MY.UAНовини
Чи вплинуть санкції проти Порошенка, Коломойського та Жеваго на роботу «1+1», «Еспресо», 5-го та Прямого каналів?
Чи вплинуть санкції проти Порошенка, Коломойського та Жеваго на роботу «1+1», «Еспресо», 5-го та Прямого каналів?

Чи вплинуть санкції проти Порошенка, Коломойського та Жеваго на роботу «1+1», «Еспресо», 5-го та Прямого каналів?

Санкції запровадили, але їхні підстави, ефективність і навіть правомірність викликають питання.

13 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування персональних санкцій проти низки українських бізнесменів і народних депутатів. Відповідний указ №81/2025 оприлюднили на сайті Офісу президента.

Під санкційні обмеження потрапили колишній президент України, народний депутат Петро Порошенко, бізнесмен, співзасновник «ПриватБанку» Ігор Коломойський, ще один співзасновник «ПриватБанку» Геннадій Боголюбов, колишній нардеп, бізнесмен і власник групи «Фінанси і кредит» Костянтин Жеваго й обвинувачений у державній зраді екснардеп Віктор Медведчук.

Інформація про запровадження санкцій проти Петра Порошенка з посиланням на анонімні джерела з’явилась у медіа ще вчора одразу після засідання РНБО. Порошенко ще до публікації рішення РНБО назвав його «антиконституційним» і «політично мотивованим». Депутати «Європейської солідарності» 13 лютого заблокували трибуну Верховної Ради та вийшли з плакатами «Україна — не Росія» та «Ні — політичним репресіям». Як повідомила пресслужба СБУ, РНБО запровадила економічні безстрокові санкції до «п'яти громадян» з огляду на «загрози державній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України», а також «створення перешкод для сталого економічного розвитку».  

Особливість санкцій і медіаактиви, які належать підсанкційним особам

Санкції запровадили власне проти людей, але не проти компаній (і зокрема, медіа), якими вони володіють.

Це рішення суттєво відрізняється від інших санкційних рішень РНБО щодо медіавласників. Наприклад, рішення РНБОУ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 2 лютого 2021 року передбачало запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіли ліцензіями телеканалів «групи Медведчука». І в рішенні подавали повний перелік компаній — «112 Україна», NewsOne і ZIK (ТОВ «ТБ Вибір», ТОВ «ТРК 112-ТВ», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Новини 24 години», ТОВ «ТРК Нові комунікації»). Так само було і з каналами UkrLive і «Перший незалежний», які придбав Нестор Шуфрич (юридичні особи ТОВ «Медіахолдинг Новини», ТОВ «Тайм Медіа» та ТОВ «Телепростір») і каналами Євгена Мураєва «Наш» і «Максі ТВ»(юридичні особи ТОВ «Наша Прага», ТОВ «Наш 24», ТОВ «Наш 365»).

Зовсім інша ситуація в цих п’ятьох. Тому ключове питання — чи вплине рішення на роботу каналів, які прямо чи опосередковано належать підсанкційним особам.

З усіх підсанкційних осіб бенефіціарним власником телеканалів є лише Ігор Коломойський. Йому із соратниками належать три канали групи «1+1»: це «1+1 марафон» (ТОВ ТРК «Студія 1+1»), ТЕТ і «2+2» (ПрАТ «Телекомпанія «ТЕТ» і ТОВ «Рєал Істейт-ТВ»).

Власником юридичної особи каналу «Еспресо» ТОВ «Голдберрі» є Іван Жеваго (але санкції запроваджені проти його батька Костянтина).

Бенефіціарною власницею Прямого каналу є Світлана Глуховська (ТОВ «Телеканал Прямий»),  також їй належить одна з юридичних осіб 5-го каналу ТОВ ТРК «Експрес-інформ».

Ще 5 листопада 2021 року медійники, журналісти, громадські діячі та народні депутати створили новий медіахолдинг «Вільні медіа», який придбав у Порошенка 100% корпоративних прав Прямого і 5-го каналів. Причиною створення медіахолдингу назвали антиолігархічний закон, який підписав 5 листопада президент Володимир Зеленський. Однак на ринку досі пов’язують ці канали з Петром Порошенком і називають його непрямим власником, хоч він це неодноразово заперечував.

