MY.UAНовини
Американське колесо фортуни: на які гарантії безпеки все ще може сподіватися Україна і чому Трамп спихнув нас на Європу
Американське колесо фортуни: на які гарантії безпеки все ще може сподіватися Україна і чому Трамп спихнув нас на Європу

Американське колесо фортуни: на які гарантії безпеки все ще може сподіватися Україна і чому Трамп спихнув нас на Європу

Мир без жодних гарантій безпеки — цілком можливий сценарій

Наріжний камінь, навколо якого обертаються будь-які формати припинення війни з РФ – гарантії безпеки для України. "Дуже важливо, якими будуть гарантії безпеки для України. Де наше НАТО. Де наша зброя. Яка буде наша підтримка – фінансова тощо", — заявляв президент Зеленський в інтерв’ю польськім ЗМІ.

Принциповість гаранта щодо гарантій (вже вибачайте за поганий каламбур), цілком зрозуміла: навчена гірким досвідом імплементації Будапештського меморандуму, зараз Україна прагне абсолютного імунітету від подальшої агресії Росії. Та чи готові до таких коштовних безпекових подарунків наші партнери? А якщо ні, то що нам можуть "продати" під виглядом гарантій, та чи можливий мир взагалі без них? Відповіді на ці питання шукав "Телеграф".

Гарантія перша – НАТО

Північноатлантичний Альянс, звісно, є базою архітектури безпеки в Європі. І хоч п’ята стаття статуту НАТО, на думку деяких аналітиків, не є прямою вказівкою до дії на захист жертви агресії, перевіряти її на міцність Кремль все ж таки не ризикує. Принаймні поки. Тому зрозуміло, що і у владі все ще покладають на членство України в НАТО неабиякі надії.

– Окрім членства в НАТО чи договорів про особливе партнерство з НАТО, чи статус основного союзника поза НАТО, інших дієвих речей, які б гарантували нашу безпеку з точки зору міжнародного права я не бачу, — запевняє "Телеграф" депутат від "Слуги народу", член парламентського комітету з нацбезпеки і оборони Федір Веніславський.

– Звісно що основним і найбільш ефективним пріоритетом для нас залишається членство в НАТО. Воно нікуди не дівається. Першочергово ми наголошуємо на тому, що саме НАТО є найдієвішою гарантією безпеки для України і Європи Та, на жаль, не все залежить виключно від нас, — додає в коментарі "Телеграфу" депутат від "Слуги народу", заступник голови комітету з нацбезпеки Єгор Чернєв.

Єгор Чернєв

Від нас в питанні членства, дійсно, зараз мало що залежить, адже новообраний президент США Дональд Трамп вжевстиг поховати навіть примарні надії України на вступ до Альянсу. А є ж ще позиції лідерів Німеччини, Словаччини, Угорщини. То ж НАТО точно варто прибрати з цієї шахівниці і не розглядати як реальну гарантію безпеки. Гаразд. Якщо не НАТО, то що?

Гарантія друга – двосторонні договори

Цим шляхом Україна йде ще з літа 2023 року, коли під час саміту НАТО у Вільнюсі "Велика сімка" задекларувала допомогу Україні як цінність. Відтоді один за одним стали з’являтися двосторонні безпекові угоди між Україною та європейськими партнерами, і навіть США (станом на зараз таких угод 28). Втім, оскільки питання гарантій безпеки для України залишається актуальним, не важко здогадатися, що двосторонні угоди це скоріше багаторічні пакети допомоги, ніж реальний інструмент стримування Росії.

В Раді наголошують, що бажали б особливого договору з найсильнішим геополітичним гравцем.

– Є світові приклади гарантій безпеки, наприклад, двосторонні договори США з Японією, Південною Кореєю, Тайванем, які гарантують, що якщо на ці країни буде здійснено напад, то США також будуть брати участь у відбитті такої агресії, — додає Чернєв.

Але! По-перше, партнери України не так щоб дуже хотіли цих відносин.

– Ми це пропрацьовуємо, але сказати, що є країни, які бажають такі двосторонні договори, на жаль, не можна, — зазначив Чернєв.

А, по-друге, навіть потужна безпекова угода ніяка не панацея.

– Південна Корея має формально достатньо потужний безпековий договір з США. Теоретично вони могли б нічого не робити, адже у разі чого "дядя Сем" приїде і вирішить проблеми. Але Південна Корея відбудувала свій ВПК, налагодила партнерські відносини з Австралією, Японією, Індонезією, виходять на партнерство з арабськими країнами. Тобто будують регіональний альянс, — зазначає політичний аналітик Ігар Тишкевич в коментарі "Телеграфу".

Ігар Тишкевич

Гарантія третя – міжнародний військовий контингент

Це ще одна дуже "смачна" гарантія. Погодьтеся, дуже спокусливо, якби між нами та росіянами на лінії зіткнення стали війська НАТО включно із США. Врешті решт, в Південній Кореї перебуває майже 30-тисячний військовий контингент США. Якби щось подібне було в Україні, чи ризикне тоді РФ "павтаріть"? І якщо в Кореї можна, то чому не можна нам?

