MY.UAНовини
Американське колесо фортуни: на які гарантії безпеки все ще може сподіватися Україна і чому Трамп спихнув нас на Європу
Американське колесо фортуни: на які гарантії безпеки все ще може сподіватися Україна і чому Трамп спихнув нас на Європу

Американське колесо фортуни: на які гарантії безпеки все ще може сподіватися Україна і чому Трамп спихнув нас на Європу

Мир без жодних гарантій безпеки — цілком можливий сценарій

Наріжний камінь, навколо якого обертаються будь-які формати припинення війни з РФ – гарантії безпеки для України. "Дуже важливо, якими будуть гарантії безпеки для України. Де наше НАТО. Де наша зброя. Яка буде наша підтримка – фінансова тощо", — заявляв президент Зеленський в інтерв’ю польськім ЗМІ.

Принциповість гаранта щодо гарантій (вже вибачайте за поганий каламбур), цілком зрозуміла: навчена гірким досвідом імплементації Будапештського меморандуму, зараз Україна прагне абсолютного імунітету від подальшої агресії Росії. Та чи готові до таких коштовних безпекових подарунків наші партнери? А якщо ні, то що нам можуть "продати" під виглядом гарантій, та чи можливий мир взагалі без них? Відповіді на ці питання шукав "Телеграф".

Гарантія перша – НАТО

Північноатлантичний Альянс, звісно, є базою архітектури безпеки в Європі. І хоч п’ята стаття статуту НАТО, на думку деяких аналітиків, не є прямою вказівкою до дії на захист жертви агресії, перевіряти її на міцність Кремль все ж таки не ризикує. Принаймні поки. Тому зрозуміло, що і у владі все ще покладають на членство України в НАТО неабиякі надії.

– Окрім членства в НАТО чи договорів про особливе партнерство з НАТО, чи статус основного союзника поза НАТО, інших дієвих речей, які б гарантували нашу безпеку з точки зору міжнародного права я не бачу, — запевняє "Телеграф" депутат від "Слуги народу", член парламентського комітету з нацбезпеки і оборони Федір Веніславський.

– Звісно що основним і найбільш ефективним пріоритетом для нас залишається членство в НАТО. Воно нікуди не дівається. Першочергово ми наголошуємо на тому, що саме НАТО є найдієвішою гарантією безпеки для України і Європи Та, на жаль, не все залежить виключно від нас, — додає в коментарі "Телеграфу" депутат від "Слуги народу", заступник голови комітету з нацбезпеки Єгор Чернєв.

Єгор Чернєв

Від нас в питанні членства, дійсно, зараз мало що залежить, адже новообраний президент США Дональд Трамп вжевстиг поховати навіть примарні надії України на вступ до Альянсу. А є ж ще позиції лідерів Німеччини, Словаччини, Угорщини. То ж НАТО точно варто прибрати з цієї шахівниці і не розглядати як реальну гарантію безпеки. Гаразд. Якщо не НАТО, то що?

Гарантія друга – двосторонні договори

Цим шляхом Україна йде ще з літа 2023 року, коли під час саміту НАТО у Вільнюсі "Велика сімка" задекларувала допомогу Україні як цінність. Відтоді один за одним стали з’являтися двосторонні безпекові угоди між Україною та європейськими партнерами, і навіть США (станом на зараз таких угод 28). Втім, оскільки питання гарантій безпеки для України залишається актуальним, не важко здогадатися, що двосторонні угоди це скоріше багаторічні пакети допомоги, ніж реальний інструмент стримування Росії.

В Раді наголошують, що бажали б особливого договору з найсильнішим геополітичним гравцем.

– Є світові приклади гарантій безпеки, наприклад, двосторонні договори США з Японією, Південною Кореєю, Тайванем, які гарантують, що якщо на ці країни буде здійснено напад, то США також будуть брати участь у відбитті такої агресії, — додає Чернєв.

Але! По-перше, партнери України не так щоб дуже хотіли цих відносин.

– Ми це пропрацьовуємо, але сказати, що є країни, які бажають такі двосторонні договори, на жаль, не можна, — зазначив Чернєв.

А, по-друге, навіть потужна безпекова угода ніяка не панацея.

