MY.UAНовини
Наслідки нової зброї чи "пауза" росіян? Військові про те, що стоїть за вдалими контратаками ЗСУ
Наслідки нової зброї чи "пауза" росіян? Військові про те, що стоїть за вдалими контратаками ЗСУ

Наслідки нової зброї чи "пауза" росіян? Військові про те, що стоїть за вдалими контратаками ЗСУ

Бійцям вдається збити імпульс російського наступу, кажуть експерти

Лютий 2025 року позначається успішними контратаками українських військ на окремих ділянках лінії фронту. На півночі – наступ у Курській області Російської Федерації на кілька кілометрів вглиб території, на сході – серія успішних контратак в районі Покровська. Тут, за неофіційними повідомленнями, противник втратив кілька стратегічних позицій.

Чи справді загарбники вичерпують свої ресурси? Що потрібно українським військовим, аби не лише утримати здобуте, а й розвинути подальший успіх? Та чи насправді ЗСУ зараз фокусують всі сили на зміцненні своїх позицій перед майбутніми переговорами? Про це – у матеріалі "Телеграфу".

Наша здобута територія (не) результат їхньої паузи

Перші повідомлення про новий наступ ЗСУ в Курській області з’явилися в мережі ще вранці 6 лютого. Російські мілітарні блогери заявили, що українські військові, використовуючи бронетехніку НАТО, атакували кілька населених пунктів на південний схід від Суджі. На деяких опублікованих відео видно техніку, що рухається дорогою.

Росіяни у z-пабліках заявляли, що Збройні Сили України використовували 30-50 одиниць бронетехніки. А через негоду оператори дронів РФ нібито не змогли ефективно працювати. В результаті чого населені пункти Фанасіївка та Черкаська Конопелька перейшли під контроль ЗСУ. Російські війська в цьому районі є, але їх мало, і вони очікують на підкріплення – якщо воно взагалі прибуде.

Скриншот з російського телеграм-каналу

Як бідкається один з російських "волонтерів", успіх ЗСУ на цій ділянці фронту став можливим через брехню командирів армії РФ про реальну ситуацію. І навіть усунення одного з них навряд чи кардинально щось змінить.

Станом на 8 лютого, українські військові офіційно прорвалися на 2,5 км углиб Курської області, про що оголосив президент України Володимир Зеленський.

А пізніше деякі джерела повідомляли, що цей прорив може складати навіть до 5,5 км.

Українська операція у Курській області РФ / Мапа: Інститут вивчення війни (ISW)

І як вважає аналітик Forbes Девід Акс, ключовою перевагою для ЗСУ стало те, що російські війська, виснажені після тривалих боїв, взяли паузу для перегрупування. Цим і скористалися українські сили, розпочавши контратаку.

— Три місяці потому ще потужніші російські та північнокорейські сили — загалом 60 000 осіб — розпочали контратаку. Проте вони атакували день за днем однаковими передбачуваними маршрутами, зрештою втративши третину своєї живої сили, так і не витіснивши українців з їхнього виступу площею 250 квадратних миль, укріпленого біля міста Суджа, — написав він.

Про те, що російські та північнокорейські польові армії оголосили про "оперативну паузу" 5 лютого або трохи раніше, повідомляв також Український центр оборонних стратегій (CDS).

Російським бойовим частинам був потрібен час для введення свіжих військ і заміни техніки. Північнокорейський корпус чисельністю 12 000 солдатів у Курську, як очікувалося, мав поповнитися одним або двома свіжими полками, кожен із яких складався з кількох тисяч військових.

Однак, як зазначає в коментарі "Телеграфу" голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, не варто акцентувати на тому, що ворог зробив велику паузу чи ослаб, а тим більше, що сталося якесь диво — це не так.

— Насправді, наші збройні сили виявили слабкі місця у російських наступальних порядках, адаптували свою тактику ведення бойових дій та провели контрудари. Останні два тижні мають цікаву специфіку, оскільки ЗСУ на багатьох напрямках поліпшують свої позиції на тактичному рівні, — говорить він.

Він зазначає, що це, ймовірно, пов'язано з тим, що до нас надійшли резерви, а також з’явилося нове озброєння, про яке не всі згадують.

