MY.UAНовини
Наслідки нової зброї чи "пауза" росіян? Військові про те, що стоїть за вдалими контратаками ЗСУ
Наслідки нової зброї чи "пауза" росіян? Військові про те, що стоїть за вдалими контратаками ЗСУ

Наслідки нової зброї чи "пауза" росіян? Військові про те, що стоїть за вдалими контратаками ЗСУ

Бійцям вдається збити імпульс російського наступу, кажуть експерти

Лютий 2025 року позначається успішними контратаками українських військ на окремих ділянках лінії фронту. На півночі – наступ у Курській області Російської Федерації на кілька кілометрів вглиб території, на сході – серія успішних контратак в районі Покровська. Тут, за неофіційними повідомленнями, противник втратив кілька стратегічних позицій.

Чи справді загарбники вичерпують свої ресурси? Що потрібно українським військовим, аби не лише утримати здобуте, а й розвинути подальший успіх? Та чи насправді ЗСУ зараз фокусують всі сили на зміцненні своїх позицій перед майбутніми переговорами? Про це – у матеріалі "Телеграфу".

Наша здобута територія (не) результат їхньої паузи

Перші повідомлення про новий наступ ЗСУ в Курській області з’явилися в мережі ще вранці 6 лютого. Російські мілітарні блогери заявили, що українські військові, використовуючи бронетехніку НАТО, атакували кілька населених пунктів на південний схід від Суджі. На деяких опублікованих відео видно техніку, що рухається дорогою.

Росіяни у z-пабліках заявляли, що Збройні Сили України використовували 30-50 одиниць бронетехніки. А через негоду оператори дронів РФ нібито не змогли ефективно працювати. В результаті чого населені пункти Фанасіївка та Черкаська Конопелька перейшли під контроль ЗСУ. Російські війська в цьому районі є, але їх мало, і вони очікують на підкріплення – якщо воно взагалі прибуде.

Скриншот з російського телеграм-каналу

Як бідкається один з російських "волонтерів", успіх ЗСУ на цій ділянці фронту став можливим через брехню командирів армії РФ про реальну ситуацію. І навіть усунення одного з них навряд чи кардинально щось змінить.

Станом на 8 лютого, українські військові офіційно прорвалися на 2,5 км углиб Курської області, про що оголосив президент України Володимир Зеленський.

А пізніше деякі джерела повідомляли, що цей прорив може складати навіть до 5,5 км.

Українська операція у Курській області РФ / Мапа: Інститут вивчення війни (ISW)

І як вважає аналітик Forbes Девід Акс, ключовою перевагою для ЗСУ стало те, що російські війська, виснажені після тривалих боїв, взяли паузу для перегрупування. Цим і скористалися українські сили, розпочавши контратаку.

— Три місяці потому ще потужніші російські та північнокорейські сили — загалом 60 000 осіб — розпочали контратаку. Проте вони атакували день за днем однаковими передбачуваними маршрутами, зрештою втративши третину своєї живої сили, так і не витіснивши українців з їхнього виступу площею 250 квадратних миль, укріпленого біля міста Суджа, — написав він.

Про те, що російські та північнокорейські польові армії оголосили про "оперативну паузу" 5 лютого або трохи раніше, повідомляв також Український центр оборонних стратегій (CDS).

Російським бойовим частинам був потрібен час для введення свіжих військ і заміни техніки. Північнокорейський корпус чисельністю 12 000 солдатів у Курську, як очікувалося, мав поповнитися одним або двома свіжими полками, кожен із яких складався з кількох тисяч військових.

Однак, як зазначає в коментарі "Телеграфу" голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, не варто акцентувати на тому, що ворог зробив велику паузу чи ослаб, а тим більше, що сталося якесь диво — це не так.

— Насправді, наші збройні сили виявили слабкі місця у російських наступальних порядках, адаптували свою тактику ведення бойових дій та провели контрудари. Останні два тижні мають цікаву специфіку, оскільки ЗСУ на багатьох напрямках поліпшують свої позиції на тактичному рівні, — говорить він.

Він зазначає, що це, ймовірно, пов'язано з тим, що до нас надійшли резерви, а також з’явилося нове озброєння, про яке не всі згадують.

