MY.UAНовини
Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» й ефір Першого каналу Суспільного 3-4 лютого 2025 року — резюме
Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» й ефір Першого каналу Суспільного 3-4 лютого 2025 року — резюме

Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» й ефір Першого каналу Суспільного 3-4 лютого 2025 року — резюме

Про що та як розповідали в ефірних блоках каналів «Рада», «1+1», ICTV з СТБ, «Інтер», «Ми — Україна», а також в ефірі Першого каналу Суспільного – стисло.

Висвітлення основних тем тижня, представлення парламентських фракцій і груп у гостьових студіях, прояви політичного піару та російські наративи й токсичні медійні персонажі в телемарафоні, порушення основних стандартів інформаційної журналістики.

Телемарафон «Єдині новини» стартував 24 лютого 2022 року. «Детектор медіа» почав моніторити телемарафон 21 березня того ж року за такою методологією. У січні цього року «Детектор медіа» уточнив і доповнив цю методологію, відповідно до зауважень і побажань від редакцій учасників телемарафону. Автор моніторингу — Ігор Куляс, медіатренер та автор основної методології моніторингових досліджень «Детектора медіа».

З березня 2022-го по вересень 2024 року у фокусі уваги моніторингу були фіксація й аналіз ефірних сіток різних каналів, основний контент, який продукували редакції (сюжети, прямі ввімкнення, гостьові студії), порушення стандартів інформаційної журналістики учасниками телемарафону, прояви політичного піару, представлення в ефірі різних парламентських фракцій і депутатських груп, російські наративи й токсичні медійні персонажі в ефірі марафону, замовчані телемарафоном події та теми.

21 травня 2024 року Перший канал Суспільного вийшов із телемарафону й вирушив у самостійне плавання 24/7. Для моніторингу ця зміна не є принциповою. Робота інформаційної редакції Суспільного мовника оцінюється так само як і раніше. Методологія оцінки ефірного продукту Суспільного мовника залишається такою ж, як до телемарафону.

З жовтня 2024 року моніторинг телемарафону змінив формат. Тепер його основу становить аналіз висвітлення головних суспільно важливих тем у марафоні та для порівняння — на Першому каналі Суспільного. Відстежується висвітлення учасниками телемарафону головних тем кожного дня й тижня, представлення народних депутатів різних фракцій/депгруп в ефірі каналів, як і раніше, прояви політичного піару у формі сюжету або ж гостьової студії, наявність токсичних медіаперсонажів і російських наративів. Детальніше про новий формат моніторингу читайте тут.

Резюме моніторингових звітів читайте тут. У рубриці «Щоденні теленовини» щодня виходить короткий огляд марафону. А підсумки моніторингу телемарафону «Єдині новини» за липень — вересень 2024 року читайте тут (перша частина) і тут (друга).

Повний огляд читайте тут.

Ефірна сітка каналів

Структура ефірного блоку каналу «Рада» була такою: до 11-ї ранку щогодини було по два випуски новин — 15-хвилинні на початках ефірних годин, 5-хвилинні посередині, в останній годині був лише 15-хвилинний випуск новин на початку. Решту часу займали гостьові студії.

Структура ефірного блоку каналу «1+1» була такою: ефірні години починалися новинними випусками різного хронометражу (15, 30, 45 хвилин), продовжувалися гостьовими студіями. О 17-й був годинний випуск новин.

Структура ефірного блоку каналів ICTV та СТБ була звичною: 15-хвилинні випуски новин чергувалися з 15-хвилинними гостьовими студіями. Часом замість гостьових були фрагмент недільного тижневика або ж пропагандистські фільми. О 20-й був годинний підсумковий випуск новин.

Структура ефірного блоку каналу «Інтер» була звичною для ранкового слота. До 10-ї ранку щопівгодини були 10-хвилинні випуски новин, далі ефірні години починалися з 15-хвилинних випусків, решту часу займали гостьові студії.

Структура ефірного блоку каналу «Ми — Україна» була звичною для вечірнього слота: ефірні години починалися 15-хвилинними новинами, продовжувалися гостьовими студіями. О 20-й був годинний підсумковий випуск, наступна година була гостьовою.

Структура проаналізованого ефіру Першого каналу Суспільного була звичною для вечірнього слота: ефірні години починалися 15-хвилинними випусками новин, продовжувалися розмовними студіями. О 20-й був 40-хвилинний підсумковий випуск новин і 20-хвилинні спортивні новини, наступна година була повністю гостьовою.

Основні теми дня

3 лютого

Бойові дії на різних ділянках фронту. У ранковому ефірі каналу «Рада» в новинах був репортажний сюжет про те, як під Вовчанськом бійці на «нуль» доставляють дронами боєкомплект, їжу та ліки. Фронтових зведень повноцінних не було. У гостьових студіях про ситуацію на фронті говорили з речником ОСУВ «Хортиця» Віктором Трегубовим і зі співзасновником і виконавчим директором Українського центру безпеки та співпраці Дмитром Жмайлом.

