MY.UAНовини
Браконьєри на OLX: як незаконно продають червонокнижних тварин в Україні
Браконьєри на OLX: як незаконно продають червонокнижних тварин в Україні

Браконьєри на OLX: як незаконно продають червонокнижних тварин в Україні

Незаконна торгівля тваринами — один із найпотужніших злочинних бізнесів у світі. За даними Інтерполу, його річний оборот становить від 7 до 23 мільярдів доларів. Ці суми поступаються лише обороту в торгівлі людьми, наркотиками і зброєю. Як нелегально торгують рідкісними тваринами в Україні, розповідає видання UAnimals media.

«Продам хом’яків диких європейських». Таке оголошення я залишила на olx. Обіцяла здорових і активних самця й самицю. Хом’як європейський — тварина з Червоної книги, тому просила мінімум по 800 гривень «за штуку». Пів дня оголошення чекало на модерацію, а ввечері його відхилили. Цей товар був у переліку заборонених до публікації.

Проте згодом я зробила спробу номер два і не вписала повну наукову назву виду, проте детально описала моїх червонокнижних «улюбленців». І от — оголошення прийняли.

У мене не було жодного хом’яка, а диких хом’яків я взагалі ніколи не бачила. А якби був, мені легко вдалося б порушити норми права. Так, українське законодавство забороняє торгувати червонокнижними тваринами й рослинами. Попри це, такий продаж донедавна відкрито процвітав на одному з найпопулярніших сайтів оголошень.

Оголошення на olx, яке відхилили

Причина відхилення

Оголошення, яке пройшло модерацію olx

Опис оголошення, яке пройшло модерацію

Рись на olx

7 вересня 2023 року біля торгового центру в Обухівському районі під Києвом припаркувалися два авто. З одного вийшла модно вдягнена пані та ще одна жінка з блокнотом. З іншої машини випірнув чолов’яга з переноскою для котів.

— Ви документи на тварину привезли? — спитала пані з блокнотом.

— Нужны документы? Сделаем! Подержите в руках, не бойтесь!

Чоловік витяг з переноски невеличку рись і вручив модно вбраній жінці. Авжеж, нехай потримає, щоб остаточно пройнятися почуттями й врешті-решт купити рись! Вона цілих два тижні думає! Заможна молода матуся відгукнулася на оголошення з olx, у якому він пропонував рись. Річ у тім, що донька покупчині подивилася «Мавку» й просто закохалася в персонажа на ім’я Квусь, схожого на рисеня. Дівчинці кортіло мати рисеня вдома. За живу тварину чолов’яга просив 3 800 доларів.

Щойно матуся взяла рисеня, з’явилася поліція. Тварину вилучили силою. Жінку в модному вбранні звали Марина Іванюсько, вона юристка зоозахисної організації URSA. Роль помічниці з блокнотом зіграла засновниця URSA Ярослава Коба, яка й вигадала легенду для прикриття.

У переносці — вилучена рись. Джерело: фейсбук-сторінка Ярослави Коби

«Ми запитували, чи вона не кусається, чим годувати, чи стерилізувати, скільки їй місця треба. Нам розписували в повідомленнях, що це ледь не найпростіша в утриманні тварина, яка не страждає від того, що живе в будинку і їсть котячий корм», — згадує Ярослава.

Чоловік писав, що зводить дорослу рись із самцем раз на рік і розпродує приплід. Молода вилучена рись мала недостатню вагу й багато хвороб.

«Поїхати до них і довести, що там розводять тварин, не вийшло. Вони ж своє місце не розкривають, — говорить Ярослава. — За місцем реєстрації того чоловіка рисей немає. Для того, щоб простежити за ним і обшукати місце, потрібен ордер на обшук, але в Україні це адміністративне правопорушення і ордер в таких випадках не роблять». Тож продавець відбувся штрафом.

