MY.UAНовини
Чи вплинуть санкції проти Порошенка, Коломойського та Жеваго на роботу «1+1», «Еспресо», 5-го та «Прямого»?
Чи вплинуть санкції проти Порошенка, Коломойського та Жеваго на роботу «1+1», «Еспресо», 5-го та «Прямого»?

Чи вплинуть санкції проти Порошенка, Коломойського та Жеваго на роботу «1+1», «Еспресо», 5-го та «Прямого»?

Санкції запровадили, але їхні підстави, ефективність і навіть правомірність викликають питання.

13 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування персональних санкцій проти низки українських бізнесменів і народних депутатів. Відповідний указ №81/2025 оприлюднили на сайті Офісу президента.

Під санкційні обмеження потрапили колишній президент України, народний депутат Петро Порошенко, бізнесмен, співзасновник «ПриватБанку» Ігор Коломойський, ще один співзасновник «ПриватБанку» Геннадій Боголюбов, колишній нардеп, бізнесмен і власник групи «Фінанси і кредит» Костянтин Жеваго й обвинувачений у державній зраді екснардеп Віктор Медведчук.

Інформація про запровадження санкцій проти Петра Порошенка з посиланням на анонімні джерела з’явилась у медіа ще вчора одразу після засідання РНБО. Порошенко ще до публікації рішення РНБО назвав його «антиконституційним» і «політично мотивованим». Депутати «Європейської солідарності» 13 лютого заблокували трибуну Верховної Ради та вийшли з плакатами «Україна — не Росія» та «Ні — політичним репресіям». Як повідомила пресслужба СБУ, РНБО запровадила економічні безстрокові санкції до «п'яти громадян» з огляду на «загрози державній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України», а також «створення перешкод для сталого економічного розвитку».  

Особливість санкцій і медіаактиви, які належать підсанкційним особам

Санкції запровадили власне проти людей, але не проти компаній (і зокрема, медіа), якими вони володіють.

Це рішення суттєво відрізняється від інших санкційних рішень РНБО щодо медіавласників. Наприклад, рішення РНБОУ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 2 лютого 2021 року передбачало запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіли ліцензіями телеканалів «групи Медведчука». І в рішенні подавали повний перелік компаній — «112 Україна», NewsOne і ZIK (ТОВ «ТБ Вибір», ТОВ «ТРК 112-ТВ», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Новини 24 години», ТОВ «ТРК Нові комунікації»). Так само було і з каналами UkrLive і «Перший незалежний», які придбав Нестор Шуфрич (юридичні особи ТОВ «Медіахолдинг Новини», ТОВ «Тайм Медіа» та ТОВ «Телепростір») і каналами Євгена Мураєва «Наш» і «Максі ТВ»(юридичні особи ТОВ «Наша Прага», ТОВ «Наш 24», ТОВ «Наш 365»).

Зовсім інша ситуація у цих п’ятьох. Тому ключове питання — чи вплине рішення на роботу каналів, які прямо чи опосередковано належать підсанкційним особам.

З усіх підсанкційних осіб бенефіціарним власником телеканалів є лише Ігор Коломойський. Йому з соратниками належать три канали групи «1+1»: це «1+1 марафон» (ТОВ ТРК «Студія 1+1»), ТЕТ і «2+2» (ПрАТ «Телекомпанія «ТЕТ» і ТОВ «Рєал Істейт-ТВ»).

Власником юридичної особи каналу «Еспресо» ТОВ «Голдберрі» є Іван Жеваго (але санкції запроваджені проти його батька Костянтина).

Бенефіціарною власницею Прямого  каналу є Світлана Глуховська (ТОВ «Телеканал Прямий»),  також їй належить одна з юридичних осіб 5-го каналу ТОВ ТРК «Експрес-інформ».