У денному ефірі каналу «1+1» в новинах, крім коротких повідомлень, був репортажний сюжет з Оріхівського напрямку фронту. В гостьових студіях протягом чотирьох проаналізованих годин ефіру про фронт не говорили.

У вечірньому ефірі каналів ICTV та СТБ були два фронтових репортажі — з Краматорського й Харківського напрямків, а також пряме ввімкнення невідомо звідки. У розмовних студіях говорили про фронт з речником ОТУВ «Луганськ» Дмитром Запорожцем і зі штаб-сержантом відділення комунікацій 25-ї ОДШБР Сергієм Окішевим.

4 лютого

Ракетний удар ворога по Ізюму: 5 загиблих, 55 поранених. У вечірньому ефірі каналу «Ми — Україна» робили три прямих ввімкнення власної кореспондентки з місця влучання, а в підсумковому випуску — її репортажний сюжет. У гостьовій студії говорили з заступником голови Харківської ОВА Євгеном Івановим.

У вечірньому ефірі Першого каналу Суспільного був репортажний сюжет про наслідки ракетного удару. В гостьовій студії говорили з речником ДСНС у Харківській області Євгеном Василенком.

Ситуація на різних напрямках фронту.

У ранковому блоці каналу «Інтер» були репортажний сюжет про бойову роботу артилеристів 32-ї бригади під Покровськом і оглядовий сюжет про ситуацію на різних ділянках фронту, у випуску новин о 8-й було зведення від речника Генштабу Андрія Ковальова. У гостьових студіях говорили з начальником групи взаємодії зі ЗМІ бригади «Гарт» Олександром Даниленком і з воєнним оглядачем Денисом Поповичем.

У вечірньому ефірі каналу «Ми — Україна» був репортажний сюжет про бойову роботу гвардійців батальйону «Спартан» на Запорізькому напрямку й оглядовий сюжет про ситуацію на різних напрямках фронту, У гостьових студіях про ситуацію на фронті говорили з речником ОТУВ «Луганськ» Дмитром Запорожцем, командиром групи «Терра» у складі 3-ї ОШБР Миколою Волоховим, з офіцером 57-ї ОМПБР на позивний «Історик», заступником начальника 2-ї прикордонної застави Прикордонної комендатури швидкого реагування «Шквал» Олександром Кириліним і з воєнним оглядачем Денисом Поповичем.

У проаналізованому ефірі Першого каналу Суспільного були лише короткі повідомлення у формі БЗ, або ілюстровані мапою бойових дій.

Пропозиція Трампа про зброю в обмін на корисні копалини України

У ранковому ефірі каналу «Інтер» тему обговорювали з політологом Інституту американістики Владиславом Фарапоновим. У вечірньому ефірі каналу «Ми — Україна» тему побіжно згадали в розмові з політологом Володимиром Фесенком.

В ефірі Першого каналу Суспільного робили два різних аналітичних сюжети. У гостьовій студії тему обговорювали з нардепами Олексієм Кучеренком і Олегом Дундою, політтехнологом Олегом Постернаком, президентом асоціації «Укрметалургпром» Олександром Каленковим і з головою Центру аналізу та стратегій Ігорем Чаленком.

Новинна складова ефірів

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «Рада» була такою: 3 репортажних сюжети й 2 прямі ввімкнення (ще два ввімкнення були не подієвими, не репортажними), у гостьових студіях побувало 3 ньюзмейкери. Репортажні сюжети були проте, як під Вовчанськом бійці на «нуль» доставляють дронами боєкомплект, їжу та ліки, про ліквідацію наслідків потрапляння російського мазуту на Одещині та про спортивні змагання на підтримку полонених «азовців». Прямі ввімкнення були про завершення рятувально-аварійних робіт у зруйнованому ворогом будинку в Полтаві та про неформальну зустріч лідерів ЄС у Брюсселі.

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «1+1» була такою: 4 репортажні сюжети й 4 прямі ввімкнення. У гостях побував один ньюзмейкер. Репортажні сюжети були про роботу дронарів 57-ї бригади, які доставляють необхідне бійцям на «нулі» у Вовчанську, про наслідки ворожих атак по мирному населенню Херсона, про неформальну зустріч лідерів ЄС у Брюсселі та про життя прифронтового Оріхова. Прямі ввімкнення були про суд у Пирятині з обрання запобіжного заходу підозрюваних у вбивстві працівника ТЦК (два), про неформальну зустріч лідерів ЄС у Брюсселі та про розгляд судом справи щодо викрадень особистих речей у загиблих військових у Дніпрі.