Щодо того, чи планувалися ці операції ще до отримання постачання зброї, чи вони були адаптовані під нові умови — це складне питання, на яке важко відповісти. Але те, що ми бачимо зараз, вже дає позитивні результати.

Іван Тимочко: "Вже зараз видно, що поновлені постачання зброї від США дають ефект на фронті"

— Росіяни, звісно, намагалися провести перегрупування, але й раніше вони це часто робили. У нашому випадку, на жаль, навіть коли ворог зазнавав втрат, ми не мали можливості так швидко перегрупувати наші сили, щоб компенсувати ці втрати, — вважає експерт.

Тому не варто говорити про немічність ворога. Це скоріше означає, що ми недооцінюємо силу наших військ і стратегій, які вже понад рік стримують шалений тиск противника, виснажуючи його.

— Це також правда, але зараз ми бачимо перші плоди цих зусиль. З одного боку — це успіхи, з іншого — не варто піддаватися ейфорії. Кожен такий контрнаступ чи контрудар — це величезне фізичне навантаження на бійців, важка операція та, на жаль, втрати, — зазначає Тимочко.

"Надалі усе залежить від того…"

Якщо говорити про ситуацію в Курській області, варто відзначити кілька ключових аспектів. ЗСУ вже неодноразово проводили тактичні операції, як-от наступ на Черкаські Конопельки, або поточні дії вздовж кордону Сум, де українські війська просуваються на північ.

— Окрім тиску на північ, наші сили тиснуть і на російський населений пункт Тьоткіно, про який чомусь всі мовчать, але ЗСУ його теж утримують. Це територія Росії, і це важливо. Адже Україна намагається створити нову лінію фронту не лише на Курщині, а й вдовж кордону, збільшуючи тиск на ворога. Це додає йому проблем — і з людьми, і з логістикою, і навіть з підсиленнями, зокрема північнокорейськими солдатами, — говорить Тимочко.

Селище Тьоткіно на мапі DeеpState. Станом на 11 лютого 2025

Отже, ЗСУ на Курщині, хоч і меншою кількістю, мають вигідне розташування, а російські сили не можуть ефективно розвідувати та реагувати на наші атаки.

— Однак, знову ж таки треба розуміти, що кожен успіх — це величезна робота наших військових. Навіть якщо мова йде про відкидання ворога на 5 км, це значний результат в умовах сучасної війни. Наприклад, на Покровському напрямку ворог може просуватися лише на 100, 200, максимум 300 метрів за день, — говорить "Телеграфу" Тимочко.

Він відзначає, що специфіка на фронті змінюється, але це ще не перемога. І говорити про те, що ініціатива повністю перейшла до нас — зарано.

Команда DeеpState констатувала відновлення позицій Сил оборони України в Піщаному Донецької області. Станом на 11 лютого 2025

Натомість, як відзначає в розмові з "Телеграфом" генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко, для того, щоб ЗСУ дійсно закріпилися на нових позиціях, необхідне суттєве поповнення озброєння, техніки, боєприпасів і особового складу. Лише якщо Україна продовжить отримувати необхідні ресурси, можна буде очікувати подальшого перехоплення ініціативи.

Колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко

— Українські командири спроможні та тактично грамотні. Але вони — не чарівники з паличками, а професіонали, які вміють знаходити слабкі місця противника та використовувати їх. Без ресурсів цього досягти неможливо, — вважає він.

За словами колишнього заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України, недостатнє укомплектування частин, особливо бригад на лінії фронту, а також формування резервних бригад залишається зараз найбільшою проблемою.

Як підкреслює голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, сьогодні велике значення має внутрішня консолідація українського суспільства.

— Командири на місцях чітко розуміють свої можливості, ситуацію на фронті та ресурси, якими можуть оперувати. Ключем до перемоги є безперервне доукомплектування армії та забезпечення її необхідним озброєнням. І, звичайно, найбільший вплив на все це має консолідація в українському суспільстві. Це є основою для подальших військових досягнень, — нагадує фахівець.

Потенціал росіян зменшується давно

Закінчення конфлікту найближчими місяцями є все ще досі сумнівною гіпотезою. Та як пише французьке видання Le Figaro, українські військові, ймовірно, намагаються максимально посилити свої позиції перед майбутніми переговорами.

