MY.UAНовини
Норвегія може вирішити долю війни Росії з Україною
Норвегія може вирішити долю війни Росії з Україною

Норвегія може вирішити долю війни Росії з Україною

Переговори щодо України президента Сполучених Штатів з Путіним, про які так багато говорить Дональд Трамп можливі, але не очевидні. Адже абсолютно ясно, що російський диктатор має занадто велике его, щоб вести справжні переговори. Попри страшні провали в економіці Російської Федерації, Путіну, використовуючи всю енергію свого силового апарату та потужної пропагандистської машини,  поки що вдається залишатися на плаву. Але владна піраміда режиму диктатора почне розпадатися, як тільки його провали стануть очевидними для пересічних росіян.

Путіну здається, що він легко переграє президента Америки під час особистої зустрічі, і потрібно, щоб вона тільки пройшла в потрібному місті та у відповідний час. Адже під час зустрічі в Гельсінкі йому одного разу вже вдалося це зробити.

Та Путін так і досі не зрозумів, що все, що нині робить 47 президент Сполучених Штатів – це не що інше, як запровадження у внутрішню і зовнішню політику принципів «геополітичного вуду» – трампізму. За якого за магічними заклинаннями, що Америка понад усе, приховуються куди складніші процеси. Процеси, які до певного часу, залишаються нерозшифрованими для стороннього спостерігача.

І чим більше Путін буде відкидати мирні пропозиції Трампа, тим більше американський президент буде тиснути на нього. Трамп звик до можливості домінувати над своїми опонентами за допомогою грошей і влади. Він використовуватиме будь-які необхідні засоби, щоб зберегти перевагу та використати цю перевагу. Водночас, російський деспот добре вивчив профіль особистості Трампа. Путін підлещувався до американського президента, проте це тільки обманний трюк щоб приспати його пильність та нав’язати йому свої вимоги щодо України.

Хоча в Кремлі бачать, що поки що у Трампа немає остаточно визначеної стратегії ведення справ з Путіним щодо України, а у Путіна немає бажання, щоб президент США виглядав добре перед своїми партнерами. Поки Дональд Трамп тактично маневрує, російський диктатор хоче нанести йому ганебну дипломатичну поразку. Затягуючи можливість не тільки припинення війни, але й замороження протистояння на час початку переговорів. 

В Москві дуже сподіваються, що Трамп змусить Україну домовлятися з Росією на її умовах. Що по суті стане негласним проголошенням нового світового порядку. Путін сподівається, що у цьому новому світовому порядку Сполучені Штати вже не будуть світовим лідером. В Кремлі розраховують на те, що тепер країни, які є сильнішими за своїх сусідів і мають ядерну зброю, зможуть робити на міжнародній арені усе, що їм тільки заманеться. Після чого Китай, через декілька років продемонструє цей принцип, тільки вже в глобальному масштабі.

Крім того, якщо навіть Україна погодиться на відторгнення своїх земель, то всерівно Росія не візьме на себе жодних зобов’язань не вторгатися пізніше на решту територій. Якщо по лінії розмежування стоятимуть європейські миротворчі сили, то в плані Трампа не передбачається, що американські війська візьмуть на себе відповідальність  захищати їх, якщо російські війська знову почнуть рухатися на українські землі.

Трампізм став своєрідною релігією для великої частини населення Америки. Вони й досі продовжують сліпо вірити в те, що віщає їм публічно їхній душепастир. Водночас  президент США залишається повністю непрогнозованим політиком, спонтанні дії якого важко прорахувати. Тому сподіватися на те, що він швидко відновить допомогу Україні, означає не підготуватися до варіанту, за якого ця допомога відкладатиметься знову і знову під різними приводами.

 Західна цивілізація знаходиться в смертельній небезпеці. Адже війна Росії в Україні є прямою загрозою лідерству та провідній ролі демократичних держав в світі. А доля самого Європейського континенту залежить від того, як закінчиться російсько-українська війна. Підстрахувати в такій невизначеній ситуації Україну могла б Норвегія.