Кошеня рисі назвали Урсою. Зараз Урса на реабілітації в Центрі порятунку диких тварин на Київщині. Їй шукають притулок за кордоном, щоб вона могла жити принаймні в напіввільних умовах, розповіла Ярослава Коба.

«Коли вилучили цю рись, у мене обривався телефон, — пригадує юристка Ніна Арзамасцева, яка робить юридичний супровід під час перетину кордону з тваринами. — Дзвонили якісь незрозумілі люди, питали, чи можуть вони повернути вилучену рись собі. Я почала їм ставити питання. Врешті сказала: забудьте».

Не тільки великі

Закон забороняє продавати й купувати не лише ведмедя чи велику кішку, а й навіть найдрібнішу тварину з Червоної книги. Тому я й вирішила почати свій експеримент з хом’яка.

Щоправда, дикий червонокнижний хом’як не такий уже й малий — до пів кіло. І дуже любить понадкушувати все, що є на городі. Тому люди зазвичай прагнуть позбутися такого постояльця.

Хом’як європейський. Джерело: фейсбук-сторінка Розточанського національного парку (Польща)

У Центрі порятунку хом’яків цих тварин просять не вбивати, а повідомляти про них зоологам. Тоді фахівці відловлюють хом’яка на ділянці й відселяють у природу. Керівникові центру Михайлові Русіну не раз давали поради: мовляв, платіть людям за хом’яків, тоді власники городів охочіше їх віддаватимуть. Порадники навіть не розуміли абсурдності цієї пропозиції. Та й це ще не все. «У нас був кейс, коли якісь невідомі хотіли скуповувати хом’яків по дві тисячі гривень хтозна навіщо, — говорить Михайло. — Ми відмовили, й історія не мала продовження. А може, вони десь таки знайшли браконьєрів, які їм постачають тварин. Ми цього не знаємо».

Чи не найбільш популярними героями оголошень на olx серед червонокнижних ставали куницеві — тхори й перегузні. А може, про них просто найбільше відомо, адже зоологи Центру реабілітації та допомоги куницевим в Україні пильно моніторили сайти з продажу протягом останніх років. Якщо бачили оголошення про продаж рідкісної тварини, зв’язувалися з продавцями й вели наполегливі перемовини. Випадки закінчувалися по-різному: іноді тварин у доброму здоров’ї вдавалося повернути у природу, іноді кейс закінчувався смертю тварини. Як оцей.

У 2020-му на Донеччині люди подали оголошення, що продають домашнього тхора, якого знайшли на вулиці. Оголошення потрапило на очі фахівцям. На фото був не тхір, а рідкісна степова перегузня. Працівники Центру допомоги куницевим почали перемовини. Спершу попросили випустити перегузню в місце, де взяли, якщо вона здорова. Ті відмовилися, мовляв, тварина кульгає. Та врешті згодилися віддати перегузню волонтеру.

Директорка Центру Віка Мойсєєва розповідає: «Передаючи перегузню, ці люди вимагали у волонтера “премію” за “порятунок рідкісної тварини”. Волонтер одразу пішов до ветеринара: жодних проблем з лапами у перегузні не було, зате виявили рану на голові. На фото, зроблених одразу після того, як перегузню зловили, травми не видно. Це пошкодження — наслідок утримання дикої тварини в просторі, що не підходить для цього виду. Намагаючись вибратися з клітки, перегузня розбила собі чоло. Тварина не вижила в ході реабілітації».

Перегузня з розбитим об клітку чолом. Фонд «Центр реабілітації та допомоги куницевим в Україні»

У 2022 році у приватного власника на Львівщині опинився степовий тхір. Той чоловік теж подав оголошення, що продасть його. Після розмови із зоологами продавець погодився випустити тварину, але не так сталося, як гадалося. Виявилося, що тхір після кількох місяців у клітці мав зіпсоване здоров’я. Усі чотири ікла — основні інструменти тхорів для виживання — були зламані.

«Вірогідно, він сам зламав собі зуби об прути клітки, намагаючись вибратись. Згодом проявилися ознаки епілепсії, тож малюк залишився жити в неволі», — каже Вікторія.