Щодо того, чи планувалися ці операції ще до отримання постачання зброї, чи вони були адаптовані під нові умови — це складне питання, на яке важко відповісти. Але те, що ми бачимо зараз, вже дає позитивні результати.

Іван Тимочко: "Вже зараз видно, що поновлені постачання зброї від США дають ефект на фронті"

— Росіяни, звісно, намагалися провести перегрупування, але й раніше вони це часто робили. У нашому випадку, на жаль, навіть коли ворог зазнавав втрат, ми не мали можливості так швидко перегрупувати наші сили, щоб компенсувати ці втрати, — вважає експерт.

Тому не варто говорити про немічність ворога. Це скоріше означає, що ми недооцінюємо силу наших військ і стратегій, які вже понад рік стримують шалений тиск противника, виснажуючи його.

— Це також правда, але зараз ми бачимо перші плоди цих зусиль. З одного боку — це успіхи, з іншого — не варто піддаватися ейфорії. Кожен такий контрнаступ чи контрудар — це величезне фізичне навантаження на бійців, важка операція та, на жаль, втрати, — зазначає Тимочко.

"Надалі усе залежить від того…"

Якщо говорити про ситуацію в Курській області, варто відзначити кілька ключових аспектів. ЗСУ вже неодноразово проводили тактичні операції, як-от наступ на Черкаські Конопельки, або поточні дії вздовж кордону Сум, де українські війська просуваються на північ.

— Окрім тиску на північ, наші сили тиснуть і на російський населений пункт Тьоткіно, про який чомусь всі мовчать, але ЗСУ його теж утримують. Це територія Росії, і це важливо. Адже Україна намагається створити нову лінію фронту не лише на Курщині, а й вдовж кордону, збільшуючи тиск на ворога. Це додає йому проблем — і з людьми, і з логістикою, і навіть з підсиленнями, зокрема північнокорейськими солдатами, — говорить Тимочко.

Селище Тьоткіно на мапі DeеpState. Станом на 11 лютого 2025

Отже, ЗСУ на Курщині, хоч і меншою кількістю, мають вигідне розташування, а російські сили не можуть ефективно розвідувати та реагувати на наші атаки.

— Однак, знову ж таки треба розуміти, що кожен успіх — це величезна робота наших військових. Навіть якщо мова йде про відкидання ворога на 5 км, це значний результат в умовах сучасної війни. Наприклад, на Покровському напрямку ворог може просуватися лише на 100, 200, максимум 300 метрів за день, — говорить "Телеграфу" Тимочко.

Він відзначає, що специфіка на фронті змінюється, але це ще не перемога. І говорити про те, що ініціатива повністю перейшла до нас — зарано.

Команда DeеpState констатувала відновлення позицій Сил оборони України в Піщаному Донецької області. Станом на 11 лютого 2025

Натомість, як відзначає в розмові з "Телеграфом" генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко, для того, щоб ЗСУ дійсно закріпилися на нових позиціях, необхідне суттєве поповнення озброєння, техніки, боєприпасів і особового складу. Лише якщо Україна продовжить отримувати необхідні ресурси, можна буде очікувати подальшого перехоплення ініціативи.

Колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко

— Українські командири спроможні та тактично грамотні. Але вони — не чарівники з паличками, а професіонали, які вміють знаходити слабкі місця противника та використовувати їх. Без ресурсів цього досягти неможливо, — вважає він.

За словами колишнього заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України, недостатнє укомплектування частин, особливо бригад на лінії фронту, а також формування резервних бригад залишається зараз найбільшою проблемою.

Як підкреслює голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, сьогодні велике значення має внутрішня консолідація українського суспільства.

— Командири на місцях чітко розуміють свої можливості, ситуацію на фронті та ресурси, якими можуть оперувати. Ключем до перемоги є безперервне доукомплектування армії та забезпечення її необхідним озброєнням. І, звичайно, найбільший вплив на все це має консолідація в українському суспільстві. Це є основою для подальших військових досягнень, — нагадує фахівець.

Потенціал росіян зменшується давно

Закінчення конфлікту найближчими місяцями є все ще досі сумнівною гіпотезою. Та як пише французьке видання Le Figaro, українські військові, ймовірно, намагаються максимально посилити свої позиції перед майбутніми переговорами.