Зрештою зараз Україна утримує під своїм контролем приблизно 420 квадратних кілометрів Курської області РФ.

Як говорить в коментарі для "Телеграфу" військовий експерт Сергій Братчук, певні консультації на геополітичному рівні дійсно можуть відбуватися, але робити конкретні висновки поки що зарано.

Зараз очевидно те, що контратаки ЗСУ і так звана "мобільна оборона" на різних ділянках фронту допомагають зменшити тиск противника. Для розуміння загальної картини: у листопаді 2024 року росіяни змогли захопити 700 квадратних кілометрів території. У січні цей показник знизився більш ніж удвічі — до 320 квадратних кілометрів.

— Ця динаміка показує, що нам вдалося виконати завдання, про яке говорив президент: стабілізувати фронт. Якщо розглядати критерії стабілізації, то ключовими є зупинка просування ворога та поступове послаблення його наступального потенціалу, — вважає Романенко.

Це стосується і найгарячішого напрямку на фронті — Покровського. Там ситуація досі складна: ворог протягом останніх пів року намагається наступати.

Однак той факт, що останніми тижнями ЗСУ почали проводити контрударисвідчить про те, що ми збиваємо цей імпульс ворога. Як відзначає в коментарі для "Телеграфу" Сергій Братчук, метою цих дій є, зокрема, внесення хаосу в бойові порядки росіян.

Тепер ворог і у цьому районі застряг у невигідному становищі. Його війська опинилися під ударами з флангів, і техніка не може дістатися до Покровська.

— Якщо ми будемо заглиблюватися у деталі проведення операцій, це фактично викладає інформацію для противника. Він розуміє, як все відбувалося, і це дає йому додаткову інформацію. Проте без великих військових таємниць, можу сказати, що більшість позицій на фронті безперервно переходять з рук в руки, — зазначає Тимочко.

"Такі втрати зупинили б наступ у будь-якій іншій армії"

Зрештою, початок 2025 року став підтвердженням того, що бойові дії змінилися, і це помітно не тільки з боку українських контратак. На думку експертів, росіяни на багатьох ділянках фронту відмовились від тактики "людських хвиль" на користь більш організованих, але затяжних операцій. Кількість щоденних атак зменшилась зі 150 до 80-100, проте їхня інтенсивність значно зросла.

— Противник перейшов до створення механізованих ударних груп, – пояснює Тимочко. — Замість простих піхотних сутичок ми бачимо складні бої з використанням бронетехніки, важкої артилерії та ракетних систем. Кожна атака стала довшою — ворог постійно підтягує резерви, маневрує, намагається виснажити нашу оборону.

Статистика втрат противника підтверджує цю зміну тактики. Якщо раніше українські сили знищували 3-5 російських танків на день, то тепер цей показник сягає 20 одиниць.

Раніше росіяни взагалі майже не використовували танки через їхній дефіцит, натомість накопичували їх. Тепер ми бачимо, що вони кинули в бій всі резерви.

Схожа ситуація з автотранспортом. Раніше Генштаб звітував про знищення 50-80 автомобілів, а зараз цей показник досягає 150-160 машин.

— А ще сьогодні [станом на 11 лютого] ми знищили 44 артилерійських установок противника — це можна порівняти з втратою цілої артилерійської бригади за добу, — наголошує Тимочко.

Втрати армії РФ в Україні 11 лютого 2025

Показовою також є статистика людських втрат. Січень став рекордним у цьому плані. За попередніми підрахунками, понад 300 російських військових гине на кожен квадратний кілометр фронту, що вони намагаються захопити. Для порівняння: на початку року цей показник становив 120 осіб, потім 140–150, а тепер зріс удвічі.

