Юрист пояснив, чи скасують бронювання в такому випадку
Неточності у військових документах не впливають на статус військовозобов'язаного. Тобто різні дані у паперових та електронних військово-облікових документах (ВОД) не вплинуть на бронь від мобілізації.
Про це розповів юрист Владислав Дерій на порталі "Юристи.UA". Він зазначає, що з моменту впровадження електронних ВОД в Україні як рівноцінних паперовим, деякі військовозобов’язані громадяни почали стикатися з проблемами.
Зокрема, в електронних документах іноді фіксують іншу військово-облікову спеціальність або взагалі не вказують жодної, що відрізняється від інформації у паперових документах.
Один із таких військовозобов’язаних поцікавився, чи можуть ці розбіжності вплинути на актуальність його бронювання.
"Ні, броня не анулюється", — відповів юрист, наголосивши, що такі неточності не є причиною для скасування броні.
Дерій підкреслив, що процес бронювання працівників критично важливих підприємств не залежить від даних у військовому квитку.
"Військовозобов’язані підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності", — зазначив правознавець.
Нагадуємо, на сьогодні підприємства можуть бронювати від мобілізації своїх співробітників виключно через портал "Дія", відповідно до Порядку бронювання військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №76. Проте деякі компанії стикаються з проблемами під час цього процесу — зокрема, відмовами в бронюванні окремих співробітників.
Згідно з чинним порядком, співробітники, які перебувають у розшуку, не можуть бути заброньованими. Зняття розшуку є можливим лише після притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Раніше "Телеграф" писав, які підприємства зможуть давати бронь від мобілізації після 28 лютого. В Україні частина "критичних" підприємств втратить цей статус.