Зрештою зараз Україна утримує під своїм контролем приблизно 420 квадратних кілометрів Курської області РФ.

Як говорить в коментарі для "Телеграфу" військовий експерт Сергій Братчук, певні консультації на геополітичному рівні дійсно можуть відбуватися, але робити конкретні висновки поки що зарано.

Зараз очевидно те, що контратаки ЗСУ і так звана "мобільна оборона" на різних ділянках фронту допомагають зменшити тиск противника. Для розуміння загальної картини: у листопаді 2024 року росіяни змогли захопити 700 квадратних кілометрів території. У січні цей показник знизився більш ніж удвічі — до 320 квадратних кілометрів.

— Ця динаміка показує, що нам вдалося виконати завдання, про яке говорив президент: стабілізувати фронт. Якщо розглядати критерії стабілізації, то ключовими є зупинка просування ворога та поступове послаблення його наступального потенціалу, — вважає Романенко.

Це стосується і найгарячішого напрямку на фронті — Покровського. Там ситуація досі складна: ворог протягом останніх пів року намагається наступати.

Однак той факт, що останніми тижнями ЗСУ почали проводити контрударисвідчить про те, що ми збиваємо цей імпульс ворога. Як відзначає в коментарі для "Телеграфу" Сергій Братчук, метою цих дій є, зокрема, внесення хаосу в бойові порядки росіян.

Тепер ворог і у цьому районі застряг у невигідному становищі. Його війська опинилися під ударами з флангів, і техніка не може дістатися до Покровська.

— Якщо ми будемо заглиблюватися у деталі проведення операцій, це фактично викладає інформацію для противника. Він розуміє, як все відбувалося, і це дає йому додаткову інформацію. Проте без великих військових таємниць, можу сказати, що більшість позицій на фронті безперервно переходять з рук в руки, — зазначає Тимочко.

"Такі втрати зупинили б наступ у будь-якій іншій армії"

Зрештою, початок 2025 року став підтвердженням того, що бойові дії змінилися, і це помітно не тільки з боку українських контратак. На думку експертів, росіяни на багатьох ділянках фронту відмовились від тактики "людських хвиль" на користь більш організованих, але затяжних операцій. Кількість щоденних атак зменшилась зі 150 до 80-100, проте їхня інтенсивність значно зросла.

— Противник перейшов до створення механізованих ударних груп, – пояснює Тимочко. — Замість простих піхотних сутичок ми бачимо складні бої з використанням бронетехніки, важкої артилерії та ракетних систем. Кожна атака стала довшою — ворог постійно підтягує резерви, маневрує, намагається виснажити нашу оборону.

Статистика втрат противника підтверджує цю зміну тактики. Якщо раніше українські сили знищували 3-5 російських танків на день, то тепер цей показник сягає 20 одиниць.

Раніше росіяни взагалі майже не використовували танки через їхній дефіцит, натомість накопичували їх. Тепер ми бачимо, що вони кинули в бій всі резерви.

Схожа ситуація з автотранспортом. Раніше Генштаб звітував про знищення 50-80 автомобілів, а зараз цей показник досягає 150-160 машин.

— А ще сьогодні [станом на 11 лютого] ми знищили 44 артилерійських установок противника — це можна порівняти з втратою цілої артилерійської бригади за добу, — наголошує Тимочко.

Втрати армії РФ в Україні 11 лютого 2025

Показовою також є статистика людських втрат. Січень став рекордним у цьому плані. За попередніми підрахунками, понад 300 російських військових гине на кожен квадратний кілометр фронту, що вони намагаються захопити. Для порівняння: на початку року цей показник становив 120 осіб, потім 140–150, а тепер зріс удвічі.