Чи під загрозою робота каналів

Оскільки в самому рішенні РНБО не вказані конкретні юридичні особи медіа, то санкції, накладені на власника, з одного боку, не мають правових наслідків для каналів. Але особливістю цих санкцій є два пункти, які можуть стосуватися телебачення та  радіомовлення:

8) заборона користування радіочастотним спектром України;

9) обмеження або припинення надання електронних комунікаційних послуг і використання електронних комунікаційних мереж (повне припинення).

«Якби ці санкції були застосовані до юридичних осіб каналів, то її наслідками могло би бути припинення ліцензії компанії. Але в цьому випадку ситуація складніша. У цих пунктах ідеться і про "заборону", і про "обмеження або припинення". На жаль, закон не деталізує, як це має реалізовуватися на практиці. Тому ці формулювання створюють певну дискрецію в застосуванні цієї санкції, — каже членкиня правління Центру протидії корупції Олена Щербан у розмові з "Детектором медіа". — Це означає, що медійний регулятор Нацрада може звертатися до телеканалів і, можливо, застосовувати певні обмеження. Наприклад, заходи для унеможливлення впливу підсанкційної особи на якусь політику та діяльність каналу. Але закон цього не деталізує».

Як Нацрада може контролювати дотримання цих пунктів, невідомо. Тому що, за словами Щербан, механізм у законодавстві не прописаний: «Обов’язок Нацради, зафіксований у законі, — припинити роботу компанії, якщо санкції застосовані до власника ліцензії, а це найчастіше сама компанія. Інших обов’язків щодо санкцій у Нацради немає. Думаю, що це обмежиться приписами або листами телеканалам. Можливо, вони нададуть рекомендації, що потрібно зробити каналу, щоб позбутися впливу підсанкційної особи. Але прямо санкція не має наслідком  припинення ліцензії».

Член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олександр Бурмагін. У коментарі «Детектору медіа» сказав, що правові наслідки для телеканалів передбачені лише якщо санкції накладені не на кінцевого бенефіціара, а на юридичну особу каналів, ліцензіата.

«Закон "Про медіа" передбачає правові наслідки, якщо санкції накладено на ліцензіата, а не кінцевого бенефіціара або власника істотної участі. Приклад — це блокування роботи пулу Медведчука, коли в санкційний пакет потрапили вісім юридичних осіб. Тому, в цьому випадку, санкції стосуються персонально Коломойського та Жеваго, їм особисто не можна використовувати РЧС», — сказав Олександр Бурмагін.

Також питання, як трактувати у формулюванні рішення РНБО поняття «радіочастотний спектр». Стаття 2, пункт 102 закону «Про електронні комунікації» дає таке визначення: «Радіочастотний спектр (радіочастотний ресурс) — радіохвилі, частоти яких нижчі за 3000 ГГц, що придатні для передавання та/або приймання електромагнітної енергії радіообладнанням, випромінювальними пристроями, радіоелектронними засобами та випромінювальними пристроями спеціального призначення та якими можна користуватися на території України та за її межами відповідно до цього Закону, міжнародних договорів України, а також на виділених для України частотно-орбітальних позиціях».

Олександр Бурмагін каже, що незрозуміло, як можна заборонити використовувати радіочастотний ресурс конкретній людині та про який саме «радіочастотний спектр» ідеться (мобільний звʼязок, радіо, телебачення). Бо суто формально цю норму можна трактувати як заборону користуватися мобільним телефоном.

Олена Щербан пояснює, що це обмеження стосується саме використання електрокомунікаційних мереж і самого спектру для якоїсь діяльності, й це не може бути персональна заборона використовувати зв'язок в особистих цілях.

Що не можна робити з активами підсанкційних осіб

Згідно з рішенням РНБО, накладене тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать фізичній або юридичній особі, а також активами, щодо яких людина може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) розпоряджатися ними.

