![Зеленський розповів про найбільшу мобілізацію](https://thumbor.my.ua/dgLx47p_KBsGu8EETFYa2uke1rs=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F310d0aac8755e6a014b750656d6ef012.jpg)
Зеленський розповів про найбільшу мобілізацію
Україна щомісяця мобілізує десятки тисяч людей для оборони від російської агресії, запевнив глава держави.
У 2024 році Україні мобілізували до війська 30 тисяч людей щомісяця і це була найбільша мобілізація. Про це сказав президент Володимир Зеленський в інтерв’ю для , оприлюдненому у середу, 12 лютого.
Під час розмови журналіст запитав у глави держави, чи не шкодує він, що у 2023 році не погодився на пропозицію колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного мобілізувати до 500 тисяч українців. У відповідь Зеленський сказав, що наймасштабніша мобілізація була минулого року – 30 тисяч людей щомісяця.
“Не живіть у фантазіях, будь ласка. Не живіть у фантазії, яку хтось створює, вигадує тощо. Наймасштабніша мобілізація… У медіа надто багато розмов про те, як треба воювати, скільки людей ми маємо мобілізувати тощо. Наймасштабніша мобілізація була минулого року – 30 тисяч людей щомісяця. Це, на мою думку, багато”, – заявив президент.
При цьому Зеленський зазначив, що Росія мобілізує приблизно 45 тисяч людей на місяць, а її загальна армія складає 1,5-1,9 млн осіб, що приблизно вдвічі більше, ніж в Україні.
“Так, багато, дуже багато. І в них (росіян – ред.) ті самі проблеми. У деяких районах, де у нас є труднощі, рівень укомплектованості бригад 60%, 50%, 70% – у них ситуація така ж. Вони мають ті самі проблеми, ті самі запитання, ті самі виклики”, – підкреслив президент.
Раніше Володимир Зеленський повідомив, що до складу армії України входять 110 бригад, а у Росії наразі їх 220, і ця кількість буде збільшена. При цьому в Європі, за його оцінками, реально лише 82 бригади з урахуванням американських військ, які там розташовані.