— Для будь-якої іншої армії світу такі втрати означали б негайне припинення наступу. Але не для російської. Їхнє командування продовжує кидати свої підрозділи в бій, сподіваючись, що нова тактика врешті-решт спрацює, — зазначає Тимочко.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Франция выделит 1 гигаватт ядерной энергии на развитие искусственного интеллекта
Хвиля
2025-02-12T13:42:09Z
Выход нового шутера Crysis 4: Crytek поделилась с фанатами печальной новостью
Фокус
2025-02-12T13:15:08Z
Суровое наказание: археологи обнаружили необычное захоронение легионера в Испании
Фокус
2025-02-12T12:57:02Z
В Steam обнаружен ремастер Neverwinter Nights 2
GameMag
2025-02-12T12:40:11Z
Разработчики «Смуты» представят итоговую версию озвучки 18 февраля
GameMag
2025-02-12T12:34:52Z
Слух: Call of Duty: Modern Warfare 2 попадёт в подписку Xbox Game Pass этой весной
GameMag
2025-02-12T12:34:25Z
Археологи нашли в Нидерландах тайник с «дьявольскими деньгами»
ZN UA
2025-02-12T12:34:09Z
Ninja Gaiden II: Black получила «Новую игру+» и фоторежим
GameMag
2025-02-12T12:34:07Z
Подтверждено негативное влияние ИИ на критическое мышление человека. Как этого избежать
Лига
2025-02-12T12:09:41Z
Как расслабиться после работы без телефона: советы от психолога
Знай
2025-02-12T12:51:54Z
Мы делаем это неправильно: где и почему нужно хранить мед
TSN
2025-02-12T12:36:57Z
Женщина начала есть масло и мясо и худеет на глазах: как изменилось ее тело
Фокус
2025-02-12T12:30:40Z
Уверены и прямолинейны: что о вас расскажет поза, в которой привыкли сидеть
Gazeta UA
2025-02-12T11:42:57Z
Полнолуние во Льве 12 февраля 2025 года: что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-02-12T08:57:19Z
Осторожнее в полнолуние. Гороскоп для всех знаков Зодиака на 12 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-12T08:30:02Z
Ваше в списке? Топ-5 имен женщин, которым невероятно везет в любви
Telegraf
2025-02-12T07:03:01Z
Топ подарков на 14 февраля с маленьким бюджетом или своими руками
Comments UA
2025-02-12T06:54:52Z
К чему снится сломанное кольцо: разгадаем секреты сновидения
Comments UA
2025-02-12T06:30:13Z
Мужчина на Волыни обжаловал штраф ТЦК в суде: как ему это удалось
Telegraf
2025-02-12T13:45:32Z
На мосту Патона в Киеве загорелся троллейбус
TSN
2025-02-12T13:30:14Z
В Польше 6 украинцев обвинили в фишинге на миллионы гривен
Comments UA
2025-02-12T13:27:20Z
В Киеве мужчина сбежал из ВВК через окно шестого этажа, но неудачно "приземлился"
Фокус
2025-02-12T13:00:15Z
В школе Луцка прямо в руках ученика взорвался iPhone
TSN
2025-02-12T12:55:20Z
Неудачный побег из ВЛК: мужчина сорвался с шестого этажа в Киеве
TSN
2025-02-12T12:36:08Z
«Системный рэкет»: днепровская киностудия, у которой изъяли имущество на 84 млн, подала в суд
Comments UA
2025-02-12T12:33:00Z
В Германии полиция задержала шестерых россиян за незаконный сбор черемши
Европейская правда
2025-02-12T12:07:29Z
На острове произошел "кровавый" потоп: что его вызвало
Фокус
2025-02-12T11:57:01Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 12 февраля
ZN UA
2025-02-12T13:43:45Z
"Реал" и "Барселона" узнали соперников: результаты жеребьевки полуфинала Кубка Испании
TSN
2025-02-12T13:06:05Z
Украина завоевала "золото" в биатлоне на зимнем Европейском юношеском олимпийском фестивале
TSN
2025-02-12T12:51:48Z
Лидер Арсенала рискует пропустить остаток сезона
Корреспондент
2025-02-12T12:51:02Z
Его убила правда: дело Яниса Тиммы вернули на рассмотрение
Фокус
2025-02-12T11:45:56Z