– Південна Корея має формально достатньо потужний безпековий договір з США. Теоретично вони могли б нічого не робити, адже у разі чого "дядя Сем" приїде і вирішить проблеми. Але Південна Корея відбудувала свій ВПК, налагодила партнерські відносини з Австралією, Японією, Індонезією, виходять на партнерство з арабськими країнами. Тобто будують регіональний альянс, — зазначає політичний аналітик Ігар Тишкевич в коментарі "Телеграфу".

Ігар Тишкевич

Гарантія третя – міжнародний військовий контингент

Це ще одна дуже "смачна" гарантія. Погодьтеся, дуже спокусливо, якби між нами та росіянами на лінії зіткнення стали війська НАТО включно із США. Врешті решт, в Південній Кореї перебуває майже 30-тисячний військовий контингент США. Якби щось подібне було в Україні, чи ризикне тоді РФ "павтаріть"? І якщо в Кореї можна, то чому не можна нам?

А ось чому:

– Варіант з розміщенням контингенту інших країн (європейських або США) на лінії розмежування може бути елементом гарантій безпеки, але тут постає велика кількість питань. З яким мандатом вони будуть? В якій кількості? Чи це будуть тільки піхотні батальйони чи з підтримкою з повітря? Поки що наші партнери не готові нам надати такі деталі. Так, ми бачили певні ініціативи від Макрона, але реалізації наразі немає, — зазначає Єгор Чернєв.

Гра м’язами президента Франції Еммануеля Макрона, звісно, захоплює і вражає уяву. Втім, на думку експосла України у Франції (2014-2020) Олега Шамшура, такий сценарій аж надто примарний.

– Треба визнати, що це не користується підтримкою більшості наших західних партнерів. Цю ідею підтримує дуже небагато країн. Але навіть ті, хто підтримує, мабуть, просто не уявляють, що йдеться не про розміщення якоїсь миротворчої місії на кшталт ООН, коли миротворці просто патрулюють територію і реєструють порушення. Розміщення цього контингенту може бути корисним у справі стримування Путіна тільки в тому випадку, якщо цей контингент буде готовий реагувати на провокації, наміри Путіна просуватися вперед. Ті, хто виявлять готовність до забезпечення стабільності ситуації, мають бути готовими до бойових дій. Якщо буде така готовність, це зіграє корисну роль, але і в цьому випадку не йдеться про якісь гарантії, які будуть діяти автоматично, — пояснює Шамшур в коментарі "Телеграфу".

Олег Шамшур

А військових США в Україні не буде. Це неодноразово заявляв сам Дональд Трамп і дав ясно зрозуміти міністр оборони США Піт Хегсет.

Ба більше, за словами радника Трампа з питань нацбезпеки Майка Волца, гарантами безпеки України повинні стати саме європейці, а не американці. Президент Зеленський відреагував на ці заяви негативно, мовляв, гарантії безпеки без США не є реальними гарантіями.

– Це логічний сигнал в розрізі політики Трампа: найбільша загроза для США це Китай, а Росія це проблема ЄС. Але ми ж розуміємо, що сама по собі Європа, на жаль, не має достатньої кількості військ, озброєння, щоб ефективно протидіяти РФ, — погоджується Чернєв.

Втім, не те щоб у нас сильно про це питали. Відтак, якщо Європі дійсно важливо зупинити Путіна, "вписуватись" за Україну все ж доведеться активніше. Що в принципі й логічно.

– Україна це ж Європа. Тому якраз Україна разом з Європою мають створювати систему стримування Росії. Європа є серйозним економічним гравцем і зараз має перетворюватись на серйозного геополітичного, військово-стратегічного гравця разом з Україною. І коли хтось говорить про гарантії безпеки Україні, то маються на увазі гарантії безпеки Європі. А хто має цим займатися? Звісно, сама Європа, — коментує "Телеграфу" заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Михайло Самусь

Але ж як саме повинні діяти європейці, щоб нас це врятувало?

Гарантія четверта – заступництво Європи

За словами Михайла Самуся, європейська оборонна ініціатива повинна складатися з трьох компонентів.

Стратегічні сили стримування. – Які будуть складатися з ядерного компоненту. Не те, що зараз є в окремих країн, а реальний європейський ядерний інструмент, який буде стримувати Росію. Звісно, за участю України, бо у нас один з найкращих науково-технічних потенціалів Європи в цій сфері, — зазначає експерт.

