MY.UAНовини
Європа подорослішала? Ця Мюнхенська конференція безпеки запам’ятається надовго
Європа подорослішала? Ця Мюнхенська конференція безпеки запам’ятається надовго

Європа подорослішала? Ця Мюнхенська конференція безпеки запам’ятається надовго

Повномасштабному вторгненню Росії в Україну виповнюється три роки. Але, здається, тільки зараз колективна Європа почала екстраполювати трагічну ситуацію, в якій перебуває Україна, на себе. Тобто на місці Україна може опинитися Польща, Балтія, Молдова – власне, будь-яка інша держава континенту.

Прозріння прийшло завдяки неочікуваному демаршу Дональда Трампа, який розсипався у компліментах російському правителю Путіну, перервав його міжнародну ізоляцію та запросив до Америки воєнного злочинця, ордер на арешт якого давно видано судом у Гаазі. І якщо до дзвінка Трампа Путіну Європа блукала у темряві абстрагування від «чужої» війни, то зараз полуда з очей спала. Європейський «Вій», якому підняли повіки, прозрів та зарепетував на сторінках провідних ЗМІ – про те, що це – капітуляція, що війну виграє Путін, а всі ілюзії щодо допомоги США розвіяно…

Дзвінок Трампа Путіну відбувся 12 лютого. А 14 лютого у Мюнхені розпочалася 61 міжнародна конференція з безпеки. Звісно, що всі оглядачі обіграли історичну паралель з Мюнхеном-1938, де доля Чехословаччини, яку кинули у пащу Гітлеру, вирішувалася без неї самої. Але все-таки нині ситуація є докорінно іншою. І Україна 2025-го – це точно не Чехословаччина 1938-го.

З нами солідаризувалася значна частина країн Європи – зокрема, «Веймарський трикутник» (Німеччина, Франція, Польща) висловився на підтримку України. А міністр оборони Великої Британії Джон Гілі підкреслив, що будь-які переговори без нашої держави неможливі. Проте чи будуть такими саме потужними дії, а не слова європейських лідерів? Особливо в ситуації, якщо американська допомога припиниться? Відповіді на це і шукатиме Мюнхенська безпекова конференція. Сьогодні минув її перший день, триватиме захід до 16 лютого.

З чим приїхала Україна

Напередодні конференції Чорнобильська АЕС зазнала атаки російських дронів. Один з них вдарив у саркофаг, і в цьому президент України Володимир Зеленський побачив певний символізм та «послання» від Путіна: ось так, мовляв, останній «прагне» миру…

3 фото
Пошкодження укриття Чорнобильської АЕС, яке росіяни «присвятили» відкриттю у глобальної безпекової конференції
фото з відкритих джерел

Українська делегація зайняла весь четвертий поверх в будівлі, де відбувається конференція. Там – постійний «броунівський рух»: одні закордонні візитери змінювали інших, наші представники вибігали кудись на зустрічі...  Протокол постійно змінювався, чергові зустрічі «злітали» і іноді навіть виникали проблеми з бронюванням місць для робочих обідів та вечер.

На пресконференції перед початком конференції Зеленський чітко зазначив, що не планує жодних зустрічей з росіянами, доки не відбудуться його контакти з іншими лідерами. «Коли ми говоримо про порядок зустрічей, то спочатку – Америка, потім – Європа, а потім – росіяни», – зазначив президент.

Таким чином те, що напередодні анонсував Трамп – зустріч високопосадовців Росії, України та США – на конференції точно не відбудеться. І навіть не тому, що росіян, власне, ніхто не чекає у Мюнхені (вони не беруть участь у конференції, починаючи з 2022 року). А тому, що такою є позиція України: зараз – жодних перемовин з Москвою.

Володимир Зеленський провів пресконференцію перед початком Мюнхенської безпекової конференції
скриншот відео

Відтак план Трампа звести на одному майданчику українців та росіян доведеться коригувати. Хоча, як додав Зеленський, малоймовірно, аби у його американського колеги був якийсь конкретний план. Чіткий, продуманий та деталізований. А дарма – бо Україна готова просто зараз дискутувати з Америкою щодо будь-яких контурів безпеки. «Ми готові говорити про все – від контингенту до гарантій безпеки, до НАТО... Або ми у НАТО, або НАТО у нас. Ми готові до будь-якої конструкції, щоб зупинити Путіна», – заявив Зеленський.

