MY.UAНовини
Путін хоче нової Ялти. Як пропаганда використовує 80-річчя конференції в Криму
Путін хоче нової Ялти. Як пропаганда використовує 80-річчя конференції в Криму

Путін хоче нової Ялти. Як пропаганда використовує 80-річчя конференції в Криму

«Термін придатності Ялтинсько-Потсдамської системи закінчився». «На “Ялті-2” дві з трьох сил будуть антизахідними — США, Росія та Китай замість Великобританії». Такі тези поширює російська влада й пропаганда до ювілею Ялтинської конференції 1945 року.

Цьогоріч виповнюється 80 років від Ялтинської конференції. Домовленості, досягнуті між лідерами тодішнього альянсу — Франкліном Делано Рузвельтом, Вінстоном Черчиллем і Йосипом Сталіним — заклали основу для міжнародного порядку після Другої світової війни. Однак цей порядок зазнав глибоких трансформацій, зокрема через розпад СРСР і подальшої євроатлантичної інтеграції країн, які колись входили до його складу чи сфери впливу. Анексія Криму у 2014 році ознаменувала важливий поворотний пункт у розпаді Ялтинсько-Потсдамської системи світу, сигналізуючи про повернення до політики сили та відмову від норм, установлених після Другої світової війни.

Центр національного спротивуповідомляє, що Кремль запланував телеміст із нагоди річниці Ялтинської конференції між студіями у Сімферополі, Великій Британії, Франції та США. «Під час ефіру влада РФ планує поширити меседжі про нацизм в Україні та про застарілість сучасного світового порядку. Наразі ворог шукає партнерів на Заході, хто розіграє з ними цю виставу», — йдеться у повідомленні.

З нагоди річниці глава МЗС Андрій Сибіга написав у мережі X: «80 років тому в Ялті кувався повоєнний порядок і сфери впливу. Сьогодні Путін хоче нової “Ялти”, нових кордонів і сфер впливу. Заради безпечного світу необхідно відкинути нелегітимні вимоги агресора. Натомість його треба примусити до справедливого миру».

Через вісімдесят років після Ялти світ по-різному інтерпретує спадщину конференції. Для Заходу це необхідний, але недосконалий компроміс, який заклав основу для міжнародної співпраці, а Росія використовує його як інструмент для виправдання своєї неоімперіалістичної політики.

Те, що почалося у Ялті, у Криму й закінчилося

Ялтинська конференція, яка відбувалася 4—11 лютого 1945 року, і Потсдамська конференція 17 липня — 2 серпня 1945 року встановили геополітичні рамки післявоєнного світу. По-перше, йшлося про фактичний поділ впливу, Східна Європа опинилася під радянським контролем, а Західна Європа відходила Сполученим Штатам і їхнім союзникам. По-друге, було сформовано Організацію Об’єднаних Націй як механізм колективної безпеки та розв’язання конфліктів. По-третє, відбулася демілітаризація та денацифікація; Німеччина була розділена та реформована, щоб запобігти ймовірній агресії з її боку.

Баланс пост’ялтинського порядку почав поступово змінюватися з закінченням холодної війни. У 1991 році Радянський Союз розпався, зруйнувавши біполярний світовий порядок, а Східна Європа позбулася домінування Росії. Колишні радянські республіки взяли курс на євроатлантичну інтеграцію.

У 1999—2004 роках відбулося розширення НАТО та Європейського Союзу, до Альянсу та ЄС приєдналися члени Варшавського договору та колишні радянські республіки — Естонія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина та Чехія. Приєднання цих країн до західних альянсів фактично підірвало сферу впливу Росії. У 2008 році російські війська вдерлися на територію Грузії під приводом захисту від Тбілісі проросійських сепаратистських сил Цхінвальського регіону (російська назва — Південна Осетія). Втручання Росії в Грузію було явним викликом ідеї суверенітету після холодної війни. У 2014 році відбулося незаконне захоплення Криму Росією, що стало прямим порушенням основоположного принципу непорушності кордонів, сигналізуючи про кінець глобального консенсусу після Другої світової війни.