Ще 5 листопада 2021 року медійники, журналісти, громадські діячі та народні депутати створили новий медіахолдинг «Вільні медіа», який придбав у Порошенка 100% корпоративних прав каналу «Прямий» і 5-го каналу. Причиною створення медіахолдингу був названий антиолігархічний закон, який підписав 5 листопада президент Володимир Зеленський. Однак на ринку досі пов’язують ці канали з Петром Порошенком і називають його непрямим власником, хоч він це неодноразово заперечував.

Чи під загрозою робота каналів

Оскільки у самому рішенні РНБО не вказані конкретні юридичні особи медіа, то санкції, накладені на власника, з одного боку не мають правових наслідків для каналів. Але особливістю цих санкцій є два пункти, які можуть стосуватися телебачення та  радіомовлення:

8) заборона користування радіочастотним спектром України;

9) обмеження або припинення надання електронних комунікаційних послуг і використання електронних комунікаційних мереж (повне припинення).

«Якби ці санкції були застосовані до юридичних осіб каналів, то її наслідками могло би бути припинення ліцензії компанії. Але в цьому випадку ситуація складніша. У цих пунктах ідеться і про "заборону", і про «обмеження або припинення». На жаль, закон не деталізує, як це має реалізовуватися на практиці. Тому ці формулювання створюють певну дискрецію у застосуванні цієї санкції, — каже членкиня правління Центру протидії корупції Олена Щербан у розмові з «Детектором медіа». — Це означає, що медійний регулятор Нацрада може звертатися до телеканалів і, можливо, застосовувати певні обмеження. Наприклад, заходи для унеможливлення впливу підсанкційної особи на якусь політику та діяльність каналу. Але закон цього не деталізує».

Як Нацрада може контролювати дотримання цих пунктів, невідомо. Тому що, за словами Щербан, механізм у законодавстві не прописаний: «Обов’язок Нацради, зафіксований у законі, — припинити роботу компанії, якщо санкції застосовані до власника ліцензії, а це найчастіше сама компанія. Інших обов’язків щодо санкцій у Нацради немає. Думаю, що це обмежиться приписами або листами телеканалам. Можливо, вони нададуть рекомендації, що потрібно зробити каналу, щоб позбутися впливу підсанкційної особи. Але прямо санкція не має наслідком  припинення ліцензії».

Член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олександр Бурмагін. У коментарі «Детектору медіа» сказав, що правові наслідки для телеканалів передбачені лише якщо санкції накладені не на кінцевого бенефіціара, а на юридичну особу каналів, ліцензіата.

«Закон "Про медіа" передбачає правові наслідки, якщо санкції накладено на ліцензіата, а не кінцевого бенефіціара або власника істотної участі. Приклад — це блокування роботи пулу Медведчука, коли в санкційний пакет потрапили вісім юридичних осіб. Тому, в цьому випадку, санкції стосуються персонально Коломойського та Жеваго, їм особисто не можна використовувати РЧС», — сказав Олександр Бурмагін.

Також питання, як трактувати у формулюванні рішення РНБО поняття «радіочастотного спектра». Стаття 2, пункт 102 закону «Про електронні комунікації» дає таке визначення: «Радіочастотний спектр (радіочастотний ресурс) — радіохвилі, частоти яких нижчі за 3000 ГГц, що придатні для передавання та/або приймання електромагнітної енергії радіообладнанням, випромінювальними пристроями, радіоелектронними засобами та випромінювальними пристроями спеціального призначення та якими можна користуватися на території України та за її межами відповідно до цього Закону, міжнародних договорів України, а також на виділених для України частотно-орбітальних позиціях».

Олександр Бурмагін каже, що незрозуміло, як можна заборонити використовувати радіочастотний ресурс конкретній людині та про який саме «радіочастотний спектр» ідеться (мобільний звʼязок, радіо, телебачення). Бо суто формально цю норму можна трактувати як заборону користуватися мобільним телефоном.

Олена Щербан пояснює, що це обмеження стосується саме використання електрокомунікаційних мереж і самого спектру для якоїсь діяльності, й це не може бути персональна заборона використовувати зв'язок в особистих цілях.

