![Зеленський: "Путін говорить як штучний інтелект 80-х років"](https://thumbor.my.ua/eqDh-JBOR23RZXzHLVTwkKOQI20=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fe633e1fdfe64d95102c71fdb950e2dc6.jpg)
Зеленський: "Путін говорить як штучний інтелект 80-х років"
Що сказав Зеленський:
Президент України Володимир Зеленський каже, що Володимиру Путіну подобається історія про Стамбульські домовленості. Хоча він те саме говорив і про Мінські угоди. Про це Зеленський сказав в інтерв'ю The Guardian.
"Путіну дуже подобається ця історія. Про Туреччину, про ці зустрічі. Хоча якщо ви звернете увагу, то він те саме робив перед вторгненням. Зверніть увагу і проаналізуйте, скільки разів він говорив одне й те саме: "Ми готові говорити тільки на основі "Мінська", ми завжди були готові до миру, ми готові все узгодити, але це "Мінськ". Те саме зараз із турецькою програмою", - акцентував глава держави.
За його словами, Путін говорить як штучний інтелект 80-х років старого зразка. Він одну й ту саму методичку повторює, те саме було й тоді, зауважив він.
"Ми ж зустрічалися в Нормандії, ми ж зустрічалися у Франції, ми ж домовилися. Мінськ у тому вигляді, як підписаний - це зрадницька позиція, за таким "Мінськом" ніхто не буде йти. Але йдемо до закінчення війни, беремо пункт обмін усіх на всіх, поїхали - поїхали", - сказав Зеленський.
Президент України додав, що тоді вони змогли домовитися. Йдеться про два пункти на першій же зустрічі.
"Ми з ним домовилися, я був дуже радий, що ми домовилися про два пункти. Там була складна історія про відведення військ. Я йому продемонстрував, що ми можемо тільки трохи. І ми це зробили. І ми почали", - заявив він.
Зеленський стверджує, що Путін ще до початку великої війни не дотримав свого слова і не повернув на Батьківщину українських полонених.
"Хто заважав йому віддати полонених? У чому складність? Це залежало від нас? Ні. Від сепаратистів? Ні. Від його оточення в Кремлі? Ні. Від Сполучених Штатів, Європи? Кого він ще звинувачує? Обмін "всіх на всіх" - це було дуже просто продемонструвати політичну волю. І тим більше, що в Мінському документі написано про обмін. У чому була складність? Тобто він не хотів. І тому ніхто йому не вірив про ультиматуми в Туреччині. І я сказав, ми не підемо ні на які ультиматуми", - підсумував він.
Дивіться заяву Зеленського:
Повернення військовополонених - останні новини
Нагадаємо, як повідомляв Главред, у середу, 15 січня, в Україну повернулися ще 25 полонених. Про це повідомив Володимир Зеленський. "Сьогодні додому, в Україну, повертаються ще 25 наших людей. Це наші військові та цивільні. Серед них захисники Маріуполя та "Азовсталі", а також нашої Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. Хлопці мають важкі поранення та хвороби. Кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу", - написав президент.
Омбудсмен Дмитро Лубінець оприлюднив відеороликіз російськими військовими, яких відвозили на нещодавній обмін. Вони розповіли про умови утримання в Україні.
30 грудня між Україною та Росією відбувся обмін полоненими. Додому вдалося повернути 189 українських військовослужбовців.
Більше важливих новин:
The Guardian
"Гардіан" - щоденна ліволіберальна газета у Великобританії, заснована в Манчестері 1821 року під назвою The Manchester Guardian. У 1959 році змінила назву на нинішню, а 1964 року редакція переїхала до Лондона. Недільний випуск оформлений у вигляді газети The Observer.