![Російські посадовці бачать зростання економічних ризиків](https://thumbor.my.ua/GLPpjZ-fHrLx-r2D8-3DfL0-a9w=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd9b885cf8146f8113545a70cfaa57fb7.jpg)
Російські посадовці бачать зростання економічних ризиків
Економічні ризики в Росії
Російські високопосадовці у своїх публічних виступах продовжують підкреслювати стійкість російської економіки перед міжнародними санкціями, передає 24 Каналз посиланням на Reuters.
Однак звіти, підготовлені Міністерством економіки та Центральним банком, виявили більші занепокоєння, що існували ще до оголошення президента США Дональда Трампа про переговори з Путіним щодо завершення війни в Україні.
Ситуація, в якій сповільнення економіки до технічної рецесії відбудеться значно швидше, ніж сповільнення інфляції, стає все більш імовірною,
— йдеться у звіті Міністерства економіки Росії.
У звіті також попереджається, що високі відсоткові ставки, які, за прогнозами аналітиків, залишаться на рівні 21% після засідання Центрального банку в п'ятницю, обмежують кредитування та інвестиції, що загрожує темпам зростання економіки Росії.
Зауважте! Як Міністерство економіки, так і Центральний банк звернули увагу на небезпеку зниження цін на нафту, що може спричинити проблеми для федерального бюджету.
Негативний вплив на російську економіку
Міністерство економіки у своєму звіті повідомило, що очікується загальне збільшення витрат для компаній.
Прогнозується, що загальний ріст витрат компаній – на робочу силу, податки, тарифи та відсоткові витрати – у 2025 році порівняно з 2024 роком становитиме 14,8 трильйона рублів (163,9 мільярда доларів). Це еквівалентно близько 45% від обсягу приватних інвестицій в основні фонди минулого року.
Невигідні зовнішні умови та зниження внутрішнього попиту ускладнюють компаніям передачу витрат на споживачів, що додатково зменшує прибутки.
Важливо! Це все негативно впливає на фінансову стабільність компаній і збільшує ризик накопичення поганих боргів. Звіт також попереджає, що зростання пропозиції може бути недостатнім, щоб задовольнити уповільнений попит, зокрема в аграрному секторі, де у 2025 році ймовірні підвищення цін.