![На Буковині від кору померла 10-річна дитина](https://thumbor.my.ua/jv_lzkDDTgQvugkBN77z-hynzf4=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6066a8f05779e561bac8a8dd7e523d1e.jpg)
На Буковині від кору померла 10-річна дитина
Кір в Чернівцях
Про цей випадок повідомив Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА, передає 24 Канал. Експерти акцентують на тому, що майже чверть дітей регіону (23,5%), які мали отримати щеплення згідно з Національним календарем вакцинації, досі його не зробили.
Причини такого стану речей різноманітні, серед яких:
- відмова батьків через релігійні переконання;
- побоювання через можливі побічні реакції;
- відкладання вакцинації без жодних обґрунтованих причин.
З початку року в області зареєстровано летальний випадок, померла 10-річна дитина, яка не була вакцинована. Епідеміологи провели розслідування, визначили контактних осіб та організували медичне спостереження за ними. Це дозволило зупинити подальше поширення інфекції в зазначеному осередку,
– повідомили в департаменті.
Що треба знати про кір
Кір — це інфекційне захворювання вірусного походження, яке проявляється у вигляді великих червоних висипань на шкірі. Найчастіше на кір хворіють діти, але дорослі також можуть заразитися.
Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Якщо поруч перебуває хворий, до 90% людей без імунітету до вірусу кору можуть захворіти. Для інфікування достатньо вдихнути заражене повітря або торкнутися інфікованої поверхні, а потім доторкнутися до очей, носа чи рота.
Хворі на кір здатні передавати вірус іншим людям за чотири дні до появи висипань і впродовж чотирьох днів після їх появи. Сам вірус може залишатися в повітрі до двох годин.
Завдяки вакцинації захворюваність на кір у сучасному світі значно знизилася. У період з 2000 по 2018 рік рівень смертності від цієї хвороби зменшився на 73%. Близько 86% дітей у світі отримали хоча б одну дозу вакцини.
У більшості випадків хвороба проходить самостійно протягом 10 – 14 днів і не потребує спеціального лікування.
Для полегшення стану хворого та зниження симптомів рекомендується:
- підтримувати водний баланс, регулярно вживаючи рідину;
- більше відпочивати;
- у разі потреби приймати жарознижувальні препарати, такі як парацетамол або ібупрофен, якщо висока температура завдає значного дискомфорту. Ці рекомендації стосуються як дітей, так і дорослих.
Після появи висипань важливо дотримуватися ізоляції впродовж чотирьох днів, щоб мінімізувати ризик зараження.