![Початок The Last of Us? Вчені знайшли грибок, який зомбує павуків і хочуть лікувати ним людей](https://thumbor.my.ua/JsL01vttGjKTAM_ZMbkeYCI4bHA=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F866d0d0c72689cbbb800f050e21cc953.jpg)
Початок The Last of Us? Вчені знайшли грибок, який зомбує павуків і хочуть лікувати ним людей
Вчені відкрили новий вид грибка, який перетворює печерних павуків на зомбі. На відміну від подій в «Останні з нас» / The Last of Us цей вид може допомогти лікувати людей, а не призвести до апокаліпсиса.
До рук дослідників грибок потрапив у 2021 році, коли вони досліджували старий вікторіанський склад в Північній Ірландії під час знімання документального фільму «Зимова варта».
З плюсів павуки не перетворюються на величезних і небезпечних топляків, як в «Останні з нас». А з мінусів (для павуків) грибок змушує їх відповзати на відкриті місця, аби розсіювати спори.
Дослідники знайшли павука-зомбі на стелі комори, що є нетиповою поведінкою для цього виду. Вони припустили, що грибок змушує павуків замість темних місць, яким вони віддають перевагу, перебиратися туди, де вони розпочнуть свою наступну фазу зараження.
Провідний автор дослідження Гаррі Еванс розповів, що досягнувши відкритого місця нейротоксин вбиває зараженого. Гриб виділяє антимікробні речовини, аби зберегти труп від бактерій і муміфікувати його. Тіло павука поступово перетворюється на довгий грибок, схожий чимось на небезпечну папороть.
Попри жахливий вигляд, речовини, які виробляє грибок, можуть мати медичні застосування, включаючи антибіотики. Гаррі Еванс назвав антимікробні речовини знайденого виду «скринею з лікарськими скарбами».
«Є ще багато грибів, які можна знайти», — сказав провідний автор дослідження. «Царство грибів може складатися з 10-20 мільйонів видів, що робить його найбільшим царством на сьогоднішній день, але описано лише 1%».
Новий вид отримав назву Gibellula attenboroughii на честь легендарного британського біолога Девіда Аттенборо. Дослідження опублікували в журналі Fungal Systematics and Evolution.
Джерело: Live Science