Я розраховую на те, що Трамп зможе змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Дуда
Я розраховую на те, що Трамп зможе змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Дуда
Президент Польщі Анджей Дуда на полях Всесвітнього саміту урядів у Дубаї висловив сподівання щодо того, що американський лідер Дональд Трамп зможе використати потрібні важелі впливу для того, щоб змусити російського диктатора Владіміра Путіна сісти за стіл мирних переговорів.
"Я розраховую на те, що президент Трамп, який дійсно голосно заявляє про своє бажання покласти край війні в Україні, запропонує і реалізує такі рішення, які будуть не тільки політичною та економічною перемогою, але які змусять Владіміра Путіна сісти за стіл переговорів", – сказав політик.
За його словами, Трамп – перш за все бізнесмен, і це те, що він завжди повторює у всіх дискусіях.
Польський лідер також нагадав, що Штати вже давно надають підтримку Україні.
"Саме Дональд Трамп був першим, хто допоміг Україні. Я маю на увазі бюджет Пентагону на 2020 рік – це було під час його першого президентства. Він вже надавав військову підтримку Україні в той час, коли ніхто серйозно не думав про війну і про те, що Україні потрібно захищатися", – зазначив він.
"Україна повинна повернути собі всі землі, які сьогодні окуповані Росією, які є міжнародно визнаною українською територією. Це було б ідеальним рішенням", – наголосив Дуда, додавши що війна має бути зупинена і Росія не повинна перемогти.
Раніше Associated Press зазначало, що у Путіна мало стимулів сісти за стіл переговорів. Російські та західні експерти вважають, що Путін як ніколи близький до досягнення своїх цілей у війні, і в нього практично немає причин погоджуватися на переговори, незалежно від того, як би президент США Дональд Трамп не вмовляв і не погрожував йому.