«Санкції запроваджені проти осіб, яких свого часу неформально відносили до олігархів. Блокування активів ­­— досить широке поняття. Йдеться про заборону будь-яким чином розпоряджатися активом. Конкретно санкційним механізмом у вигляді блокування активів складно вплинути на дії стосовно активів, які прямо не належать підсанкційній особі, але нею контролюються. Але якщо санкції, наприклад, блокування активів пов’язані зі сприянням країні-агресорці, то закон дає підстави застосувати й санкцію у вигляді стягнення активів», — каже Олена Щербан.

Після блокування, за її словами, активи можна стягнути, якщо є підстави вважати, що особа, яка під санкціями, сприяла російській агресії. Ця підстава дає можливості забрати актив узагалі. Такий механізм може застосувати лише Антикорупційний суд за зверненням Мін'юсту, якщо будуть доведені підстави та сприяння агресору.

«Для мене дуже незвичний склад цього санкційного списку. Адже до осіб, які мають українське громадянство, в Україні важко застосувати санкції. Бо ідея в тому, що громадян України можна притягнути до кримінальної відповідальності, а санкції як механізм передбачені насамперед для іноземних осіб. Санкції до громадян України можна застосувати, лише якщо вони сприяли терористичній діяльності. Коломойський має паспорт Ізраїлю. З Медведчуком очевидна державна зрада. Щодо інших потрібно доводити. Бо інакше ці санкції можуть оскаржуватися», — додає Олена Щербан.

Додамо також, що з Медведчуком рішення РНБО найбільш очевидне та зрозуміле ще й з іншої причини: його ще у 2023 році Верховна Рада позбавила громадянства України. 

Підстави щодо запровадження санкцій мало б пояснити СБУ, коментар якої розповсюдили одразу після оприлюднення указу про введення в дію санкцій. У ньому називають причину цих санкцій, але достатньо загально — «загрози державній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України». «Більшість з указаних підсанкційних осіб наразі вже є фігурантами кримінальних проваджень, досудовим розслідуванням яких займається Служба безпеки України чи інші правоохоронні або антикорупційні органи», — пояснили в СБУ.

Зокрема, Коломойському оголосили підозру в легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом, заволодінні чужим майном тощо. Порошенку та Медведчуку раніше повідомляли про підозру в державній зраді, сприянні діяльності терористичної організації та за іншими статтями Кримінального кодексу України. За інформацією слідства, під час виконання повноважень Президента України Петро Порошенко «поставив державу в енергетичну залежність від РФ і підконтрольних їй ватажків псевдореспублік», — ідеться насамперед про закупівлю вугілля на окупованих територіях. Стосовно трьох інших деталі про підстави запровадження проти них санкцій невідомі — у пресслужбі СБУ повідомили на запит «Детектора медіа», що «всю дозволену для оприлюднення інформацію» вже опублікували.

«Детектор медіа» звернувся до пресслужби «1+1», оскільки Ігор Коломойський безпосередньо володіє трьома каналами, та до каналів «Еспресо», 5-го та Прямого, які пов’язують із Костянтином Жеваго та Петром Порошенком. 

Генеральна продюсерка Прямого Світлана Орловська в коментарі «Детектору медіа» повідомила, що Петро Порошенко з 2021 року не є власником корпоративних прав Прямого каналу: «Тому запровадження незаконних персональних санкцій проти Порошенка жодним чином не вплинуло на роботу телеканалу та маємо надію, що не вплине й надалі, й не буде якихось незаконних і безглуздих дій щододо телеканалу, як це вже відбулося у квітні 2022-го, коли Прямий вимкнули з ефіру Т2».

Директор 5-го каналу Володимир Мжельський так відповів на питання «Детектора медіа» про те, чи вплинуть санкції Порошенка на роботу каналу: «А 5-й канал яким чином належить Порошенку?» — і порадив «вивчити питання».