— Для будь-якої іншої армії світу такі втрати означали б негайне припинення наступу. Але не для російської. Їхнє командування продовжує кидати свої підрозділи в бій, сподіваючись, що нова тактика врешті-решт спрацює, — зазначає Тимочко.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Північна Корея провела випробування систем озброєння нового есмінця — фото
ZN UA
2025-04-30T05:34:50Z
Конклав і німці
ZN UA
2025-04-30T05:32:16Z
Як уникнути насильницької медійності смерті та горювання під час війни
Детектор М
2025-04-30T05:28:56Z
Чи можуть не дати безкоштовну ділянку в Україні
24tv
2025-04-30T05:06:16Z
Французькі розробники представили новітню систему ППО VL MICA
InternetUA
2025-04-30T05:01:20Z
Де краще працювати українцям: нові реалії заробітків у Польщі та Німеччині
Хвиля
2025-04-30T04:21:56Z
З Днем прикордонника України 2025: найщиріші привітання у картинках, прозі й віршах
24tv
2025-04-30T04:21:33Z
Яке церковне свято у середу, 30 квітня: чому сьогодні не можна лінуватися
24tv
2025-04-30T04:03:19Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Росія прагне більшого, ніж просто окуповані території України, – ISW
24tv
2025-04-30T05:42:37Z
Трамп грає в дипломатію: не довіряє Путіну, але вірить, що той «готовий зупинити війну»
Vlasti
2025-04-30T05:36:00Z
США схвалили продаж Польщі ракет "повітря – повітря" на $1,33 млрд
Европейская правда
2025-04-30T05:34:00Z
Держдеп США знову пригрозив вийти з перемовин щодо війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T05:33:56Z
Росія цього літа "готує щось" у Білорусі, – Зеленський
24tv
2025-04-30T05:24:16Z
Чи потрібне нам «міністерство правди», чим обернеться «мирний план Трампа», і як зберегти чутливість під час війни
Детектор М
2025-04-30T05:22:03Z
Стало відомо, скільки солдатів Північної Кореї убито на війні проти Україні – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T05:21:41Z
Провальні 100 днів Трампа: криптообіцянки не врятували рейтинг президента США
InternetUA
2025-04-30T05:19:56Z
Син Корольової позбувся схожості з Ігорем Ніколаєвим і покинув РФ із дружиною
GlavRed
2025-04-30T05:27:54Z
Наомі Кемпбелл показала підрослих дітей та підігріла чутки про роман з мільйонером
Фокус
2025-04-30T05:21:51Z
Найцікавіші музичні релізи квітня 2025 року: Wu-Tang & Mathematics, Елтон Джон, повернення Machine Head та Юля Юріна
ITC
2025-04-30T05:16:25Z
6 українських зірок, які зникли зі сцени на піку популярності: чому так сталось
24tv
2025-04-30T04:03:42Z
"Баффі" Сара Мішель Геллар розкрила секрет 25-річних стосунків із чоловіком-актором
GlavRed
2025-04-29T23:27:41Z
"Передумала": Євген Кошовий розповів про складне рішення 17-річної Варвари
GlavRed
2025-04-29T23:27:39Z
У музеї Нідерландів дитина пошкодила картину вартістю €50 млн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T23:00:19Z
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
УкраинФорм
2025-04-29T22:33:58Z
Марічка Падалко показала, який зараз вигляд мають її батьки
GlavRed
2025-04-29T21:27:48Z
OLX, Rozetka, OnlyFans, Booking, Uklon та «Кабанчик» автоматично стагуватимуть податки з користувачів ─ законопроєкт КМУ
ITC
2025-04-30T05:16:12Z
Оновлено правила компенсації за розмінування сільгоспземель: що зміниться
AgroPortal
2025-04-30T05:00:25Z
Спалах ящуру: як це вплине на ціни на молоко в Україні
Хвиля
2025-04-30T04:00:40Z
Супермаркети оновили цінники на свинину: де найдешевша грудинка та шашлик
Хвиля
2025-04-30T03:24:36Z
ШІ збільшує попит на енергію та загрожує заробітку американських експортерів СПГ