  • Читайте також: «Слабке, безумне та цинічне» НАТО: суперечливий образ головного антагоніста російської пропаганди

Незаконне захоплення Криму та подальша війна проти України поклали остаточний кінець системі домовленостей великих держав щодо запобігання війнам у Європі. А також продемонстрували слабкість і неефективність міжнародних інституцій, неспроможність ООН і західних держав запобігати агресії або встановлювати тривалий і справедливий мир.

  • Читайте також: Ефективні чи марні: чому міжнародні організації весь час лише «стурбовані»

Такий зручний історичний ревізіонізм

Російські державні медіа та політичні еліти все більше використовують спадщину Ялтинської конференції для виправдання сучасних геополітичних амбіцій. Приміром, у червні 2020 року в статті, присвяченій 75-річчю «Великої Перемоги», Путін писав:

«Історичний ревізіонізм, прояви якого ми спостерігаємо зараз на Заході, причому насамперед щодо теми Другої світової війни та її підсумків, небезпечний тим, що грубо, цинічно спотворює розуміння принципів мирного розвитку, закладених у 1945 році Ялтинською та Сан-Франциською конференціями. Головне історичне досягнення Ялти й інших рішень того часу полягає у згоді створити механізм, який дозволив би провідним державам залишатися в рамках дипломатії при розв’язанні розбіжностей, що виникають між ними».

Менше, ніж через два роки потому «в рамках дипломатії» Путін здійснив повномасштабне вторгнення в Україну, а за шість років до того анексував Крим і почав війну на сході України. Чим ознаменував повний крах Ялтинсько-Потсдамської системи.

Російська пропаганда запевняє, що це Захід порушив «дух Ялти» через розширення НАТО та «підрив» безпеки Росії. Мовляв, «Ялта» легітимізувала право Москви здійснювати контроль над колишніми радянськими державами, а їхня демократизація та «втручання» Заходу — нелегітимне. Приміром, у статті, присвяченій конференції, очільник російського МЗС Лавров пише, що Захід нібито зрадив принципи «Ялти». Зокрема, за його словами, новий американський держсекретар Марко Рубіо сприймає новий світопорядок як зброю, яка використовується проти інтересів США. «Тобто неугодний тепер не тільки Ялтинсько-Потсдамський світ із центральною роллю ООН, але вже й “порядок, заснований на правилах”, який, здавалося б, утілював егоїзм Заходу в епоху після холодної війни», — написав Лавров, додавши, що «повернення до колишнього стану речей, яке досі відстоювали США та їхні союзники, не станеться, оскільки демографічні, економічні, соціальні та геополітичні умови змінилися безповоротно».

  • Читайте також: Ялта-3, фінляндизація, корейський сценарій. Чи Путін насправді готовий обговорювати щось, окрім плану капітуляції України

Основна державна пропагандистська інформаційна агенція Росії у матеріалі, присвяченому річниці Ялтинської конференції, написала: «велика трійка гарантувала мир на Землі на наступні 50 років, а з цього моменту минуло вже 80. Гарантований мир наступні приблизно 50 років і тривав, за винятком локальних подій — і ні в Європі, ні Америці не було воєнних подій глобального масштабу». Іншими словами, російські пропагандисти стверджують, що «термін придатності» Ялтинсько-Потсдамського світопорядку закінчився, а світ потребує нових геополітичних альянсів і чергового переділу сфер впливу.

Асоціювати себе з гравцем під час нібито нової Ялтинської конференції Росії запаморочливо зручно — адже йдеться про формування нового світового порядку, як це було в 1945 році. Та нинішня Росія має набагато слабшу позицію на геополітичному полі, аніж СРСР тоді, тож аж ніяк не тягне на роль полюса у біполярному світі. Це апелювання вигідне Москві, адже створює хибне уявлення збереженої величі. Ностальгія за минулим і прив’язування себе до великих дат і гучних подій із минулого містить ще одну властиву окупантам рису — під виглядом ідей про уявний мир заморозити війну й згодом розширити претензії на нові території. Мовляв, тоді, у 1945 році, на фоні невідворотної поразки Гітлера радянці надали платформу для перемовин, тож Москва як правонаступниця СРСР могла би зробити це вдруге.

