![Укргідрометцентр спростував інформацію про “хмару пилу”](https://thumbor.my.ua/RGV0eRYKtNjLRNR8ZBlKe10bEn0=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Fb3df709c5a704c7ee276606a3a7cb6db.jpg)
Укргідрометцентр спростував інформацію про “хмару пилу”
Укргідрометцентр пояснив, чому прогнози Ventusky про забруднення є некоректними та спростував фейкові дані.
Укргідрометцентр 11 лютого інформацію, поширену через інтернет-сервіс Ventusky, про нібито “хмару пилу”, яка рухається в бік України.
Встановлено, що в атмосфері над Україною станом на сьогодні пил не зафіксований, і немає умов для його надходження з інших регіонів.
В Укргідрометцентрі пояснили, що дані про забруднення повітря, які відображаються на карті Ventusky, є неточними через використання застарілих баз даних. Моделі прогнозування, якими користується сервіс, спираються на інформацію, яка не оновлювалася понад 11 років. Тому Ventusky досі вважає активними підприємства, які вже не працюють або були зруйновані війною.
Це стосується зокрема таких об’єктів, як Азовсталь та Новокаховський електромашинобудівний завод, біля яких система прогнозує перевищення викидів, хоча насправді ці джерела забруднення більше не функціонують.
Укргідрометцентр наголосив, що в умовах війни Україна не може оновлювати дані, необхідні для точнішого прогнозу забруднення повітря, через питання безпеки. Як результат, на карті Ventusky продовжують з’являтися фіктивні викиди.
Зауважується, що найбільш достовірними є фактичні вимірювання з наземних станцій і супутниковий моніторинг. Так, станом на 11 лютого вони не зафіксували пилу в атмосфері над Україною, і найближчими днями його не очікується.
Прогноз на найближчі дні:
- 11-12 лютого – повітряні маси переміщуватимуться зі сходу на захід, забруднення з Європи не потрапить в Україну.
- 13 лютого – можливе накопичення місцевого забруднення, зокрема в містах і зонах ТЕС.
- 14-15 лютого – посилення вітру та сніг, які очистять повітря.
Нагадаємо, наприкінці березняминулого року пісок із Сахари накрив Швейцарію і Францію. В Україні також зафіксували пил із Сахари. Він становить загрозу для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей.