![Яка буде пенсія при зарплаті 10 тис. грн: алгоритм розрахунків](https://thumbor.my.ua/rAhXLaK0nHlNE3JaSGYQ4xYDk-g=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F2d6bfcdbe2dedfd2fad3a7c9e8a3a982.jpg)
Яка буде пенсія при зарплаті 10 тис. грн: алгоритм розрахунків
Розмір пенсії в Україні коливається та залежить від середньої зарплати, а також низки інших показників. Факти ICTV дізнавалися, яка буде пенсія при зарплаті 10 тис. грн.
Як розрахувати розмір пенсії: формула
На розмір пенсії впливає коефіцієнт стажу, тобто скільки людина пропрацювала.
Отже, якщо страхового стажу 35 років, то розмір пенсії буде більшим, ніж якщо стаж 30 або 25 років. Навіть за сталої зарплати для різного страхового стажу пенсія відрізнятиметься.
Пенсія також підлягає індексації, яка залежить від показників інфляції та не може бути меншою за мінімальну.
Інфографіка: Розмір середньої пенсії в Україні за останні 10 років
Крім того, в Україні постійно змінюється розмір середньої зарплати, від якої також залежить розмір пенсії. Тож чим більший розмір середньої зарплати та менша зарплатня, яку отримує людина, тим меншим буде коефіцієнт. Відповідно, і пенсія буде значно нижчою.
Для розрахунку Пенсійним фондом використовується спеціальна формула:
П = Зп * Кз * Кс,
У цій формулі:
- П – розмір пенсії, яку ви зможете отримати;
- Зп – зарплата, яку ви зараз отримуєте;
- Кз – коефіцієнт зарплати, який розраховується як відношення наявної та середньої зарплати;
- Кс – коефіцієнт стажу (1% від стажу).
Розмір пенсії з зарплатою 10 тис. грн: приклад обчислень
Розрахунок заробітної плати для призначення пенсії здійснюється на основі даних, що зберігаються в системі персоніфікованого обліку та адмініструються Пенсійним фондом України.
Розглянемо, як це працює. Якщо людина наразі отримує 10 тис. грн, для початку потрібно розрахувати коефіцієнт зарплати. Він розраховується у вигляді частки від середньої зарплати, яка використовується Пенсійним фондом, та тієї оплати праці, яку наразі отримує людина.
Отже, якщо середня зарплата 15 тис. грн, а людина отримує 10 тис. грн, потрібно поділити 10 тис. грн на 15 тис. грн, отримаємо коефіцієнт, що буде дорівнювати 0,6667. Для того щоб розрахувати коефіцієнт стажу, потрібно визначити 1% від тих років, які ви пропрацювали. Отже, якщо ваш стаж 35 років, то коефіцієнт буде 0,35. Тож тепер ми можемо підрахувати розмір пенсії:
10 000 * 0,35 * 0,6667 = 2 333,45 грн
Це буде середнє розрахункове значення.
Це лише орієнтовний розрахунок, і фактичний розмір пенсії за віком може відрізнятися для кожного пенсіонера.
Проте наразі мінімальна пенсія за віком становить 2 361 грн. Відповідно до закону, пенсіонер, який пропрацював 35 років, не може отримувати менше ніж мінімальну пенсію. Тому, попри те, що розрахункова пенсія менша за мінімум, особа все одно буде отримувати мінімальну пенсію, адже вона вища за розрахункове значення.
Розрахункова пенсія буде зменшуватися відповідно до стажу. Отже, якщо стаж людини 30 років, отримаємо такий розмір пенсії:
10 000 * 0,6667 * 0,30 = 2 000,1 грн
Тобто якщо страховий стаж менше, зменшується коефіцієнт страхового стажу, відповідно, пенсія також знижується.
Якщо ви хочете отримувати пенсію в 10 тис. грн за наявності страхового стажу 35 років та середній зарплаті 15 тис. грн, вам доведеться заробляти 20 702,68 грн.
У ПФУ використовують спеціальний пенсійний калькулятор, програма все виконує автоматично.