"Надеру тебе задницу": Дэвис набросился на Беринчика с дерзкими угрозами
Корреспондент
2025-02-12T10:33:32Z
Беринчик и Дэвис провели первую дуэль взглядов
Корреспондент
2025-02-12T10:10:23Z
ЧМ-2025 по биатлону: расписание и результаты гонок
Telegraf
2025-02-12T10:00:38Z
"Я отвечу": Беринчик отреагировал на неуважительно отношение со стороны Дэвиса
Корреспондент
2025-02-12T08:12:40Z
Универсальное оружие: как бойцов учат стрелять из пулеметов, уничтожающих бронетехнику и "Шахеды"
Gazeta UA
2025-02-12T13:39:19Z
Неожиданные гости: в Днепре косули прогуливались по окрестностям
Telegraf
2025-02-12T13:30:35Z
"Летело все, что можно": боец ВСУ рассказал о своем боевом крещении в Бахмуте
Фокус
2025-02-12T13:27:43Z
Будет ли ранняя весна в Украине: прогноз синоптика
Факти ICTV
2025-02-12T13:21:33Z
В Кривом Роге более 600 домов остались без отопления: в городе произошли столкновения
TSN
2025-02-12T13:21:06Z
Ситуация развивается не в пользу ВСУ: военный обозреватель сообщил об опасности
TSN
2025-02-12T13:06:11Z
Туалет посреди комнаты и мусорные горы: в Киеве сдают необычную квартиру
Telegraf
2025-02-12T13:03:41Z
Действительно ли ситуация на фронте для Украины ужаснее, чем в начале 2024 года: доклад IISS
Comments UA
2025-02-12T13:03:01Z
В нескольких областях воздушная тревога: что известно
TSN
2025-02-12T12:36:36Z
Calvin Klein возвращается на подиумы — повод вспомнить, за что мы любили бренд
Marie Claire
2025-02-12T13:30:25Z
"Каннибал" Арми Хаммер рассказал, что ел сердце
Фокус
2025-02-12T12:57:19Z
«Сёгун» встречает «Игру в кальмара»: Netflix готовит дораму «Последний выживший самурай»
GameMag
2025-02-12T12:40:22Z
Бронзовая статуя в полный рост с золотыми журавлями: как выглядит могила легенды советских фильмов Баталова
Telegraf
2025-02-12T12:30:48Z
"Даже сложно это комментировать": Брежнева пожаловалась на перенос своего тура с песнями "ВИАГры"
Апостроф
2025-02-12T12:12:51Z
Не чувствовала, что предаю: Ада Роговцева откровенно рассказала о карьере в РФ
Gazeta UA
2025-02-12T11:51:29Z
62-летняя Деми Мур снялась для глянца в дерзко-девичьих образах
Gazeta UA
2025-02-12T10:48:58Z
Британская модель Арабелла Чи объявила о беременности: нежные фото
Gazeta UA
2025-02-12T10:39:58Z
Как Зендея поссорилась с шоураннером «Эйфории», но третьему сезону все равно быть
Marie Claire
2025-02-12T10:30:10Z
Главные раввины Одессы и России породнятся: кто невеста Авраама Вольфа
Telegraf
2025-02-12T13:45:48Z
Госэкоинспекция заявила о начале спецоперации "Первоцвет-2025": стартует с 17 февраля
Знай
2025-02-12T13:42:07Z
Без повестки и визитов в ТЦК: украинцам обновили правила прохождения ВЛК
Знай
2025-02-12T13:12:55Z
Чернышов спрогнозировал, сколько украинских беженцев может вернуться домой после войны
TSN
2025-02-12T13:12:42Z
В войсках перестали формировать новые бригады, сосредоточятся на уже созданных – ОП
Лига
2025-02-12T13:12:14Z
Впервые в истории: в редкий кадр одновременно попали Су-57 и стелс-истребитель F-35
Фокус
2025-02-12T12:57:35Z
"Проценты" или "відсотки": как правильно сказать на украинском языке
Апостроф
2025-02-12T12:54:50Z
Сколько добровольцы по "Контракту 18-24" будут на фронте: разъяснение Минобороны
Comments UA
2025-02-12T12:48:10Z
Константин Грубич показал дочь-красавицу и как после ракетного обстрела поздравлял ее с 29-летием
TSN
2025-02-12T12:36:57Z
Красота, убивающая людей: инъекция ботокса может привести к развитию ботулизма
Фокус
2025-02-12T13:42:59Z
900 яиц за месяц: что случилось с телом мужчины после экстремальной диеты
Фокус
2025-02-12T13:15:53Z