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналів ICTV та СТБ була такою: 5 репортажних сюжетів, одне пряме ввімкнення, в розмовних студіях побувало 3 гості-ньюзмейкери. Репортажні сюжети були про бойову роботу артилеристів 30-ї ОМБР на трасі, яка веде до окупованого Бахмуту, про фронтову фабрику модернізації дронів 3-ї штурмової бригади на Харківщині, про евакуацію людей із прифронтової Новопавлівки на Дніпропетровщині, про операцію з відновлення обличчя пораненого воїна, проведену в Харкові, й про здачу донорської крові бійцями бригади «Лють» у Миколаєві. Пряме ввімкнення було про ситуацію на різних напрямках фронту.

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «Інтер» була такою: 2 репортажні сюжети та 6 прямих ввімкнень, у студії побувало 3 гості-ньюзмейкери. Репортажі були про бойову роботу артилеристів 32-ї бригади під Покровськом і про життя прифронтової Новопавлівки на Дніпропетровщині. Прямі ввімкнення були про наслідки ворожих атак по цивільних об’єктах Запоріжжя, Сумщини, Херсонщини, Харківщини та Дніпропетровщини, а також про презентацію благодійної платформи «Дітям героїв».

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «Ми — Україна» була такою: 2 репортажних сюжети та 4 прямих ввімкнення. У гостьовій студії побувало 3 ньюзмейкери. Репортажні сюжети були про бойову роботу гвардійців батальйону «Спартан» на Запорізькому напрямку і про наслідки ракетної атаки по середмістю Ізюма. Прямі ввімкнення були про рятувальні роботи в місці влучання ворожої ракети в Ізюмі (три ввімкнення) і про брифінг президента Володимира Зеленського й очільника МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

Новинна складова чотирьох годин ефіру Першого каналу Суспільного була такою: 2 репортажних сюжети й одне пряме ввімкнення, у розмовних студіях побувало 6 гостей-ньюзмейкерів. Сюжети були — репортаж про наслідки ракетного удару по середмістю Ізюма та спецрепортаж про прифронтове Родинське Покровської громади, пряме ввімкнення було про чемпіонат світу з гірськолижного спорту в Австрії.

Гостьові студії

У гостьових студіях каналу «Рада» протягом чотирьох годин ефіру побували 15 людей: 3 ньюзмейкери, 7 речників, один радник і 4 експерти. З першим заступником голови Комітету ВР з питань соціальної політики Михайлом Цимбалюком говорили про державну програму відшкодувань за здавання в оренду ВПО квартир. З головою Харківської ОВА Олегом Синєгубовим говорили про оперативну ситуацію по Харківській області. З міністром культури та стратегічних комунікацій Миколою Точицьким говорили про конференцію міністрів культури «Співпраця заради стійкості». З іншими гостями обговорювали ситуацію на окремих ділянках фронту, наслідки авіаудару ворога по інтернату в Суджі, ситуацію на північних і західних кордонах України, ситуацію в Чорному морі, можливі мирні переговори щодо припинення війни, перші кроки Трампа в примушенні Росії до миру, напади на ТЦК, план Келлога щодо припинення вогню і виборів в Україні й інші теми.

У гостях каналу «1+1» протягом чотирьох годин ефіру побувало 7 людей: один ньюзмейкер, 4 експерти та 2 учасники подій. З заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу і майбутнім послом України в Туреччині Наріманом Джелялом говорили про проблематику повернення українців із російського полону. З іншими гостями обговорювали зростання кількості хворих на рак, імовірні плани встановлення миру в Україні, згадку Келлога про вибори в Україні, методи роботи російської пропаганди в Європі, новітні розробки дронів і РЕБів та інші теми.

У розмовних студіях каналів ICTV та СТБ протягом чотирьох годин ефіру побувало 7 гостей: 3 ньюзмейкери, 2 речники, один радник і один учасник подій. З головою Київської МВА Тимуром Ткаченком говорили про рух громадського транспорту під час повітряних тривог. З заступником міністра енергетики Миколою Колісником говорили про аварійні відімкнення електрики в різних областях. З заступником міністра внутрішніх справ Леонідом Тимченком говорили про цифровізацію сервісних центрів МВС. З іншими гостями обговорювали ситуацію на окремих напрямках фронту, ситуацію на західних пунктах перетину кордону, заявлені Трампом переговори з Україною та з Росією щодо майбутнього мирного плану, можливості проведення виборів в Україні та інші теми.

У гостьових студіях каналу «Інтер» протягом чотирьох годин ефіру побувало 10 гостей: 3 ньюзмейкери, 2 речники, 4 експерти й один журналіст. З міським головою Харкова Ігорем Тереховим говорили про оперативну ситуацію в місті. З директором департаменту консульської служби МЗС Владиславом Каневським говорили про нові електронні консульські послуги МЗС за кордоном. З членом Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Олексієм Леоновим говорили про підвищення акцизів на цигарки. З іншими гостями обговорювали ситуацію на різних ділянках фронту, ефективність українських далекобійних ударів по російській нафтопереробці, ймовірні наслідки митних воєн Трампа, ідею Трампа щодо обміну військової допомоги Україні на рідкісноземельні метали, психологічний вплив війни на дітей і дорослих та інші теми.

