![Має три значення: що означає слово "хідник" українською](https://thumbor.my.ua/yVQWUJqnrErDl4amj7dcvG_cS4c=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F6dcc2e45977670c48471aa401a5cd34e.png)
Має три значення: що означає слово "хідник" українською
Українська мова багата на слова з множинними значеннями, і слово "хідник" – яскравий тому доказ
В українській мові слова можуть мати не одне, а декілька лексичних значень. Ця здатність слова одночасно позначати різні предмети, явища чи поняття називається багатозначністю.
Так, слово "хідник" в українській мові має декілька значень, зокрема, тротуар, підземний хід, або довгий вузький килим. Найчастіше "хідник" вживається саме як тротуар – піднята пішохідна доріжка вздовж вулиці чи площі, зроблена з асфальту, цегли або дощок.
Вживання
В українській літературі можна зустріти різні приклади вживання слова "хідник":У значенні підземного ходу:
- "І ще скажу: таки ж довгенько він копав хідник, дорогу до рятунку" (Максим Рильський).
- У значенні тротуару: "Серед вулиці стояла калюжа, а там, де мали б бути хідники, росло будяччя" (Агатангел Кримський).
- У значенні довгого килима: "Зробив Бронко кілька гімнастичних вправ на "турніку", на якому мама тріпала хідники" (Ірина Вільде).
"Хідник" у значенні "тротуар" найбільш поширене у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях. Синонімом до слова "хідник" є "тротуар", яке походить від французького "trottoir". В сучасній українській мові слово "хідник" у значенні "тротуар" є досить відомим, хоча інші значення використовуються рідше.