![Nordic Ukraine Forum та Greenpeace закликали уряд Швеції зупинити тіньовий флот РФ](https://thumbor.my.ua/7rR0D8ReD4byW-XJtj7aZAw863I=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F89c90dd5729e0f9d2bafc9735c9d0f2d.jpg)
Nordic Ukraine Forum та Greenpeace закликали уряд Швеції зупинити тіньовий флот РФ
Про це повідомляється на сторінці Nordic Ukraine Forum у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Організації у зверненні закликають Швецію до рішучих дій, щоб зупинити тіньовий флот, який, окрім фінансування війни Росії, також є екологічною бомбою сповільненої дії для Балтійського моря.
Активісти наголосили, що уряд Швеції вже робить значні кроки для обмеження російського тіньового флоту, наприклад, працює в межах ЄС щодо посилення санкцій щодо конкретних суден і суб’єктів, які уможливлюють тіньовий флот.
Організації також передали МЗС Швеції низку рекомендацій та пропозицій щодо подальших заходів проти тіньового флоту РФ.
«Іржаві танкери російського тіньового флоту щодня перевозять величезні обсяги російської нафти через Балтійське море, створюючи серйозну загрозу для наших морів та узбережжя. Міністр закордонних справ Марія Мальмер Стенергард та (шведський – ред.) уряд разом з ЄС повинні вирішити цю небезпечну ситуацію назавжди», - заявила Еріка Б'юребі, директорка Greenpeace у Швеції.
Марія Мельник, член правління Nordic Ukraine Forum, наголосила, що кожен нафтовий танкер, який виходить з Росії, дозволяє російським бомбам вбивати ще більше людей в Україні. «Я хотіла б, щоб шведський уряд вжив ще більш рішучих заходів, щоб зупинити це», - зазначила вона.
Як повідомлялося, українці Швеції регулярно проводять акції на підтримку України на центральній площі Стокгольма Sergels Torg. Попередня акція, яку зокрема організував Nordic Ukraine Forum, відбулася у неділю, 9 лютого.
Російський «тіньовий флот», чисельність якого Київською школою економіки оцінюється у більш ніж 650 суден, опинився в центрі уваги у 2024 році, не лише через нелегальне транспортування російської нафти, а й на тлі кількох інцидентів із пошкодженням підводної інфраструктури у Балтійському морі.
Північноатлантичний альянс 14 січня 2025 року започаткував військову місію Baltic Sentry для посилення захисту критичної інфраструктури у Балтійському морі.
Фото: George Hagstrand/Greenpeace