InternetUA
2025-04-30T03:01:05Z
Уряд схвалив законопроєкт щодо міжнародного обміну інформацією про доходи з цифрових платформ
InternetUA
2025-04-29T23:01:26Z
Volvo призупинила прогнози через вплив мит та проблем з електромобілями у першому кварталі
Топ Жир
2025-04-29T22:01:34Z
Китай посилює позиції на світовому ринку рідкісноземельних металів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T20:30:37Z
Після індексації пенсій частина одеситів втратить субсидію на оплату комуналки: хто в зоні ризику
Политека
2025-04-29T20:01:07Z
Чому в Іспанії стався блекаут без обстрілів та які це матиме наслідки
Европейская правда
2025-04-30T05:43:52Z
У столиці викрили 28-річного наркоділка, який через соцмережі займався їх збутом
Khreschatyk
2025-04-30T05:36:03Z
Школярка палила військові авто на замовлення інтернет-кураторів з РФ
InternetUA
2025-04-30T05:28:55Z
Знищені будинки та побиті труни. Як виглядає Дніпро на ранок після масованої атаки
Telegraf
2025-04-30T05:16:46Z
У броварському парку «Перемога» сталася пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T05:12:39Z
По дорозі на Москву: вибухало в Рильську, закрили аеродроми у трьох областях в глибині РФ
Фокус
2025-04-30T05:12:16Z
У Києві затримали шахрая, який продавав фейкові посвідчення ГУР за $5000
Khreschatyk
2025-04-30T05:06:38Z
Страхова відмовила після ДТП: як водій домігся виплати і великої пені
Хвиля
2025-04-30T04:40:54Z
Інтернет-шахраї обдурили киянку на 22 тисячі доларів через валютний обмін
InternetUA
2025-04-30T04:28:55Z
Швидкість клубочкової фільтрації: що це за аналіз та кому він потрібен
24tv
2025-04-30T05:03:45Z
Тренер радить саме ці 4 вправи, щоб спалювати жир на животі
24tv
2025-04-30T03:27:01Z
Знижує холестерин і покращить роботу серця: який горіх ефективний
Gazeta UA
2025-04-30T02:18:36Z
Німецькі вчені вказали на шість головних ознак раку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T00:00:21Z
Мухи миттєво зникнуть: найкращі натуральні засоби проти комах
GlavRed
2025-04-29T19:27:58Z
Як сходити на пікнік і не отримати харчове отруєння
24tv
2025-04-29T17:22:16Z
Їсти чи боятися: що насправді робить соя з організмом жінки
24tv
2025-04-29T16:36:25Z
Зелена терапія: як висаджування дерев у лікарнях змінює обличчя української медицини
TSN
2025-04-29T14:51:59Z
Надлишок жиру може викликати ще одне небезпечне захворювання
24tv
2025-04-29T14:30:15Z
Ворог просунувся на кількох напрямках, ЗСУ мали успіх біля Торецька: огляд фронту від ISW
24tv
2025-04-30T05:39:33Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Полтаві з 1 травня: місцевих попередили про зміни
Политека
2025-04-30T05:32:23Z
У Києві від сьогодні обмежать рух пішоходів на одній з ділянок Хрещатику
Khreschatyk
2025-04-30T05:27:36Z
Чим РФ обстрілює Україну і запускає з Криму
GlavRed
2025-04-30T05:27:25Z
Генштаб назвав втрати Росії на 30 квітня
1News
2025-04-30T05:21:41Z
Заморозки та літня спека: синоптик дав прогноз на травень
Хвиля
2025-04-30T05:06:50Z
Коли дощі накриють більшість областей: як довго будуть, чи чекати сильних злив і гроз
24tv
2025-04-30T05:06:35Z
Прогноз погоди на травень у Харкові: до яких сюрпризів готуватися наприкінці весни
Политека
2025-04-30T05:01:06Z
ЗС РФ окупували Суху Балку на Донеччині, — DeepState
Фокус
2025-04-30T04:55:12Z
Їх варто побачити усім: 7 чудес світу, які досі існують і зачаровують величчю
24tv
2025-04-30T05:21:58Z
Гороскоп на завтра 1 травня: Терезам - успіх, Дівам - омріяний відпочинок
GlavRed