Никаких премий или пособий. Сколько получает министр здравоохранения Виктор Ляшко
Telegraf
2025-02-12T13:15:23Z
Рак пищевода: симптомы, которые следует знать
Comments UA
2025-02-12T13:03:34Z
Медик под следствием за то, что прооперировал травмированную кошку в своей больнице – фото
TSN
2025-02-12T12:51:50Z
111-летняя испанка раскрыла секрет своего долголетия: она каждый день пьет напиток из трех компонентов
TSN
2025-02-12T12:36:59Z
Спасают от смерти и укрепляют сердце: ученые рассказали о скрытой пользе яиц
Фокус
2025-02-12T12:27:20Z
Какие продукты останавливают появление седых волос
Gazeta UA
2025-02-12T12:06:07Z
Ртуть, ожирение и остановка развития: чем опасен тунец для кошек
Знай
2025-02-12T11:51:18Z
Coca-Cola станет дороже и менее экологичнее: как Трамп «убивает» любимый напиток
Comments UA
2025-02-12T13:36:51Z
Пенсии вырастут на 10%, но не для всех: кто не почувствует обещанную индексацию
Знай
2025-02-12T13:30:27Z
"Худший месяц для РФ": горят 10% нефтеперерабатывающих мощностей после удара по НПЗ в Саратове, — Forbes
Фокус
2025-02-12T13:30:01Z
Официально: Crysis 4 заморожена, в Crytek пройдут увольнения
GameMag
2025-02-12T12:52:21Z
Стране нужна АЭС, но сначала надо удержать фронт, чтобы и ХАЭС не оккупировали – Касьянов
ZN UA
2025-02-12T12:40:16Z
В обменных пунктах продолжается рост доллара и евро
Корреспондент
2025-02-12T12:40:10Z
Индия строит устойчивую к санкциям цепь поставок российской нефти — Bloomberg
ZN UA
2025-02-12T12:25:57Z
Публичные закупки на восстановление Украины: в 2024 году доля закупок без конкуренции достигла 97%
ZN UA
2025-02-12T12:25:56Z
Крупнейший в мире суперкомпьютер будет работать на 500 000 чипах и ядерной энергии
Фокус
2025-02-12T12:00:21Z
В Украине упал спрос на автомобили из Китая
Gazeta UA
2025-02-12T10:48:36Z
С двигателем Lamborghini: в Африке скрестили старый Audi 90-х и современный суперкар
Фокус
2025-02-12T09:57:45Z
Ремни безопасности выдадут утопленника: как не купить авто после наводнения
Знай
2025-02-12T06:51:30Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
С мотором от Golf GTI: Volkswagen Passat и Tiguan получили мощные версии
Фокус
2025-02-11T16:30:22Z
Раритет из 80-х: обнаружен культовый внедорожник Chevrolet в заводской упаковке
Фокус
2025-02-11T14:42:41Z
Зимние дороги: 5 правил, которые спасут вас от неприятностей за рулем
Знай
2025-02-11T13:51:04Z
Сода в бардачке должна быть обязательно: неожиданные лайфхаки для водителей
Знай
2025-02-11T11:51:43Z
Зеленский опроверг слухи, что Джонсон сорвал мирное соглашение между Украиной и РФ в 2022 году
Факти ICTV
2025-02-12T13:46:50Z
Трампа подняли на смех: какие 500 миллиардов он собрался получить с Украины
Comments UA
2025-02-12T13:45:32Z
В Госдуме нагло отреагировали на слова Умерова о готовности к мирным переговорам
Comments UA
2025-02-12T13:42:31Z
Громкое задержание агента ФСБ среди топ-чиновников: что известно о его дружбе с Кличко
Comments UA
2025-02-12T13:36:09Z
Рютте говорит, что не обеспокоен сообщением о контактах США с Россией
Европейская правда
2025-02-12T13:36:04Z
Стало известно, какую информацию мог передать ФСБ задержанный топ-чиновник СБУ
Comments UA
2025-02-12T13:27:26Z
В Раде намекнули, что переговоров, о которых все так говорят, может не быть
Comments UA
2025-02-12T13:27:23Z
Оккупанты запускали дроны и баллистику: Игнат рассказал детали ночного обстрела
Gazeta UA
2025-02-12T13:27:08Z
Китай стремится не допустить проигрыша России в войне с Украиной — разведка Эстонии
ZN UA
2025-02-12T13:18:55Z