MY.UAНовини
Зустріч Трампа з Путіним: що президенту США важливо врахувати до і під час переговорів з Росією щодо України
Зустріч Трампа з Путіним: що президенту США важливо врахувати до і під час переговорів з Росією щодо України

Зустріч Трампа з Путіним: що президенту США важливо врахувати до і під час переговорів з Росією щодо України

Що Трампу слід пам’ятати і взяти до уваги до та під час переговорів з Путіним? Чому швидка угода з Кремлем неможлива, попри завзяте бажання 47-го президента США? Про це в традиційному опитуванні Центру "Нова Європа".

Новий президент США Дональд Трамп визначив одним із пріоритетів своєї зовнішньої політики припинення російської війни проти України. З його заяв зрозуміло, що переговори американських посередників із представниками країни-агресорки вже розпочалися. Світ в очікуванні прямих переговорів американського лідера з російським керівником. Центр "Нова Європа" вирішив звернутися до досвідчених дипломатів, аналітиків, які розуміються на російських методах ведення переговорів, із запитанням: 

"Що важливо було б врахувати президенту США перед початком (і під час) переговорів з Путіним щодо України?". Відповіді публікуємо в рамках традиційної рубрики на ТСН.ua - "Нова Європа цікавиться".

Ключові рекомендації на основі отриманих відповідей:

1. Перші переговори – з партнерами. Не починати переговорів із російською стороною без серйозної підготовки. Перед переговорами з росіянами президент США має провести консультації з колегами з України, ключовими європейськими лідерами.

2. Розумна команда. Трампу потрібно зібрати кваліфіковану команду, довірити їй виконання складної роботи – зокрема, ця команда має інформувати президента США про докази брехні та фальсифікацій Путіна.

3. Межі гнучкості і гарантії безпеки. Президент Трамп має розуміти перед переговорами межі потенційної гнучкості Києва, а також те, які безпекові зобов’язання можуть взяти на себе західні партнери перед Україною.

4. Не розраховувати на швидке вирішення. Трампу слід протистояти спокусі вважати швидке, але тимчасове рішення, значним досягненням.

5. Росія – слабка. Як би Путін не намагався це приховати, але Росія вступає в переговори з вкрай слабкими позиціями та гострою потребою в полегшенні катастрофічної шкоди, яку вона сама ж собі завдала війною.

6.  Грати в довгу. Путін має підстави вважати, що час на його боці, але ця перевага втрачає сенс, якщо Захід продовжить підтримувати Україну та посилювати тиск на Росію.

7.  Впровадження концепції "мир через силу". Аби посилити важелі впливу на Кремль, США мають ухвалити рішення щодо надання масштабної довгострокової військової допомоги, співпрацювати з G7 для перерахування України заморожених активів Росії, посилити економічні санкції проти РФ. Важливим є також виконання обіцянки щодо вступу України до НАТО.

8.  Геймченджер - європейські війська. Хоч це і найбільш проблематичне рішення, але саме воно може стати потенційним геймченджером - США і країни Європи мають бути готовими відправити війська до України для підтримки перемир’я.

9.  План щодо залучення України, ключових країн Європи до переговорів. У Трампа має бути план залучення України, інших важливих стейкхолдерів Європи до обговорення. Переговори лише між США і РФ не принесуть сталого завершення війни.

10. Жодної втаємниченості. Втаємниченість призведе до власного трактування російською стороною кожного питання і навіть порядку денного.

11.  Незмінні переговірники. Одна й та ж особа має вести переговори упродовж усього переговорного процесу і за всім переліком питань. Інакше переговори нагадуватимуть "день бабака".

12.  Уникати часових обмежень. Важливо уникати затвердження регламентних процедур для переговорного процесу чи таймінгових обмежень.

13.  Все під запис. Діалог має стенографуватися та записуватися у відео- та аудіорежимах. Це дозволить уникнути перекручування слів і позицій.

14.  Уникати спільних пресрелізів, заяв, запрошень, неформальних зустрічей. Переговори завжди будуть супроводжуватися провокаціями з боку російської сторони.