Історія суворо запитає у тих світових лідерів, котрі збоку спостерігають, як Україна стікає кров’ю, і реально мало роблять для того, щоб припинити російську агресивну війну. Багато хто на Заході, говорячи про допомогу Україні у війні з тоталітарним монстром – Російською Федерацією, вважають, що вони допомагають достатньо. А ось сусідні європейські держави, нібито, мали б допомагати більше.

 Подібне перекидання відповідальності на інших вже призвело до того, що у такий відповідальний момент історії, коли фактично вирішується доля світової цивілізації, хтось в Європі намагається відсидітися за мурами захисту НАТО, думаючи, що воювати за них мусять інші. Європа мусить нарешті прокинутися і діяти таким чином, щоб відбити російську загрозу, яка нависла над усім континентом.

Тому потрібно шукати й інші можливості для швидкого надання Україні військової допомоги. І вони існують. Так на сьогодні Норвезький фонд національного добробуту (NBIM), який є спеціальним підрозділом Центрального банку, вже складає більше ніж 1 трильйон 400 мільярдів доларів.

Цифра державних накопичень просто величезна. Ця маленька країна, з населенням всього 5 мільйонів осіб, завдяки своїм високоосвіченим, раціональним і професійним людям, спромоглася мати такий значний вплив на світові комерційні та енергетичні ринки. Можемо говорити про “норвезьке чудо”, коли Норвегія, яка колись була однією з найбідніших країн  Європи, де люди навіть у ХХ столітті часто не мали достатньо необхідної для елементарного виживання їжі, а інфраструктура її була примітивною, стала одним із економічних лідерів Європи.

І якщо раніше її єдиним експортним товаром була риба, то тепер, в протягом останніх 50 років, Норвегія перетворилася на провідного експортера газу та нафти. Нафта, газ, вилов лосося та оселедця стали основою національного багатства норвезької нації. Однак маючи на сьогодні найбільший у світі державний фонд добробуту, вони потерпають від загрози можливого іноземного вторгнення. У  минулому столітті це була окупація Норвегії Німеччиною, нині це небезпека вторгнення путінської Росії, яка дуже ласа на чужі гроші та ресурси.

Саме кордон Норвегії з Росією є тією найбільш болючою проблемою, яка не знімається повністю навіть тоді, коли ця держава давно вже є членом оборонного альянсу НАТО. За багатьма показниками Норвегія – це унікальна країна. Зараз норвежці посідають четверте місце у світі за рівнем валового внутрішнього продукту на душу населення. Водночас Норвегія займає друге місце в рейтингу найбагатших країн світу в грошовому вираженні, з найбільшим запасом капіталу на душу населення серед інших країн та стала потужним зовнішнім кредитором.

Норвежці володіють величезними запасами нафти, особливо з огляду на чисельність їхнього населення. Норвегія видобуває приблизно 2 мільйони барелів нафти на день, тоді як Сполучені Штати видобувають 11 мільйонів барелів. Це при тому, що населення США в 66 разів є більшим від норвезького. І прибутками від нафти володіють всі норвежці, а не так, як в Російській Федерації – Путін і кліка найбільш наближених до диктатора осіб.

Норвегія є добре керованою демократією, і вони накопичили прибутки від нафти та газу, інвестуючи їх так, щоб їхні громадяни  отримували вигоду зараз і в майбутньому. Створивши глибоко продуману систему стабілізації та уникання можливих ризиків, норвежці ретельно керують своїм суверенним фондом добробуту для міжгенераційного співробітництва між теперішніми та майбутніми поколіннями норвежців.

Але нині норвежці сидять на величезній купі грошей, і це дуже ласий шматок для Москви. Тому, ймовірно, в Осло вже не раз ставили собі питання, чи не буде саме Норвегія, а не держави Балтії, наступною країною, до якої Путін спробує вдертися, щоб він міг контролювати все постачання нафти та газу в Європі?

І це зовсім не риторичне питання. Адже може цілком відтворитися ситуація часів Другої світової війни, якщо західні союзники й далі будуть допомагати Україні за залишковим принципом. Коли німецькі війська вторглися в Норвегію 9 квітня 1940 року, плануючи захопити короля Гокона VII та уряд, щоб змусити країну капітулювати.