Але до НАТО нас не кличуть, з чим схоже офіційний Київ вже змирився. Він пропонує альтернативу – розміщення в Україні миротворчого контингенту. «Якщо це дійсно серйозний контингент, то ми розуміємо, в якій кількості й де він повинен бути. Ми готові до будь-яких розмов з Америкою, із союзниками, і якщо будуть відповіді від них будуть конкретні, то після цього ми будемо готові «говорити з рускіми», – сказав український президент.

Із собою глава держави привіз проєкт меморандуму щодо партнерства, який передали американській делегації. Він передбачає інвестиції в корисні копалини України в обмін на подальшу допомогу. Як з’ясується згодом, через цей меморандум зустріч Зеленського з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом відтермінується – американцям знадобиться час, щоб вивчити цей документ. Журналіст The Washington Post Джош Рогін повідомив, що, за інформацією з кулуарів, делегація Конгресу США запропонувала Зеленському передати Штатам права на 50% майбутніх запасів корисних копалин в Україні. Але отримала ввічливу відмову.

Президент України також розсекретив розвіддані, які стосуються намірів Путіна посилити Білорусь. Цього року РФ готує 15 дивізій, тобто 100-150 тисяч осіб – для тренування та подальшого розміщення на території Білорусі. Зеленський натякнув європейським партнерам, що ціллю для цієї армади може бути не тільки Україна…  «Це велике угрупування. Я не впевнений, що воно піде у наступ на Україну. Але може бути, що воно піде як до України, так і до Польщі чи країн Балтії. Ми не зможемо зупинити цього божевільного, просто попросивши його про це», – наголосив Зеленський.

Мюнхенську безпекову конференцію (MSC) проводиться з 1963 року. Її призначення – протистояти не лише військовим, але й будь-яким іншим, приміром, екологічним, загрозам.

Конференція об'єднує лідерів держав, експертів, дипломатів і представників аналітичних центрів для розв’язання глобальних викликів. І хоча вона не ухвалює обов'язкових для виконання резолюцій, MSC неодноразово визнавали провідним форумом у галузі міжнародної безпеки.

З 2022 року Росія не бере участі у Мюнхенській конференції, хоча увага останньої якраз і прикута до розв’язаної нею війни. На 61-й конференції очікується, що учасники обговорять можливі шляхи встановлення миру, а також вплив нової адміністрації США на міжнародну політику.

З 2022 року головою MSC є німецький дипломат Крістоф Хойсхен. Цього року у заході візьмуть участь понад 60 глав держав та урядів, а також понад 100 міністрів.

На полях конференції

Поки Зеленський проводив пресконференцію, керівник його Офісу Андрій Єрмак зустрівся зі спецпредставником президента США з питань України та Росії Кітом Келлогом. Ця зустріч важлива в тому числі й для розуміння реальної ваги «яструба» Келлога, котрого – як писали медіа, в тому числі, й закордонні, – Трамп може замістити «голубом миру» спецпредставником з питань Близького Сходу Стівом Віткоффом. Останній нещодавно їздив до Москви забирати американця Марка Фогеля, який три роки перебував у російській в'язниці за звинуваченням у зберіганні наркотиків.

Єрмак залишив Келлогу правильне послання, зазначивши, що «росіяни поважають лише силу і зневажають тих, хто її не застосовує. Будь-які домовленості без сильного примусу Росії не працюватимуть». І Келлог, як стверджує ТГ-канал Єрмака, із цим погодився. Принаймні, співрозмовники обговорили продовження підтримки України та ймовірний візит Келлога до Києва. Такий приїзд анонсується давно, проте він досі так і не був здійснений. Тепер же в кулуарах конференції прозвучала нова ймовірна дата – 20 лютого.

Кіт Келлог та Андрій Єрмак
фото: t.me/ermaka2022

Можливо, ця затримка пов’язана з тим, що Трамп несподівано ввів на російсько-український трек свого приятеля та партнера по гольфу Стіва Віткоффа. Видання The New York Times повідомило, що саме Віткофф має створити канал переговорів з росіянами. Віткофф та Келлог негласно поділять між собою обов’язки, які за первісним задумом мали були покладені на одного Келлога: тепер йому «дістануться» Україна та Європа, тоді як Віткофф займатиметься контактами з Росією.

