![Великий штраф та позбавлення прав: "гучних" водіїв пообіцяли жорстко карати](https://thumbor.my.ua/8XLy2MrBRTc7WuRBWz8CIX3HsYM=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F358e2294371b57cd7af883d7f57a60aa.jpg)
Великий штраф та позбавлення прав: "гучних" водіїв пообіцяли жорстко карати
В Україні планують запровадити нові штрафи для водіїв.
Як передає "Хвиля", про це повідомив експерт з адвокації Микола Ільчук в ефірі телемарафону.
В Україні розглядають нові штрафні санкції для автомобілістів. За перевищення допустимого рівня шуму, зокрема модифікацію вихлопної системи, водіям може загрожувати штраф у розмірі 34 000 гривень, а також позбавлення водійських прав.
Законопроєкт у першу чергу спрямований проти тих, хто спеціально змінює вихлопні системи своїх автомобілів, створюючи надмірний шум і порушуючи спокій містян, особливо вночі.
Проте існують певні труднощі з практичною реалізацією цієї ініціативи. На даний момент правоохоронні органи не мають спеціального обладнання для вимірювання рівня шуму, а сама процедура контролю поки не розроблена.
Згідно із законопроєктом №9564, система штрафів працюватиме у два етапи:
- перше порушення – штраф у 17 000 гривень;
- повторне порушення – штраф до 34 000 гривень і можливе позбавлення водійських прав.
У разі повторного правопорушення поліція складає протокол і передає його до суду. Саме там ухвалюватимуть рішення щодо розміру штрафу та необхідності позбавлення водійських прав на термін від трьох до шести місяців.
Зверніть увагу, що під штрафи підпадатимуть:
- власники авто, які модифікують вихлопну систему, щоб зробити звук гучнішим;
- водії, що експлуатують транспортні засоби з порушенням норм шумового рівня;
- автомобілісти, які беруть участь у вуличних гонках і нічних "дрифтах", порушуючи спокій жителів міст.
Слід враховувати, що нові правила можуть торкнутися не лише любителів гучного вихлопу, а й вантажівок, автобусів та навіть військової техніки, яка також створює підвищений рівень шуму.
Впровадження нових штрафів за шумні автомобілі стикається з трьома ключовими проблемами:
- По-перше, у патрульної поліції наразі немає необхідного обладнання. Без спеціальних вимірювальних приладів неможливо об’єктивно визначити, чи перевищує шум від автомобіля допустимі норми.
- По-друге, відсутня методична база для поліцейських. Навіть після закупівлі вимірювальних пристроїв знадобиться розробити детальні інструкції щодо їх використання та провести навчання співробітників правоохоронних органів.
- По-третє, ситуацію ускладнює відсутність обов’язкового технічного огляду автомобілів. Без регулярної перевірки транспортних засобів буде складно документально підтвердити порушення норм щодо рівня шуму та обґрунтувати накладення штрафу.
"Закупити прилади – це ще пів біди, а от написати під них інструкцію, навчити всіх поліцейських ними користуватися – це може бути дуже довго і дуже непросто", – наголосив Ільчук.
Україна зобов’язалася перед ЄС повернути обов’язковий технічний огляд, однак це не відбудеться до завершення війни.
До того ж без регулярного техогляду контроль рівня шуму залишається складним завданням. Якщо ж закон ухвалять, то для його реалізації потрібно буде створити нову систему вимірювання шуму, розробити процедуру перевірки та забезпечити поліцейських технічними засобами.
Нагадаємо, експерт вказав на три критичні моменти при покупці авто з США.