![Ціни на газ у Європі зросли до рекордного рівня за останні два роки](https://thumbor.my.ua/y63KCxeRSGen4IDUjbTYw3FgKYo=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F0645ab42b475c566fc8a3739e7ad4067.jpg)
Ціни на газ у Європі зросли до рекордного рівня за останні два роки
Яка ситуація з газом у Європі
Холодна погода може лише ускладнити ситуацію, передає 24 Канал з посиланням на Bloomberg. Чим менше палива залишається, тим складніше його поповнювати, особливо з огляду на високі ціни в літній період.
Зберігання газу економічно невигідним для енергетичних компаній. 10 лютого бенчмарк ф'ючерси на газ зросли на 5,4%, досягнувши 58,75 євро за мегават-годину – це рекордний показник із лютого 2023 року. Запаси в сховищах заповнені менш ніж наполовину, що є найнижчим рівнем для цього періоду з 2022 року.
Втрата більшої частини російських поставок за останні три роки зробила європейські газові ринки більш сприйнятливими до цінових потрясінь у відповідь на короткострокові перебої, попит на СПГ в Азії та зміни погоди,
– каже аналітик Патрісіо Альварес.
За прогнозом ICIS, у лютому 2025 року споживання газу в Європі зросте на 17% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це пов’язано з підвищеним попитом з боку населення та комерційних організацій, тоді як зима триває.
Європейський ринок газу зазнає тиску
Найближчими днями на північному заході Європи очікується похолодання, що може ще більше збільшити потребу в опаленні, скоротити обсяги газових запасів і підштовхнути ціни вгору. Очікуваний літній сезон технічного обслуговування в Норвегії може обмежити поставки газу, що посилить напруженість на європейському ринку.
Додатковим фактором є вплив запроваджених США мит і можливі заходи у відповідь, які можуть спричинити зростання цін на імпортований зріджений природний газ.
Зауважте! Також трейдери стежать за дискусіями щодо відновлення транзиту російського газу через Україну, на чому наполягають деякі країни Центральної Європи.