MY.UAНовини
Три “золотих правила” мінної безпеки від експерта: “Не підходь, не чіпай, телефонуй 101”
Три “золотих правила” мінної безпеки від експерта: “Не підходь, не чіпай, телефонуй 101”

Три “золотих правила” мінної безпеки від експерта: “Не підходь, не чіпай, телефонуй 101”

“Не підходь, не чіпай, телефонуй 101. Я вас дуже прошу, запам’ятайте ці три “золотих правила” і дотримуйтеся їх”, – закликав в ефірі Українського Радіо експерт із мінної безпеки, інструктор Асоціації саперів України Тимофій Чуткий. Він розповів про загрози від різноманітних вибухонебезпечних предметів, а також про основні дії, яких слід дотримуватися в разі їх виявлення.

Нерозірвані боєприпаси від ракет чи “шахедів”, протипіхотні чи протитанкові міни, гранати і детонатори – далеко не повний перелік загроз. Навіть звичайний маленький набій часто стає причиною каліцтва. Тож,  якщо ви натрапили на щось підозріле, то спершу нічого не позначайте, а негайно відійдіть подалі на безпечну відстань, зателефонуйте на 101 або на універсальний номер 112.

Не тільки міни

Чим займається ваша Асоціація, які основні у вас напрямки роботи на сьогодні? 

Наша організація на сьогоднішній день є сертифікованим оператором протимінної діяльності. Ми охоплюємо багато сфер протимінної діяльності, однією з яких є навчання попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Саме цим я займаюся з 22-го року. Наша організація була створена 2018 року. Зараз ми отримали сертифікацію на розмінування і знешкодження вибухонебезпечних предметів (ВНП). І допомога постраждалим від вибухонебезпечних предметів. Це теж ми супроводжуємо і фінансово допомагаємо цивільним людям, які зазнали травм від вибухонебезпечних предметів.

  • Демінери та сапери — у чому різниця? Що потрібно, аби стати спеціалістом з гуманітарного розмінування

“Натрапити на вибухонебезпечний предмет можна будь-де”

Вибухонебезпечні предмети – це передусім що? Адже якщо ми говоримо про заміновану територію, то це ж не тільки міни. Та й міни бувають різного штибу. Що таке вибухонебезпечні предмети і наскільки їхня номенклатура розлога в наших реаліях?

Насправді, наше навчання часто називають “Мінна небезпека”. Саме мінна і всі роблять акцент на міни. Але насправді, загроз набагато більше. Це не тільки міни. Ми маємо усвідомлювати, що є різні регіони і різні загрози у різних регіонах. Якщо ми беремо Одеську, Херсонську область, то там є водні міни. Якщо ми беремо Київщину, де відбувалися бойові дії, то тут може бути все.

Взагалі існує 7 загроз вибуху небезпечних предметів, а саме – це нерозірвані боєприпаси, ті ж самі залишки ракет, “шахедів”, далі міни (протипіхотні, протитанкові). Це залишені боєприпаси, ті ж гранати. Наприклад, нещодавно в потягу Харків-Київ у туалеті було знайдено дві гранати. Тобто воно може бути будь-де і не можна вважати, що певні регіони, які ближче до заходу нашої країни, є безпечні. Ні. Ракетні обстріли продовжуються, ДРГ ніхто не  скасовував, тож натрапити на вибухонебезпечний предмет можна будь-де, на жаль.

Після залишених боєприпасів – детонатори та підривники. Це найчутливіша частина боєприпасу. Загроза в тому, що їх важко ідентифікувати цивільному. Воно виглядає незвично, маленьким може бути, розміром із болтик, гвинтик. І люди з цікавості піднімають, воно вибухає, детонує безпосередньо в руках і травмування тоді дуже серйозні.

“Набої – загроза, недооцінена з боку цивільного населення”

Можна залишитися без пальців? 