А ось чому:

– Варіант з розміщенням контингенту інших країн (європейських або США) на лінії розмежування може бути елементом гарантій безпеки, але тут постає велика кількість питань. З яким мандатом вони будуть? В якій кількості? Чи це будуть тільки піхотні батальйони чи з підтримкою з повітря? Поки що наші партнери не готові нам надати такі деталі. Так, ми бачили певні ініціативи від Макрона, але реалізації наразі немає, — зазначає Єгор Чернєв.

Гра м’язами президента Франції Еммануеля Макрона, звісно, захоплює і вражає уяву. Втім, на думку експосла України у Франції (2014-2020) Олега Шамшура, такий сценарій аж надто примарний.

– Треба визнати, що це не користується підтримкою більшості наших західних партнерів. Цю ідею підтримує дуже небагато країн. Але навіть ті, хто підтримує, мабуть, просто не уявляють, що йдеться не про розміщення якоїсь миротворчої місії на кшталт ООН, коли миротворці просто патрулюють територію і реєструють порушення. Розміщення цього контингенту може бути корисним у справі стримування Путіна тільки в тому випадку, якщо цей контингент буде готовий реагувати на провокації, наміри Путіна просуватися вперед. Ті, хто виявлять готовність до забезпечення стабільності ситуації, мають бути готовими до бойових дій. Якщо буде така готовність, це зіграє корисну роль, але і в цьому випадку не йдеться про якісь гарантії, які будуть діяти автоматично, — пояснює Шамшур в коментарі "Телеграфу".

Олег Шамшур

А військових США в Україні не буде. Це неодноразово заявляв сам Дональд Трамп і дав ясно зрозуміти міністр оборони США Піт Хегсет.

Ба більше, за словами радника Трампа з питань нацбезпеки Майка Волца, гарантами безпеки України повинні стати саме європейці, а не американці. Президент Зеленський відреагував на ці заяви негативно, мовляв, гарантії безпеки без США не є реальними гарантіями.

– Це логічний сигнал в розрізі політики Трампа: найбільша загроза для США це Китай, а Росія це проблема ЄС. Але ми ж розуміємо, що сама по собі Європа, на жаль, не має достатньої кількості військ, озброєння, щоб ефективно протидіяти РФ, — погоджується Чернєв.

Втім, не те щоб у нас сильно про це питали. Відтак, якщо Європі дійсно важливо зупинити Путіна, "вписуватись" за Україну все ж доведеться активніше. Що в принципі й логічно.

– Україна це ж Європа. Тому якраз Україна разом з Європою мають створювати систему стримування Росії. Європа є серйозним економічним гравцем і зараз має перетворюватись на серйозного геополітичного, військово-стратегічного гравця разом з Україною. І коли хтось говорить про гарантії безпеки Україні, то маються на увазі гарантії безпеки Європі. А хто має цим займатися? Звісно, сама Європа, — коментує "Телеграфу" заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Михайло Самусь

Але ж як саме повинні діяти європейці, щоб нас це врятувало?

Гарантія четверта – заступництво Європи

За словами Михайла Самуся, європейська оборонна ініціатива повинна складатися з трьох компонентів.

Стратегічні сили стримування. – Які будуть складатися з ядерного компоненту. Не те, що зараз є в окремих країн, а реальний європейський ядерний інструмент, який буде стримувати Росію. Звісно, за участю України, бо у нас один з найкращих науково-технічних потенціалів Європи в цій сфері, — зазначає експерт.

Далекобійні інструменти. – Це балістичні, крилаті ракети і далекобійні дрони. І знову таки, Україна тут є лідером, а отже Європа разом з Україною зможе створити такий компонент, який гарантовано, протягом кількох годин, знищить будь-які військові та інші важливі об'єкти Росії на її європейській частині. Росія має знати, що як тільки вона десь здійснює агресивний крок проти Європи та України включно, відразу знищується вся військо-економічна структура Росії в європейській частині, — пояснює Самусь.

Система протиракетної оборони. – Так, Європа не виробляє системи ПРО, тому треба буде це все розбудовувати, отримувати технології від США. Про що і говориться, коли маються на увазі гарантії безпеки. А не так, що США мають захищати Європу, — каже експерт.

Європейську оборонну ініціативу як таку, що принесе користь Україні, обговорюють і в парламенті.

– Ми маємо бути готовими до того, що більшу частину допомоги ми будемо отримувати від ЄС, але не без участі США, які, я думаю, будуть готові продавати зброю європейським країнам, а ті зможуть купувати зброю для нас. Такий варіант також розглядається, — зазначає Чернєв.

Але! Розбудова потужної оборони ЄС у партнерстві з Україною це справа не на один рік, а Трамп декларує блискавичне завершення війни. В такому разі, потрібні гарантії безпеки тут і зараз.