Що не можна робити з активами підсанкційних осіб

Згідно з рішенням РНБО, накладене тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать фізичній або юридичній особі, а також активами, щодо яких людина може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) розпоряджатися ними.

«Санкції запроваджені проти осіб, яких свого часу неформально відносили до олігархів. Блокування активів ­­— досить широке поняття. Йдеться про заборону будь-яким чином розпоряджатися активом. Конкретно санкційним механізмом у вигляді блокування активів складно вплинути на дії стосовно активів, які прямо не належать підсанкційній особі, але нею контролюються. Але якщо санкції, наприклад, блокування активів пов’язані зі сприянням країні-агресорці, то закон дає підстави застосувати й санкцію у вигляді стягнення активів», — каже Олена Щербан.

Після блокування, за її словами, активи можна стягнути, якщо є підстави вважати, що особа, яка під санкціями, сприяла російській агресії. Ця підстава дає можливості забрати актив узагалі. Такий механізм може застосувати лише Антикорупційний суд за зверненням Мін'юсту, якщо будуть доведені підстави та сприяння агресору.

«Для мене дуже незвичний склад цього санкційного списку. Адже до осіб, які мають українське громадянство, в Україні важко застосувати санкції. Бо ідея в тому, що громадян України можна притягнути до кримінальної відповідальності, а санкції як механізм передбачені насамперед для іноземних осіб. Санкції до громадян України можна застосувати, лише якщо вони сприяли терористичній діяльності. Коломойський має паспорт Ізраїлю. З Медведчуком очевидна державна зрада. Щодо інших потрібно доводити. Бо інакше ці санкції можуть оскаржуватися», — додає Олена Щербан.

Додамо також, що з Медведчуком рішення РНБО найбільш очевидне та зрозуміле ще й з іншої причини: його ще у 2023 році Верховна Рада позбавила громадянства України. 

Підстави щодо запровадження санкцій мало б пояснити СБУ, коментар якої розповсюдили одразу після оприлюднення указу про введення в дію санкцій. У ньому називають причину цих санкцій, але достатньо загально — «загрози державній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України». «Більшість з указаних підсанкційних осіб наразі вже є фігурантами кримінальних проваджень, досудовим розслідуванням яких займається Служба безпеки України чи інші правоохоронні або антикорупційні органи», — пояснили в СБУ.

Зокрема, Коломойському оголосили підозру у легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом, заволодінні чужим майном тощо. Порошенку та Медведчуку раніше повідомляли про підозру в державній зраді, сприянні діяльності терористичної організації та за іншими статтями Кримінального кодексу України. За інформацією слідства, під час виконання повноважень Президента України Петро Порошенко «поставив державу в енергетичну залежність від РФ і підконтрольних їй ватажків псевдореспублік», — ідеться насамперед про закупівлю вугілля на окупованих територіях. Про інших трьох деталі про підстави запровадження проти них санкцій невідомі — у пресслужбі СБУ повідомили на запит «Детектора медіа», що «всю дозволену для оприлюднення інформацію» вже опублікували.

«Детектор медіа» звернувся до пресслужби «1+1», оскільки Ігор Коломойський безпосередньо володіє трьома каналами, та до каналів «Еспресо», 5-го та Прямого, які пов’язують із Костянтином Жеваго та Петром Порошенком. 

Генеральна продюсерка Прямого Світлана Орловська у коментарі «Детектору медіа» повідомила, що Петро Порошенко з 2021 року не є власником корпоративних прав телеканалу Прямий: «Тому запровадження незаконних персональних санкцій проти Порошенка жодним чином не вплинуло на роботу телеканалу та маємо надію, що не вплине й надалі, й не буде якихось незаконних і безглуздих дій щододо телеканалу, як це вже відбулося у квітні 2022-го, коли Прямий вимкнули з ефіру Т2».

Директор 5-го каналу Володимир Мжельський так відповів на питання «Детектора медіа» про те, чи вплинуть санкції Порошенка на роботу каналу: «А 5-й канал яким чином належить Порошенку?» — і порадив «вивчити питання».

