![Доплата вчителям з 1 вересня буде збільшена вдвічі - Міносвіти](https://thumbor.my.ua/ZMqW0U1wyVzfMryYw8D_szwayf8=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6c85826e58d29c60515f40697b2cfa54.jpg)
Доплата вчителям з 1 вересня буде збільшена вдвічі - Міносвіти
Про це в телеефірі сказав заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків, передає Укрінформ.
"З 1 вересня 2025 року доплата буде збільшена у 2 рази і буде становити 2600 гривень. Відповідно на руки вчителю буде видаватися мінімум 2000 гривень. Знову ж таки, якщо вчитель працює більше, ніж на ставку, ця доплата буде збільшена пропорційно", - сказав Сташків.
Він додав, що в середньому по Україні зарплата вчителя становить 13 тис. грн. За словами Сташківа, цього недостатньо.
"Хотілося б, щоб вчителі отримали достойну заробітну плату. Так передбачено і в законі про освіту, коли мінімальний посадовий оклад становить 3 мінімальні заробітні плати. Але потрібно розуміти, що зараз державний бюджет України формується у дуже непростих умовах. Значні видатки йдуть на військову сферу. І у цьому році до державного бюджетузакладено, попри те, що в нас зменшилася кількість шкіл, зменшилася кількість учнів в школах, ту саму суму на заробітну плату вчителям. При цьому на цю виплату, додатково ще було знайдено 12 мільярдів гривень, і вона передбачена на цей рік", - сказав Сташків.
Як зауважив він, з 1 січня вчителі вже отримують доплати.
"Порядок виплати цієї надбавки передбачає, що мінімум буде нараховано 1300 грн, тобто на руки буде отримано вчителем 1000 гривень. І це не залежить від того, яке в нього навантаження. Але якщо вчитель працює більше, ніж на ставку, то, звичайно, що ця доплата буде збільшуватися, і буде збільшуватися пропорційно. Тобто якщо вчитель працює на 1,5 ставки, на руки буде отримувати 1500 гривень", - сказав Сташків.
Він додав, що кошти на перше півріччя, тобто до кінця навчального року уже розподілені і є в територіальних громадах. З вересня буде здійснено перерозподіл додаткового фінансового ресурсу для громад, з тим щоб з 1 вересня вчителі могли отримувати 2000 грн доплат.
"Єдине, що нам потрібно буде проаналізувати кількість вчителів, які будуть працювати з 1 вересня. Тому ми зараз розподілили тільки по червень і після закінчення навчального року розподілимо решту суми на територіальні громади", - сказав Сташків.
Як повідомлялося, постанова КМУ № 1286 щодо доплат вчителям діє з 1 січня 2025 року до кінця воєнного стану. Після його скасування виплати триватимуть до кінця того календарного року, у якому буде припинено воєнний стан.