15.  Перевірка фактів. Потрібно перевіряти всі заяви, "факти" росіян: відволікання на маніпулятивну напівправду – інструмент дезорієнтації учасників переговорів.

Стівен Пайфер, позаштатний старший науковий співробітник Brookings Institution, посол США в Україні в 1998-2000 роках

Президент Трамп не має починати обговорення російсько-української війни з російською стороною без серйозної підготовки. Це стосується, зокрема, консультацій із президентом Зеленським та ключовими європейськими лідерами, а також посилення американських важелів впливу.

Трамп має поговорити з Зеленським, аби зрозуміти потенційну гнучкість позиції Києва, а що буде неприйнятним. Минулого року Зеленський запропонував гнучкість щодо питання територій, але, очевидно, пов’язав його з чіткими гарантіями безпеки, в ідеалі, з членством в НАТО. Президент США має знати українську позицію до того, як почне говорити з Путіним.

Трамп також має проконсультуватися з європейськими лідерами, зважаючи на військову та фінансову допомогу, яку Європа надає Україні, та їхню пряму зацікавленість у тому, як війна має завершитися. Ключовим питанням будуть безпекові зобов’язання перед Києвом: членство в НАТО, двосторонні гарантії чи щось інше.

Путін зробив ставку на максималістську позицію й спробує зманіпулювати Трампом під час двосторонньої бесіди. Президент США повинен швидко здійснити ці кроки, аби максимально посилити важелі впливу на Кремль:

  • звернутися до Конгресу, аби він ухвалив рішення щодо надання $40-50 млрд військової допомоги Україні;
  • співпрацювати з країнами G7 для арешту заморожених активів російського Центробанку та перерахувати їх до фонду для України;
  • і посилити економічні санкції проти РФ.

Ці кроки стануть чітким сигналом для Путіна, що військова та економічна ціна його агресивної війни зростатиме, якщо він не буде готовий послабити свої вимоги й чесно вести переговори. Тож, у Трампа має бути план, як швидко ввести українців та європейців в обговорення. Переговори тільки між США та РФ не принесуть сталого завершення війни. Такий процес потребує підготовки та терпіння. Можливо, Трамп не славиться цими характеристиками, але вони йому необхідні, якщо він хоче досягти успіху в цьому напруженому переговорному процесі.

Роман Безсмертний, представник України в політичній підгрупі контактної групи з врегулювання конфлікту на сході України у 2015-2016 роках, а також 2019 року

Російська сторона завжди розглядала й буде розглядати будь-які переговори як продовження війни, а не інструмент декларованого миру. Російська сторона не оперує принципово поняттям компроміс, а ставить за мету продовження війни в інший спосіб. Будь-яке формулювання, що буде озвучуватися сторонами як компроміс, буде мати російське трактування винятково в інтересах РФ.

Під час ведення переговорів неприпустимо вдаватися до їхньої закритості, вузького кола учасників, виокремлення частини питань для розмови окремим групам чи переговірникам. Такий крок завжди призведе до конфлікту між групами чи переговірниками, що буде трактуватися РФ, як навмисні дії іншої переговірної сторони з метою зриву переговорів.

Втаємниченість призведе невдовзі до власного трактування російською стороною кожного питання й навіть порядку денного. Якщо вести переговори, то лише однією і тією ж особою протягом всього переговорного процесу і за всім переліку питань. Інакше це буде суцільний "день бабака".

Рішення мають ухвалюватися за переговірними позиціями винятково на найвищому рівні. В жодному разі недопустимо передоручення чи уповноваження для ухвалювання рішень. Важливо уникати затвердження регламентних процедур для переговорного процесу чи таймінгових обмежень. Російська сторона завжди паразитує на подібних речах, намагаючись створити цейтнот для учасників переговорів, що ставить в умови прийняття швидких, непідготовлених, непродуманих рішень і навіть коментарів.

Діалог має обов’язково стенографуватися та записуватися у відео- та аудіорежимах. Учасники переговорів мають уникати спільних пресрелізів, заяв, запрошень на різного роду вечірки, неформальні зустрічі. Де б не відбувалися переговори, вони завжди будуть супроводжуватися провокаціями з боку російської сторони. Будь-яку пропозицію російської сторони треба сприймати як пастку.