Директор з маркетингу телеканалу «Еспресо» Микола Типусяк сказав, що Костянтин Жеваго не є власником телеканалу і в рішенні РНБО не згадується телеканал: «Тому з правового погляду ці санкції жодним чином не впливають на нашу діяльність. Водночас, як українське медіа, ми не можемо не висловити занепокоєння щодо практики застосування санкцій до громадян України замість використання належних судових механізмів».

Цікаво, але можливості стягнути активи у непрямих власників також існують. «Якщо ж особа прямо не володіє медіа, але правоохоронні органи мають докази, що вона впливає та керує медіа, і доведуть це, а також сприяння агресору — тоді можна йти шляхом стягнення активу. Але наголошую, що потрібні вагомі докази », — розказує Олена Щербан.

Утім, з огляду на попередній досвід, в Україні телеканали можуть без проблем працювати, коли їх власники перебувають під санкціями й арештом. Наприклад, 25 червня 2024 року Президент України Володимир Зеленський продовжив санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа, який є співвласником «Інтера», ще на десять років. А вже за три дні стало відомо, що його медіагрупа запускає новий канал «Інтер Україна», у який планує інвестувати до семи мільйонів доларів. У рішенні щодо санкцій проти Фірташа також є заборона користуватися своїми активами. Але немає пункту 8 — про заборону користування радіочастотним спектром України.

Так само роботі медіагрупи «1+1» не завадили кримінальне провадження проти Коломойського, а Прямому й 5-му — підозра в державній зраді Порошенку, оголошена у 2021 році. Після неї лише 4 квітня 2022 року Концерн РРТ вимкнув «Еспресо», Прямий і 5-й канал із цифрового етеру. Але формально це рішення не пов’язане з колишнім власником, і це відбулося попри наявність чинної ліцензії Нацради на мовлення та виконання всіх договірних зобов'язань перед Концерном.

«Якщо говорити не про юридичний, а політичний аспект цих санкцій, то їх запровадження може бути пов’язано з бажанням впливати на медіа олігархів. Це актуально у зв’язку з чутками про майбутні вибори. А через те, що у законодавстві є прогалини, та й сама санкція прописана з можливими варіаціями, то це дає можливості ручного впливу на роботу цих каналів, пов’язаних із підсанкційними особами», — коментує Олена Щербан.

А медіаюрист, голова напряму «Цифрові права» громадської організації «Лабораторія цифрової безпеки» Максим Дворовий сказав, що санкції, накладені Україною протягом останніх років, зокрема й останні, є сумнівними з погляду українського законодавства та міжнародного права. Насамперед через відсутність чітко визначених підстав і терміну дії — нагадаємо, цього разу вони накладені безстроково.