У гостьових студіях каналу «Ми — Україна» загалом протягом чотирьох годин побувало 11 гостей: 3 ньюзмейкери, 2 речники, 2 експерти, один журналіст і 3 учасники подій. Із заступником голови Харківської ОВА Євгеном Івановим говорили про наслідки ворожого ракетного удару по середмістю Ізюму. З першим заступником голови Донецької ОВА Юрієм Винокуровим говорили про оперативну ситуацію в області. З віцепрем’єр-міністром і міністром розвитку громад і територій Олексієм Кулебою говорили про аудит напрямків, які фінансувалися USAID. З іншими гостями обговорювали ситуацію на різних ділянках фронту, наслідки ворожих обстрілів прифронтових населених пунктів, контакти української влади з командою Трампа та інші теми.

У розмовних студіях Першого каналу Суспільного протягом чотирьох годин ефіру побувало 13 гостей: 6 ньюзмейкерів, один речник і 6 експертів. З народними депутатами Ніною Южаніною, Володимиром Крейденком і Володимиром В’ятровичем говорили про початок рекордної 13-ї сесії ВР і провалене затвердження порядку денного. З народними депутатами Олексієм Кучеренком і Олегом Дундою говорили про перспективи розробок рідкісноземельних металів спільно з партнерами в обмін на збройову й іншу допомогу. З головою Національної служби здоров’я Наталією Гусак говорили про державні програми запобігання захворюванню на рак, діагностики й лікування хворих на рак. З іншими гостями обговорювали аварійно-рятувальні роботи в Ізюмі після влучання російської ракети, потенційну зустріч президентів Зеленського і Трампа, переведення 50 тисяч військовослужбовців різних родів військ до Сухопутних військ, переведення ЗСУ на корпусну структуру, ефективність роботи парламенту ІХ скликання й інші теми.

Представлення різних фракцій парламенту в гостьових студіях 3–9 лютого

Примітка: 5 лютого в записах ефірів, які надає «ДМ» підрядник, із технічних причин була лакуна з 17:00 до 17:52. Тож, якщо в ефірах телемарафону і Першого каналу Суспільного в цей час гостювали депутати, це не відображено в чинному звіті.

Телемарафон:

Цього тижня народних депутатів в ефір телемарафону запрошували 15 разів (попереднього тижня було 20 таких запрошень). Традиційно домінували представники владної фракції партії «Слуга народу» — 12 запрошених депутатів або ж 80% від усіх «депутатських» студій. Двічі в ефірі були представники фракції «Батьківщини». І з незвичного — в ефірі марафону побувала представниця фракції «Голосу». Депутатів від «Європейської солідарності» в телемарафону традиційно не запрошували. Депутати з опозиційних фракцій були винятково в ефірах телеканалу «Рада» (де, втім, і без того 70% «депутатських» студій були за «Слугами народу»). На інші канали традиційно кликали лише представників владної фракції. В ефірах каналів ICTV та СТБ протягом тижня депутатів не запрошували взагалі.

За персоналіями картина виглядала так:

Найпопулярнішим депутатом на звітному тижні в марафоні був «слуга народу» Олексій Леонов (його запрошували три різних канали), двічі в ефірах була його колега по фракції Леся Забуранна. Всі інші депутати зі списку гостювали в марафоні по одному разу. Представництво Офісу президента цього разу було розширене: крім двох запрошень радника керівника ОП Михайла Подоляка (сумарно був в ефірі марафону 40 хвилин в слотах «Ради» і ICTV з СТБ), двічі запрошували іншого радника Сергія Лещенка (сумарно 34 хвилини в ефірі, обидва рази на «Раді»), а ще в ефірі «Ради» побувала заступниця керівника ОП Олена Ковальська.

Перший канал Суспільного:

В ефірах каналу представники владної фракції «Слуги народу» були 9 разів. Представники опозиційних фракцій сумарно — 11 разів, найбільше запрошували депутатів із «Європейської солідарності» (5 разів) і «Батьківщини» (4 рази), менше — представників «Голосу» (2 рази). І двічі запрошували позафракційних депутаток.

Персонально список гостей-депутатів в ефірах Першого каналу Суспільного цього тижня виглядав так:

З усіх депутатів протягом тижня двічі в ефірі каналу побували Олег Дунда зі «Слуги народу», Олексій Гончаренко з «Європейської солідарності» й Олексій Кучеренко з «Батьківщини». Всі інші депутати гостювали на каналі по одному разу.