Так. Його ж задача привести в дію. До речі, що трапилось нещодавно на телебаченні? У ведучої в руках здетонував саме детонатор, коли вона його розглядала. Це десь місяць тому трапилося, сумна історія. Взагалі заборонено вибухонебезпечні предмети показувати чи привозити дітям, тим паче бойові, тому що вони можуть здетонувати. Після детонаторів у нас ідуть набої – теж дуже серйозна і, я б сказав, критична загроза, тому що насправді їх дуже багато і ставлення до них дуже неправильне.

Люди їх збирають, переміщують, роблять різні маніпуляції з ними. І це стосується не тільки дітей. На Київщині 35-річний чоловік вирішив зробити собі сувенір із калібру 7.62 від АК-47. Він взяв повноцінний набій, пішов у гараж, взяв дриль, почав свердлити і в результаті воно здетонувало. Здавалося б невелика річ, маленький набій, але травмування були серйозні – травмоване око, людина перестала бачити на одне око і, звісно, травмована рука. Набої привозять навіть, як сувеніри і роздають дітям.

Багато працюємо в різних регіонах і діти прямо в школах носять набої. Люди забувають, що це дуже небезпечно. Гаразд, людина військова знає правила поводження зі зброєю і боєприпасами, а дитина що? Від нагріву, від удару, захоче розібрати і воно детонує.

Тому дуже багато травмувань серед цивільного населення саме через набої. І люди забувають, що Кримінальний кодекс України, стаття 263, частина 1 нам говорить, що за незаконне зберігання зброї та боєприпасів, а набої – це є боєприпаси, передбачена кримінальна відповідальність і покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 7 років. Тож набої – це дуже серйозна загроза, яка недооцінена з боку цивільного населення.

  • «Заміновано все». Ідентифікація російських саперів-вбивць

“Найнебезпечніше – поведінка щодо нерозірваних боєприпасів”

Виходить, що безпечних регіонів у нас немає, якщо ті ж набої чи боєприпаси можуть просто “кочувати” країною. Але люди також часто знаходять залишки від ракет і “шахедів” після повітряних ударів з боку Росії. Що найнебезпечніше серед цього залізяччя може бути? 

Найнебезпечніше – поведінка людей до цих залишків, до цих нерозірваних боєприпасів, до цих уламків. Небезпечна поведінка – це коли люди хочуть сфотографувати. Цивільні просто підходять, фотографують, стоять біля них, знімають відео. Вони думають, що коли воно вдарилось об землю і не вибухнуло, то воно безпечне.

Тимофій Чуткий. Фото: facebook/162school

“Цивільна людина на око ніколи не визначить, чи є там залишки вибухівки”

Часто трапляються випадки, коли якраз цивільне населення приходить на місце удару чи падіння боєприпасу набагато швидше, ніж приїжджають відповідні служби. Чому це небезпечно і які наслідки можуть бути? 

Тут дуже просто – воно може здетонувати. Люди навіть під час обстрілів часто неправильно, небезпечно поводяться. Вони одразу ж біжать до вікон і дивляться, що ж там прилетіло. Це заборонено взагалі робити, тому що вікна утворюють вторинні уламки.

Вони приходять і дивляться на місця обстрілів, хочуть там щось знайти, побачити. Для того і створено наше навчання, щоби розказати людям і показати, що це небезпечно. Ти людина цивільна, ти не можеш визначити, чи є там залишки вибухової речовини, чи ні. Дуже багато ракет і боєприпасів не можна перемістити, тому вони ліквідуються на місці. Дуже багато небезпек від тих самих “шахедів”.

Я тільки недавно приїхав із Миколаївщини, там, на жаль, ситуація закінчилась сумно. Чоловік знайшов нерозірваний боєприпас і вирішив його забрати. Мета невідома і ми вже у нього не спитаємо, тому що він із дружиною почали витягати цей боєприпас і він здетонував. Ще одна історія з Миколаївщини. Хлопець із дівчиною 16-18 років теж хотіли подивитися, що воно таке. Потягнули, а воно здетонувало. На щастя, вони залишились живі. Люди не усвідомлюють того, що найцінніше, що вони мають – це здоров’я і життя.