Колаж: Микола Шиманський

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
СЗЧ: що може загрожувати військовому
ZN UA
2025-04-18T01:04:15Z
Міноборони поновило права близько двох тисяч військових і членів їхніх родин
УкраинФорм
2025-04-18T00:54:41Z
Чи обов'язково святити паску на Великдень: що кажуть у церкві
GlavRed
2025-04-18T00:36:07Z
Місячний календар на 18 квітня: що категорично не можна робити у цей день
GlavRed
2025-04-18T00:27:59Z
Особи з інвалідністю внаслідок війни: які пільги передбачені
ZN UA
2025-04-17T23:42:26Z
"Носили 25-кілограмові мішки": біженка з КНДР розповіла правду про північнокорейські школи
Фокус
2025-04-17T23:21:06Z
МКСК оновить інструкції з визначення цінності музейних предметів
УкраинФорм
2025-04-17T22:09:20Z
Сили оборони на Торецькому напрямку знищили ворожу бронемашину З-СТС «Ахмат»
УкраинФорм
2025-04-17T21:48:37Z
Американські розробники представили високоточну берегову ракетну систему NMESIS
InternetUA
2025-04-17T20:31:55Z
Світан пояснив, як Україна може отримати Taurus, якщо Німеччина не піде на ескалацію з Росією
24tv
2025-04-18T00:51:56Z
США завдали удару по паливному порту єменських хуситів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T00:51:39Z
Трамп хоче мирних переговорів з Іраном, але не виключає військових ударів
УкраинФорм
2025-04-18T00:24:46Z
ЮНЕСКО розширює участь у міжнародних зусиллях з відновлення України
Хвиля
2025-04-18T00:16:12Z
В Одесі затримали адвокатку, яку підозрюють у співпраці з проросійським угрупуванням
УкраинФорм
2025-04-17T23:45:47Z
ХАМАС відкидає тимчасове перемир’я та вимагає всеосяжну угоду з Ізраїлем
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T23:39:45Z
Тепер терористи «Талібану» – друзі рашистів!
Украина Криминальная
2025-04-17T23:33:59Z
Трамп повідомив, коли планує відвідати Великобританію
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T23:30:06Z
Під час повної перевірки декларацій НАЗК виявило ознаки недостовірних відомостей на ₴58,2 мільйона
УкраинФорм
2025-04-17T23:12:49Z
"Покладала стільки надій": Меган Маркл зробила зізнання про викидень
GlavRed
2025-04-17T23:27:51Z
Чоловік Барбри Стрейзанд розкрив їхній "постільний" секрет
GlavRed
2025-04-17T23:27:28Z
"Мені треба, щоб вижити": Анна Трінчер розкрила проблеми зі здоров'ям
GlavRed
2025-04-17T22:27:55Z
"Це насолода": Суханов зробив відверте зізнання про романтичні вподобання
GlavRed
2025-04-17T21:27:02Z
Від епічної класики до комедій: 6 фільмів, які треба подивитися на Великдень
24tv
2025-04-17T20:57:02Z
"Нове кохання": Єфросиніна похвалилася сумкою за 65 тисяч
GlavRed
2025-04-17T20:27:25Z
Струнка Кароль показала незвичайну і стильну модель джинсів
GlavRed
2025-04-17T20:27:06Z
Захоплює глядачів ще з нульових: 4 найкращі ролі Дженніфер Гарнер
24tv
2025-04-17T19:39:51Z
Стиль Вікторії Бекхем: як зараз виглядає "та сама зі Spice Girls"
24tv
2025-04-17T19:30:37Z
Росіяни раптово перекрили рух авто Кримським мостом
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T00:03:33Z
Росіяни просунулися у кількох населених пунктах на Донеччині: оновлення карти DeepState
24tv
2025-04-17T23:51:17Z
Київ та область атакують ворожі дрони, чутно вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T23:09:21Z
На Львівщині вилучили партію дитячого харчування з небезпечним токсином
Украина Криминальная
2025-04-17T22:45:11Z
Президент звільнив голів Сумської та Луганської облдержадміністрацій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T21:33:55Z