Далекобійні інструменти. – Це балістичні, крилаті ракети і далекобійні дрони. І знову таки, Україна тут є лідером, а отже Європа разом з Україною зможе створити такий компонент, який гарантовано, протягом кількох годин, знищить будь-які військові та інші важливі об'єкти Росії на її європейській частині. Росія має знати, що як тільки вона десь здійснює агресивний крок проти Європи та України включно, відразу знищується вся військо-економічна структура Росії в європейській частині, — пояснює Самусь.

Система протиракетної оборони. – Так, Європа не виробляє системи ПРО, тому треба буде це все розбудовувати, отримувати технології від США. Про що і говориться, коли маються на увазі гарантії безпеки. А не так, що США мають захищати Європу, — каже експерт.

Європейську оборонну ініціативу як таку, що принесе користь Україні, обговорюють і в парламенті.

– Ми маємо бути готовими до того, що більшу частину допомоги ми будемо отримувати від ЄС, але не без участі США, які, я думаю, будуть готові продавати зброю європейським країнам, а ті зможуть купувати зброю для нас. Такий варіант також розглядається, — зазначає Чернєв.

Але! Розбудова потужної оборони ЄС у партнерстві з Україною це справа не на один рік, а Трамп декларує блискавичне завершення війни. В такому разі, потрібні гарантії безпеки тут і зараз.

– Тут є інший компонент – стратегічна підтримка з боку США. Не гарантії, а стратегічна підтримка, включно з проектом рідкоземельних металів. Тобто, СШАоголошують програму ленд-лізу, а у них, на відміну від Європи, озброєння багато. Вони можуть нам моментально його передати. Сотні танків, сотні літаків, тисячі ракет… Все це у них є. Томагавки. Чому ні? У Трампа немає цих незрозумілих обмежень. Якщо зброя є, вона має стріляти. Це правильний підхід. І поки ми з Європою розбудовуємо ці компоненти стратегічного стримування Росії, США мають можливість нам передати ленд-ліз. І це створить систему стримування Росії на момент, поки ми не створимо європейські сили, — резюмував Самусь.

Пазл потроху складається. Але що раптом, коли США в принципі відмовляться від стратегічної підтримки? Чи можлива зупинка війни взагалі без будь-яких гарантій для України? Це ж швидко і блискавично. Саме те, чого добивається Трамп.

Трамп прагне швидкого миру

Мир без гарантій

На думку Ігара Тишкевича, це цілком можливо. В такому випадку, Україна може розраховувати на три доволі невтішні сценарії.

Перший сценарій – замороження війни. – Це розведення сторін з якоюсь моніторінговою місією. Так, це на пару років. А моніторінгова місія буде подаватися як гарантія того, що це безпека. Ну згадаймо Мінський процес і місію ОБСЄ. Повіримо ми в це чи ні? Це вже наші проблеми, — зазначає Тишкевич.

Другий сценарій – розведення військ з миротворцями. – Наше бажання, щоб це були армії європейських країн і США. Російська пропаганда каже, що вона воює з НАТО. Поява солдат країн НАТО на лінії розмежування це для Росії фактично поразка. Тому Росія буде наполягати, щоб були інші країни, частина з яких може нам не подобатись, — коментує експерт.

Фінський сценарій. – Якщо ми зазнаємо реальної поразки на фронті, тоді нас можуть змусити визнати частину наших територій частиною РФ. На певний час це стабілізація ситуації, адже начебто не має територіальних суперечок. От і всі варіанти короткострокових гарантій, — резюмував Тишкевич.

Що у залишку?

Вочевидь, при неможливості переломити ситуацію на фронті, для Росії буде бажаний один з вище зазначених сценаріїв миру без гарантій. Україні ж треба "виторгувати" хоч щось реальне, в той час, як позиція США і досі незрозуміла та нагадує культове американське телешоу "Колесо фортуни". А відтак:

– Говорити про якісь гарантії безпеки на сьогоднішній день – передчасно. Тому треба дочекатися, поки наші дипломати пропрацюють це все і проведуть безпосередньо перемовини. Нам потрібно робити так, щоб наша власна безпека була гарантована нашими власними збройними силами і нашими зразками озброєння. Але це стратегічна задача, над якою ми працюємо з перших днів війни, — резюмував Федір Веніславський.