Якщо ми беремо прифронтові території, то я особисто спілкувався з внутрішньо переміщеною особою і він сказав наступне: “Я вимушено це робив. Я вимушено брав ці снаряди від “Градів”. Я хотів їх здати на металобрухт, бо не було грошей, я не міг прогодувати сім’ю”. А ти у нього питаєш: “Чоловіче, а якщо б з тобою щось сталося, хто б годував твою сім’ю?” На жаль, відповіді від нього не було.

Це дуже сумна ситуація, бо люди вимушені. І вони не розуміють, що насправді цей металобрухт не приймають. Але вони його розбирають. А коли розбирається, то воно зазвичай детонує. А цивільна людина на око ніколи не визначить, чи є там залишки вибухової речовини, чи немає. Воно на перший погляд може здаватися брудним, іржавим, безпечним, але що там всередині, людина ж не розуміє і не усвідомлює.

  • Обережно, небезпека! Перелік видів вибухонебезпечних предметів, якими російські окупанти всіяли українську землю

Пріоритет – діти

На що ви звертаєте увагу безпосередньо під час інструктажів, навчань і яка ваша найголовніша цільова аудиторія? 

Ми – я і моя організація “Асоціація саперів України” – охоплюємо різні вікові категорії і підлаштовуємося під ці вікові категорії. Звісно, пріоритет – це діти і школи, тому що в наших руках змінити їхню поведінку і ставлення до вибухонебезпечних предметів. Діти завжди зацікавлені в тому, щоби пізнати світ. Насправді діти зараз знають, на жаль, більше, ніж дорослі, про вибухонебезпечні предмети. І вони наражають себе на небезпеку. І наша задача показати їм, розповісти, які є загрози, де можуть бути небезпечні території. І саме головне – це що робити.

Є чіткі дії, які треба виконувати, коли цивільна людина натрапила на вибухонебезпечний предмет. Існують три “золотих правила” – “не підходь, не чіпай, телефонуй 101”. Якщо людина побачила небезпеку, незрозумілий предмет, щось підозріле, то зупинись, заспокійся. Дуже важливо заспокоїтись, тому що в паніці людина робить хибні дії.

“Цивільна людина ніколи не позначає вибухонебезпечний предмет”

Це на рівні інстинктів якісь рухи, дії?  

Так. Їй треба знати, що робити. На кожну дію, на кожну надзвичайну ситуацію є алгоритм дій. Якщо це перша домедична допомога, то там є чіткий алгоритм дій, що треба робити. Якщо це вибухонебезпечний предмет, то там теж є чіткий алгоритм дії – не підходь, зупинись, не чіпай, роздивись, як ти прийшов. Ти маєш роздивитися і впевнитись у тому, що твої кроки будуть безпечні, відходячи назад. Наголошую – цивільна людина ніколи не позначає вибухонебезпечний предмет.

Це такий наратив і, насправді, коли я проводив навчання, дуже багато людей відповідало, що обов’язково треба позначити, щоб, не дай Бог, ніхто не підійшов. Але цивільні люди забувають, що на першому місці завжди власна безпека. Її треба ставити завжди на перше місце. І позначати людина має тільки у безпечному місці. Вона має відійти від цієї небезпеки подалі.

Рекомендовано 300 метрів, але все залежить від місцевості, де був знайдений вибухонебезпечний предмет. Якщо це в місті, то зайти за кут будинку – це вже безпечне місце. Це там, де не вразить людину уламками у разі детонування тої знахідки. І в кінці, коли людина вже у безпечному місці, тільки тоді вона телефонує. Тільки в кінці вона може позначити, попередити. Якщо йшла група людей, то звісно, вона попереджає одразу. Але я наголошую, що завжди на першому місці – власна безпека.

