![Зеленський прокоментував ухвалення закону про обладнання для добудови ХАЕС](https://thumbor.my.ua/etK-Wiuasr7aRDzfZzhrSzlzKRo=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F04fb515560cc713f8cd0f05f3eec98e1.jpg)
Зеленський прокоментував ухвалення закону про обладнання для добудови ХАЕС
Про це він сказав у відеозверненні, передає Укрінформ.
"... Про українську енергетичну безпеку – важливий день, Верховна Рада України зробила суттєвий крок. Україна зможе добудувати ще 2 енергоблоки на Хмельницькій атомній станції, і це більш ніж 2 гігавати електрики для України. І щоб було зрозуміло, зараз, цими складними зимовими місяцями, ми можемо імпортувати в Україну від наших сусідів приблизно такий обсяг електрики", - сказав Зеленський.
Відео: Офіс Президента
За його словами, добудовані енергоблоки дадуть змогу Україні навіть у зимові місяці "іти без імпорту", а також це допоможе стримувати зростання цін на електрику для населення.
"І навіть щодо спеціальних економічних проєктів із нашими партнерами - із США, з Президентом Трампом - щодо спецресурсів України, видобутку та переробки, Україна тепер зможе говорити більш упевнено, маючи у майбутньому додаткове і значне джерело електрики", - наголосив Зеленський, подякувавши депутатам, які "підтримали енергетичну незалежність і промисловий розвиток України".
Президент зазначив, що промислове зростання і розвиток будь-якої економіки мають базуватися у сучасному світі на розвитку енергетичних джерел, і саме це робить Україна.
"Звичайно, є голоси, які критикують. Але це ті голоси, яким дешева енергія в Україні просто невигідна – вони свою кишеню або тих, від кого залежать, наповнюють від дорожчої енергії, ніж атомна. Є всі ці цифри. Кожен може побачити та переконатись", - підкреслив Зеленський.
Як повідомлялося, Верховна Рада 11 лютого підтримала закупівлю у Болгарії обладнання російського виробництва для добудови двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції. Відповідна поправка була внесена до законопроєкту №11392, який раніше передбачав спрощення доступу до електромереж для бізнесу і був проголосований у першому читанні. У другому читанні положень про спрощення доступу до мереж не було.
Фото: ОП