  • Читайте також: «Велика вітчизняна» проти Другої світової

Проте нині Путін вибудовує свою політику радше за прикладом Гітлера, аніж Сталіна. А Гітлер на час утворення Ялтинсько-Потсдамської системи міжнародних відносин уже втратив свою суб’єктність. Ба більше, якщо вже й проводити паралелі нинішнього російського диктатора зі Сталіним, то останній вів переговори на Ялтинській конференції з позиції сили: його армія фізично мала під своїм контролем ті території, на які претендувала впливати надалі. Путін нічим подібним похвалитися не може і його так звані «реалії на землі» не дають йому права зазіхати на геополітичне лідерство.

Імперіалістична «Ялта-2»

У 2023 році кримські чиновники говорили про Крим, який нібито «знову стане центром світової політики», а місцеві медіа почали фантазувати на цю тему публікаціями в стилі «Ялтинська конференція 2.0: чи є у Криму шанс знову зупинити кровопролиття». Нині ж, за версією Кремля, настав час проводити «Ялту-2». Москва готова на це, але за умови, що у можливій конференції «Ялта-2» дві з трьох сил будуть антизахідними. Таку думку висловив прессекретар Путіна Пєсков; мовляв, у «Ялті-2» замість Великобританії буде Китай.

  • Читайте також: 50 відтінків реакцій Росії на розширення НАТО: як бажання Москви приєднатися до Альянсу обернулося конфронтацією

Конференція 1945 року заклала початок міжнародного права в сучасному його вигляді, а захопленням Криму Росія знехтувала тими принципами міжнародного права, які вона колись допомогла встановити. Росія весь час намагається ігнорувати цю історичну реальність і перекладати відповідальність за свою агресію на Західний світ, винуватити США і НАТО у «провокуванні» Москви.

Detector Media · «Слабке, безумне та цинічне» НАТО: суперечливий образ головного антагоніста російської пропаганди

Зі зміною світового порядку віяло геополітичних можливостей виглядає так:

Повернення до біполярного світу, коли глобальна політика повернеться фактично до умов холодної війни, з двома панівними супердержавами, які змагаються за вплив, — імовірно, Сполученими Штатами та Китаєм. Росія може зблизитися з Китаєм, сформувавши авторитарний блок проти західних демократій.

Багатополярний глобальний порядок, коли вплив розподілиться між кількома центрами, включаючи США, Китай, Європейський Союз і нові регіональні держави, такі як Індія та Бразилія.

Світ може відійти від великомасштабних альянсів, ставши фрагментованим і регіоналізованим, а великі держави стають регіональними центрами та зосереджуються на впливові на своїх безпосередніх сусідів, а не на досягненні глобального домінування.

Як ідеться в матеріалі Bloomberg, нині Кремль жадібно надіється, що Путін і Трамп потиснуть руки за «нову Ялту». Вона була би прагматичним пактом між імперіалістами, який не базувався б на жодному високому ідеологічному баченні, окрім уявлення про те, що сила робить право, а примус — це цілком прийнятно.

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа» (використані зображення pixabay.com та архівні кадри з сайту ua.krymr.com)