Тому засвоюємо три “золотих правила” – не підходь, не чіпай, телефонуй 101. Вони начебто елементарні, але ці правила рятують життя. Але вони рятують життя тільки тоді, коли люди їх дотримуються. Тому має бути чітке усвідомлення в людей, що не чіпати, чому не підходити, і звісно, чому телефонувати 101? У нас, до речі, також є новий номер телефону – це 112.

А з яких саме питань туди можна звертатися?  

Із будь-яких. 112 – це універсальний номер. Це як 911 в Америці. У нас – 112. І там вже йде розподілення на необхідні служби, зважаючи, яка проблема сталася у людини.

  • Будні саперів: «Війна може й закінчиться, але не для нас»

Інструктор “Асоціації саперів України” проводить навчання з попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів. Фото: facebook/Ukrainiansappers

“Територію неможливо розмінувати, не попередивши людей про ризики”

Звідки найбільше запитів до Асоціації саперів України щодо тренінгів зараз? Чи можуть до вас звертатися просто якісь організації, структури або громади за таким інструктажем і як швидко відбувається така комунікація? 

Так, звісно можуть. Це дуже актуально, але не всі усвідомлюють необхідність цих навчань. Насправді, в різних регіонах зіштовхуємося з різними проблемами – деякі люди просто не розуміють, що воно важливо. У нас на сайті Асоціації саперів України є посилання на онлайн-форму і людина, заклад чи організація можуть залишити заявку на проведення цих навчань. Якщо, скажімо,  громада потребує, то ми, звісно, їдемо і проводимо ці навчання. Навчання попередження ризиків, до речі, входить у протимінну діяльність, це одна зі складових.

Тобто територію неможливо розмінувати, не попередивши людей про те, які ризики там можуть бути. Це зафіксовано в СОПах (Стандарт операційної процедури – ред.), в IMAS – це міжнародні стандарти розмінування. Тобто це все прописано і ми чітко виконуємо ці вимоги.

  • Про участь поліцейських у наступальних операціях та про про міни-пастки які позалишали окупанти

“Не підходь, не чіпай, телефонуй 101”

Резюмуючи нашу розмову, що варто робити і як діяти, якщо людина натрапила на якийсь незрозумілий предмет, який потенційно може бути небезпечним? 

Не підходь, не чіпай, телефонуй 101. Я вас дуже прошу, запам’ятайте ці прості правила і дотримуйтеся їх. Найважливіше – не знати ці правила, а дотримуватися. Побачив небезпеку – не підходь, зупинись. Не чіпай, роздивись, обережно відійди і зателефонуй – чіткі дії, які треба виконувати у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Джерело: Українське радіо