Недопустимо під час вироблення рішень передоручати редагування остаточних текстів стороннім особам, особливо, коли буде застосовуватися подвійний чи потрійний переклад. Потрібно усвідомлювати, що всі учасники переговорів будуть піддаватися постійному інформаційно-психологічному впливу, силовому тиску. Для цього РФ використовує маніпулятивні інформаційні кроки під час переговорів. Відволікання на маніпулятивну напівправду – інструмент дезорієнтації учасників переговорів. Факти та інформація мають перевірятися, нічого не приймати за правду.

Деніел Фрід, колишній посол США в Польщі та почесний співробітник Atlantic Council родини Вайзер (США)

Як зазначав Джордж Кеннан майже 80 років тому, Кремль залишається "непідвладним здоровому глузду, але дуже чутливим до логіки сили" (Джордж Кеннан "Довга телеграма", 1946 рік, надіслана з посольства США в Москві).

США не варто очікувати доброї волі чи пошуку спільних інтересів із президентом Росії Владіміром Путіним у будь-яких переговорах щодо України. Задекларовані цілі російської війни включають знищення українського суверенітету, підкорення України контролю Кремля, та, хоч це і не прямо зазначається, знищення національної та культурної ідентичності України. Росія схильна порушувати умови будь-якої досягнутої угоди. Вона також схильна уникати будь-яких переговорів, наполягаючи на попередніх умовах, як, наприклад, фактична капітуляція України, визнання Україною і Заходом анексії українських територій Росією, "гарантії", що Україна ніколи не зможе вступити в НАТО і/або ЄС та схожі вимоги, які б призвели до потрапляння України під російське панування.

Існує думка, що немає жодного сенсу говорити з Росією щодо України, і вона не позбавлена сенсу. Але, зважаючи на несприятливе співвідношення сил, як зазвичай казали представники СРСР, можливо досягти або формальної, або, найімовірніше, ad hoc домовленості з Росією, що передбачатиме перемир’я приблизно за наявною лінією зіткнення. В такому разі Росія може заявити про свого роду перемогу. Якщо перемир’я супроводжуватиметься сталими гарантіями безпеки (найкращою такою гарантією є вступ до НАТО), то така домовленість могла би бути корисною неокупованій або вільній Україні.

Для досягнення такого результату США та Європа мають посилити тиск на Росію, наприклад, шляхом санкцій та інших заходів для обмеження російських доходів від експорту нафти й газу. Також через збільшення поставок озброєння до України, і, хоч це і найбільш проблематичне рішення, але саме воно може стати потенційним геймченджером - бути готовими відправити війська та військових підрядників до України для підтримки перемир’я і навіть до його початку. Війська будуть європейськими, але мали б отримати американську підтримку, зокрема в небі.

Путін навряд чи погодиться на домовленість, що посилить безпеку України. США та Європа мають приготуватися діяти в будь-якому разі: демонстрація рішучості може переконати Путіна говорити серйозно, виходячи з розуміння того, що він не переможе ані зараз, ані в майбутньому.

Саймон Сміт, посол Сполученого Королівства в Україні у 2012-2015 роках

Дональд Трамп діє дуже персоналістськи. Він легко переконує себе, що його особиста харизма (або здатність залякувати) матиме вирішальний вплив. Деталі та складні питання його мало цікавлять.

Росіяни діятимуть протилежним чином. Від самого Путіна і вниз за ієрархією вони підходитимуть до переговорів, детально опрацьовуючи всі питання.

Трампу потрібно зібрати розумну команду, довірити їй виконання складної роботи і — що особливо важливо — довіряти їй, коли вона покаже докази брехні та фальсифікацій Путіна. Коли ж команда нагадуватиме йому, що успіху неможливо досягти швидко й без наполегливої роботи, йому знадобляться терпіння та рішучість, щоб це усвідомити.