Порушення стандартів

Стандарти журналісти каналу «Рада» порушували протягом чотирьох годин ефіру 253 рази. Це більш як по 63 порушення на годину ефіру або ж більш як по порушенню щохвилини. Найчастіше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 134 рази, більшістю з цих порушень були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. Стандарт достовірності порушували 86 разів. Найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації. З 17 порушень стандарту повноти інформації більшістю була повна відсутність інтершуму на відео в БЗ. З 11 порушень стандарту точності всі були невідповідностями картинки, як із текстом за кадром у БЗ і в прямих ввімкненнях, так і в «ілюструванні» гостей. Крім того, 5 разів було порушено стандарт доступності подачі інформації.

Стандарти журналісти каналу «1+1» порушували протягом чотирьох годин ефіру 366 разів. Це по 91,5 порушення на годину ефіру в середньому або ж по півтора порушення щохвилини. Найчастіше (189 разів) порушували стандарт відокремлення фактів від думок. Майже все це були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах. Стандарт достовірності порушували 117 разів. Найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на авторство суб’єктивних думок. Із 33 порушень стандарту точності більшістю були невідповідності між картинкою і текстом за кадром у новинних матеріалах. Крім того, 14 разів порушували стандарт доступності подачі інформації, 13 разів — стандарт повноти інформації. Інші стандарти не порушували.

Стандарти журналісти каналів ICTV та СТБ порушували 408 разів. Це по 102 порушення на годину ефіру в середньому, майже по два порушення щохвилини. Найбільше традиційно порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 263 рази, найбільше було суб’єктивних оцінок журналістів у новинах. Стандарт достовірності порушували 105 разів, найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації, чимало було й розмитих псевдо на авторство суб’єктивних думок. Стандарт точності порушували 25 разів, майже все це були невідповідності картинки й тексту за кадром у сюжетах і БЗ. Крім того, 8 разів порушили стандарт повноти інформації, 7 разів — стандарт доступності подачі інформації. Інші стандарти не порушували.

Стандарти журналісти каналу «Інтер» порушували цього дня 380 разів протягом чотирьох годин ефіру. Це по 95 порушень на годину ефіру в середньому або ж більш як по півтора порушення щохвилини. Найчастіше традиційно порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 245 разів. Майже все це були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. Зі 103 порушень стандарту достовірності найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації. Стандарт точності було порушено 25 разів. Усе це були невідповідності картинки — і текстам за кадром у БЗ і сюжетах, і в прямих ввімкненнях, і в марних спробах «ілюструвати» розмови з гостями. Крім того, 5 разів порушували стандарт доступності подачі інформації та двічі — стандарт повноти інформації. Інших стандартів не порушували.

Стандарти журналісти каналу «Ми — Україна» порушували загалом 302 рази. Це по 75,5 порушення на годину ефіру в середньому, і це значно більше як по порушенню щохвилини. Найчастіше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 214 разів. Майже все це були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. Стандарт достовірності було порушено в різні способи 45 разів. З 21 порушення стандарту повноти інформації більшістю була повна відсутність інтершуму на відео в БЗ і в сюжетах. Стандарт точності порушували 11 разів, усе це були невідповідності картинки й тексту за кадром у БЗ і сюжетах. Крім того, 11 разів порушили стандарт доступності подачі інформації. Інших стандартів не порушували.

Стандарти журналісти Першого каналу Суспільного порушували 107 разів. Це майже по 27 порушень щогодини ефіру в середньому. Найбільше було порушень стандарту відокремлення фактів від думок — 51. Усе це були суб’єктивні думки журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. Стандарт достовірності було порушено 31 раз, найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації. З 14 порушень стандарту точності більшістю були невідповідності між картинкою і текстом у БЗ і сюжетах. Крім того, 8 разів порушили стандарт доступності подачі інформації та 3 рази — стандарт повноти інформації. Інших стандартів не порушували.

В ефірі марафону не повідомлялося про такі події / теми:

3 лютого

  • Під час виконання бойового завдання загинув льотчик-винищувач Іван Болотов.
  • Розслідування «НВ»: начальник Головного оперуправління ДБР має елітну квартиру в Києві та дорогий будинок у Харкові.
  • Банк Raiffeisen заробляє мільйони на компаніях, які працюють на армію Росії.

4 лютого

  • Азербайджан отримав докази, що його літак збила російська ракета.
  • У КМДА не бачать підстав відстороняти режисера Білоуса з «Молодого театру» через звинувачення в домаганнях.
  • Зеленський: Якщо не берете Україну в НАТО, то дайте ядерну зброю.
  • Маркарова каже, що команда Трампа не обговорювала з Україною питання виборів.
  • На Рівненщині місцеві жителі блокують прикордонне КПП.
  • У Києві жінка у військовій формі блокувала центр для мобілізованих.
  • Соцопитування: Дві третини німців за військову допомогу Україні.
  • «Слідство.інфо»: у прифронтовому Торецьку влада заклала на утримання адмінапарату вшестеро більше грошей, ніж на потреби населення міста.
  • Міжнародна морська організація звинуватила Росію у недбалості через трощу російських танкерів у Керченській протоці.
  • Опитування: У Польщі зросла кількість противників надання військової допомоги Україні.
  • До Сухопутних військ переводять близько 50 тисяч військових з усіх інших родів військ.
  • Комітет захисту журналістів про справу СБУ проти «Української правди»: Українська влада має утримуватися від тиску на незалежну журналістику.