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
YouTube готує оновлення на базі ШІ, яке зробить відео зрозумілими для всіх: деталі
InternetUA
2025-02-13T13:01:37Z
Вихід iPhone SE 4 переноситься: нова дата та характеристики
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T12:54:55Z
Китайський техногігант Baidu готує відповідь на ChatGPT – CNBC
Хвиля
2025-02-13T12:51:04Z
OpenAI анонсувала безплатний GPT-5 з технологією Deep Research
InternetUA
2025-02-13T12:46:43Z
Вихідець з RockStar створив гібрид GTA і Cyberpunk 2077 — MindsEye вийде на консолях та ПК влітку
ITC
2025-02-13T12:46:39Z
Понад 138 метрів завдовжки: знайдено найбільше у світі підземне термальне озеро
Фокус
2025-02-13T12:42:28Z
Ось усе, що відомо про Control 2 на цей момент
24tv
2025-02-13T12:42:15Z
YAKTAK продовжує свій концертний тур і поділився з фанами своїми залаштунковими моментами у черговому влозі.
FM-TV
2025-02-13T12:36:45Z
Аналіз показує, що ChatGPT почав змінювати свої політичні погляди
24tv
2025-02-13T12:33:39Z
Що про вас розповість поза, в якій ви звичайно сидите: розповість тест
TSN
2025-02-13T12:51:28Z
Ваша друга половинка буде зачарована: 3 прості та вишукані десерти на День Валентина
24tv
2025-02-13T12:15:59Z
День Закоханих: теплі листівки, які зігрівають серце
Gazeta UA
2025-02-13T12:15:17Z
Ця звичка руйнує наші стосунки, а ми її навіть не усвідомлюємо
24tv
2025-02-13T12:15:05Z
Навіщо в стінці холодильника потрібна дірка: не знає майже ніхто
24tv
2025-02-13T12:06:54Z
Моторошний звук зі дна океану: вчені записали звук вибуху підводного апарату "Титан"
Фокус
2025-02-13T11:51:45Z
Навіщо посипати город тертим сиром: відповідь вразить
24tv
2025-02-13T11:30:43Z
Ідеальний кухонний острів: експерти сказали, яких розмірів він має бути
24tv
2025-02-13T11:30:24Z
Рай на землі: який острів у Європі такий же приголомшливо красивий, як Мальдіви
Gazeta UA
2025-02-13T11:18:12Z
В Харкові затримали жінку, яка за 20 тисяч доларів намагалася продати свою 2-місячну доньку
Комсомольская правда
2025-02-13T13:13:47Z
Туреччина готується до можливого цунамі через землетруси на Санторіні
24tv
2025-02-13T13:12:27Z
15 000 доларів за відстрочку від мобілізації: 37-річного одесита викрили в організації незаконного переправлення ухилянтів за кордон
Украина Криминальная
2025-02-13T13:00:02Z
Кит проковтнув чоловіка й пірнув на глибину: той вижив і розказав про побачене
Фокус
2025-02-13T12:51:38Z
На Київщині паління у ліжку забрало життя двох людей
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T12:42:36Z
Наїзд на людей у Мюнхені: кількість постраждалих зросла до 28, підозрюють теракт
УкраинФорм
2025-02-13T12:33:45Z
Батько трьох дітей отримав повістку і відмовився від мобілізації через "знайомих військових": як це закінчилось
TSN
2025-02-13T12:33:08Z
У французькому Греноблі кинули гранату в бар, понад 10 людей поранені
Европейская правда
2025-02-13T12:30:24Z
"Вбий мене!": на Сумщині росіянин виконав "прохання" дружини і жив з її тілом
TSN
2025-02-13T12:21:54Z
Гвардіола повторив власний антирекорд за кількістю поразок протягом одного сезону
Football.ua
2025-02-13T12:55:46Z
Отримали на горіхи: російські футболісти влаштували махач під час поєдинку – дике відео
24tv
2025-02-13T12:51:16Z
Футболіст збірної України став мемом: кумедний момент потрапив у пряму трансляцію
Telegraf
2025-02-13T12:45:20Z
Берінчик – Девіс: онлайн-трансляція церемонії зважування
24tv
2025-02-13T12:33:34Z
Аканджі через травму вибув до кінця сезону
Football.ua
2025-02-13T12:31:23Z