Однак королівська родина, уряд і більшість членів Стортингу встигли евакуюватися до того, як окупаційні сили досягли Осло. Тоді німці вимагали від короля призначити уряд на чолі з прихильником нацистів Відкуном Квіслінгом.

Але король відхилив німецький ультиматум. 7 червня 1940 року король, наслідний принц і уряд вирушили з міста Тромсе до Англії, заснувавши уряд у вигнанні в Лондоні, щоб очолити зусилля опору. Король Гокон став головним символом боротьби норвезького народу за вільну та незалежну Норвегію.

Як вчать приклади з історії, все може повторитися, якщо вчасно не зробити з цього потрібні висновки. Сьогодні  кожна нація, яка цінує демократію, повинна повністю підтримувати зусилля України захистити себе від кривавої агресії Путіна, розуміючи, що при цьому вона захищає і своє майбутнє. І ця підтримка має включати стільки зброї, матеріалів та фінансів, щоб українці могли вигнати ворога зі своїх міжнародно визнаних територій та відбити в Кремля всяку надію загарбувати ще нові землі.

На сьогодні Норвегія є однією з найдемократичніших, найбільш політично стійких і соціально орієнтованих держав на землі, з розумними лідерами, гендерно збалансованим представництвом у парламенті та довгостроковою, непохитною відданістю захисту світу від потенційних агресорів і тиранів.

Враховуючи усі ці фактори, можна спробувати розв’язати проблему фінансування допомоги Україні дещо іншим шляхом. Запропонувавши Європейському Союзу виступити в ролі гаранта надання Норвегією Україні кредитів.

Тут можна розглянути два варіанти. Перший – виділення Україні Норвегією короткострокового кредиту, поки не буде вирішене питання з переданням українській стороні арештованих в Європі та Америці 300 мільярдів російських фінансових активів.

Другий – надання довгострокових міждержавних кредитів Норвегією Україні, терміном на 10-20 або більше років, що різко б змінило ситуацію з допомогою українському народу в національно-визвольній війні з московськими загарбниками.

Нині на кін поставлено так надзвичайно багато, що необхідно в екстреному порядку донести ідею норвезької  допомоги Україні до тих в Брюсселі, хто приймає рішення в Європарламенті та його профільних комітетах. 

Доцільно було б українській стороні оперативно, через дипломатичні канали, звернутися до своїх союзників в Євросоюзі, – Польщі, Литви, Латвії та Естонії – висунути в ЄС пропозицію норвезької фінансової допомоги Україні. Одночасно розпочавши переговори з Осло з цього питання.