То ж власні ЗСУ залишаються єдиною реальною гарантією безпеки для України. Але мільйонна армія — це зріз суспільства, яке її підтримує. І від наявності внутрішньої єдності багато що також буде залежати.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
"Наступний може дійти до Кремля": сотня мобілізованих влаштувала бунт у Краснодарі
24tv
2025-04-21T02:33:39Z
ISW: Кремль посилює мілітаристську риторику, готуючись до затяжного конфлікту з Заходом
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T01:54:40Z
Тотальна мілітаризація: Кремль налаштовує росіян на затяжну війну з НАТО
Telegraf
2025-04-21T01:12:29Z
Захарова розкритикувала заклик США до перемир’я, звинувативши і Київ, і Вашингтон
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T01:09:05Z
В обмін на військову допомогу: які підводні камені Трамп заховав в угоді про корисні копалини
24tv
2025-04-21T00:42:20Z
"Українська мрія може здійснитись": чи запустить обвал цін на нафту розпад Росії
GlavRed
2025-04-21T00:36:49Z
Президент Чехії оригінально привітав громадян з Великоднем
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T00:36:42Z
Загроза для двох областей: названо ймовірні напрямки нового штурму РФ
GlavRed
2025-04-21T00:27:06Z
"Прослуховують в кущах": чиновникам забороняють гуляти в парках через китайських шпигунів
Фокус
2025-04-21T01:51:15Z
Ухилення від мобілізації: в який строк притягують до адміністративної відповідальності
ZN UA
2025-04-21T01:03:56Z
Росіяни запустили кілька груп ударних дронів
УкраинФорм
2025-04-21T00:31:46Z
Якщо зарплата всього 5 тисяч. На яку пенсію очікувати українцю у 2025 році
Telegraf
2025-04-21T00:27:24Z
Карта повітряних тривог України онлайн: де є загроза ракетного удару
Факти ICTV
2025-04-20T22:06:23Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Поливаний понеділок: традиції
ZN UA
2025-04-20T21:33:19Z
Особливий понеділок після Великодня 2025: що можна і не треба робити цього дня
Telegraf
2025-04-20T21:21:18Z
Здоров'я, щастя та удачі: красиві привітання з Поливаним понеділком 2025 у прозі та віршах
24tv
2025-04-20T21:15:29Z
Чи шкідливі соцмережі: вчені спростували поширений міф
InternetUA
2025-04-20T20:31:38Z
Продукти, які підвищують рівень серотоніну та покращують настрій
360ua.news
2025-04-20T19:15:57Z
Що найкраще випити перед сном. Оберіть свій напій
Gazeta UA
2025-04-20T18:27:45Z
Назвали найгірші пози для сну, якщо болить спина
Gazeta UA
2025-04-20T18:06:06Z
Як миттєво позбутись запаху часнику з рота. Вчені здивували відкриттям
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:22Z
Шість продуктів, які зменшують тривалість життя
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:21Z
Все життя ви робили це неправильно: як насправді потрібно мити волосся
24tv
2025-04-20T11:42:52Z
Вісім причин, чому манго треба їсти чоловікам та жінкам
Gazeta UA
2025-04-20T09:57:36Z
Як депресія батьків впливає на поведінку дитини
360ua.news
2025-04-20T07:42:52Z
Мінус 40 кг і боротьба за життя: Ярмак зустрів друга, який пережив російський полон
Gazeta UA
2025-04-21T01:33:09Z
Музикант Ярмак зустрівся на обміні полоненими зі своїм побратимом: той втратив 40 кілограмів
24tv
2025-04-20T21:12:12Z
"Скромність - сестра бідності": Тіна Кароль дала 4 зухвалі поради
GlavRed
2025-04-20T19:27:28Z
66-річна Мадонна відзначила Великдень у компанії дітей і 28-річного коханця
Фокус
2025-04-20T19:01:37Z
На одному подиху: 3 легкі мінісеріали для вихідного дня
24tv
2025-04-20T18:18:19Z
Майбутнє української рок-музики: діти зіграли легендарну пісню, мережу у захваті
Telegraf
2025-04-20T17:48:30Z
Анна Саліванчук зізналася, навіщо вийшла заміж за експродюсера Студії Квартал 95
GlavRed
2025-04-20T17:27:48Z
"Ти - мій": обраниця Дмитра Кулеби показала романтичне фото з політиком
GlavRed
2025-04-20T16:25:09Z
У Великдень Христина Соловій поділилася рідкісним фото з мамою
24tv
2025-04-20T14:36:25Z
Метеозалежним приготуватися: погода приготувала українцям неприємний сюрприз
Telegraf
2025-04-21T02:30:44Z
В Україні є свій "Бермудський трикутник": де розташоване це місце та що про нього відомо
Telegraf
2025-04-21T02:06:52Z
"Перемир'я" закінчилось, і "Шахеди" полетіли знову: де тривога в Україні 21 квітня
24tv
2025-04-21T00:09:36Z
Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:33:41Z
"Дочекались смачної паски?": родичі полонених провели акцію "Не мовчи"
ZN UA
2025-04-20T22:21:41Z
Війна, день 1152. росіяни понад 2 тисячі разів порушили "Великоднє перемирʼя"
Football.ua
2025-04-20T22:00:33Z
У Києві відзначили світле свято Великодня
ZN UA
2025-04-20T21:12:58Z
У Києві поліція затримала студента: той каже, що правоохоронці вчинили це без причини
24tv
2025-04-20T21:12:32Z
Росіяни збільшують присутність у Маріуполі, – Андрющенко сказав, що це означає
24tv
2025-04-20T21:00:53Z
На Харківщині під час пожежі підірвалась службова автівка: постраждали двоє лісників
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T02:33:53Z
Трагічне відкриття мотосезону на Хмельниччині: загинув 36-річний мотоцикліст
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T02:12:49Z
Через вибух у багатоповерхівці Харкова постраждали більше десятка людей
ZN UA
2025-04-21T01:19:31Z
На Черкащині знайдено тіло молодика, якого розшукували з 14 березня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T01:15:12Z
Румунські рятувальники шукають українця, який вже декілька днів блукає у горах
Украина Криминальная
2025-04-20T23:33:39Z
У російському Омську стався нічний переполох: лунали сирени, небо палало спалахами
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:54:54Z
У Харкові стався вибух у багатоповерхівці: горіли дві квартири, є постраждалі
24tv
2025-04-20T22:54:37Z
В одній з квартир Харкова стався вибух: вигоріли кімнати, мешканці постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:45:19Z
На Харківщині під час гасіння пожежі підірвався автомобіль лісгоспу, постраждали двоє лісників
Украина Криминальная
2025-04-20T21:57:33Z
Не відводять очей годинами: чому коти люблять стежити за комахами
GlavRed
2025-04-21T02:33:16Z
Ракам загрожує сварка з коханою людиною: гороскоп на 21 квітня
24tv
2025-04-21T02:06:02Z
Експерти закликали покласти матрац біля вікна під сонячне світло: яка причина
GlavRed
2025-04-21T01:36:26Z
Пристрасть до чорного: про що розповість ваш улюблений колір одягу
Gazeta UA
2025-04-20T21:39:03Z
«Україномовний» чи «українськомовний»: мовознавиця пояснила, як казати правильно
ZN UA
2025-04-20T21:03:56Z
Як дізнатися, чи перебуваєте ви у стосунках з аб'юзом – і як діяти, якщо відповідь "так"
24tv
2025-04-20T18:45:19Z
Який бізнес можна відкрити в селі – 10 ідей, які легко втілити в життя
24tv
2025-04-20T18:39:56Z
Як позбутися ос в будинку - дієвий та екологічний спосіб
Gazeta UA
2025-04-20T17:27:40Z
Перевірте, чи доживете ви до 100 років – 9 ознак та цікавий тест
24tv
2025-04-20T17:09:43Z
Пенсії, пільги, субсидії: про які зміни потрібно повідомляти отримувачам
ZN UA
2025-04-21T02:22:31Z
Українці міняють "підматрацні долари" на євро: експерт пояснив аномалію
Хвиля
2025-04-21T02:12:16Z