Директор із маркетингу телеканалу «Еспресо» Микола Типусяк сказав, що Костянтин Жеваго не є власником телеканалу і в рішенні РНБО не згадується телеканал: «Тому з правового погляду ці санкції жодним чином не впливають на нашу діяльність. Водночас, як українське медіа, ми не можемо не висловити занепокоєння щодо практики застосування санкцій до громадян України замість використання належних судових механізмів».

Цікаво, але можливості стягнути активи у непрямих власників також існують. «Якщо ж особа прямо не володіє медіа, але правоохоронні органи мають докази, що вона впливає та керує медіа, і доведуть це, а також сприяння агресору — тоді можна йти шляхом стягнення активу. Але наголошую, що потрібні вагомі докази», — розказує Олена Щербан.

Утім, з огляду на попередній досвід, в Україні телеканали можуть без проблем працювати, коли їхні власники перебувають під санкціями й арештом. Наприклад, 25 червня 2024 року Володимир Зеленський продовжив санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа, який є співвласником «Інтера», ще на десять років. А вже за три дні стало відомо, що його медіагрупа запускає новий канал «Інтер Україна», у який планує інвестувати до семи мільйонів доларів. У рішенні щодо санкцій проти Фірташа також є заборона користуватися своїми активами. Але немає пункту 8 — про заборону користування радіочастотним спектром України.

Так само роботі медіагрупи «1+1» не завадили кримінальне провадження проти Коломойського, а Прямому й 5-му — підозра в державній зраді Порошенку, оголошена у 2021 році. Після неї лише 4 квітня 2022 року Концерн РРТ вимкнув «Еспресо», Прямий і 5-й канали із цифрового етеру. Але формально це рішення не пов’язане з колишнім власником, і це відбулося попри наявність чинної ліцензії Нацради на мовлення та виконання всіх договірних зобов'язань перед Концерном.

«Якщо говорити не про юридичний, а політичний аспект цих санкцій, то їх запровадження може бути пов’язано з бажанням впливати на медіа олігархів. Це актуально у зв’язку з чутками про майбутні вибори. А через те, що в законодавстві є прогалини, та й сама санкція прописана з можливими варіаціями, то це дає можливості ручного впливу на роботу цих каналів, пов’язаних із підсанкційними особами», — коментує Олена Щербан.

А медіаюрист, голова напряму «Цифрові права» громадської організації «Лабораторія цифрової безпеки» Максим Дворовий сказав, що санкції, накладені Україною протягом останніх років, зокрема й останні, є сумнівними з погляду українського законодавства та міжнародного права. Насамперед через відсутність чітко визначених підстав і терміну дії — нагадаємо, цього разу вони накладені безстроково.