Норвегія може вирішити долю війни Росії з Україною. Тільки потрібно швидко прийняти необхідні відповідні рішення. Норвегія робить багато правильних речей. А рішення допомогти Українській державі у надзвичайно критичний для неї момент, може визначити подальшу долю Європи на десятиліття, якщо не на століття.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Прототип американського надзвукового пасажирського літака виконав свій останній політ
InternetUA
2025-02-11T16:37:19Z
Що буде, якщо говорити по телефону під час зарядки: наскільки безпечно так робити
24tv
2025-02-11T16:33:17Z
Пара вразила неймовірним ремонтом у маленькій кімнаті: мережа у захваті
24tv
2025-02-11T16:33:10Z
Гора смачнючих котлет за 50 грн: рецепт просто неймовірний
GlavRed
2025-02-11T16:27:04Z
Вчені виявили, як мікропластик накопичується в коралових рифах
Portaltele
2025-02-11T16:25:02Z
Платформа спогадів українців про війну Svidok.org запустила телефонну лінію
УкраинФорм
2025-02-11T16:15:45Z
Galaxy S25 Edge буде тоншим за iPhone 17 Air ─ коштом акумулятора
ITC
2025-02-11T16:13:49Z
«Це Спарта!»: наступна гра God of War буде приквелом історії Кратоса, ніякого Єгипту
ITC
2025-02-11T16:13:42Z
Маск намагається купити OpenAI за майже 100 мільярдів доларів
360ua.news
2025-02-11T16:03:55Z
Покращений рецепт торта "Наполеон": суддя "Мастер Шеф" Хіменес-Браво поділився секретом
Политека
2025-02-11T16:42:58Z
Що потрібно кинути у воду під час варіння буряка: фахівці поділилися дуже дивним трюком
TSN
2025-02-11T16:36:43Z
Ці 5 прикмет віщують багатство та успіх: варто знати
24tv
2025-02-11T16:18:18Z
Дзеркало без розводів за кілька секунд: геніальний лайфхак з інстаграму
24tv
2025-02-11T15:39:46Z
Безпрограшний варіант закуски: ця намазка на хліб з оселедця стане фаворитом не тільки для вас
24tv
2025-02-11T15:34:31Z
3 знаки зодіаку, які в День Святого Валентина підуть на ідеальне побачення
24tv
2025-02-11T15:12:58Z
Прихований рай в Європі: де насправді відпочиває найбагатша людина світу
24tv
2025-02-11T14:51:55Z
Загадка на логіку: виберіть за 5 секунд дівчину, яка має собаку
Gazeta UA
2025-02-11T14:36:40Z
Не 5 і не 15 хвилин: скільки часу чекати перед тим, як змити чистячі засоби
GlavRed
2025-02-11T14:27:56Z
Ліквідовано ще 4 «схеми для ухилянтів»: серед затриманих – російська рецидивістка, яка видавала себе за чоловіка
Украина Криминальная
2025-02-11T16:51:55Z
На Рівненщині побили працівників ТЦК та пошкодили військову техніку
24tv
2025-02-11T16:42:34Z
Трагічна авіакатастрофа: в аеропорту розбився літак відомого музиканта
GlavRed
2025-02-11T16:36:48Z
Біля Гамбурга потяг наїхав на вантажівку, є поранені
Европейская правда
2025-02-11T16:28:42Z
Вдавала з себе хлопця: у Києві спіймали росіянку, яка вивозила чоловіків в ЄС
24tv
2025-02-11T16:18:54Z
Поліцейські заблокували Telegram-канал нелегального трансферу ухилянтів за кордон
InternetUA
2025-02-11T16:16:05Z
На Київщині сапери знешкодили російську крилату ракету Х-69
УкраинФорм
2025-02-11T16:06:04Z
Статистика нападів акул у світі за 2024 рік: скільки людей загинули і дістали поранення
TSN
2025-02-11T15:36:44Z
У Львові чоловік оголив статевий орган та помочився на авто поліції "через жалобу"
TSN
2025-02-11T15:36:44Z
Арсенал прагне повернутися влітку до ідеї підписання Шешко
Football.ua
2025-02-11T16:34:36Z
Ексгравець збірної України підписав контракт з клубом Серії А
24tv
2025-02-11T16:24:18Z
Віцепрезидентка Національної ліги професійного боксу Аліна Шатернікова - гостя програми «Нація Непереможних»
УкраинФорм
2025-02-11T16:18:20Z