Деяких тварин таки повернули у природу. Пощастило шістьом лісовим тхорам, яких у 2021 році продавали за оголошенням на Дніпропетровщині. Люди передали тварин майже без опору. Щоправда, тхорів спочатку було семеро — тварини ослабли, й один малюк все ж помер. Проте решта шестеро успішно пройшли реабілітацію і повернулися до лісу.

Врятовані тхори. Джерело: Фонд «Центр реабілітації та допомоги куницевим в Україні»

Показовий випадок стався на Волині у 2024-му. «Ми познайомилися з чоловіком, у якого опинилося п’ятеро лісових тхориків. Він залюбки передав їх на реабілітацію. Наскільки ми знали, тварин зловив браконьєр і намагався продати через знайомих. Тхорів ми повернули у природу. Згодом із нами знову зв’язався той чоловік: питав, чи варто купувати в браконьєра ще й дорослого тхора. Тоді ми попросили надати відомості про браконьєра». Проте цього вже не сталося.

Купити дику тварину — такий же злочин, як і продати. Адже поки є попит, буде й пропозиція.

Дикі — не хатні. Не купуйте їх у неволю!

А якщо бачите десь оголошення про продаж червонокнижних видів, допоможіть врятувати тварин — звертайтеся по допомогу юристів у чат-бот UAnimals. Рятуймо життя разом!

Ходіть у чат-бот

І риби теж 

Чорна ікра і м’ясо осетрових настільки полюбилися людям у різних регіонах світу, що самі осетрові риби опинилися на межі вимирання. Осетроподібні зараз — група видів, яка перебуває під найбільшою загрозою з будь-яких інших таких груп, засвідчує Міжнародний союз охорони природи і природних ресурсів.

Басейн Дунаю і Чорне море стали останнім місцем у Європі, де популяції осетрових самовідтворюються: з’являються нові покоління риб. Вилов диких осетрових заборонили в усіх країнах, у межах яких є басейн Дунаю і узбережжя Чорного моря.

Незважаючи на всі закони й угоди, осетровими досі нелегально торгують, і одним із найактивніших центрів такої торгівлі є Одещина. В Україні з 2016 до 2023 року зареєстрували 94 випадки, коли продавали чи купували диких осетрових, підрахував Всесвітній фонд природи (WWF).

За різними документами, які проаналізували в фонді, протягом цього часу купили / продали понад 930 кілограмів м’яса та понад 50 кілограмів ікри. Проте, кажуть у WWF, це лише вершина айсберга.

З початком обстрілів Одещини доступ до берегів Дунаю і Чорного моря обмежили, а подекуди й заборонили. Проте дехто все ж дістається до місць риболовлі: за 2023 рік зафіксували 12 таких випадків.

Відомі випадки, коли й самі посадовці, які мали б охороняти риб, беруть участь у злочинному рибальстві. У вересні 2022-го поліція затримала двох працівників Державного агентства рибного господарства. Ті вимагали в підприємців-рибалок щомісячну данину за те, щоб їм не перешкоджали. Посадовці дозволяли рибалкам робити понаднормові вилови, зокрема й осетрових. За виловлену білугу та севрюгу (рідкісні осетрові) чоловіки отримували плату — 50 % вартості вилову.

Білуга. Джерело: Wikimedia Commons

Чи є легальний спосіб купити червонокнижну тварину?

Добувати для продажу об’єкти Червоної книги (наприклад, ловити тварин у лісі) прямо забороняє стаття 19 закону «Про Червону книгу України».

Кодекс про адміністративні правопорушення також фактично встановлює заборону на продаж червонокнижних тварин. Однак людина без юридичної освіти може таку заборону й не розпізнати: йдеться про «порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу» (стаття 88-1). Самого такого документа («порядку») не існує. Хоча норми продажу тварин, звісно, є — вони розкидані по різних документах. У нашому випадку це закон «Про Червону книгу» та деякі міжнародні норми. Людині, яка продала чи придбала червонокнижну тварину, загрожує штраф від 1 700 до 3 655 гривень та конфіскація самої тварини.