Бійці бригади «Чорний ліс» знищили російський «Ураган»
УкраинФорм
2025-04-17T21:18:43Z
Суд у Франції дозволив примусово стягнути $5 млрд з росії за втрачені активи в Криму
iPress
2025-04-17T21:07:28Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22:00 17.04.2025
Украина Криминальная
2025-04-17T20:27:23Z
Наступ триває. Військовий експерт розповів, що відбувається на Сумському напрямку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T20:15:43Z
Виписував "інвалідність" за гроші: на Сумщині викрили шахрайську схему
Gazeta UA
2025-04-18T00:57:21Z
На Тернопільщині посадовець виконавчої служби зі спільниками за $13 тисяч переправляли ухилянтів за кордон
УкраинФорм
2025-04-18T00:24:12Z
Смертельна стрілянина у Флориді: поліція підозрює у злочині 20-річного студента
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T00:21:00Z
Намагався відбиватися: Юрій Макаров прямо сказав, хто причетний до його нападу
GlavRed
2025-04-17T23:27:59Z
Окупанти вдарили дроном по Миколаєву: вогонь охопив склади на 700 кв. м
GlavRed
2025-04-17T23:27:56Z
На Херсонщині від атаки дрону загинули два працівника дорожньої служби
ZN UA
2025-04-17T23:25:26Z
БЕБ викрило організатора контрабанди сигарет та алкоголю в упаковці з-під морозива
УкраинФорм
2025-04-17T22:39:02Z
У Миколаєві після обстрілу РФ спалахнула масштабна пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T21:51:58Z
У Флориді внаслідок масової стрілянини в університеті поранено щонайменше шестеро людей
УкраинФорм
2025-04-17T21:24:25Z
В Україну надійшло 111 тисяч доз вакцини проти дифтерії та правця для дітей - МОЗ
УкраинФорм
2025-04-17T23:57:19Z
Порушують коровообіг і створюють мозолі: які шкарпетки краще викинути
Gazeta UA
2025-04-17T21:39:44Z
Не 12: скільки пасок та крашанок варто їсти на Великдень
Telegraf
2025-04-17T21:33:25Z
Вчені з’ясували, що золото може значно покращити зір людини
Portaltele
2025-04-17T18:16:53Z
Щоб спати міцно та солодко: 6 напоїв, від яких варто відмовитись перед сном
24tv
2025-04-17T17:39:23Z
Діагноз - не привід для інвалідності: нові правила залишають хворих українців без прав - як оскаржити
Знай
2025-04-17T17:06:50Z
Андрій Матюха підтримав "Охматдит": Thompson — новий стандарт хірургії для дітей
Telegraf
2025-04-17T14:21:10Z
У Китаї пересадили найменше у світі штучне серце семирічному пацієнту
Факти ICTV
2025-04-17T14:13:03Z
Як займатись спортом, щоб не нашкодити собі: поради травматолога
24tv
2025-04-17T14:09:46Z
Часто ці імена асоціюють з поганим настроєм: хто найзліший за версією штучного інтелекту
Telegraf
2025-04-17T23:30:57Z
Привітання з днем народження 11 років дівчинці: наймиліші побажання для юної іменинниці
Telegraf
2025-04-17T20:57:13Z
Секрети львівських господинь: коли потрібно змащувати паску яйцем
24tv
2025-04-17T20:45:22Z
Куди піти в Барселоні, щоб побачити роботи Ґауді: топ-5 шедеврів "Божого архітектора"
24tv
2025-04-17T20:15:24Z
Це головний тренд соцмереж, адже задоволення подвійне: мʼясна паска на Великдень 2025
24tv
2025-04-17T19:45:47Z
Як зрозуміти, що чоловік не хоче з вами стосунків: посібник для жінок про 10 типових ознак
24tv
2025-04-17T19:09:01Z
Місячний календар стрижок на квітень 2025 року: перелік сприятливих днів
Факти ICTV
2025-04-17T19:03:54Z
Не викидайте банки та пляшки: як з них зробити приголомшливий декор для саду
24tv
2025-04-17T18:54:09Z
Її точно варто зробити: простий рецепт паски бріош
24tv
2025-04-17T18:45:45Z
Суд у США визнав Google винною у незаконній монополії на ринку інтернет-реклами
УкраинФорм
2025-04-18T01:01:02Z