Світоліна в матчі-трилері поступилася п'ятій ракетці світу на престижному турнірі в Катарі
24tv
2025-02-11T16:15:52Z
Офіційно: Коваленко повернувся до Емполі
Football.ua
2025-02-11T16:12:31Z
Світоліна поступилася п'ятій «ракетці» світу у другому колі турніру WTA в Катарі
УкраинФорм
2025-02-11T16:06:50Z
Ф'юрі викинули із рейтингу WBC: хто очолив хевівейт після Усика
24tv
2025-02-11T16:03:55Z
На спортивному турнірі у Казахстані організатори вирішили проігнорувати гімн Росії
ZN UA
2025-02-11T15:57:51Z
Людмила Кіченок: У парі із сестрою дійшла до фіналу, з американкою зіграю вперше
Комсомольская правда
2025-02-11T15:57:16Z
Росіяни вдарили з авіації по прикордонню Сумщини – загинуло двоє людей
Лига
2025-02-11T16:45:56Z
Скільки налічує населення Києва і яка частка переселенців: Кличко відповів
TSN
2025-02-11T16:36:16Z
У Дніпрі застосували аварійні відключення світла
УкраинФорм
2025-02-11T16:36:13Z
В Україні завтра без опадів, вдень до 5° морозу
УкраинФорм
2025-02-11T16:30:09Z
Скільки відсотків Луганщини та Донеччини в окупації? Дані військових адміністрацій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T16:27:18Z
Чи будуть опади та сильний мороз: прогноз погоди в Україні на 12 лютого
24tv
2025-02-11T16:06:35Z
Катування цивільних на Луганщині ‒ трьом бандюкам з т. зв. «лнр» повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-02-11T16:06:13Z
Росіяни вдарили КАБами по громаді на Сумщині, двоє загиблих
УкраинФорм
2025-02-11T16:06:02Z
У січні безпілотники спричинили більше жертв серед цивільних в Україні, ніж будь-яка інша зброя - ООН
УкраинФорм
2025-02-11T16:00:18Z
Що скаже Ірина: Мурат Налчаджиоглу повернувся в життя другої колишньої дружини
GlavRed
2025-02-11T16:48:29Z
Оголосили програму 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Детектор М
2025-02-11T16:42:26Z
Анна Кошмал показалася на останніх місяцях вагітності та зізналася, як почувається
TSN
2025-02-11T16:33:02Z
Злата Огнєвіч запалила мережу гарячими кадрами в білизні й ботфортах
Gazeta UA
2025-02-11T16:27:27Z
Трошки п*зд*ть, – відомий ведучий прокоментував скандальне інтерв'ю Потапа росіянину Дудю
24tv
2025-02-11T16:03:09Z
На Берлінале відбудеться світова прем’єра українського фільму «Стрічка часу»
УкраинФорм
2025-02-11T15:51:20Z
Я йшла за перемогою, – Маша Кондратенко прокоментувала свою поразку у Нацвідборі-2025
24tv
2025-02-11T15:39:04Z
В Україні від початку повномасштабної війни загинули 149 митців та 97 журналістів
УкраинФорм
2025-02-11T15:35:47Z
"А нащо нам брехати?": Анатолій Анатоліч відреагував на інтерв'ю Потапа у Дудя
GlavRed
2025-02-11T15:27:49Z
Низка українських телеканалів стала доступною для перегляду у Польщі
Детектор М
2025-02-11T16:45:53Z
У Франківську попрощались з майором Максимом Ємцем
УкраинФорм
2025-02-11T16:45:47Z
Пенсійний фонд хотів відібрати у чоловіка виплачену пенсію: що вирішив суд
Политека
2025-02-11T16:27:16Z
Силікон і діаманти в зубах: жінка зробила 500 процедур за 250 000 доларів
GlavRed
2025-02-11T16:27:15Z
Жінка роками веде подвійне життя: як вона обдурила чоловіка і детектива
GlavRed
2025-02-11T16:27:13Z
Наявності лише дітей замало: чи може батько 3-х виїхати за кордон
24tv
2025-02-11T16:24:11Z
"Робити з себе героя" не треба: як правильно сказати це українською
Telegraf
2025-02-11T16:21:46Z
Нацгвардійці показали повітряний бій із російським безпілотником
УкраинФорм
2025-02-11T16:18:33Z
Жертва автокатастрофи, яка втратила крихітну доньку, померла після 33-річної коми – фото
TSN
2025-02-11T16:18:33Z
В Україні впроваджують програму безоплатної психологічної допомоги для ветеранів
УкраинФорм