Всередині країни продаж і купівля будь-яких червонокнижних видів заборонені. Проте іноді таку тварину купують за кордоном і завозять до України.

Перелік усіх тварин світу, яким загрожує чи може загрожувати вимирання, зветься Червоний список Міжнародного союзу охорони природи (IUCN Red List).

Торгівлю рідкісними тваринами у світі регулює угода, відома як CITES — Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення. Ця угода має три додатки зі списками видів. Залежно від статусу тварини торгівля може бути контрольована або й повністю заборонена. У Додатку I зібрали всі види, що перебувають під загрозою зникнення. Торгівля тваринами цих видів заборонена. Проте її можуть допускати у виняткових обставинах і для некомерційних цілей.

Щоб перевезти дику тварину через кордон, потрібно оформити дозвіл CITES. Якщо його нема, тварину — в найкращому варіанті подій — конфіскують на кордоні.

У деяких країнах Європейського Союзу рідкісних тварин можна розводити та продавати легально. У такому разі придбати тварину може й громадянин чи громадянка України, оформивши дозвіл CITES. Вже в Україні тварину треба зареєструвати в Державній екологічній інспекції. У практиці юристки Ніни Арзамасцевої до України так ввозили хижих птахів — балабанів і сапсанів.

В Україні також працюють заводчики, які легально розводять екзотичних тварин — ті не є частиною української фауни й не входять до Червоної книги України, однак можуть перебувати під охороною міжнародного права. Водночас процвітає і чорний ринок торгівлі цими видами.

Перекупники продають тварин із нелегальних розплідників, де ті народжуються й живуть у геть невідповідних умовах, пояснює юристка.

«До мене потрапила інформація про кошеня пантери, яке померло, — наводить приклад Ніна Арзамасцева. — Його утримували в цих бариг у таких умовах, що воно не змогло набрати нормальної ваги. Його придбали, й кошеня померло в покупця. Ці чорні заводчики створили громадську організацію, яка видає документи абсолютно на будь-яку тварину. Перекупники посилають своїх клієнтів до цієї громадської організації, і та видає всі папери: реєстраційні свідоцтва, різноманітні сертифікати походження тварини. Проте насправді вони ніяк не стосуються її справжнього походження. Так сталося і з цим кошеням».

Сертифікат від громадської організації, який буцімто засвідчує походження тварини

Приблизно до минулого року olx мерехтів оголошеннями про продаж червонокнижних, каже Ніна. Тепер там більше пильнують заборонені товари, проте нелегальний ринок досі активний: «Все одно створюють телеграм-канали з продажу, закриті чати, навіть щодо червонокнижних тварин. Все перейшло в тінь».

