![Сибіга: Європейські військові є одним із елементів гарантій безпеки, однак найважливіше - членство в НАТО](https://thumbor.my.ua/vfJticmM0woF8PErqMj9pEcI-G0=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb57e80e3b79c89dbb8894f73d546950c.jpg)
Сибіга: Європейські військові є одним із елементів гарантій безпеки, однак найважливіше - членство в НАТО
Таку думку висловив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в інтерв’ю виданню Le Monde, передає Укрінформ.
«Це (європейські солдати на українській території – ред.) є одним з елементів гарантій безпеки, про які ми думаємо. Важливо знати деталі, масштаб і графік. Перед цим, звичайно, ми повинні змусити Росію сісти за стіл переговорів. Ми розраховуємо на підтримку наших партнерів у стабілізації ситуації на полі бою, яка є дуже складною», - пояснив український міністр.
За його словами, потрібно насамперед захистити країну і не допустити подальшого просування російських військ.
Сибіга також нагадав, що на останньому саміті НАТО у Вашингтоні в липні 2024 року всі союзники заявили, що шлях України до НАТО є незворотним, а перспектива членства закріплена в українській Конституції.
«Членство в Альянсі – це не питання подачок. Ми зробимо внесок у трансатлантичну безпеку нашими 110+ бригадами, нашим військовим досвідом і нашими технологіями. Ми розробляємо складні продукти, які випробовуємо безпосередньо на полі бою. Ми збільшили розмір нашої оборонної промисловості в шість разів, щоб стати більш самодостатніми. Це також є частиною гарантій безпеки, яких ми прагнемо», - пояснив він.
Міністр підкреслив, що Україна вже мала невдалий досвід з Будапештським меморандумом, коли віддала свою ядерну зброю.
«Тож найкращою гарантією безпеки залишається вступ до НАТО. Це найдешевший спосіб для Альянсу гарантувати власну безпеку. Трансатлантична сім'я потребує нашого внеску. Це реальність", - резюмував Сибіга.
Як передавав Укрінформ, генеральний секретар НАТО Марк Рютте перед початком Північноатлантичної ради у Брюсселі заявив, що у пошуку мирного рішення для війни в Україні союзники по НАТО мають сконцентруватися на головних речах - на забезпеченні сильної позиції України за столом переговорів та на забезпеченні стійкого та тривалого миру після укладення мирної угоди.