![Ремонт об'єктів неможливий: Forbes підтвердили, що у РФ почався справжній хаос](https://thumbor.my.ua/1W0qC5PI1_NLy535j9xxx0aaZZA=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F1136ef0e59952afa89f5c4c46bf4fbec.jpg)
Ремонт об'єктів неможливий: Forbes підтвердили, що у РФ почався справжній хаос
Ключове з висновків Forbes:
Українські безпілотники та ракетні удари по ключових об'єктах російської нафтової інфраструктури спричинили справжній хаос у цій стратегічній галузі. За даними Forbes, у результаті атак було тимчасово скорочено виробництво нафтопродуктів у РФ приблизно на 10%.
"Цей місяць може бути гіршим для росіян, оскільки все більше і краще українське озброєння атакує ще частіше. У вівторок ввечері українські безпілотники пролетіли відстань щонайменше 450 миль (понад 720 кілометрів - ред), щоб завдати удару по нафтопереробному заводу "Роснефти" в Саратові на півдні Росії", - підкреслили у матеріалі.
У мережі з'явилися кадри потужної пожежі, яка охопила об'єкт після атаки.
"Українські санкції щодо Саратовського нафтопереробного заводу є безпілотними і незворотними", - зазначили в Силах безпілотних систем, новому підрозділі української армії, що займається розробкою безпілотних літальних апаратів.
Саратовський НПЗ є важливою частиною російської нафтопереробної галузі, адже його потужності сягають 7 млн тонн нафти на рік. Це понад 2% загальних переробних можливостей РФ, що зосереджені на 30 великих підприємствах.
"Звісно, нафтопереробні заводи можна відремонтувати. Але не тоді, коли вони продовжують вибухати", - підкреслили у виданні.
Це вже не перша серія ударів по російській нафтовій інфраструктурі. Минулого місяця Україна атакувала об'єкти в Саратові, Ростові, Волгограді та Краснодарському краї, завдаючи значних збитків.
"Невпинний темп українських ударів ускладнює ремонтні роботи і виснажує ресурси, необхідні російським компаніям для збільшення видобутку та експорту нафти для досягнення державних цілей. Роснефть, найбільший виробник нафти в Росії, оголосила, що може відмовитися від планів модернізації", - зауважили у матеріалі.
Попри зусилля Росії щодо захисту своїх об'єктів, ситуація для них ускладнюється.
"Але російська протиповітряна оборона розтягнута. Нафтова промисловість розкидана по всій території Росії і, як пояснив генерал-лейтенант армії США у відставці Марк Гертлінг, "ви не можете захищати скрізь"", - підсумували у виданні.
Удари України по Росії - що відомо
Главред повідомляв, що 11 лютого дрони атакували аеродром і НПЗ у Саратовській області. Приблизно о 4-й годині ранку за місцевим часом над Енгельсом прогриміли щонайменше 11 вибухів.
Окрім цього, 8 лютого одразу в кількох регіонах Росії зафіксовано прильоти. В результаті атаки дронів вибиті вікна, зруйновані дахи, в деяких місцях було оголошено евакуацію.
Раніше у Defense Express розкрили плани ЗСУ щодо майбутніх ударів по території ворога. Нещодавно далекобійні дрони атакували Саратовський НПЗ, а також базу, де зберігається паливо для російських бомбардувальників, однак у лютому влучань буле ще більше.
Більше важливих новин:
Що відомо про Forbes
Forbes - американський діловий журнал, заснований у 1917 році, з 2014 року належить гонконгській інвестиційній групі Integrated Whale Media Investments, повідомляє Вікіпедія.
Forbes.com є частиною Forbes Digital, підрозділу Forbes Media LLC. До холдингу Forbes також входить частина RealClearPolitics. Разом ці сайти охоплюють понад 27 мільйонів унікальних відвідувачів щомісяця. Сайт Forbes.com працює під гаслом "Домашня сторінка для світових бізнес-лідерів" і в 2006 році був визнаний найбільш відвідуваним бізнес-сайтом у світі.
Forbes.com використовує "модель дописувачів", в якій широка мережа "дописувачів" пише і публікує статті безпосередньо на сайті.
У 2020 році Forbes отримав нагороду Webby People's Voice Award у номінації "Бізнес-блог/сайт".