![Спадок для ненароджених дітей у 2025 році: які умови отримання](https://thumbor.my.ua/btZol4eZP-nYdUFKFze9ttYmrOY=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F0d8d4880ba5fd20a766aba3166107f4f.jpg)
Спадок для ненароджених дітей у 2025 році: які умови отримання
Громадяни, які бажають отримати спадщину, повинні подати заяву нотаріусу на місце відкриття спадкової справи, проте іноді в заповітах вказуються неповнолітні або навіть ненароджені діти.
Чи можна залишити спадок ненароджених дітей у 2025 році, пояснюють на сайті Козівської громади.
Неповнолітні спадкоємці у 2025 році: як це працює?
Малолітні та неповнолітні особи автоматично вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо не відмовилися від неї. Вони отримують спадщину без додаткових дій, незалежно від місця реєстрації чи подання заяви своїми законними представниками.
Діти від 14 років можуть подати заяву на прийняття спадщини без згоди батьків. Якщо менше 14 років, заяву доведеться подати батькам або усиновлювачам.
Неповнолітні особи від 14 до 18 років можуть відмовитися від спадщини лише за згодою батьків та органу опіки. Якщо один з батьків помер, згоду дає інший, підтвердивши це свідченням про смерть.
Батьки не можуть відмовитися від спадщини, що належить їх малолітнім дітям, без дозволу органу опіки.
Перевірка обов'язкових часток у спадщині
Нотаріус має перевірити наявність осіб, які мають право на обов'язкову групу у спадщині, зокрема малолітніх та неповнолітніх дітей, непрацездатних вдову (вдівця) та батьків, а також непрацездатних повнолітніх дітей. Обов'язкова частка становить половину того, що спадкоємець отримав би за законом.
Ненароджені діти в заповіті
Якщо у заповіті вказано ненароджену дитину, майно для неї розподіляють після її народження. Це стосується і дітей, зачатих за життя спадкоємця його, але народжених після смерті.
Свідоцтво про право на спадщину видається через шість місяців після відкриття спадщини і лише за наявності заяви від спадкоємців.
Останні новини України: