![Тарифи на світло можна зробити низькими та стабільними: чого не вистачає](https://thumbor.my.ua/KiBeuANtzU3Bnk1dkVKqWPiN_YI=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fa818ad5065ad2999315b9649754d522a.jpg)
Тарифи на світло можна зробити низькими та стабільними: чого не вистачає
Атомна енергетика – ключ до стабільних тарифів на електроенергію, і більшість українців це розуміють.
За результатами опитування групи "Рейтинг", 80% громадян підтримують добудову Хмельницької АЕС, адже знають, що атомна генерація є найдешевшою та надійною, пише РБК-Україна.
Економіст Борис Кушнірук зазначає, що українці не хочуть залежати від дорогого імпорту електроенергії, а розширення власних потужностей допоможе утримати тарифи на прийнятному рівні. Він наголошує, що гроші, які зараз витрачаються на закупівлю електрики за кордоном, могли б піти на добудову нових енергоблоків.
Що швидше Україна завершить цей процес, то менше ризику стрімкого зростання цін на електроенергію. Наразі Верховна Рада має розглянути законопроєкт про закупівлю атомних реакторів у Болгарії. Якщо угоду буде затверджено, країна отримає два реактори ВВЕР-1000, необхідні для завершення будівництва.
Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні наголосив на важливості ухвалення цього рішення. Він підкреслив, що розвиток атомної енергетики є стратегічним пріоритетом України, адже це не лише питання тарифів, а й енергетичної безпеки всієї країни.
Раніше ми повідомляли, частині українців на 40% знизили тариф на електроенергію: кому дозволили платити менше?
Чому мешканці новобудов в Україні платять за світло вдвічі більше - більш детальніше на Знай.ua.