![600 тисяч дітей – в окупації: скільки навчаються в українських школах онлайн](https://thumbor.my.ua/74Ad3WoU7TDIhPMy_ZbndlHAixI=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F991bf1341a672006150fef11be602ce1.jpg)
600 тисяч дітей – в окупації: скільки навчаються в українських школах онлайн
Такі дані МОН навів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час представлення Спеціальної доповіді щодо доступу до освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих територіях України. Про це інформує 24 Канал з посиланням на Радіо Свобода.
Скільки учнів в окупації навчаються онлайн у школах України
Лубінець повідомив, що окупаційна влада обмежила доступ до української освіти і запровадила примусове навчання за російськими освітніми стандартами. Діти, які хочуть здобути українську освіту, навчаються онлайн.
Ми зафіксували, що є проблеми з доступом до освіти. Діти змушені навчатися одночасно у двох системах освіти. Одна дитина в тиждень витрачає на навчання більш ніж 50 годин на тиждень,
– заявив він.
І додав: щоб допомогти абітурієнтам вступити до українських закладів освіти, держава створила мережу освітніх центрів. У 2023 році через них залучили 1608 вступників, у 2024 – понад 11 тисяч.
Незалежно від формату, навчання може бути цікавим та ефективним. Це щодня доводить перша дистанційна школа в Україні "Оптіма", якій довіряють 13 000 родин. Отримайте демодоступ, аби і ваші діти випробували освіту майбутнього вже сьогодні.
- Нагадаємо, що у лютому 2023 року російський президент Володимир Путін підписав закон про "інтеграцію" окупованих територій Херсонської, Запорізької, Донецької і Луганської областей до російської системи освіти. Відповідно у Росії визнаватимуть здобуті раніше у цих регіонах освітні та освітньо-класифікаційні рівні, вчені ступені та звання, а також посади педагогічних та науково-педагогічних працівників.
- Окупанти планують при цьому підлаштувати роботу освітніх та наукових організацій на окупованих територіях України до російського законодавства.