У Німеччині вперше дозволили екстрадицію українця, який відмовився від служби в ЗСУ
У Німеччині Федеральний верховний суд вперше дозволив екстрадицію громадянина України, яки відмовився служити у Збройних силах України через особисті переконання. Про це повідомляє MDR.
Із запитом про екстрадицію чоловіка, який втік з України до Німеччини звернулися українські правоохоронці. Вони звинуватили чоловіка в погрозах і фізичному насильстві над поліцейським під час забору крові в українській лікарні.
Під час процедури екстрадиції чоловік виступив проти повернення в Україну, стверджуючи, що його можуть призвати на військову службу. Він мотивував це тим, що не хоче вбивати людей з міркувань совісті. Однак через російську агресію йому було відмовлено у праві на відмову від військової служби в Україні.
Вищий земельний суд Дрездена звернувся до Федерального верховного суду Німеччини з проханням розʼяснити, чи можна в такому разі задовольнити екстрадиційний запит. Суд ухвалив ствердне рішення, мотивуючи тим, що відмова від військової служби з особистих переконань не є перешкодою для екстрадиції, якщо держава, про яку йдеться, зазнала нападу з порушенням міжнародного права, і тому відповідна особа повинна очікувати, що її призвуть на військову службу.
У суді вважають, що право на відмову від військової служби з міркувань совісті не застосовується без обмежень. Основний закон і Європейська конвенція з прав людини не перешкоджають екстрадиції.
Нагадаємо, німецький таблоїд Bild опублікував інтерв'ю з міністром оборони України Рустемом Умєровим. Там було сказано, що глава МОУ заявив, що військовозобов'язаних чоловіків від 25 до 60 років, які виїхали, будуть закликати з'явитися в призовні пункти за кордоном. Після цього речник відомства Ілларіон Павлюк підкреслив, що ЗМІ в цій темі змістили акценти. За його словами, ніяких обговорень механізмів призову з-за кордону на порядку денному немає.