2025-04-30T04:28:22Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 7 секунд знайти собаку
GlavRed
2025-04-30T03:28:59Z
Залишатиметься свіжим до двох років: який інгредієнт потрібно покласти до рису
GlavRed
2025-04-30T03:28:51Z
Кава насправді не боби і не горіх: неочікувана правда про походження напою
GlavRed
2025-04-30T03:28:18Z
Деруни вийдуть ще смачнішими: запечіть їх у горщиках з грибами та сиром
Telegraf
2025-04-30T03:15:21Z
Ви забудете про ковбасу: нереально смачний рулет з мʼяса та сиру, який готується на раз-два
24tv
2025-04-30T03:06:08Z
Більше, ніж просто готель: історія будівлі, яка вважається одним із символів Дніпра
Telegraf
2025-04-30T02:06:20Z
Насолоджуємося, поки є нагода: простий рецепт смачнющої спаржі – не треба її варити
24tv
2025-04-29T20:57:42Z
Усик і Дюбуа знову зійшлися у дуелі поглядів у Лондоні
Gazeta UA
2025-04-30T04:45:59Z
Усик і Дюбуа провели нову дуель поглядів у Лондоні після провокації британця на "Вемблі"
ZN UA
2025-04-29T22:51:27Z
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Барселона – Інтер
24tv
2025-04-29T22:45:28Z
Українська тенісистка Костюк вибила другу поспіль росіянку на турнірі у Мадриді
ZN UA
2025-04-29T22:09:14Z
Прибила фанатку Спартака: українка Костюк здолала росіянку та вийшла у чвертьфінал в Мадриді
24tv
2025-04-29T21:57:20Z
ПСЖ на виїзді здобув важку перемогу над Арсеналом у півфіналі Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-29T21:45:44Z
Соларі буде тимчасовим тренером Реалу на КЧС
Football.ua
2025-04-29T20:49:12Z
Реал Мадрид оголосив про чергову травму Алаби
Football.ua
2025-04-29T20:40:11Z
Даєр стане гравцем Монако — Романо
Football.ua
2025-04-29T20:25:58Z
Названо ТОП-10 автомобільних бестселерів Європи: попереду Peugeot
ЗаРулем
2025-04-30T04:54:07Z
Автовиробники вмовили Трампа пом'якшити вплив мит
ZN UA
2025-04-30T00:18:28Z
Таємничий електричний пікап від Ram зник без шуму, але постачальники вимагають компенсацію
Топ Жир
2025-04-30T00:15:33Z
Вони відмовилися від 103 тисяч доларів за цей 25-річний Acura Integra Type R
Топ Жир
2025-04-29T22:30:53Z
Цей занижений Roush F-150 не боїться різких поворотів та ризиків
Топ Жир
2025-04-29T20:00:14Z
Гендиректор Slate заявляє: час відмовитися від величезних екранів і повернути радість до водіння
Топ Жир
2025-04-29T18:45:22Z
На виставці в Бірмінгемі дебютували три cенсаційні електромобілі Renault
AutoCentre
2025-04-29T18:01:53Z
Можна "влетіти" на гроші: які штрафи за перевищення швидкості у Польщі
24tv
2025-04-29T17:06:05Z
Моторні оливи для дизелів з DPF-фільтром
AutoCentre
2025-04-29T16:40:39Z
Фахівці розповіли, які номери телефону варто одразу блокувати
InternetUA
2025-04-30T05:43:50Z
Ці додатки шпигують за вами: новий список шкідливих програм для Android
InternetUA
2025-04-30T05:22:49Z
Підступний візуальний тест: потрібно знайти кішку за 5 секунд в автомайстерні
GlavRed
2025-04-30T03:28:45Z
Samsung розпочне виробництво чіпів Snapdragon 8 Elite Gen 2 для своїх смартфонів
InternetUA
2025-04-30T02:01:27Z
Користувачі зможуть купувати товари через ChatGPT
InternetUA
2025-04-30T01:01:20Z
Шахраї пропонують фейкову роботу, маскуючись під відділ кадрів TikTok - ЦПД
УкраинФорм
2025-04-30T00:48:10Z
"Гість із космосу" міг виштовхнути життя з морів на сушу: вчені знайшли несподіваний збіг
Telegraf
2025-04-30T00:12:11Z
Google вперше проведе презентацію з Android перед I/O 2025
InternetUA
2025-04-30T00:04:40Z
Європол створює спецпідрозділ для боротьби з онлайн-вербуванням молоді злочинцями
УкраинФорм
2025-04-29T23:49:39Z