Сер Алекс Фергюсон назвав найкращу команду в історії футболу
24tv
2025-02-13T12:24:30Z
Новий автобус для національної збірної з футболу презентував особисто Андрій Шевченко
AutoCentre
2025-02-13T12:10:19Z
ЧС-2025 з біатлону. Збірна України назвала склад на чоловічий спринт
УкраинФорм
2025-02-13T12:06:39Z
Усик зізнався, скільки ще боїв у нього залишилося до кінця кар'єри
24tv
2025-02-13T12:06:37Z
У Краматорську після ворожого обстрілу є постраждалі
УкраинФорм
2025-02-13T13:06:06Z
Шахраї продали чужу службову квартиру на столичній Оболоні разом з її мешканцями
Украина Криминальная
2025-02-13T13:06:00Z
РФ завдала удару по одному з міст Донецької області: троє поранених
ZN UA
2025-02-13T13:04:48Z
Через туман ворога важко виявляти: росіяни намагаються розширити плацдарм на лівобережжі Осколу
24tv
2025-02-13T12:57:47Z
На Закарпатті ще в одній громаді ввели карантин через грип та ГРВІ
УкраинФорм
2025-02-13T12:54:54Z
Під Покровськом воїни 25 ОПДБр взяли у полон окупантів: з'явилося відео
TSN
2025-02-13T12:51:36Z
На День закоханих очікується сніг
Gazeta UA
2025-02-13T12:48:03Z
Військові розповіли про тактику росіян, які намагаються просуватися до Покровська
УкраинФорм
2025-02-13T12:21:01Z
У Третій штурмовій сказали, якою ще територією України хоче заволодіти ворог
TSN
2025-02-13T12:15:25Z
MamaRika оновила образ і поділилася переживаннями
360ua.news
2025-02-13T13:03:48Z
Зірка серіалу "Школа" висловилася про зрадницю Лізу Василенко, яка мовчить про війну
24tv
2025-02-13T12:51:47Z
Кольори, які пасують жінкам від 30 до 60 років – подарують омолоджуючий вигляд
24tv
2025-02-13T12:48:51Z
Донька Арнольда Шварценеггера показала всіх онуків актора
Фокус
2025-02-13T12:36:39Z
Євген Кошовий вперше за тривалий час показався з дружиною та підрослою молодшою донькою
TSN
2025-02-13T12:33:36Z
Серіал «Лицар сімох королівств» розтягнуть на три сезони, а історію Таргарієнів продовжить «ще один» спіноф «Гри престолів»
ITC
2025-02-13T12:28:05Z
Зірка серіалу "Парочка слідчих" розповіла про геройство батька-ветерана
GlavRed
2025-02-13T12:27:54Z
Ольга Сумська взялася освоювати нову професію: що задумала актриса
GlavRed
2025-02-13T12:27:01Z
Викладача КНУТКіТ імені Карпенка-Карого Юрія Висоцького відсторонили від роботи
24tv
2025-02-13T12:25:20Z
Школяр з Львівщини переміг в олімпіаді і призові 50 тисяч гривень віддав на дрон для ЗСУ
Комсомольская правда
2025-02-13T13:10:17Z
ЗСУ прорвались вперед на Курщині: аналітики розкрили ситуацію на фронті
GlavRed
2025-02-13T13:09:35Z
Учителям подвоять доплати: у Міносвіти розповіли, коли це станеться
24tv
2025-02-13T13:06:44Z
Жителі села, де немає злочинності, боргів і бездомності, обходяться без зарплати
Фокус
2025-02-13T13:06:26Z
Поліція розшукує ему за "втечу та хуліганство" – фото
TSN
2025-02-13T13:03:07Z
До використання у Силах оборони допустили нові наземні роботи
УкраинФорм
2025-02-13T13:00:02Z
Питання стосунків між студентами та викладачами треба додати у кодекси етики вишів - Левченко
УкраинФорм
2025-02-13T12:51:47Z
Хто ви така, – Ігнат різко відповів Безуглій, яка звинуватила Повітряні сили у брехні
24tv
2025-02-13T12:51:19Z
У небі над Харківщиною знищили два розвідувальні дрони РФ
УкраинФорм
2025-02-13T12:51:12Z
Як швидко відновити сили після безсонної ночі: 5 найкращих методів, щоб збадьоритися
TSN
2025-02-13T12:51:57Z
Чому навʼязливі тривожні думки дуже шкідливі: як їх побороти
24tv
2025-02-13T12:51:52Z
Що станеться, якщо повністю відмовитись від м'яса
Gazeta UA
2025-02-13T12:30:07Z