Через рекордне вичерпання запасів Україні може знадобитися імпорт мільярдів кубів газу – Reuters
ZN UA
2025-04-21T01:54:25Z
Що буде з цінами на продукти після Великодня: економіст дав прогноз на найближчі місяці
24tv
2025-04-21T01:30:10Z
Німеччина постачала хром для російських снарядів – ЗМІ
iPress
2025-04-20T21:28:11Z
Тарифна війна між США та Китаєм: покупці повернули літак
ZN UA
2025-04-20T19:36:16Z
Частини українців нарахують нову мінімальну пенсію після певного віку
Хвиля
2025-04-20T19:33:17Z
Популярний шоколад із Дубаю спричинив світовий дефіцит фісташок
Gazeta UA
2025-04-20T19:09:52Z
Хто є власником землі під приватним будинком
24tv
2025-04-20T19:03:13Z
Став янголятком: Роналду з коханою зворушливо вшанували пам'ять покійного сина
GlavRed
2025-04-20T23:28:50Z
Ван Ністелрой прокоментував виліт Лестера з АПЛ
Football.ua
2025-04-20T21:28:59Z
Реал вирвав перемогу над Атлетіком завдяки божевільному м'ячу в овертаймі: відео суперголу
24tv
2025-04-20T21:03:54Z
Черговий божевільний удар Вальверде приніс Реалу перемогу в El Clasico проти Атлетіка
Football.ua
2025-04-20T21:01:46Z
Мілан додатково погіршив свої шанси на єврокубки мінімальною поразкою від Аталанти
Football.ua
2025-04-20T20:46:17Z
Світоліна у фіналі WTA здобула перший трофей за два роки
Факти ICTV
2025-04-20T20:39:26Z
Барелла: Інтер не повинен пропускати такі голи ні за яких обставин
Football.ua
2025-04-20T20:31:12Z
Болонья вирвала перемогу в Інтера на 94-й хвилині
Football.ua
2025-04-20T20:06:36Z
Нагадало битву Усик – Ф'юрі: українець переміг в Ер-Ріяді двометрового гіганта
24tv
2025-04-20T19:21:59Z
Китай випробував водневу бомбу, що може знищити великі території
Gazeta UA
2025-04-21T02:27:02Z
Ілон Маск запускає у своїй соцмережі новий месенджер XChat
InternetUA
2025-04-21T02:01:59Z
Bungie зняла обмеження на огляди шутера Marathon через холодну реакцію гравців, - Forbes
InternetUA
2025-04-21T01:01:38Z
Власники GTA запатентували нову технологію анімації: що буде в новій частині гри
InternetUA
2025-04-20T23:01:59Z
"З аптечкою Червоного Хреста": Ісус зі штучного інтелекту порадив готуватись до кінця світу
Фокус
2025-04-20T23:01:51Z
У похованні знайшли незвичайну зброю
Gazeta UA
2025-04-20T22:39:56Z
З консистенцією зубної пасти: дослідники створили рідкий акумулятор
InternetUA
2025-04-20T19:34:02Z
ШІ генерує зображення гламурних ляльок у стилі Барбі: експерти попередили про загрозу
InternetUA
2025-04-20T18:31:24Z
Найшвидша пам'ять у світі записує дані в 10 000 разів швидше, ніж сучасні технології
InternetUA
2025-04-20T17:31:29Z
Геній призводить до обновлення Tesla Model Y з веселим новим вихлопом
Топ Жир
2025-04-21T02:00:11Z
Ціни на вживані автомобілі з бензиновим двигуном вперше за два роки зростають, тоді як ціни на електромобілі швидко падають
Топ Жир
2025-04-21T00:45:41Z
Авто не реагує на кнопку старту: що рекомендують фахівці
Gazeta UA
2025-04-21T00:33:45Z
Як вибрати ідеальне авто для втечі після ограблення?
Топ Жир
2025-04-20T23:00:29Z
3 мільйони за кемпер у стилі космічної ери, який виглядає, ніби він з іншої планети
Топ Жир
2025-04-20T21:30:03Z
Ford призупиняє експорт автомобілів до Китаю через наслідки торгової війни з тарифами
Топ Жир
2025-04-20T20:15:10Z
Піастрі виграв Гран-прі Саудівської Аравії та очолив загальний залік
Факти ICTV
2025-04-20T19:42:33Z
Чи хто-небудь керує Porsche 911 Dakar? Ще один автомобіль перевернувся, забезпечивши прибуток у $100,000
Топ Жир
2025-04-20T18:45:48Z
5 ознак, що ваше авто на межі поломки — не чекайте на великий ремонт
360ua.news
2025-04-20T18:24:01Z