Керівник ЦПД Андрій Коваленко попередив про використання Росією ШІ для спотворення будь-якої інформації
Керівник ЦПД Андрій Коваленко попередив про використання Росією ШІ для спотворення будь-якої інформації
Поки світ думає, як використовувати продукти штучного інтелекту (ШІ) для кращої протидії дезінформації з мінімальним втручанням людини, Росія вже використовує ШІ для інформаційних операцій.
На цьому наголосив у Телеграмі керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко.
"В найближчі роки світ зміниться. Більшу роль відіграватимуть власники великих технологічних компаній-розробників ШІ, а також соцмереж. Вони визначатимуть напрямки регулювання, протидії і взагалі те, що таке пропаганда. Не виключаю, що роль західних урядів може стати слабшою перед ними", - зазначив Коваленко.
"Команда Президента США Трампа виступає за технологічний стрибок у сфері ШІ. Це буде стрибок, в тому числі, в аналізі інформації, формуванні інфополя, розвитку контрнаративів і реагування на інформаційні загрози. Поняття між пропагандою, маніпуляцією може розмитися, а рамки формуватиме саме ШІ, навчений людиною", - продовжив він.
Нещодавно віцепрезидент США Джей Ді Венс практично натякнув на це, коли говорив про регулювання розвитку ШІ, звертаючись до Європи, і зазначаючи, що таке регулювання може вбити трансформацію індустрії.
Але жадаючи якнайскоріше скористатися новітньою технологією у своїх цілях, у державах забувають, що до цього ж прагнуть і їхні суперники чи вороги, і їхні цілі можуть радикально відрізнятися.
Все частіше у інфопросторі помічаються діпфейки - створення аудіо та відео будь-якого лідера чи іншої публічної особи, які вже майже неможливо відрізнити від справжніх виступів. І це може впливати на все - від відносин між людьми до створення протистояння між державами.
І навіть якщо закінчиться протистояння"навчений" штучний інтелект вноситиме у суспільство думки, які потрібні противнику. Ми вже бачимо такі приклади-вкиди з російського боку в український інфопростір. І, на жаль, поки що немає можливості навчити людей відрізняти згенеровані ШІ подоби. А з розвитком технологій це буде зробити і взагалі майже неможливо.
У минулому році ZN.UA опублікувало цикл матеріалів про те, як активно програми штучного інтелекту захоплюють світ. Державні політики, закони, суди, юридична практика, міжнародні організації, вища освіта, медицина, культура та мистецтво, медіа — все це сфери, які вже немислимі без використання ШІ. Якими є ризики та зворотний бік технологій? Чи повинні держави контролювати цю сферу, і якщо так, то наскільки? В першій статті циклу йдеться про державну підтримку та стримування розвитку штучного інтелекту. Про це стаття "Якою має бути державна політика підтримки розвитку та стримування небезпеки штучного інтелекту" Сергія Козьякова.