескалації витрат і тарифів”, - зазначив Ланге.
За його словами, ЄС запропонує купувати більше скрапленого природного газу та військової техніки у США, а також шукатиме можливості знизити тарифи на автомобілі.
ЄС сподівається уникнути руйнівної торговельної війни, знайшовши способи скоротити профіцит у торгівлі з США, який Трамп часто називає причиною своїх каральних заходів. Під час першого терміну Трампа в Білому домі Брюссель також знижував тарифи на деякі товари з США, що обмежило торговельну суперечку.
Автомобільна промисловість ЄС підтримує такий крок, розповіли FT брюссельські чиновники. У секторі побоюються, що Трамп виконає свою погрозу запровадити тарифи.
Зниження тарифів ЄС на автомобілі буде також застосовуватися до Китаю та інших країн, які є членами СОТ. Чиновники ЄС вважають, що імпорт з Китаю різко не зросте, враховуючи, що Союз уже запровадив тарифи до 35% на китайські електромобілі після розслідування щодо “несправедливих субсидій” Пекіна своїм виробникам.
Чиновники ЄС заявили, що з ключовими країнами-виробниками автомобілів, включаючи Німеччину, були проведені консультації, і Берлін, як очікується, не виступатиме проти цього кроку.
У 2022 році ЄС експортував до США 738 436 автомобілів на суму 37,4 млрд євро, а імпортував зі Штатів лише 271 476 автомобілів на суму 8,7 млрд євро.
Ланге водночас попередив: якщо переговори проваляться, ЄС вдарить у відповідь “новою зброєю”, зокрема, націлиться на американські технологічні та фінансові компанії.
Цього тижня FT писала, що Єврокомісія готується вперше застосувати так званий Інструмент протидії примусу, створений після першого терміну Трампа для боротьби з країнами, які використовують економічний тиск для отримання політичних змін.
Ланге вважає, що Трамп, швидше за все, використає тарифи, щоб змусити ЄС послабити регулювання і зняти податки з таких компаній, як Meta, X і Google.
Тому ЄС схиляється до цього нового інструменту, який можна використати для удару по великих технологічних компаніях.
Для розгортання Інструменту з протидії примусу знадобиться близько шести місяців, оскільки ЄС потрібно підрахувати збитки для своїх галузей і заручитися підтримкою більшості країн-членів.
Але, за словами Ланге, уряди країн ЄС звернули увагу на те, що швидка реакція Канади та Мексики на 25-відсоткові тарифи США зрештою спонукала Трампа відтермінувати дію мит.
Трамп зробив тарифи одним із ключових зовнішньополітичних інструментів свого другого терміну в Білому домі. Про те, як амбітні цілі нового президента США вплинуть на економіку та фінанси Штатів, альянси Вашингтона та міжнародну торгівлю, розмірковували Володимир Корнєєв у статті “Трамп-2025. Чи настане "золота доба" для американської економіки?” та Олексій Кущ у статті “Америка проти всіх. США готуються до нової торгової ери”.