Росіяни будуть надзвичайно складними та часто виснажливими переговірниками. Ті, хто веде з ними переговори, нерідко помилково сприймають таку манеру як ознаку сили Росії. Водночас США чи будь-якому іншому переговірнику не варто зневажливо ставитися до російської сторони. Однак слід пам’ятати, що, як би Путін не намагався це приховати, Росія вступає в переговори з вкрай слабкими позиціями та гострою потребою в полегшенні наслідків катастрофічної шкоди, яку вона сама собі завдала вторгненням до України.

Трампу доведеться протистояти спокусі вважати швидке, але тимчасове рішення (наприклад, негайне припинення вогню, щоб виграти час для узгодження довгострокової угоди), значним досягненням. Він має усвідомлювати ризик того, що "тимчасове" припинення вогню легко може перетворитися на постійний факт (2025 року перемир’ю у Корейській війні виповниться 73 роки). Успіх США в переговорах із Росією не залежатиме від жодної особистої хімії між Трампом і Путіним. Він вимагатиме створення значного тиску на російську сторону. Попри свою слабкість, росіяни можуть уникнути цього тиску, але США мають бути готові чітко заявити: "Якщо ви відвернетеся від прагматичного й реалістичного рішення, ми подвоїмо нашу підтримку України в її боротьбі за спротив і відсіч вашому вторгненню".

Ерік Грін, науковий співробітник Carnegie Endowment for International Peace, колишній спецпомічник президента Байдена та старший директор з питань Росії та Центральної Азії в Раді нацбезпеки

Грати в довгу. Путін має підстави вважати, що час зараз на його боці: Росія захоплює території та, схоже, має більші резерви живої сили, озброєнь і фінансів, ніж Україна. Але ця перевага втрачає сенс, якщо Захід продовжить підтримувати Україну та посилювати тиск на Росію.

Сукупний ВНП країн НАТО приблизно у 25 разів перевищує російський. За вартість кількох чашок кави на місяць із кожного громадянина Захід може забезпечити Україну необхідною зброєю та економічною підтримкою для оборони. Використання $300 млрд заморожених російських активів для фінансування України ще більше доведе, що Путін не зможе пережити нас. Посилення санкцій і експортного контролю підірве фінансовий запас міцності Кремля та загострить проблеми його економіки, зокрема високу інфляцію, нестачу робочої сили, відтік мізків і надмірну залежність бюджету від військових витрат.

Однак економічний тиск – не головний чинник. Путін почне серйозно розглядати переговори лише тоді, коли побачить, що його війська зайшли в глухий кут або зазнають поразки. 

Президент Трамп знову озвучив гасло Рейгана "мир через силу", і немає кращого способу продемонструвати могутність Америки, ніж допомогти Україні завершити цю війну на вигідних для США умовах. На полі бою це означає пришвидшення інтеграції України з НАТО через промислову співпрацю, спільні тренування та розгортання оборонних систем для захисту цивільного населення. На дипломатичному рівні концепція "мир через силу" передбачає виконання обіцянки НАТО щодо вступу України до Альянсу після завершення війни. Це дозволить Україні продовжувати розвиток сучасної армії та стане гарантією від майбутньої агресії з боку Росії.

Підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Матеріал відображає позицію авторів і необов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Олександр Терен відклав відкриття бізнесу та назвав причину такого рішення
24tv
2025-04-03T18:45:28Z
Ексглава МЗС Дмитро Кулеба переїхав до цивільної дружини в квартиру за 282 000 доларів
Antikor
2025-04-03T18:42:47Z
Росія будує в Керчі корабель, який перевершить флагмана Чорноморського флоту
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T18:33:05Z
Прохідний бал НМТ-2025 у Дніпрі: скільки потрібно набрати для вступу на бюджет
Политека
2025-04-03T18:30:36Z
Україна подолала нестачу солдатів на фронті – генерал НАТО
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T18:30:11Z
Пенсіонерів попередили: без цього пенсії не буде
Знай
2025-04-03T18:30:08Z
У НАТО заявили про підготовку до передачі додаткових F-16 Україні
24tv
2025-04-03T18:27:40Z
Виплати по інвалідності: що змінилося для українців та кого можуть позбавити грошей
Хвиля
2025-04-03T18:21:22Z
Доплати до пенсії за віком: журналістка розповіла, скільки отримають пенсіонери у 70, 75 і 80 років
Политека
2025-04-03T18:18:51Z
"Нам друзі не потрібні": Журналіст Fox News закликав США бомбити союзників, як Японію
Antikor
2025-04-03T18:48:17Z
Доля Маска ще не вирішена, але йому вже підшукали нове містечко поряд із улюбленим Дональдом
Telegraf
2025-04-03T18:45:37Z
Україна вважає домовленості про перемир'я з Росією чинними
24tv
2025-04-03T18:45:05Z
"Захоплюємося Путіним": батько Маска розкрив ставлення своєї сім'ї до диктатора РФ
GlavRed
2025-04-03T18:42:16Z
У Харкові засудили російського навідника, який шукав продовольчі склади ЗСУ
InternetUA
2025-04-03T18:37:13Z
СБУ викрила зрадників, які просувають позицію про «зовнішнє управління» Україною
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T18:36:31Z
Паліса пояснив, чи діють домовленості про припинення атак на інфраструктуру
Gazeta UA
2025-04-03T18:30:17Z
США відключили супутник, що транслював «Радіо Свобода» на Росію
Antikor
2025-04-03T18:27:24Z
У Трампа оголосили про умову зниження нових тарифів
GlavRed
2025-04-03T18:27:17Z
В Україну залітають "Шахеди": в яких областях зараз тривога
24tv
2025-04-03T18:48:03Z
Зеленський у Сумах: "знаємо, на що розраховує ворог, але захистимо Україну"
Хвиля
2025-04-03T18:42:41Z
Погода готує "сюрприз" для Києва на Великдень: що прогнозують синоптики
Telegraf
2025-04-03T18:39:57Z
Київрада обмежила повноваження голови КМВА, вибух на ринку «Юність». Головне за 3 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T18:12:46Z
Етноцид на окупованих територіях: як росіяни намагаються "перевиховати" українських школярів
24tv
2025-04-03T18:06:42Z
Уже проводять розвідку боєм, – в ЦПД назвали дати ймовірної активізації наступу
24tv
2025-04-03T18:06:27Z
Прогноз погоди у Львові на 4 квітня: синоптики розповіли, до яких несподіванок готуватися
Политека
2025-04-03T18:00:11Z
Скандал у Київраді: "земельна" комісія планує термінове засідання з суперечливим порядком денним
Antikor
2025-04-03T17:51:10Z
Вибивають плацдарм: Росія може активізуватися на новій ділянці на Донеччині
24tv
2025-04-03T17:30:51Z
"Зайчик" Сердючки відреагував на чутки про роман з Данилком: "Хтось з кимось спав"
GlavRed
2025-04-03T18:36:11Z
"Кожна хвилина важлива": Позитив відверто заговорив про доньку і випустив трек, на який чекали 6 років
GlavRed
2025-04-03T18:27:48Z
Трендова стрижка, яку можна носити зовсім без укладки
24tv
2025-04-03T18:27:15Z
5 найкращих комедійних фільмів 90-х, від яких ви сміятиметесь до сліз