2025-02-11T16:27:55Z
Чому рибу обов'язково потрібно подавати з лимоном: ця хитрість не лише для покращення смаку
TSN
2025-02-11T15:36:14Z
Ще одній людині успішно пересадили нирку від свині
24tv
2025-02-11T15:27:43Z
В Україні знизяться ціни на більшість ліків
AgroNews
2025-02-11T15:15:47Z
Як безплатно зробити КТ та МРТ за програмою медгарантій - розʼяснення Нацслужби здоровʼя
УкраинФорм
2025-02-11T14:42:14Z
Харківщина отримала сім нових карет швидкої допомоги
Мій Харків
2025-02-11T14:37:22Z
Які ранкові звички допоможуть прожити понад 100 років: поради вчених
TSN
2025-02-11T14:06:44Z
Нові вимоги для обмежено придатних
360ua.news
2025-02-11T14:03:59Z
Посол Італії відвідав дитячу лікарню в Боярці, лікарі якої пройшли навчання у Флоренції
УкраинФорм
2025-02-11T13:48:53Z
Чи можна отримати пенсію, якщо не платиш податки
24tv
2025-02-11T16:54:20Z
Китай пропонує країнам фінансувати програми замість USAID - Politico
УкраинФорм
2025-02-11T16:45:05Z
Україна планує збудувати 17 нових пунктів пропуску – Шмигаль
ZN UA
2025-02-11T16:34:09Z
Яка буде пенсія при зарплаті 7000 гривень у 2025 році: точні цифри
24tv
2025-02-11T16:33:45Z
ПриватБанк встановив рекорд прибутковості у 2024 році
360ua.news
2025-02-11T16:30:15Z
У Дніпрі ввели екстрені відключення світла: Укренерго оголосило графік по Україні на 12 лютого
Хвиля
2025-02-11T16:27:42Z
Угорщина отримала гарантії від України щодо транзиту газу та нафти
24tv
2025-02-11T16:24:25Z
В Україні зросли продажі одного з найпотрібніших видів транспорту
24tv
2025-02-11T16:15:01Z
Біткоїн зростає на тлі обережності ринку через мита Трампа та очікувані дані щодо інфляції
InternetUA
2025-02-11T16:12:54Z
DAF Trucks зміцнює свої позиції на ринку вантажівок
AutoCentre
2025-02-11T16:15:27Z
Спад на ринку вживаних авто: які моделі купували найчастіше
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T16:12:53Z
Tesla запустила суперкомп'ютер Cortex з 50 000 ШІ-чипів NVIDIA H100
24tv
2025-02-11T16:09:37Z
В Україні виготовили багатофункціональний аварійно-ремонтний автомобіль
AutoCentre
2025-02-11T14:12:53Z
Hyundai випустила стильний позашляховий електрокросовер за $22 000
Фокус
2025-02-11T13:51:38Z
Глава Ford назвав “нерозв’язні” проблеми електромобілів
AutoGeek
2025-02-11T13:33:50Z
Бюджетний електрокар Hyundai дебютував у позашляховій версії
AutoCentre
2025-02-11T13:13:39Z
Rivian почав продаж електричних фургонів сімейства Delivery
AutoCentre
2025-02-11T12:45:11Z
Електромобілі Tesla отримали незвичний дисплей на бампері: як працює
AutoGeek
2025-02-11T12:36:23Z
Україна й Албанія координують зусилля для протидії тіньовому флоту РФ - Шмигаль
УкраинФорм
2025-02-11T16:45:44Z
Визначив тільки перший етап: від чого залежать наступні кроки Трампа щодо миру
24tv
2025-02-11T16:45:34Z
Штати відмовились підписувати спільну декларацію про «відкритий та етичний» розвиток ШІ
УкраинФорм
2025-02-11T16:42:28Z
Зеленський вважає, що дії Байдена щодо України ще рано судити
Европейская правда
2025-02-11T16:39:42Z
Зеленський розповів, на що Україна обміняє території Курської області
Telegraf
2025-02-11T16:36:55Z
У Конгресі США з'явився законопроєкт про відновлення лендлізу для України
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T16:36:34Z
"Росія дочекалась": експерт попередив про нову загрозу з неба у війні проти України
TSN
2025-02-11T16:36:16Z
Країни Балтії виграли битву з Кремлем за енергонезалежність
Gazeta UA
2025-02-11T16:30:22Z
В Румунії пройшли обшуки у керівника передвиборчої кампанії антиукраїнського Джорджеску
Европейская правда
2025-02-11T16:28:45Z