Стрічку «Королеви радості» спільного виробництва із Суспільним покажуть на кінофестивалі у Салоніках
Документальний фільм «Королеви радості» режисерки Ольги Гібелінди, створений у копродукції зі Суспільним, покажуть у межах конкурсної програми Newcomers на Міжнародному фестивалі документального кіно в Салоніках. Про це повідомили на корпоративному сайті Суспільного.
Героями фільму «Королеви радості» стали:
-
Олександр Данілін (сценічне імʼя Marlen Scandal), який понад 10 років на українській дрег-сцені, має статус учасника війни 2014-16 років та є активістом боротьби за рівність прав в Україні.
-
Артур Озеров (сценічне імʼя Аura), який пʼять днів в тиждень є військовослужбовцем, а два дні дає перформанси як Diva Aura.
-
Монро — телеведуча, блогерка та громадська діячка.
У часи повномасштабної війни вони об’єднуються, щоб організувати благодійне дрег-шоу на підтримку України та її захисників.
Режисерка Ольга Гібелінда поєднала у стрічці художню чутливість із документальною точністю, розповідаючи історії своїх героїв та спонукаючи до діалогу про ідентичність, самовираження і право бути собою.
«Для мене особисто “Королеви радості” — це висловлювання про сміливість бути собою, про пошук надії, та про те, що справжня краса народжується у свободі. Це фільм для всіх, бо в кожного з нас є своя боротьба — за ідентичність, за любов, за право голосу в цьому світі. У найтяжчі часи нас об’єднує не лише спільний біль, а й незламна гідність, здатність радіти, творити, любити. Це історія про тих, хто, попри війну, обирає життя у всіх його кольорах», — зазначила режисерка.
Українською продюсеркою стрічки стала Іванна Хіцінська, до якої згодом як продюсерка доєдналася Ольга Гібелінда (українська кінокомпанія «МАЛАНКА СТУДІОЗ»). Від Франції над проєктом працював Луї Будемо (Les Steppes Productions, Франція), а з боку Чехії — Хана Блага Шіларова (Film & Chips).
Проєкт здобув перемогу у документальному копродукційному конкурсі від Суспільного мовлення. Зі сторони мовника над копродукцією працюють продюсери телеканалу Сергій Недзельський, Альона Голякова та Наталія Мовшович. Фільм був створений спільно з ARTE GEIE.
За словами продюсерки Іванни Хіцінської, фільм «Королеви радості» покликаний розширити діалог про права людини, свободу самовираження та толерантність. «Цей проєкт — це послання світові про те, що українці борються не лише за свою незалежність, а й за право на свободу у всіх її проявах», — вважає вона.
Секція Міжнародного фестивалю документального кіно в Салоніках (TIDF) під назвою Newcomers орієнтована на дебютні роботи режисерів, які роблять свій перший крок у повнометражному документальному кіно. Секція має дві нагороди, що супроводжується грошовим призом у розмірі 10 000 євро та 4000 євро відповідно.
- Читайте також: Документальний проєкт «Ілюзія рівності»: історії про щоденну боротьбу за свої права
Фото: Суспільне