Колаж: Микола Шиманський

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Тяжкохвора Селін Діон виступить на Євробаченні-2025 у Базелі - ЗМІ
GlavRed
2025-05-07T23:27:40Z
"Я ридаю, я плачу, мене пробирає": Потап зізнався, хто його "торкає"
GlavRed
2025-05-07T22:27:46Z
"Цей чоловік любить мене": Аліна Доротюк виходить заміж
GlavRed
2025-05-07T21:27:46Z
Про спокійний сон можна забути: 5 фільмів жахів 2025 року, які варті перегляду
24tv
2025-05-07T21:03:41Z
"Мені важко": 73-річна Аллегрова зовсім здала і не в силах вийти на сцену
GlavRed
2025-05-07T20:27:00Z
Євробачення-2025: гурт Ziferblat запитали, чи приносить війна в Україні "переваги"
Фокус
2025-05-07T20:06:43Z
Не лише "Спіймати Кайдаша": 3 українські серіали, які змушують сміятися
24tv
2025-05-07T19:34:05Z
"Переможці" в сауні та Маленький принц з України: якою була перша репетиція Євробачення-2025
GlavRed
2025-05-07T19:27:25Z
Образив італійців та катався в окупований Крим: через представника Естонії на Євробаченні вже розгорівся скандал
Telegraf
2025-05-07T19:18:46Z
Трамп: Росія - важливий чинник у Перемозі, але виграла війну Америка
УкраинФорм
2025-05-08T00:09:35Z
Трамп: Настав момент ухвалювати рішення щодо війни в Україні, але мені це не подобається
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T23:45:40Z
Піде з життя або передасть владу: прогноз останнього терміну Путіна в Кремлі
GlavRed
2025-05-07T23:36:48Z
Фінляндія готова підтримувати ініціативи культурного сектору України під час війни - МКСК
УкраинФорм
2025-05-07T23:27:31Z
У Росії оголосили про початок триденного перемир'я з Україною
Gazeta UA
2025-05-07T23:27:13Z
Штати в Радбезі ООН звинуватили Росію в цинічному порушенні санкційного режиму щодо КНДР
УкраинФорм
2025-05-07T23:16:24Z
США попередили про загрозу теракту у Тбілісі
УкраинФорм
2025-05-07T23:16:00Z
Зеленський поспілкувався зі студентами та викладачами закладів вищої освіти Еквадору
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T23:15:09Z
Працюємо з партнерами, щоб локалізувати виробництво в Україні систем ППО і ракет - Зеленський
УкраинФорм
2025-05-07T23:03:52Z
Що стоїть за назвою операції Індії проти Пакистану – "Сіндур", – NYT
24tv
2025-05-08T00:09:24Z
Конклав не зміг обрати нового Папу Римського в 1-ий день голосування - деталі
GlavRed
2025-05-07T23:27:17Z
Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги
УкраинФорм
2025-05-07T23:01:10Z
Зеленський - студентам і викладачам вишів Еквадору: Героїзм українців має додавати енергії іншим народам
УкраинФорм
2025-05-07T21:57:42Z
Сили оборони знищили FPV-дронами нову російську РСЗВ «Возрождение» на Новопавлівському напрямку
УкраинФорм
2025-05-07T21:48:59Z
Конклав 2025: з димоходу у Ватикані повалив чорний дим — що це означає
Фокус
2025-05-07T21:27:24Z
Не робіть цього 8 травня, щоб не втратити щастя: що це за день
Telegraf
2025-05-07T21:21:34Z
День ангела 8 травня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-05-07T21:18:30Z
Автоматичне подовження відстрочки — з'явилося важливе оновлення від Міноборони
ТСН
2025-05-07T20:52:33Z
Вчені з'ясували, чому робота у нічну зміну шкодить здоров'ю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T23:01:42Z
Сезон кліщів: як захиститися від укусу
ZN UA
2025-05-07T22:43:46Z
На молоці чи на воді: експерти нарешті пояснили, як правильно варити вівсянку
24tv
2025-05-07T20:57:46Z
Мокрота у горлі та біль: як полегшити симптоми кашлю
Знай
2025-05-07T18:51:08Z
Україна оцінила, скільки коштуватиме відновлення медичної системи
Хвиля
2025-05-07T18:00:58Z
Неприємний запах зі зливу пройде за лічені хвилини: важливі поради сантехніків