24tv
2025-04-03T18:12:03Z
До Великодня Louis Vuitton представив шоколадну сумочку: скільки коштує та де купити
Telegraf
2025-04-03T17:39:40Z
Щасливі, молоді і в крутих вбраннях. Як Зеленські виглядали в день свого весілля
Telegraf
2025-04-03T17:27:58Z
Дмитро Кулеба та його кохана розповіли, яких українських виконавців слухають
24tv
2025-04-03T17:12:11Z
Спеціальний показ фільму «Підйомна сила» з презентацією вінілу, фотовиставкою й обговоренням у Києві
Вива
2025-04-03T16:06:34Z
"З нормальних людей нах*й нікому не потрібна": Алла Пугачова несподівано випустила пісню про війну
Знай
2025-04-03T15:51:42Z
Джексон та Палмер повернулись до стартового складу Челсі на дербі проти Тоттенгема
Football.ua
2025-04-03T18:33:07Z
Забарний претендує на звання найкращого гравця Борнмута в березні
Football.ua
2025-04-03T18:24:02Z
Манчестер Юнайтед роздумує над поверненням Де Хеа
Football.ua
2025-04-03T18:21:34Z
"Я обов'язковий претендент": Паркер вважає, що він повинен битись проти Усика
24tv
2025-04-03T18:09:03Z
Тоналі зацікавив Ювентус
Football.ua
2025-04-03T18:06:02Z
Довбик претендує на звання найкращого гравця Серії А в березні: як проголосувати
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T17:54:43Z
Не стримав емоцій: тенісиста дискваліфікували на турнірі в Італії – відео
24tv
2025-04-03T17:51:24Z
"Миколенко — криптоніт для Салаха". Українець знову перекрив кисень претенденту на ЗМ
Football.ua
2025-04-03T17:46:29Z
Бароні може залишити Лаціо
Football.ua
2025-04-03T17:46:00Z
Apple iPhone за 2300 доларів: тарифи Трампа підвищують ціни на культові смартфони
Фокус
2025-04-03T18:48:16Z
Nissan Z випереджає Toyota Supra, продаючи у п’ять разів більше в першому кварталі
Топ Жир
2025-04-03T18:45:34Z
Шмигаль подякував МВФ за фінансову допомогу та підтримку
360ua.news
2025-04-03T18:21:39Z
Премʼєрка Італії: відповідати тарифами на тарифи США – не найкращий вибір
Европейская правда
2025-04-03T18:16:47Z
США вже шостий рік блокують вирішення торговельних спорів у СОТ – Кислиця
Факти ICTV
2025-04-03T18:09:12Z
Мита США можуть скоротити обсяги торгівлі у світі на 1% у 2025 році – СОТ
Факти ICTV
2025-04-03T18:06:07Z
Акції американських компаній обвалились після рішення Трампу підняти мита
InternetUA
2025-04-03T18:00:29Z
На 30% менше електроенергії: що насправді шкодить вітряним турбінам
Фокус
2025-04-03T17:42:35Z
Укрзалізниця поверне користувачам втрачені після кібератаки квитки
УкраинФорм
2025-04-03T17:36:37Z
Чому не можна сідати на чуже ліжко: цих деталей ви точно не знали
24tv
2025-04-03T18:12:13Z
Хитрість кулінара: як засолити лосось і не зіпсувати смак
Gazeta UA
2025-04-03T17:18:14Z
Зберігайте і насолоджуйтесь: 3 найпростіші салати з пекінської капусти, які зроблять свято
24tv
2025-04-03T17:09:20Z
Як визначити характер людини за її улюбленим видом кави: психологи розповіли
GlavRed
2025-04-03T16:27:23Z
Не пропустіть момент: що посадити на початку квітня для швидкого врожаю
Telegraf
2025-04-03T15:24:23Z
Яка картопля найкраща для посадки: велика чи дрібна
24tv
2025-04-03T15:09:20Z
Це полегшить життя: що варто додати в оселю на етапі планування
24tv
2025-04-03T15:09:00Z
Коли треба білити дерева перед Великоднем: названо найкращий час
24tv
2025-04-03T14:39:04Z
Знають одиниці: посуд, який категорично не можна ставити в мікрохвильову піч
24tv
2025-04-03T14:36:51Z
Співробітницю ТЦК на Закарпатті Лівик підозрюють у схемі продажу «білих квитків»
Antikor
2025-04-03T18:45:03Z
У центрі Берліна озброєні нападники з мачете пограбували інкасаторів
Antikor
2025-04-03T18:36:28Z