Прояви політичного піару

У проаналізованому ефірі каналу «Рада» цього дня було два прояви політичного піару: схвальні згадки гостем студії радником керівника Офісу президента Сергієм Лещенком свого боса Андрія Єрмака і невиправдане цитування допису радника президента з комунікацій Дмитра Литвина в соцмережі.

У проаналізованому ефірі каналу «1+1» двічі був прояв політичного піару — нічим не виправдане цитування радника президента Дмитра Литвина з «зовнішньополітичною заявою».

У проаналізованих ефірах каналів ICTV та СТБ, «Інтер» і «Ми — Україна» проявів політичного піару не було.

У проаналізованому ефірі Першого каналу Суспільного був один («технічний») прояв політичного піару — недоречна, з огляду на тему, згадка про фракційну приналежність нардепа Сергія Тарути до «Батьківщини».

Російські пропагандистські наративи й токсичні медіаперсонажі

Наративів російської пропаганди у проаналізованому ефірі каналу «Рада» не було, ефіри вели троє токсичних ведучих каналу.

У проаналізованих ефірах інших учасників телемарафону російських наративів і токсичних медіаперсонажів не було.

Російських пропагандистських наративів і токсичних медійних персонажів у проаналізованому ефірі Першого каналу Суспільного не було.

Скриншот відео: «Факти» ICTV / ютуб

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Новий мисливець за астероїдами NASA робить великий крок до захисту Землі
Portaltele
2025-02-13T17:04:37Z
Бізнес закликав знати гриф "таємно" з інформації про корисні копалини
24tv
2025-02-13T17:03:30Z
Бюджетний iPhone SE 4 вийде на ринок наприкінці лютого
InternetUA
2025-02-13T16:58:15Z
Garmin випустила Tactix 8 — смартгодинник військового класу з AMOLED-дисплеєм, балістичним калькулятором та ціною від $1299
ITC
2025-02-13T16:37:23Z
ChatGPT стане іншим: OpenAI оновила правила поведінки для ШІ
24tv
2025-02-13T16:30:11Z
Як не стати жертвою шахраїв на День святого Валентина: поради від Meta
InternetUA
2025-02-13T16:28:56Z
Як дізнатися, чи стежать за вами через телефон: експерти назвали головні ознаки
Политека
2025-02-13T16:01:51Z
Вчені виявили прихований портрет жінки під картиною Пікассо
360ua.news
2025-02-13T16:00:21Z
PGL Cluj-Napoca 2025: розклад турніру, команди і де дивитися трансляції
24tv
2025-02-13T15:54:47Z
Ці подарунки заборонені на День святого Валентина: принесуть тільки розчарування
24tv
2025-02-13T17:00:19Z
Рибні пельмені: рецепт незвичайної, але дуже смачної страви
Фокус
2025-02-13T16:51:56Z
Простий рецепт чізкейку від переможниці "Майстер Шеф": вийде у всіх
Политека
2025-02-13T16:40:40Z
Бігос: рецепт ситної та легкої страви на вечерю
Фокус
2025-02-13T16:30:22Z
Турист посеред білого дня покатався голяка на мопеді – фото
TSN
2025-02-13T16:21:04Z
Туристичне Яремче: що подивитися, де зупинитися та скільки це коштує
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T16:18:31Z
3 найгірших подарунки на День Валентина, які точно не сподобаються вашому хлопцю
24tv
2025-02-13T16:15:23Z
Як вишукано прикрасити стіл на День святого Валентина: ідея декору для романтичної вечері
24tv
2025-02-13T16:15:02Z
"Це кайф" - Інна Бєлєнь розказала про секс у стосунках
Gazeta UA
2025-02-13T15:42:23Z
На Херсонщині під кригу провалились п’ятеро дітей - троє загинули
УкраинФорм
2025-02-13T17:04:19Z
У Мюнхені авто врізалося в натовп демонстрантів
360ua.news
2025-02-13T17:00:31Z
У Хмельницькому чоловік скоїв самогубство у будівлі ТЦК
УкраинФорм
2025-02-13T16:43:17Z
У Тернополі на хабарництві викрили митника
Украина Криминальная
2025-02-13T16:30:53Z
Кіберполіцейські викрили шахраїв, які видурили у людей 120 тис грн через фішинг
InternetUA
2025-02-13T16:22:20Z
15 людей дістали поранення: у Франції в бар кинули гранату
Фокус
2025-02-13T16:15:22Z
Затримано ще 17 ділків, які намагались продати криміналітету «трофейну» зброю
Украина Криминальная
2025-02-13T16:12:34Z
У Хмельницькому чоловік вчинив самогубство у ТЦК: що кажуть у центрі комплектування
24tv
2025-02-13T16:00:32Z
