Суд розблокував програму адміністрації Трампа зі звільнення держслужбовців з отриманням “компенсацій”
Федеральний суддя США в середу, 12 лютого, усунув ключову юридичну перешкоду, яка гальмувала програму американського президента Дональда Трампа щодо скорочення чисельності федеральних службовців за допомогою звільненняз отриманням “компенсацій”, повідомляє AP.
Рішення бостонського судді за позовом групи профспілок стало значною юридичною перемогою для президента-республіканця після низки невдач у судах. Водночас інша група профспілок подала новий позов до суду у Вашингтоні.
Тим часом представниця Служби з управління персоналом Маклаурін Піновер заявила, що близько 75 тисяч федеральних службовців прийняли пропозицію звільнитися зі збереженням зарплати до 30 вересня — це менше 2,3 мільйона осіб, яким запропонували взяти участь у програмі. За словами Піновер, програма “надає щедрі пільги, щоб федеральні працівники могли планувати своє майбутнє”. Також вона додала, що тепер програма закрита і нові охочі більше не зможуть подавати заявки на участь.
Окружний суддя США Джордж О'Тул у Бостоні постановив, що програма безпосередньо не торкнулася профспілок, тому вони не мали законних підстав для її оскарження. Президент Американської федерації державних службовців Еверетт Келлі сказав, що юристи профспілки оцінюють наступні кроки.
“Сьогоднішнє рішення є відступом у боротьбі за гідність і справедливість для державних службовців. Але це не кінець боротьби.”, - заявив Келлі.
Профспілка продовжує наголошувати на тому, що змушувати американських громадян приймати рішення протягом такого короткого проміжку часу, без належної інформації — незаконно.
Програму звільнень з отриманням “компенсацій” ініціював союзник Трампа мільярдер Ілон Маск, який займається реалізацією намірів нової адміністрації скоротити чисельність федеральної бюрократії та витрат. Згідно з програмою, працівники можуть звільнитися й отримувати зарплату до 30 вересня. Профспілки розкритикували програму, назвавши її незаконною, тим часом у Міністерстві юстиції США заявили, що це “гуманний вихід” для федеральних службовців.Також програму критикують за відсутність гарантій — службовці, які погодилися взяти участь, побоюються, що можуть не отримати обіцяну зарплату.
Про плани Трампа змінити сучасну систему адміністративного управління в Штатах розповідав Олег Шамшур.