![Запоріжжя у співпраці з Чернівцями спробує податися до мережі креативних міст ЮНЕСКО](https://thumbor.my.ua/qPK_uDI3qtS4T66N4cSf2C9c6Co=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fc56ca4582df732ca607bb4373229ebdc.jpg)
Запоріжжя у співпраці з Чернівцями спробує податися до мережі креативних міст ЮНЕСКО
Про це під час візиту до Запоріжжя в коментарі кореспонденту Укрінформу сказала радниця міністра розвитку громад та територій України, керівниця національного проєкту «Пліч-о-пліч» Марʼяна Томин.
За її словами, в рамках національного проєкту представники громад-партнерів приїхали з робочим візитом до громад-форпостів в Запорізькій області.
«Раніше тільки по зуму комунікація була. Частина громад-партнерів і громад-форпостів бачилась під час якихось офіційних заходів, а от на місці, в такому форматі зустрілися вперше. Тож буде перегляд планів і можливостей співпраці. Запоріжжя є громадою-форпостом для Чернівецької територіальної громади-партнера. Досвід Запоріжжя по молодіжних центрах цікавий та корисний Чернівцям», - сказала вона.
Керівниця проєкту разом з представниками громад-партнерів оглянула підземні школи, які вже працюють у Запоріжжі.
За словами Томин, представник Чернівецької громади сказав, що йому розробили проєкт будівництва укриття для школи, вартість якого становить дві третини вартості підземної школи у Запоріжжі. Він зазначив, що після візиту до Запоріжжя перегляне проєкт.
Дуже вразили гостей «крафтові» музеї, які облаштовані у Запоріжжі в підвальних приміщеннях.
Марʼяна Томин зазначила, що у співпраці з Чернівцями Запоріжжя спробує податися до мережі креативних міст ЮНЕСКО. Статус креативного міста допоможе у захисті обʼєктів культурної спадщини.
«Це окремий спеціалізований захист, оскільки зони охорони ЮНЕСКО перебувають під посиленим міжнародним захистом. Навіть якщо будуть руйнації, це буде зовсім інша кваліфікація», - пояснила вона.
Очільник Комишуваської громади Юрій Карапетян подарував громаді-партнеру та очільниці проєкту «Пліч-о-пліч» тубус від порохів далекобійної артилерії, яка нищить ворога на Запорізькому напрямку.
У проєкті «Пліч-о-пліч» задіяно 111 громад, наразі вже є 55 підписаних меморандумів. Базово проєкт передбачає три напрямки: гуманітарна допомога, соціокультурні проєкти, відновлення та відбудова.
Запорізька область доєдналася до Національного проєкту півтора місця тому. У рамках проєкту було обрано пари громад-форпостів та громад-партнерів. В Запорізькій області до платформи «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вже доєдналися 8 громад. Вони створили 9 партнерських пар: Запорізька міська – Чернівецька міська ; Василівська міська – Хотинська Чернівецької області; Василівська міська – Новояворівська Львівської області; Комишуваська – Борщагівська Київської області; Таврійська – Петрівська Кіровоградської області; Гуляйпільська – Горішньоплавнівська Полтавської області; Біленьківська – Степанецька Черкаської області; Воздвижівська – Чорнобаївська Черкаської області; Широківська – Гощанська Рівненської області.
"Пліч-о-пліч: згуртовані громади" – це проєкт про згуртованість та взаємну підтримку. Громади із центру та заходу України допомагають партнерам на прифронтових територіях.
Як повідомляв Укрінформ, Кабмін міністрів України запустив експериментальний проєкт щодо посилення співпраці між тиловими та прифронтовими громадами, зокрема, увів поняття «громада-форпост», що означає населені пункти у 100-кілометровій зоні від лінії зіткнення, а також від кордону з РФ та Білоруссю.