Афганець-мігрант скоїв теракт у Мюнхені, десятки поранених, є важкі: з'явилися відео, що він накоїв
FaceNews
2025-02-13T15:54:21Z
Це просто жах, – Цуренко різко відреагувала на скандальну заяву Трампа про Україну
24tv
2025-02-13T17:06:59Z
Ді Марія – про заяви Роналду: Для мене Мессі – найкращий у світі та найкращий в історії
Football.ua
2025-02-13T17:01:13Z
УПЛ затвердила дати двох недограних матчів у Кривому Розі
Football.ua
2025-02-13T16:43:03Z
"У Німеччині дороги гірші, ніж у Росії": російський футболіст став посміховиськом
Telegraf
2025-02-13T16:39:49Z
«Шахтар» переграв латвійський «РФС» у контрольному матчі
УкраинФорм
2025-02-13T16:33:27Z
Українські спортсмени вчаться рятувати життя: новий проєкт від FAST та Favbet Foundation
Telegraf
2025-02-13T16:27:37Z
Гаверцу знадобиться операція – німець не зіграє до кінця сезону
Football.ua
2025-02-13T16:16:15Z
Берінчик спробує закрита рота скандальному супернику: як змінився прогноз на бій проти Девіса
24tv
2025-02-13T16:15:39Z
Українські параспортсмени стали чемпіонами світу з лижних перегонів
Комсомольская правда
2025-02-13T16:07:27Z
Під загрозою два великі міста: Сирський заявив про зрив планів наступу РФ
GlavRed
2025-02-13T17:00:42Z
У центрі Херсона після російського обстрілу - перебої зі світлом, водою і опаленням
УкраинФорм
2025-02-13T17:00:02Z
Ворог протягом дня бив по Нікопольському району з артилерії та дрона, двоє постраждалих
УкраинФорм
2025-02-13T16:57:25Z
Гороскоп на 14 лютого: Близнюків чекають приємні сюрпризи, а Раків – розбір старих питань
Telegraf
2025-02-13T16:48:15Z
Хто контролює важливу трасу під Покровськом: що насправді там відбувається
GlavRed
2025-02-13T16:39:00Z
У мешканця Запоріжжя вилучили 30 собак із однокімнатної квартири
Комсомольская правда
2025-02-13T16:31:40Z
У київському ЦУМі продають каблучку за мільйон гривень. Чим вона особлива
Telegraf
2025-02-13T16:24:58Z
Внаслідок ракетної атаки РФ 12 лютого пошкоджено один з найстаріших заводів Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T16:24:17Z
Платити треба лише за компослуги, але є нюанс: у Києві здають незвичайну квартиру
24tv
2025-02-13T16:24:00Z
Sony показала другий трейлер фільму Until Dawn — кров, страх і нескінченні вбивства
ITC
2025-02-13T16:55:52Z
Невиліковна хвороба 68-річного Ларса фон Трієра прогресує
GlavRed
2025-02-13T16:54:20Z
Кохання через роки: як змінилися українські зіркові пари
24tv
2025-02-13T16:30:02Z
Про них говорив фронтмен Ziferblat: що відомо про музичні гурти 5Vymir та Tik Tu
24tv
2025-02-13T16:15:58Z
58-річна Ольга Сумська планує написати книгу. Про що вона буде
Gazeta UA
2025-02-13T16:00:14Z
Ексклюзивний Brucnh + Public Talk до прем'єри фільму «Бріджит Джонс: Закохана у хлопця»
Вива
2025-02-13T15:57:59Z
LAMA – "Тішу" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-02-13T15:43:42Z
Акторка Буйновська розкрила, як почалися її стосунки з Козловим і як він освідчився під час війни
TSN
2025-02-13T15:33:47Z
Свято закоханих: що подивитись на День святого Валентина
ZN UA
2025-02-13T15:25:34Z
Для коханої людини: найгарніші вітальні листівки з Днем святого Валентина 2025
24tv
2025-02-13T17:06:02Z
У Сумах прихистили страуса, якого бійці ЗСУ врятували у Курській області
Фокус
2025-02-13T16:51:39Z
Кому з добровольців віком 18-24 роки можуть відмовити в підписанні контракту? Відповідь Міноборони
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T16:48:00Z
Сотні тисяч гривень на книги: у Кривому розі оголосили тендер
Telegraf
2025-02-13T16:42:57Z
Найдивніші ювелірні прикраси, які можна купити у ЦУМі: підбірка
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T16:42:28Z
Що вигідніше, пенсія за віком чи по інвалідності — після 60 потрібно обрати одну
Telegraf
2025-02-13T16:33:43Z
Яка різниця між діями росіян та північних корейців: у ЗСУ розповіли про тактику ведення боїв
24tv
2025-02-13T16:24:23Z
Під Москвою знищили два новітні радіолокаційні комплекси «Валдай» - ГУР
УкраинФорм
2025-02-13T16:21:54Z