– Тут є інший компонент – стратегічна підтримка з боку США. Не гарантії, а стратегічна підтримка, включно з проектом рідкоземельних металів. Тобто, СШАоголошують програму ленд-лізу, а у них, на відміну від Європи, озброєння багато. Вони можуть нам моментально його передати. Сотні танків, сотні літаків, тисячі ракет… Все це у них є. Томагавки. Чому ні? У Трампа немає цих незрозумілих обмежень. Якщо зброя є, вона має стріляти. Це правильний підхід. І поки ми з Європою розбудовуємо ці компоненти стратегічного стримування Росії, США мають можливість нам передати ленд-ліз. І це створить систему стримування Росії на момент, поки ми не створимо європейські сили, — резюмував Самусь.

Пазл потроху складається. Але що раптом, коли США в принципі відмовляться від стратегічної підтримки? Чи можлива зупинка війни взагалі без будь-яких гарантій для України? Це ж швидко і блискавично. Саме те, чого добивається Трамп.

Трамп прагне швидкого миру

Мир без гарантій

На думку Ігара Тишкевича, це цілком можливо. В такому випадку, Україна може розраховувати на три доволі невтішні сценарії.

Перший сценарій – замороження війни. – Це розведення сторін з якоюсь моніторінговою місією. Так, це на пару років. А моніторінгова місія буде подаватися як гарантія того, що це безпека. Ну згадаймо Мінський процес і місію ОБСЄ. Повіримо ми в це чи ні? Це вже наші проблеми, — зазначає Тишкевич.

Другий сценарій – розведення військ з миротворцями. – Наше бажання, щоб це були армії європейських країн і США. Російська пропаганда каже, що вона воює з НАТО. Поява солдат країн НАТО на лінії розмежування це для Росії фактично поразка. Тому Росія буде наполягати, щоб були інші країни, частина з яких може нам не подобатись, — коментує експерт.

Фінський сценарій. – Якщо ми зазнаємо реальної поразки на фронті, тоді нас можуть змусити визнати частину наших територій частиною РФ. На певний час це стабілізація ситуації, адже начебто не має територіальних суперечок. От і всі варіанти короткострокових гарантій, — резюмував Тишкевич.

Що у залишку?

Вочевидь, при неможливості переломити ситуацію на фронті, для Росії буде бажаний один з вище зазначених сценаріїв миру без гарантій. Україні ж треба "виторгувати" хоч щось реальне, в той час, як позиція США і досі незрозуміла та нагадує культове американське телешоу "Колесо фортуни". А відтак:

– Говорити про якісь гарантії безпеки на сьогоднішній день – передчасно. Тому треба дочекатися, поки наші дипломати пропрацюють це все і проведуть безпосередньо перемовини. Нам потрібно робити так, щоб наша власна безпека була гарантована нашими власними збройними силами і нашими зразками озброєння. Але це стратегічна задача, над якою ми працюємо з перших днів війни, — резюмував Федір Веніславський.

То ж власні ЗСУ залишаються єдиною реальною гарантією безпеки для України. Але мільйонна армія — це зріз суспільства, яке її підтримує. І від наявності внутрішньої єдності багато що також буде залежати.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Аэроколлапс: Украина третий день атакует РФ дронами
Корреспондент
2025-07-19T22:54:50Z
Путь Грузии в ЕС приостановлен - Европарламент
Корреспондент
2025-07-19T21:30:32Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Стала известна причина задымления возле ЗАЭС
Корреспондент
2025-07-19T15:54:42Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Генштаб: Треть боев - на Покровском направлении
Корреспондент
2025-07-19T20:21:32Z
Воины ВСУ уничтожили редкий комплекс РЭБ россиян
Корреспондент
2025-07-19T19:42:53Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Никогда не ешьте этот овощ, если не хотите вонять целый день
Telegraf
2025-07-07T04:00:12Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Языковой омбудсмен призвала отменить особый статус русского языка
Корреспондент
2025-07-19T16:09:00Z
ПВО перехватила более 20 ракет и сотни дронов
Корреспондент
2025-07-19T08:15:19Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
В России через БПЛА повреждена железная дорога, 75 поездов задерживаются
Корреспондент
2025-07-19T20:42:35Z
В ТЦ Киева произошла поножовщина: полиция задержала подозреваемого
Корреспондент
2025-07-19T16:36:12Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Второй бой Усик-Дюбуа закончился нокаутом: Дюбуа пал
Корреспондент
2025-07-19T23:30:42Z
Наставник Ромы: Довбик пропустил спарринг только из-за усталости
Корреспондент
2025-07-19T22:30:36Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Усик выбрал неприхотливый образ для выхода в ринг
Корреспондент
2025-07-19T21:54:48Z
Видео лучших моментов боя, в котором Сиренко проиграл
Корреспондент
2025-07-19T21:24:53Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z