Бавилися з вогнем: троє підлітків причетні до підпалу заводу в Рівному
24tv
2025-04-03T18:00:36Z
Шахраї видурили у жінок понад 95 000 гривень через фальшиві виплати
InternetUA
2025-04-03T17:37:49Z
"Заробив" майже 40 000 гривень: у Чернігівській області ділок обманював покупців дров
InternetUA
2025-04-03T16:37:01Z
Трагедія в Кривому Розі: через російську атаку загинув автомеханік, якого не дочекалась дружина
24tv
2025-04-03T16:36:19Z
У Харкові внаслідок ДТП загинув чоловік та постраждав неповнолітній
Мій Харків
2025-04-03T16:13:30Z
ДТП у Соболівці: У лікарні померла 15-річна дівчина
Antikor
2025-04-03T15:54:45Z
На Київщині викрито PR-агентство, яке активно працювало на користь ворога
InternetUA
2025-04-03T15:37:08Z
Чи допоможуть 10 тис кроків на день скинути вагу: експерти дали відповідь
GlavRed
2025-04-03T18:27:46Z
Навіщо насправді в дитячому садку тиха година - справжню причину знають не всі
GlavRed
2025-04-03T18:27:29Z
Чому головний біль посилюється при яскравому світлі
Знай
2025-04-03T17:51:50Z
Цвіль, вологість або шум з вулиці: на якому поверсі найкраще купувати квартиру
24tv
2025-04-03T17:09:48Z
Як батьківство впливає на ризик депресії
24tv
2025-04-03T17:03:28Z
Як доглядати за малиною навесні: кущі будуть родити десятки років
24tv
2025-04-03T16:27:35Z
Гайморит, пієлонефрит, алергія: Мірошниченко розповіла про проблеми зі здоровʼям
Факти ICTV
2025-04-03T15:18:22Z
Названо несподіваний фрукт, який виявився утричі кориснішим, ніж банани та цитрусові
TSN
2025-04-03T14:48:44Z
Як прискорити метаболізм та покращити настрій — лише кілька розумних змін у графіку
TSN
2025-04-03T14:48:11Z
Попри холодний вітер та кригу: українські вчені проводять в Антарктиці важливе дослідження
24tv
2025-04-03T18:45:39Z
Альтернатива Starlink на підході: що відомо про запуск нових інтернет-супутників
Фокус
2025-04-03T18:45:13Z
Справжній шедевр зі звичайних яєць - рецепт сніданку за 15 хвилин
GlavRed
2025-04-03T18:42:43Z
Не неї всі задивлятимуться: як зробити волохату паску, яка розірвала інтернет
24tv
2025-04-03T18:27:20Z
Шахраї відкрили полювання на українців у Telegram та Signal: три схеми обману
InternetUA
2025-04-03T18:22:21Z
Merz Gambit: Germany starts historic rearmament
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T18:00:27Z
Тіктоку загрожує понад €500 млн штрафу за передачу даних європейських користувачів до Китаю, — Bloomberg
Детектор М
2025-04-03T17:48:41Z
Забезпечать будинок "нескінченною" енергією: як працюють незвичайні генератори на воді
Фокус
2025-04-03T17:46:14Z
Intel не визнала наявність вразливостей у старих процесорах
InternetUA
2025-04-03T17:27:56Z
Чи подорожчають авто зі США через нові мита
24tv
2025-04-03T18:36:13Z
VW представляє нову пікап в Південній, але не Північній Америці
Топ Жир
2025-04-03T17:45:23Z
Kia готується до боротьби на Тазманії і не виключає конкуренцію Ford Ranger Raptor
Топ Жир
2025-04-03T17:15:39Z
Шлях одного поршня через шість кордонів, перш ніж він працює у вашому американському вантажівці
Топ Жир
2025-04-03T15:45:41Z
Новий футуристичний електрокросовер Honda 0 вперше показали на публіці
Фокус
2025-04-03T15:36:30Z
Електрифікований Ford Bronco Restomod від Icon 4×4 embrace забирає електромобільну енергію
Топ Жир
2025-04-03T15:15:56Z
Новий Renault Austral: впевнений дизайн, вищий рівень комфорту та гібридна ефективність
AutoCentre
2025-04-03T14:59:52Z
Трирічний рекорд падіння Tesla: Cybertruck провалився, BYD стала лідером ринку
ITC
2025-04-03T14:52:22Z
На продаж виставили раритетний і незвичний електробайк Айртона Сенни
Фокус
2025-04-03T14:51:37Z