24tv
2025-05-07T17:45:10Z
Чи можна лягати спати голодним: ендокринолог дав чітку відповідь
GlavRed
2025-05-07T17:27:36Z
Знайшли новий метод лікування стійкого ПТСР
24tv
2025-05-07T17:12:44Z
Ціни на ліки для українців знизяться, як тільки Уряд забезпечить ринкові умови і дозволить маркетинг
TSN
2025-05-07T17:06:14Z
На Чернігівщині військовому РФ оголосили підозру у вбивстві пенсіонера
УкраинФорм
2025-05-07T23:55:48Z
На Харківщині сапери знешкодили російський КАБ
УкраинФорм
2025-05-07T23:06:14Z
Неочікуваний поворот: у США поліція виявила єнота, який намагався приховати наркозлочини власниці
Фокус
2025-05-07T22:51:01Z
Побиття школярки в Білій Церкві: як покарали батьків винуватців
Фокус
2025-05-07T22:21:39Z
Російський дрон, що пошкодив саркофаг ЧАЕС у лютому, завдав шкоди на десятки мільйонів євро
УкраинФорм
2025-05-07T22:13:28Z
Вибухнув в кишені: на Київщині хлопець отримав опіки через невідомий предмет з вулиці
TSN
2025-05-07T19:48:36Z
Згоріли живцем у власній квартирі: у Києві загинула волонтерка разом із сином
GlavRed
2025-05-07T19:27:44Z
Атака дронів: на Черкащині пошкоджений навчальний заклад, є поранений
УкраинФорм
2025-05-07T19:13:53Z
Деталь від "Шахеда" пропекла штани: на Київщині постраждав підліток
Фокус
2025-05-07T19:12:58Z
Фонд Ukraine Facility: на що спрямували 400 млн євро допомоги
Хвиля
2025-05-07T23:42:04Z
Пенсіонери з 9 областей отримають значну доплату: кому і як нарахують гроші
GlavRed
2025-05-07T23:27:39Z
В Україні злетіли ціни на паливо: коли вартість бензину піде вниз
GlavRed
2025-05-07T21:27:48Z
Обвалились ціни на популярний продукт: найнижча вартість за останні роки
GlavRed
2025-05-07T20:27:18Z
Країни Балтійського регіону впроваджують офлайн-системи для забезпечення безпеки платежів
ZN UA
2025-05-07T19:19:22Z
БЕБ почало розслідування розкрадання державного зерна на Полтавщині
24tv
2025-05-07T19:03:46Z
Ціни на нафту по-новому відреагували на важливі плани США та Китаю
24tv
2025-05-07T19:03:24Z
Названо тариф на світло з 1 червня: скільки заплатять українці за кіловат
Хвиля
2025-05-07T19:00:45Z
Росія втрачає доходи від нафти і газу: на скільки вже відбулося скорочення
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T18:45:02Z
Водія Porsche оштрафували на 2700 доларів у Каліфорнії
Топ Жир
2025-05-07T23:45:12Z
Непридатні до служби? Італійські поліцейські вимагають розслідування щодо автомобіля Alfa Romeo Tonale
Топ Жир
2025-05-07T22:45:24Z
Новий BMW X7 другого покоління: знайоме та абсолютно нове водночас
Топ Жир
2025-05-07T22:30:13Z
Хтось витратив майже 100 тисяч доларів на шасі без кузова
Топ Жир
2025-05-07T21:45:28Z
Торгівельні обмеження Трампа збільшили вартість автомобілів Ford на $2000 для покупців
Топ Жир
2025-05-07T20:45:18Z
Власникам Hyundai Palisade рекомендували залишати автомобілі на відкритому повітрі
Топ Жир
2025-05-07T20:00:16Z
З’явилися перші фото унікального Гелендвагена для батальйону Монако
Топ Жир
2025-05-07T19:45:14Z
Ця індійська версія Jeep Wrangler 1941 Willys Edition відрізняється від звичайної
Топ Жир
2025-05-07T19:30:25Z
На яких автомобілях ганяв Джо Голдберг із "Ти" у своїх темних і не тільки справах
24tv
2025-05-07T19:21:57Z
Повернувся з полону Артем Косой з Донеччини, який потрапив у неволю з батьком і братом
УкраинФорм
2025-05-07T23:43:26Z
Атака на Київ: уламки БпЛА впали біля школи імені Стуса, пошкоджено відділення Укрпошти
24tv
2025-05-07T23:36:09Z
Ворог просунувся біля 3 населених пунктів у Донецькій області: у DeepState розповіли, де саме
24tv
2025-05-07T21:51:56Z