Авторка: Наталія ПендюрДжерело: UAnimals media
Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Кому завтра будут выключать свет: появились графики
Gazeta UA
2025-02-11T17:33:34Z
Покажут много игр для PlayStation 5: Первая в 2025 году презентация State of Play от Sony пройдёт ночью 13 февраля
GameMag
2025-02-11T16:37:06Z
Мчатся на гиперскорости: ученые обнаружили необычные звезду и планету
ZN UA
2025-02-11T16:30:36Z
Валентинка космических масштабов: где на Земле есть реальное озеро в форме сердца
Telegraf
2025-02-11T16:27:31Z
Таропрогноз на 12 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в среду
Telegraf
2025-02-11T16:03:54Z
Civilization VII выходит в VR, но фанаты уже просят вернуть деньги: "Это что угодно, но не Цивилизация"
Знай
2025-02-11T15:51:38Z
Есть ли у Vodafone тарифы для кнопочных телефонов? Оператор дал четкий ответ
Telegraf
2025-02-11T15:31:17Z
Земля вступает в пугающую новую климатическую фазу: как в будущем изменится климат планеты
Фокус
2025-02-11T15:21:38Z
Разработчик PS4-эксклюзива The Order: 1886 объяснил отсутствие сиквела — Sony не устроили оценки
GameMag
2025-02-11T14:46:07Z
5 причин, почему в доме должен быть умный пылесос
Marie Claire
2025-02-11T17:31:52Z
Подарки для мужчины на 14 февраля: 10 идей, которые точно запомнятся
Comments UA
2025-02-11T17:00:31Z
Снежная Луна 12 февраля 2025: что нам принесет это полнолуние
Фокус
2025-02-11T17:00:22Z
Гороскоп на 12 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-11T16:33:56Z
Гороскоп на среду 12 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-11T16:03:44Z
Увеличете урожай: чем обработать фруктовые деревья до наступления весны
Gazeta UA
2025-02-11T15:34:51Z
Опасные места для микроволновки: почему нельзя ставить её рядом с холодильником
UAToday
2025-02-11T15:03:25Z
5 оригинальных идей, как отметить 14 февраля, если у вас нет пары
Marie Claire
2025-02-11T15:01:05Z
На берегу залива построят дома, в которых можно жить бесплатно: в чем их особенность
Фокус
2025-02-11T14:36:46Z
Скандал в Укроборонпроме: чиновников разоблачили на хищении более 107 млн гривен
Comments UA
2025-02-11T17:06:30Z
На Ровенщине напали на работников ТЦК
Апостроф
2025-02-11T16:27:48Z
Схема побега из воинской части: у работника ТЦК обнаружили золотые слитки
Comments UA
2025-02-11T14:12:52Z
Возле школы в Днепре раздался взрыв: детали от полиции
TSN
2025-02-11T14:06:53Z
47-летний мужчина в ТЦК категорически отказался брать повестку: чем это закончилось
TSN
2025-02-11T14:06:33Z
Во Львове посреди улицы внезапно скончался мужчина: подробности трагедии
TSN
2025-02-11T14:06:22Z
На Буковине умерла 10-летняя девочка: медики назвали причину и обвинили родителей ребенка
Фокус
2025-02-11T13:30:21Z
Болели ноги, но суд это проигнорировал: на Черниговщине мужчину наказали за уклонение от мобилизации
Telegraf
2025-02-11T12:36:49Z
РФ сбросила КАБы на Золочев. Семь раненых, из-под завалов спасли людей и кота: видео, фото
Лига
2025-02-11T12:30:51Z
"Один удар - это единственный шанс": легендарный Коллина предложил изменить правила футбола
Gazeta UA
2025-02-11T17:39:42Z
Известный украинский футболист вернулся в итальянский клуб
ZN UA
2025-02-11T16:16:26Z
"Принцип справедливости": Италия допустила Z-лыжника к соревнованиям
Telegraf
2025-02-11T15:54:48Z
Бывшую украинскую спортсменку осудили за поддержку армии РФ
Корреспондент
2025-02-11T15:06:56Z
Переобулся: компания известного футболиста зарегистировала свой бренд в России
Comments UA
2025-02-11T13:48:33Z
Известный журналист завел в тупик Андрея Шевченко. Что он у него спросил?
