Україна не передаватиме корисні копалини іншим країнам – Зеленський
Україна не передаватиме корисні копалини іншим країнам – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не планує передавати свої стратегічні ресурси, зокрема корисні копалини, іншим державам, навіть найближчим партнерам. Про це він сказав в інтерв’ю Reuters, наголосивши на важливості збереження природних багатств країни для її безпеки та економічного розвитку.
"Ми готові співпрацювати з нашими партнерами щодо видобутку та переробки корисних копалин, але на умовах, які будуть вигідні для України. Наші ресурси – це наш стратегічний резерв, і ми не будемо їх передавати у власність інших держав", – заявив Зеленський.
За словами президента, Росія намагається захопити українські ресурси для використання у військовій промисловості. Він підкреслив, що країни-партнери мають підтримати Україну в захисті цих багатств.
Україна володіє значними запасами титану, урану, літію та інших рідкісноземельних елементів, які мають стратегічне значення для світової економіки. Влада країни планує розвивати цей сектор разом із західними партнерами, зокрема США та країнами ЄС, але на взаємовигідних умовах.
"Американці допомагали найбільше, і тому американці повинні заробляти найбільше. І вони повинні мати цей пріоритет, і вони будуть його мати. Я також хотів би поговорити про це з президентом Трампом", — сказав президент.
Зеленський показав журналістам карту рідкісноземельних ресурсів України. За його словами, це уран, титанові та марганцеві руди, рідкісноземельні елементи, літій, природний газ та десятки інших ресурсів, від яких залежить геополітика.
Сукупна вартість українських корисних копалин оцінюється в понад 15 трильйонів доларів, причому значна їх частина зосереджена в Донецькій, Дніпропетровській та Луганській областях. Наразі приблизно 20% цих ресурсів опинилися під контролем окупантів.
Президент підкреслив, що Україна продовжуватиме співпрацювати з міжнародними партнерами у сфері видобутку та обробки стратегічних ресурсів, але в жодному разі не відмовиться від контролю над своїми надрами.
Раніше повідомлялося про те, що під окупацією знаходиться близько половини ресурсу корисних копалин України. Докладніше читайте у статті Юлії Самаєвої «Трамп міняє зброю на українські ресурси. Три причини, чому це погано».