За перші 7 хвилин "перемирʼя" РФ вже кілька разів вдарила по прифронтовим районам — військовий оглядач
ТСН
2025-05-07T21:33:10Z
Хронологія війни – день 1170: росіяни продовжують тиснути на фронті, але в небі чисто
Telegraf
2025-05-07T21:00:39Z
Обстріли росіянами українських військових об’єктів завдали збитків екології на ₴367 мільярдів - Міноборони
УкраинФорм
2025-05-07T20:54:49Z
На фронті 139 зіткнень, Покровський напрямок залишається найгарячішим
УкраинФорм
2025-05-07T20:27:00Z
Лінія фронту станом на 7 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T20:24:00Z
Погода в Україні 8 травня: в Карпатах - мокрий сніг, вдень до 13-17 градусів тепла
Комсомольская правда
2025-05-07T19:31:51Z
Три міста, які варто відвідати туристам: думка іноземного експерта
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T00:00:54Z
Гороскоп за місячним календарем: що слід обов'язково зробити 8 травня
GlavRed
2025-05-07T22:27:28Z
На ділянку навіть не зайдуть: як відлякати щурів раз і назавжди
24tv
2025-05-07T21:36:15Z
Для бутербродів чи салатів: плавлений сир за 15 хвилин, який захочеться їсти ложкою
24tv
2025-05-07T19:36:12Z
Стрижки які непотрібно укладати: спробуйте і ви назавжди в них закохаєтесь
24tv
2025-05-07T18:51:11Z
Посівний календар на травень 2025: що і коли саджати для щедрого врожаю
Факти ICTV
2025-05-07T18:31:20Z
Його вже вважають кращим за борщ: "сільський" суп, який зʼїдають одразу, скільки б не наготували
24tv
2025-05-07T18:27:40Z
Садівники закликали не викидати пластикові пляшки: навіщо вони потрібні
GlavRed
2025-05-07T18:27:21Z
Що побачили першим: оптична ілюзія, яка розповість про вас більше психолога
GlavRed
2025-05-07T17:27:45Z
ПСЖ вийшов у фінал Ліги чемпіонів, вибивши з турніру три англійські команди поспіль
Telegraf
2025-05-07T22:31:17Z
Манчестер Юнайтед — Атлетік Більбао: цікаві варіанти ставок на поєдинок Ліги Європи
Football.ua
2025-05-07T21:58:41Z
Костюк розгромила філліпінку Еалу на старті турніру WTA 1000 у Римі
УкраинФорм
2025-05-07T21:42:38Z
Ліга Європи та Ліга конференцій: розклад усіх матчів-відповідей 1/2 фіналу
ZN UA
2025-05-07T21:22:14Z
Інтер та ПСЖ визначать переможця Ліги чемпіонів-2024/25
24tv
2025-05-07T21:09:20Z
ПСЖ залишив Зінченка без фіналу: "парижани" перемогли Арсенал та стали фіналістом ЛЧ
24tv
2025-05-07T20:57:42Z
Йоргенсен – про матч-відповідь проти Юргордена: У Челсі ніхто не вважає, що справу вже зроблено
Football.ua
2025-05-07T20:52:26Z
Наполі хоче підписати Де Брюйне, гравець також має пропозицію від Ліверпуля – Ді Марціо
Football.ua
2025-05-07T20:31:56Z
Сон Хин Мін не допоможе Тоттенгему у матчі-відповіді з Буде/Глімт
Football.ua
2025-05-07T20:25:35Z
Десятки років досліджень не допомогли: вчені наочно показали, як мало люди знають про глибокий океан
Telegraf
2025-05-08T00:03:40Z
Electronic Arts обіцяє, що поки що не підвищуватиме ціни на ігри
InternetUA
2025-05-07T23:31:17Z
Колишні розробники Monero запустили приватний блокчейн Tari: токени можна майнити на ПК та Mac
ITC
2025-05-07T23:22:15Z
Вчені розкрили загадку кораблів, які вважали піратськими
Gazeta UA
2025-05-07T22:39:59Z
Google додала в iPhone функцію, яка допомагає зрозуміти складні тексти
InternetUA
2025-05-07T21:46:22Z
WhatsApp переміг шпигунів: NSO Group має сплатити 167 мільйонів доларів за атаку
24tv
2025-05-07T20:49:42Z
Смартфони OnePlus отримають одну з функцій iPhone
InternetUA
2025-05-07T20:28:03Z
Помилка аудіо в Google Chrome 136 дозволяє хакерам дистанційно встановлювати шкідливе ПЗ
InternetUA
2025-05-07T19:37:10Z
Переможець серед шашликів: рецепт підкорить навіть найвибагливіших гурманів
GlavRed
2025-05-07T19:27:31Z