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Бразилія хоче створити міжнародний фонд для фінансування захисту тропічних лісів
УкраинФорм
2025-07-07T23:57:19Z
«Укрзалізниця» попередила про затримку поїздів з Словаччини та Угорщини: причина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T23:27:39Z
Нацбанк випустив пам'ятну монету, присвячену українському дрону Vampire
УкраинФорм
2025-07-07T23:21:22Z
Плани китайського автовиробника щодо заводу в Мексиці зірвані через політику США
Топ Жир
2025-07-07T22:48:02Z
На конференції з відновлення України у Римі підпишуть низку інвестиційних договорів - Стефанішина
УкраинФорм
2025-07-07T22:18:24Z
Акції Tesla пішли вниз: ринок не витримав нової витівки Маска
Gazeta UA
2025-07-07T22:06:54Z
Україна наростила виробництво дронів на 900% за рік
InternetUA
2025-07-07T22:03:23Z
Земельний бум в Україні: ціни за гектар різко зросли
Хвиля
2025-07-07T20:12:38Z
В Україні впали ціни на "борщовий набір": що вже стало доступніше
Хвиля
2025-07-07T19:45:26Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
В Тайвані за допомогою ШІ виявляють шизофренію
InternetUA
2025-07-08T01:03:29Z
Чому не можна мити курку перед приготуванням: дослідження здивувало результатом
GlavRed
2025-07-08T00:33:43Z
Миттєво зникне свербіж: як швидко подолати наслідки укусу комарів і мошок
Gazeta UA
2025-07-07T19:27:55Z
У Південній Кореї розробили першу у світі рекомбінантну вакцину проти сибірки
УкраинФорм
2025-07-07T17:57:21Z
Чи можна накопичити вітаміни за літо
24tv
2025-07-07T17:12:18Z
Україна проведе фармацевтичний воркшоп на конференції з відновлення в Римі
УкраинФорм
2025-07-07T16:48:22Z
Один з найкращих делікатесів сезону: як приготувати смачні лисички в сметані
24tv
2025-07-07T16:45:33Z
"Доведеться змінювати формат": ТЦК можуть піти на "дистанційку" через загрозу ударів РФ
Фокус
2025-07-08T01:33:55Z
Україна змогла переграти Москву та зберегти безцінний скарб - про що йдеться
GlavRed
2025-07-08T01:15:38Z
ЄС готує удар по Путіну: санкції, які зламають фінансову опору Кремля
Gazeta UA
2025-07-08T00:51:48Z
Путін не спиниться: політолог припустив план дій Росії на 2026 рік
24tv
2025-07-08T00:45:37Z
"Надіслати ще більше зброї": Трамп анонсував нову допомогу Україні та поскаржився на Путіна
Telegraf
2025-07-08T00:45:17Z
"Ми повинні це зробити": Трамп заявив, що США відправлять Україні більше зброї
Фокус
2025-07-08T00:45:06Z
Медведєв різко відреагував на митні погрози Трампа проти країн, що підтримують політику БРІКС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T00:21:06Z
У застосунок «Армія+» додали ще шість видів рапортів
УкраинФорм
2025-07-08T00:12:08Z
Трамп зустрівся з Нетаньягу у Білому домі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T00:03:33Z
Не лише зрив мобілізації: з якою метою росіяни б'ють по ТЦК
24tv
2025-07-08T01:30:00Z
ЗСУ пішли в контратаку на "гарячому" напрямку: лейтенант ЗСУ розкрив правду
GlavRed
2025-07-08T00:27:45Z
Негода зрушила розклад поїздів на Закарпатті та за кордоном: що треба знати пасажирам
ZN UA
2025-07-08T00:18:35Z
NYT назвав місто, через втрату якого фронт на сході може обвалитися
TSN
2025-07-07T23:27:44Z
Рекорд за кількістю атак: у Генштабі розкрили, які сили кинула РФ на прорив оборони
GlavRed
2025-07-07T23:27:19Z
Від обстрілів Сумщини загинули три мирні людини, ОВА закликає до евакуації із прикордонних територій
ZN UA
2025-07-07T23:09:18Z
Ворог просунувся на Донеччині та Запоріжжі — DeepState
TSN
2025-07-07T23:06:31Z
