!["Побоювання Зеленського збуваються": Bloomberg оцінив, чи доведеться Україні поступитися територією Росії](https://thumbor.my.ua/GJF4vmF9-sK1uQQ1DW_-GPq4LPM=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F2d727358abf8f591ae79d936c8b33e24.jpg)
"Побоювання Зеленського збуваються": Bloomberg оцінив, чи доведеться Україні поступитися територією Росії
Україні доведеться поступитися територіями, які Росія почала захоплювати ще в 2014 році.
Як передає "Хвиля", про це пише Bloomberg.
Видання зазначає, що ще до того, як президент Володимир Зеленський прибуде завтра на Мюнхенську конференцію з безпеки, щоб знову обговорити зі США захист незалежності України, долю його країни, схоже, вже вирішено.
"Наростало почуття тривоги. За день до телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним американський лідер буденним тоном зауважив, що "Україна колись може стати російською". Повний сенс його слів став зрозумілим, коли два президенти обмінялися запрошеннями на саміт під час вчорашньої 90-хвилинної розмови.
При цьому видання пише, що про вступ до НАТО чи про присутність американських військ можна забути. Україні доведеться поступитися територіями, які Росія почала захоплювати ще 2014 року.
"Зеленського повідомили як би, між іншим. Його найгірші побоювання - що умови мирного врегулювання узгоджуються за його спиною - збувалися. Його пропозиції щодо критично важливих корисних копалин України в обмін на захист не мали великої ваги", - наголошує Bloomberg.
При цьому міністр фінансів США Скотт Бессент привіз до Києва угоду про економічне співробітництво для підписання Україною "в обмін" на продовження підтримки.
У той час як Трамп робив серйозні поступки ще до початку переговорів, приголомшеним європейським союзникам доведеться виплатити рахунок у 3 трильйони доларів на зміцнення своєї оборони та відновлення післявоєнної України.
У статті також йдеться про те, що гірка іронія полягає в тому, що саме в Мюнхені в 1938 році західні держави вважали, що зможуть стримати нацистську агресію, погодившись на анексію Німеччиною частини Чехословаччини. Деякі бачать відлуння тієї провальної політики умиротворення і зараз і передбачають, що Путін продовжить перевіряти східний фланг НАТО на міцність. За словами критиків, Європа може звинувачувати лише себе за те, що розраховувала на безкінечний захист із боку США.
"В Україні діє військовий стан з моменту російського вторгнення 2022 року, але майбутнє її військового лідера під питанням. Трамп підкреслив "не дуже хороші" рейтинги Зеленського і необхідність проведення виборів - недвозначний натяк на те, що він хоче його відходу. Це ще одна обставина, яка порадує Путіна", - вказали у виданні.
Нагадаємо, Трамп провів "тривалу і продуктивну" розмову з Путіним і анонсував дзвінок Зеленському.