Telegraf
2025-02-11T13:30:26Z
Менеджер Фьюри выбрал соперника для Чисоры - это не Усик
Корреспондент
2025-02-11T12:45:25Z
Портер: Усик является лучшим боксером последних двух поколений
Корреспондент
2025-02-11T12:45:23Z
Жена Лунина вместе с сыном трогательно поздравили любимого с днем рождения
Корреспондент
2025-02-11T12:09:51Z
Стоит, как имение в Милане. Во Львове продают старинную виллу за космические деньги
Telegraf
2025-02-11T17:21:13Z
"Россияне давно пытались..." – Коваленко рассказал о событиях в Курской области
Новости Украины
2025-02-11T17:18:58Z
Оккупанты готовят новую волну атак: названо место самых горячих боев на фронте
Comments UA
2025-02-11T17:18:32Z
Эксперт спрогнозировал направление наступления противника в весенне-летний период
Новости Украины
2025-02-11T16:57:31Z
"Облако пыли" над Украиной: в Укргидрометцентре объяснили, почему загрязнение фейковое
Фокус
2025-02-11T16:40:04Z
Военный предложил отправить "здоровых быков" из ТЦК на фронт: "Смеются, анекдоты рассказывают"
Знай
2025-02-11T16:36:55Z
Заняты новые рубежи: украинские десантники показали наступление в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-11T16:21:32Z
Подготовка спасла жизнь: боец ВСУ рассказал, как выжил под минометным обстрелом
Фокус
2025-02-11T16:15:31Z
В РФ заявили об обстрелах таможенных постов в Брянской области
Корреспондент
2025-02-11T16:06:39Z
Елка, оливье и страх родов: почему Маша Ефросинина решила не рожать
Знай
2025-02-11T16:51:54Z
Участники "Евровидения" оскандалились поддержкой российской группы
Апостроф
2025-02-11T16:45:50Z
Модель с 15 размером груди Кузнецова раскрыла свои заработки и сколько ей приносит OnlyFans
TSN
2025-02-11T16:21:52Z
Ада Роговцева впервые за долгое время высказалась о внуке, который служит в ВСУ
TSN
2025-02-11T15:51:06Z
Модель с 15 размером груди Кузнецова рассказала о романе с женатым: "Жена приходила меня бить"
TSN
2025-02-11T15:51:04Z
Тина Кароль предположила, какое место Ziferblat займет на "Евровидении-2025" в Швейцарии
TSN
2025-02-11T14:57:15Z
Не наделайте этих ошибок: 5 вещей, которые запрещено надевать на День Святого Валентина, чем заменить
Знай
2025-02-11T14:51:14Z
У скандального Волошина затопило виллу на Бали, которую он купил за 370 тысяч долларов
TSN
2025-02-11T14:48:11Z
Юрий Колокольников затмил голливудских коллег на премьере «Белого лотоса»
Marie Claire
2025-02-11T14:30:39Z
Что делать и куда обращаться, если отказали в субсидии: четкая инструкция для всех украинцев
Знай
2025-02-11T17:36:36Z
В Пентагоне рассказали о планах по отправке военных в Украину
Апостроф
2025-02-11T17:12:43Z
В Украине могут признать недействительными старые водительские права: начался обмен
UAToday
2025-02-11T17:03:52Z
Теряет силу: истощение армии РФ, для которой три дня тянутся три года
Корреспондент
2025-02-11T16:33:32Z
Чернышев назвал численность населения Украины по состоянию на 2024 год
ZN UA
2025-02-11T16:24:14Z
Женственная статуя в полный рост и много цветов: как выглядит могила Раисы Горбачевой и где она похоронена
Telegraf
2025-02-11T16:18:51Z
Стало известно, чем был оснащен китайский воздушный шар-шпион, сбитый в небе над США
Фокус
2025-02-11T16:15:05Z
Государство решило поделить солдат на сорта: о чем идет речь
Comments UA
2025-02-11T15:57:59Z
ІМО приняло решение: признают ли дипломы украинских моряков
Comments UA
2025-02-11T15:48:42Z
Первый регион Италии принял закон о прерывании жизни
Европейская правда
2025-02-11T17:30:22Z
Что за пленка появляется на поверхности чая и можно ли пить напиток с ней: ответ диетологов