"Шахеди" знову над Україною: в яких областях зараз оголошена тривога
24tv
2025-07-07T22:42:38Z
Росія продовжує спроби штурмів на Харківщині й тисне на Донеччині: нове зведення Генштабу
24tv
2025-07-07T22:27:22Z
"Призначають машини супроводу": ЗС РФ змушують бійців збивати дрони "калашами", — офіцер ЗСУ
Фокус
2025-07-08T01:21:21Z
Прикордонники FPV-дронами уразили комплекс «Муром-П», склад пального і блокпост росіян
УкраинФорм
2025-07-08T01:18:46Z
Запугання може призвести до позбавлення водійських прав у певному штаті США
Топ Жир
2025-07-08T01:18:42Z
Залужний у день свого народження поділився світлиною зі спорзалу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T01:12:45Z
До експлуатації в ЗСУ цьогоріч допустили майже 30 зразків наземних роботизованих комплексів
УкраинФорм
2025-07-08T01:09:35Z
У Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб на базі ліцею залізничного транспорту
УкраинФорм
2025-07-08T00:45:55Z
У сім'ю прийде благополуччя і здоров'я: що потрібно принести в дім 8 липня
GlavRed
2025-07-08T00:27:04Z
Кабмін запровадив правила транспортування тварин в автобусах: як тепер возити собак та котів
Фокус
2025-07-08T00:12:53Z
Виробництвом дронів на оптоволокні в Україні займаються вже 30 компаній
InternetUA
2025-07-07T23:03:16Z
Викиньте це одразу, як тільки знайшли, бо ризикуєте запросити в хату смерть чи душу покійника
Telegraf
2025-07-08T00:24:49Z
Оцінять навіть гурмани: маринуємо огірочки з гірчицею – ідеальна закуска
24tv
2025-07-07T20:42:32Z
Забудьте про Рим: три недооцінені міста Італії, які варто відвідати цього року
24tv
2025-07-07T20:27:01Z
Забудьте про банальності: яскраві та прикольні привітання для Яни з днем народження
Telegraf
2025-07-07T20:24:25Z
Ось як прати льон, аби він не сідав і не псувався: важлива інструкція
24tv
2025-07-07T20:03:15Z
Яке питання варто ставити на співбесіді, щоб зрозуміти чи підійде вам ця робота
24tv
2025-07-07T19:36:08Z
Маловідомий курорт з мінеральними водами: ще одна чудова локація на Закарпатті
24tv
2025-07-07T19:18:56Z
Чарівні гості літа: як привабити світлячків у свій сад і зберегти їхню магію
24tv
2025-07-07T18:57:46Z
Ангели у плоті: названо 3 знаки зодіаку з золотим серцем і прекрасною душею
GlavRed
2025-07-07T18:27:37Z
Ворог атакував Миколаїв: виникла пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T01:06:33Z
Схеми для ухилянтів: у різних регіонах затримали понад два десятки організаторів
УкраинФорм
2025-07-08T00:42:20Z
У Миколаєві вночі пролунали вибухи: виникла пожежа
TSN
2025-07-08T00:36:21Z
У Миколаєві чули вибухи, місто під атакою БпЛА
24tv
2025-07-07T23:45:00Z
Замах на військового: у Херсоні виявили вибухівку в посилці
Gazeta UA
2025-07-07T23:39:05Z
На Львівщині притягнули до відповідальності батька, який посадив за кермо авто 8-річну доньку
Украина Криминальная
2025-07-07T23:33:08Z
У Києві чоловік обікрав пожежну частину, коли рятувальники поїхали ліквідувати наслідки обстрілу
УкраинФорм
2025-07-07T23:15:31Z
$2000 за сприяння у призначенні на службу в тилу: на Одещині військовослужбовця затримали за зловживання впливом
Украина Криминальная
2025-07-07T22:45:56Z
Нова загроза: у Херсоні бійця ЗСУ хотіли підірвати за допомогою посилки
Фокус
2025-07-07T21:18:30Z
Минає епоха: 80-річний Майкл Дуглас завершує кінокар'єру
GlavRed
2025-07-07T23:27:17Z
Спроба номер три: 50-річна Мел Бі зі Spice Girls вийшла заміж
GlavRed
2025-07-07T22:27:25Z
Гаррі Поттер повертається: фотопорівняння всіх нових акторів з зірками оригінальних фільмів
24tv
2025-07-07T21:00:38Z
