![СБУ затримала агента рф з Київщини, який шпигував за ЗСУ](https://thumbor.my.ua/Ph5KP-B4_mlGPNBbcJ7fjYpg-Dk=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F92e3b16441724aea4317dd65100cf7a6.jpg)
СБУ затримала агента рф з Київщини, який шпигував за ЗСУ
Служба безпеки України за підтримки Кіровоградської обласної прокуратури затримала 20-річного жителя Київської області, який намагався передавати інформацію ворогу про розміщення об'єктів критичної інфраструктури та військової техніки в Україні
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Офісу генпрокурора та СБУ.
За даними слідства, житель Київської області під час спілкування у месенджері отримав пропозицію за гроші здійснювати інформування ворога про розміщення об’єктів критичної інфраструктури на території Кіровоградської області.
До виконання завдань чоловік залучив 17-річного підлітка, який не був обізнаний у протиправності своїх дій. Підліток тимчасово мешкав у найманому житлі та виконував завдання, що надходили від його знайомого, необхідне обладнання отримував поштою.
Упродовж січня 2025 року підозрюваний передав представнику рф фотознімки та координати розміщення однієї з електропідстанцій в м. Кропивницький та полку спецпризначення ЗСУ, з метою нанесення по ним ракетних ударів.
Правоохоронці затримали підозрюваного безпосередньо після встановлення неповнолітнім за його вказівкою GPS-трекера на автомобіль, що супроводжує військову техніку та військові вантажі.
20-річний агент додатково фіксував для окупантів локації ТЦК та паркувальні місця службового транспорту українських військ.
Для конспірації агент подобово орендував житло, а комунікацію з окупантами підтримував через анонімний чат у месенджері.
За процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури йому повідомлено про підозру за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України). За клопотанням прокурорів підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Неповнолітній наразі співпрацює зі слідством.