Бібліотекарі із Шостки: Читати книги по телефону будемо й надалі, адже це потрібно людям
Комсомольская правда
2025-02-13T16:15:04Z
Вчені створили «розумну бомбу» для подолання агресивного раку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T16:12:18Z
Все, що ви соромились запитати про геморой: інтервʼю з проктологинею
24tv
2025-02-13T16:06:34Z
Лікарі назвали фрукт, який допоможе запобігти деменції та хворобі Альцгеймера
TSN
2025-02-13T15:21:11Z
5 причин пити більше зеленого чаю: він корисніший, ніж ви думали
24tv
2025-02-13T14:33:35Z
В Україні зростає кількість випадків ГРВІ та грипу: у МОЗ відповіли, чи можливий карантин
TSN
2025-02-13T13:51:59Z
Чи потрібно прати нові речі після покупки: причини, про які не здогадуєтеся
TSN
2025-02-13T13:21:50Z
Як швидко відновити сили після безсонної ночі: 5 найкращих методів, щоб збадьоритися
TSN
2025-02-13T12:51:57Z
Чому навʼязливі тривожні думки дуже шкідливі: як їх побороти
24tv
2025-02-13T12:51:52Z
Що станеться, якщо повністю відмовитись від м'яса
Gazeta UA
2025-02-13T12:30:07Z
В Україні збільшать рівень локалізації вантажівок JAC та автокранів Zoomlion
AutoCentre
2025-02-13T17:04:21Z
Українські "алмази" для російського ВПК: що з гучною справою ексдепутата на Полтавщині
Telegraf
2025-02-13T17:03:04Z
На Житомирщині почали серійне виробництво вин із місцевих сортів винограду
AgroPortal
2025-02-13T17:00:39Z
В Агентстві відновлення кажуть, що захист енергооб'єктів другого рівня завершений майже на 90%
УкраинФорм
2025-02-13T16:57:13Z
В Україні 20 громад подали заявки на участь у проєкті з будівництва соціального житла
УкраинФорм
2025-02-13T16:51:44Z
Молдова не продовжуватиме надзвичайний стан в енергетиці
Европейская правда
2025-02-13T16:51:13Z
Росія збільшила доходи від нафти попри усі санкції
24tv
2025-02-13T16:42:00Z
Злиття Honda та Nissan не відбудеться
360ua.news
2025-02-13T16:33:44Z
Команда Мінрозвитку представила ЄІБ проєкти, які претендують на європейське фінансування
УкраинФорм
2025-02-13T16:31:52Z
Ram представив сімейство електричних фургонів ProMaster EV
AutoCentre
2025-02-13T16:10:21Z
Держдеп США планує витратити $400 мільйонів на закупівлю автомобілів Tesla - NYT
УкраинФорм
2025-02-13T15:57:19Z
Поки Маск зайнятий ліквідацією всього, що можна, акції Tesla падають у ціні
ZN UA
2025-02-13T15:43:13Z
Rezvani представив свій варіант спортивного Porsche 911
AutoCentre
2025-02-13T15:13:54Z
Офіційно представлено найдешевший електрокросовер Chevrolet Spark EUV
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T15:06:01Z
На яких дорогах заборонено пристібатися ременем безпеки: важливо знати
GlavRed
2025-02-13T14:27:15Z
У Сhery придумали, як використовувати нейромережу DeepSeek
AutoGeek
2025-02-13T14:12:39Z
Третій дубль: тест-драйв нового Volkswagen Tiguan
Фокус
2025-02-13T14:06:10Z
Від $62 000: спортивний електрокросовер Chevrolet Blazer EV SS запустять у серію
AutoGeek
2025-02-13T13:33:10Z
Сенат США призначив антивакцинатора Кеннеді-молодшого міністром охорони здоровʼя
Европейская правда
2025-02-13T17:07:40Z
Сибіга провів телефонну розмову з Рубіо. Поговорили за мир та партнерство України з США
Лига
2025-02-13T17:07:07Z
Миротворці можуть бути направлені в Україну як від НАТО, так і від третіх країн - Рютте
УкраинФорм
2025-02-13T17:06:09Z
Результат перемовин має бути достроковим, а не так, як було після захоплення Криму, – Рютте
24tv
2025-02-13T17:00:01Z
Ні Путін, ні Зеленський не отримають все, чого хочуть, – глава Пентагону
24tv
2025-02-13T16:57:59Z
Трамп перервав дипломатичну ізоляцію Путіна. Що це означає для України
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T16:57:44Z
Молдова вирішила як «помститься» Росії після інциденту з безпілотником
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T16:57:16Z
"Другої Ялти не буде": Трамп не зможе нав'язати Україні невигідні пропозиції
24tv
2025-02-13T16:57:04Z
Кабмін реорганізує академію Ківалова
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T16:51:46Z