![Штучний інтелект суттєво впливає на розвиток фішингу та інтернет-шахрайства - експерт](https://thumbor.my.ua/Oi7Q7areHSZptG9GKW1pA2oUdBg=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F61c63e2f0502cdc77c90a9d05e0b5f13.jpg)
Штучний інтелект суттєво впливає на розвиток фішингу та інтернет-шахрайства - експерт
Про це написав у Фейсбуці експерт з інформаційно-комунікаційних інтернет-технологій Юрій Антощук, передає Укрінформ.
«Ці близнюки отримали нову автівку на день Валентина, але їх ніхто не привітав з цим. Насправді, ШІ суттєво впливає на розвиток фішингу та інтернет-шахрайства. Якщо для вас є очевидним, що ці малюнки генеровані штучним інтелектом, то для більшості інтернет-користувачів, особливо людей більш старшого віку, це далеко не очевидно», - написав Антощук.
За його словами, якщо у цих прикладах згенеровані малюнки подаються під соусом волонтерської допомоги військовослужбовцям (і люди можуть в це повірити, і передавати гроші таким шахраям), то існують і більш просунуті приклади застосування ШІ для обману.
Зокрема, зловмисники застосовують ШІ для створення реалістичних діпфейк-відео та аудіозаписів, імітуючи голоси та обличчя відомих осіб або близьких жертв. Це дозволяє їм переконливо видавати себе за інших людей, підвищуючи ефективність шахрайських схем.
Як написав експерт, за даними Sensity AI, кількість діпфейк-відео в інтернеті збільшується на 900% щороку. McAfee стверджує, що у 2023 році загальні втрати від шахрайства з використанням ШІ становили понад 10 мільярдів доларів, і більшість фінансових шахрайств із використанням ШІ пов’язані саме з підробкою голосів та відео.
Експерт наголосив, що очевидно, що і Росія активно використовує ШІ для своєї пропагандистської, фейкової і шахрайської роботи на теренах інтернету, і, зокрема, в українському інфополі.
«Наприклад, компанія Meta у своєму звіті за серпень 2024 року зазначила, що було виявлено 39 прихованих операцій впливу, пов'язаних із московією. Ці операції використовували генеративний ШІ для створення фейкових журналістів та публікації спотворених новин на фіктивних сайтах», - зазначив Антощук.
Експерт також звертає увагу, що Китай активно інвестує в розвиток ШІ, і очікується, що у 2030 році частка ШІ у ВВП Китаю становитиме 26%.