У Польщі хочуть скасувати безкоштовне медобслуговування для українців – що відомо
24tv
2025-02-13T12:21:51Z
Чому деякі каші на сніданок вбивають здоров'я
TSN
2025-02-13T12:03:57Z
Ляшко - про вартість ліків: Фармацевтичні компанії домовилися і надалі знижувати ціни
УкраинФорм
2025-02-13T11:24:20Z
Вчені назвали два продукти, вживання яких допоможе омолодитися на 15-20 років
TSN
2025-02-13T11:03:35Z
На аптеки чекає революція? Президент обіцяє навести лад з цінами на ліки з 1 березня
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T10:00:40Z
Уперше в історії ВООЗ випустила рекомендації щодо солі: що сталося
Фокус
2025-02-13T09:45:46Z
Україна збільшила експорт ВРХ відносно січня 2024 р
AgroNews
2025-02-13T13:13:35Z
На публічних закупівлях України в 2024 році компанії з російськими зв’язками заробили більше, ніж до війни
ZN UA
2025-02-13T13:13:34Z
Призначення пенсії: що станеться, якщо подати заяву після досягнення пенсійного віку
Политека
2025-02-13T13:04:40Z
Інфляційний удар: крипторинок продовжує падіння, а ФРС відкладає зниження ставок
ITC
2025-02-13T13:01:47Z
Закупівельні ціни на свинину в Україні стабільні п'ять тижнів поспіль
AgroPortal
2025-02-13T13:00:00Z
У розробку одного родовища критичних мінералів потрібно вкласти до $300 мільйонів - експерт
УкраинФорм
2025-02-13T12:39:32Z
У ДАР запущено новий сервіс «Є-Бджільництво»
Agravery
2025-02-13T12:31:15Z
Аграрії коригуватимуть норми висіву культур залежно від запасів продуктивної вологи
AgroPortal
2025-02-13T12:30:04Z
Біткоїну загрожує падіння, – CEO Foundation Devices
ITC
2025-02-13T12:28:33Z
Lexus готує 900-сильний суперкар для конкуренції з Ferrari та Porsche
AutoCentre
2025-02-13T13:10:33Z
Представлені Volkswagen Golf GTI та Golf R 2025 з фізичними кнопками замість сенсорних
Portaltele
2025-02-13T13:04:00Z
Безпілотні таксі від Google вперше з'являться за межами США
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T12:57:12Z
Kia готує одразу три нових електромобілі: перші фото та подробиці
AutoGeek
2025-02-13T12:33:25Z
Електромобіль VW ID Buzz перетворили на стильний тягач для Porsche
AutoCentre
2025-02-13T12:10:03Z
Rivian анонсував хардкорний позашляховик на електротязі
AutoGeek
2025-02-13T11:33:52Z
Українці стали купувати більше електромобілів: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-02-13T11:30:09Z
Пляшка на сотню: новий економічний кросовер Jetour Shanhai L9 показали на офіційних фото
AutoGeek
2025-02-13T10:36:16Z
У США антинацистська організація обіцяла "завдавати фізичних пошкоджень" автівкам Tesla
InternetUA
2025-02-13T10:28:29Z
Фіцо запостив фото з Путіним і назвав Україну та ЄС "невдахами"
Лига
2025-02-13T13:12:50Z
Вбивство Фаріон: адвокат Зінченка питав у ChatGPT, чи справді на фото з місця злочину підсудний
24tv
2025-02-13T13:12:49Z
Шольц зробив важливу заяву про мирну угоду
TSN
2025-02-13T13:09:34Z
У ХАМАСі заявили, що звільнять у суботу трьох ізраїльських заручників
УкраинФорм
2025-02-13T13:06:41Z
Міністр оборони Німеччини: краще б США не йшли на поступки до початку переговорів
Европейская правда
2025-02-13T13:06:01Z
Справи Майдану: Встановили понад 30 причетних до розстрілів на Інститутській
УкраинФорм
2025-02-13T13:03:50Z
Внаслідок ракетної атаки РФ на Київ постраждав офіс телеканалу ATR
УкраинФорм
2025-02-13T13:00:44Z
Попри небажання Трампа: військові США можуть з’явитися в Україні в цікавій ролі
GlavRed
2025-02-13T12:57:55Z
"Токсичний для Кремля": відсутність Келлога в команді перемовників – тривожний сигнал
24tv
2025-02-13T12:57:46Z