OpenAI веде переговори про придбання ШІ-стартапу Windsurf за $3 млрд
InternetUA
2025-04-18T00:01:16Z
У застосунку Укрзалізниці пасажири оформили понад 27 мільйонів квитків
УкраинФорм
2025-04-17T23:25:59Z
Tesla знижує обсяги випуску Cybertruck через падіння продажів
iPress
2025-04-17T21:07:22Z
Мінфін успішно провів другий в історії аукціон з обміну ОВДП
Хвиля
2025-04-17T20:33:29Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Дніпрі: за що доведеться платити більше
Политека
2025-04-17T19:31:16Z
Tesla активно розгортає акцію з великими знижками та бонусами для продажу останніх екземплярів Cybertruck
Топ Жир
2025-04-17T19:30:01Z
Українські пивовари збільшили виробництво пива на 6,9%
360ua.news
2025-04-17T19:12:29Z
Чи повинні платити податок на землю люди з інвалідністю 3 ступеню
24tv
2025-04-17T19:06:56Z
Провал Лаціо, божевільний камбек МЮ: результати 1/4 фіналу Ліги Європи та хто вийшов у півфінал
24tv
2025-04-17T22:09:28Z
Визначилися півфінальні пари Ліги Європи-2024/25
Football.ua
2025-04-17T22:00:54Z
Буде/Глімт впорався з Лаціо в серії пенальті та вийшов до півфіналу Ліги Європи
Football.ua
2025-04-17T22:00:36Z
Магуайр витягнув МанЮнайтед у півфінал Ліги Європи у гольовій рубці проти Ліона
24tv
2025-04-17T21:48:42Z
МЮ обіграв Ліон в шаленому матчі з 9 голами й вийшов в півфінал Ліги Європи
Football.ua
2025-04-17T21:45:38Z
Тоттенгем вдруге в історії вийшов до єврокубкового півфіналу
Football.ua
2025-04-17T21:31:54Z
Юргорден здолав Рапід в овертаймах і вийшов у півфінал Ліги Конференцій
Football.ua
2025-04-17T21:24:18Z
Мудрик зберігає шанс на трофей: результати матчів-відповідей 1/4 фіналу Ліги конференцій
24tv
2025-04-17T21:03:04Z
Атлетік першим вийшов до півфіналу Ліги Європи
Football.ua
2025-04-17T20:57:53Z
Марсохід NASA знайшов нові докази придатності Марса до життя в минулому
УкраинФорм
2025-04-18T00:36:23Z
Існування життя поза Землею: вчені зробили неочікуване відкриття
GlavRed
2025-04-18T00:27:28Z
Без "драїння" та токсичних засобів: як змусити духовку блищати, трюк з Instagram
GlavRed
2025-04-17T23:27:46Z
Samsung Galaxy A36 отримав підтримку безшовних оновлень
InternetUA
2025-04-17T23:01:07Z
Розкопали давню лекційну залу
Gazeta UA
2025-04-17T22:39:25Z
Гумор замість ганчірки: як українці жартують про Чистий четвер, підбірка мемів
Telegraf
2025-04-17T20:18:08Z
Учені передали дані без дротів — просто повітрям. Як це вдалося
Фокус
2025-04-17T19:43:22Z
Новий елемент для сонячних панелей: що це таке та для чого він потрібен
24tv
2025-04-17T19:27:37Z
Дрони на оптоволокні мають багато обмежень і недоліків - Трегубов
InternetUA
2025-04-17T19:01:39Z
Новий седан Lavida Pro від VW: модель, яку США ніколи не побачать
Топ Жир
2025-04-18T00:45:54Z
Цей невеликий двигун перетворює електромобілі на гібриди з бензиновим двигуном
Топ Жир
2025-04-18T00:15:19Z
Де Bugatti сховала секретний ключ швидкості для Tourbillon
Топ Жир
2025-04-17T23:30:16Z
Ford продовжує відкликати автомобілі, випускає ще 3 зразу
Топ Жир
2025-04-17T23:00:54Z
Феррарі на 218 тис. доларів зникло безслідно під час доставки одним кліком
Топ Жир
2025-04-17T22:15:38Z
У США помітили новий седан від Ford
Топ Жир
2025-04-17T21:30:12Z
Нова система безпеки Subaru захищає велосипедистів до того, як це зробить лобове скло
Топ Жир
2025-04-17T21:00:11Z
Maserati представляє нову комплектацію Grecale для Grecale на той випадок, якщо ви забули про Grecale
Топ Жир
2025-04-17T20:30:31Z
Ford відкликає понад 148 тисяч автомобілів
УкраинФорм
2025-04-17T19:07:13Z