TSN
2025-02-11T17:18:27Z
Фармгиганты «Дарница» и «Интерхим» хотят сохранить сверхприбыли, снижая цены только за счет аптек – политтехнолог
Апостроф
2025-02-11T15:31:18Z
Ломкие ногти, вздутый живот и пятна на коже: ИИ показал, что будет, если не спать 7 часов в сутки
Апостроф
2025-02-11T14:18:37Z
Кофе уменьшает риск диабета: как правильно его приготовить
UAToday
2025-02-11T13:06:26Z
Этот десерт следует обходить "десятой дорогой", если беспокоитесь о своем здоровье: хотя он и популярен
TSN
2025-02-11T12:36:08Z
Простой тест на проблемы с кишечником: ученый объяснил, как выявить их с помощью кукурузы
Фокус
2025-02-11T12:06:20Z
В Украине введут реабилитационную монопомощь
Gazeta UA
2025-02-11T11:54:48Z
В украинских школах вводят карантин из-за ОРВИ, гриппа и COVID-19: что известно
Фокус
2025-02-11T11:18:55Z
Как снять наличные без банкомата: НБУ напомнил о важной услуге, список мест
Знай
2025-02-11T17:21:12Z
Объект не работает: в ДТЭК раскрыли последствия российского удара по Полтавщине
Comments UA
2025-02-11T17:15:30Z
Эксперты пояснили, почему мы до сих пор не может пользоваться термоядерной энергией
Фокус
2025-02-11T17:15:28Z
Повышение тарифов на воду, свет и тепло: в Раде сделали заявление
Comments UA
2025-02-11T17:06:07Z
Revolut в Украине: мгновенные переводы и новые возможности для украинцев
Gazeta UA
2025-02-11T16:57:29Z
Япония передаст Украине 58 миллионов долларов на восстановление - Шмыгаль
ZN UA
2025-02-11T16:34:17Z
Нацбанк поднял официальные курсы доллара и евро
Корреспондент
2025-02-11T16:33:49Z
Света не будет 11 часов: когда и кого коснутся ограничения электроэнергии
Comments UA
2025-02-11T16:33:42Z
Конфискация танкеров "теневого флота" РФ: ЕС изучает возможности
Хвиля
2025-02-11T16:24:55Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
С мотором от Golf GTI: Volkswagen Passat и Tiguan получили мощные версии
Фокус
2025-02-11T16:30:22Z
Раритет из 80-х: обнаружен культовый внедорожник Chevrolet в заводской упаковке
Фокус
2025-02-11T14:42:41Z
Зимние дороги: 5 правил, которые спасут вас от неприятностей за рулем
Знай
2025-02-11T13:51:04Z
Сода в бардачке должна быть обязательно: неожиданные лайфхаки для водителей
Знай
2025-02-11T11:51:43Z
На рынок выходит американский коммерческий электрокар с богатым оснащением
Фокус
2025-02-11T10:15:01Z
Будущая классика: какие подержанные авто со временем подорожают
Фокус
2025-02-11T09:30:05Z
Водителей оштрафуют и лишат прав всего за одно: о чем нужно помнить
Знай
2025-02-11T06:51:07Z
Немецкий концерн поставил ВСУ еще пять тактических автомобилей Caracal
ZN UA
2025-02-10T21:42:37Z
Самолет спецпредставителя Трампа заметили возле Москвы: что известно
Фокус
2025-02-11T17:45:11Z
Намерен ли Трамп быстро закончить войну в Украине: в Пентагоне ответили
TSN
2025-02-11T17:36:59Z
Туск о новых тарифах Трампа: "Мы не паникуем"
Европейская правда
2025-02-11T17:36:40Z
​ЕС продолжит поддерживать Украину: Европарламент принял соответствующее заявление
Апостроф
2025-02-11T17:36:37Z
Рада дала старт достройке Хмельницкой АЭС
UAToday
2025-02-11T17:33:06Z
О чем поговорили Трамп и Путин: реконструкция разговора, который никто не слышал
Фокус
2025-02-11T17:30:37Z
Захарова истерично отреагировала на обмен Курской области
Comments UA
2025-02-11T17:15:06Z
Новый глава Пентагона ответил, будут ли американские солдаты защищать Украину
Comments UA
2025-02-11T17:12:27Z
Глава Еврокомиссии рассказала о "хорошей дискуссии" с вице-президентом США
Европейская правда
2025-02-11T17:06:26Z