У тіктоці завірусилась пісня про Карпати: у чому її особливість
24tv
2025-07-07T21:00:15Z
Рвонула, зціпивши зуби: Максим Галкін показав, чим розлютив Аллу Пугачову
GlavRed
2025-07-07T20:27:40Z
Христина Соловій показала рідного брата, який воює у складі ЗСУ: "Перша відпустка"
TSN
2025-07-07T20:06:11Z
"Вже достатньо": Наталка Денисенко показала, який вигляд має в реальному житті
GlavRed
2025-07-07T19:27:59Z
Вийшов трейлер фільму оскароносного режисера Чернова "2000 метрів до Андріївки"
Комсомольская правда
2025-07-07T19:21:22Z
Помер український митець Володимир Наумець
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T19:03:34Z
Спека "вб’є" двигун авто дуже швидко, якщо забути про одну перевірку
GlavRed
2025-07-08T01:33:55Z
Який термін ремонту авто в сервісі вважається надто тривалим?
Топ Жир
2025-07-08T00:48:39Z
Чек продажів свідчить, що Rivian терміново потребує доступних моделей
Топ Жир
2025-07-08T00:03:54Z
Nissan відкладає випуск двох нових електромобілів через зміни на ринку
Топ Жир
2025-07-07T23:18:35Z
Понад мільйон пікапів Ram перевіряють через повідомлення про травми
Топ Жир
2025-07-07T22:03:41Z
Доступний електричний пікап від Slate раптово значно подорожчав
Топ Жир
2025-07-07T21:18:56Z
Новий рівень енергії — у Китаї тестують унікальні акумулятори
InternetUA
2025-07-07T20:06:08Z
Фенікс виділив 12 мільйонів доларів на швидкісні камери для боротьби з необережними водіями
Топ Жир
2025-07-07T19:18:33Z
Продажі Dodge, Alfa Romeo та Chrysler різко впали у першому півріччі
Топ Жир
2025-07-07T18:48:56Z
На півночі Балкан розкопали елітну елліністичну віллу
Gazeta UA
2025-07-07T22:42:14Z
Збирають дані для шантажу: росіяни створили Телеграм-бот, куди нібито можна скинути координати ТЦК
УкраинФорм
2025-07-07T20:18:53Z
Дослідження показало вбивцю інтимної близькості: ви витрачаєте на нього 2 доби на місяць
24tv
2025-07-07T20:12:34Z
Керівник Ford відверто висловився про вплив штучного інтелекту на робочі місця
Топ Жир
2025-07-07T20:03:42Z
Жорстокі ігри та шалена напруга: 4 трилери, які варто подивитися після "Гри в кальмара"
24tv
2025-07-07T19:54:00Z
Плануєте змінювати смартфон? Три основні моменти, які важливо врахувати перед покупкою
InternetUA
2025-07-07T19:21:12Z
Чому Wi-Fi погано ловить? Топ-5 несподіваних причин
360ua.news
2025-07-07T19:18:50Z
Уявний час перестав бути лише математичною концепцією — нове відкриття фізиків
360ua.news
2025-07-07T18:00:10Z
Чому ваш повербанк "помирає" завчасно: топ-8 шкідливих звичок
InternetUA
2025-07-07T17:58:36Z
Перша ракетка України серед юніорів може змінити громадянство
24tv
2025-07-07T22:30:27Z
"Динамо" і "Шахтар" — в мінусі: стали відомі доходи клубів УПЛ за минулий рік
ZN UA
2025-07-07T22:09:03Z
Дуе погодився перейти до Мілану — Скіра
Football.ua
2025-07-07T21:45:33Z
Легендарний аргентинський футболіст залишив Європу і повернувся в рідний клуб
ZN UA
2025-07-07T21:45:23Z
Мусіала успішно переніс операцію після жахливої травми на КЧС-2025
Football.ua
2025-07-07T21:30:04Z
Аморім наклав вето на "рекордну угоду" щодо зйомок документального серіалу про Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-07-07T21:01:08Z
Аллегрі: Головне завдання Мілана на сезон – вихід до Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-07-07T20:57:17Z
Еланга переходить у Ньюкасл за 55 млн фунтів стерлінгів — Романо
Football.ua
2025-07-07T20:21:22Z
Ф'юрі запропонували провести прощальний бій у Москві: екссуперник Усика мріє побоксувати у Росії
24tv
2025-07-07T20:09:57Z