Було б перебільшенням сказати, що Келлог стоїть на проукраїнській позиції. Проте він точно не поспішає в обійми росіян. Як інформував Bloomberg, перед тим, як виходити на ті чи інші варіанти припинення війни, Келлог збирався ознайомитися з думками європейських лідерів. Причому зробити це він мав саме на Мюнхенській конференції. Його контакт із Єрмаком є позитивним сигналом: принаймні, тепер зрозуміло, що Келлог точно залишається у переговорній команді Трампа.  

Ще одна знакова зустріч у Мюнхені була проведена Володимиром Зеленським з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та главою Європейської ради Антоніу Коштою.

З добрих новин: і фон дер Ляєн, і Кошта запевнили президента України у подальшій стабільній підтримці нашої держави для досягнення справедливого, всеосяжного та тривалого миру. Вони ж висловили готовність забезпечити Україні сильну позицію перед будь-якими майбутніми переговорами, а також міцні гарантії безпеки.

Також позитивно, що обидва єврочиновники наголосили на необхідності для європейців збільшити свої витрати на оборону, посилити оборонні можливості та допомогти зміцнити українські Збройні сили.

І ще, напевно, найважливіше – було заявлено, що фон дер Ляєн і Кошта готові активізувати роботу з прискорення процесу вступу України до Європейського Союзу.

Володимир Зеленський, Урсула фон дер Ляєн та Антоніу Кошта
фото: X@vonderleyen

Але є одне значне «але». Спікери уникнули конкретики щодо того, як саме вони сприятимуть зміцненню наших Збройних сил і, головне, – які гарантії безпеки зможуть нам надати. А саме цієї конкретики Київ вимагає на всіх майданчиках. Утім, очільниця Єврокомісії сказала одну важливу річ, яка могла б претендувати на цитату дня.

«Те, що відгукується мені найбільше – це потреба, щоб Європа не тільки відверто говорила, а й відповідно діяла… Я вірю, що коли мова заходить про європейську безпеку, Європа повинна робити більше», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Америка проти Європи, але за Україну?

Утім, «хедлайнером» першого дня Мюнхенської конференції все ж таки став віцепрезидент США Джей Ді Венс, виступ якого якраз і розтягли на цитати. Він обрушився з критикою на керівництво Європейського Союзу, та й загалом на Європу, яка, мовляв, тікає від власних виборців. Останнє прозвучало в контексті скасованих у Румунією результатів виборів.

Венса чомусь обурило право європейців на самовизначення: він додав, що Європа сповідує інші цінності – не ті, які є головними для США. «Загроза для Європи – не Росія, не Китай, а не будь-які інші зовнішні фактори. Мене хвилює безпека зсередини, відхід Європи від деяких її найважливіших цінностей, які поділяє США», – заявив він. Венс жорстко розкритикував європейців за утиски свободи слова та обурився, чому на конференцію не були запрошені ультраправі та ультраліві німецькі партії. При цьому віцепрезидент США показово відмовився зустрітися з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, якого відверто вважає «кульгавою качкою».

Ще один меседж від Вашингтона був не новим і полягав у тому, що США очікують від Європи більших внесків на оборону. Америка гнівається, причому настільки, що Венс може оголосити про виведення американських військ з Європи. Про це попередив глава конференції Крістоф Хойзген, додавши, що цьогорічний Мюнхен «запам’ятається надовго».

За словами свідків, настрій у європейців після виступу-нотації закокеанського гостя був, м’яко кажучи, пригнічений. А українській делегації навряд чи додав оптимізму той факт, що у американського віцепрезидента знайшовся час перейнятися станом демократії в Румунії, але він жодним словом не обмовився про Україну.  

Водночас багатообцяючою для нас стала заява Венса в інтерв'ю The Wall Street Journal, яке передувало конференції. Він пообіцяв, що США вдарять по Москві санкціями та, можливо, військовими діями, якщо Путін не погодиться на мирну угоду з Україною, яка гарантує довгострокову незалежність Києва. «Є економічні інструменти впливу, а є, звичайно, військові інструменти впливу», – попередив Венс. І додав: «Ми дбаємо про те, щоб Україна мала суверенну незалежність».

Та зрештою у перший день роботи конференції Венс оголосив лише про те, що адміністрація Трампа прагне прийти до «розумного врегулювання» у війні Росії проти України. Вона, мовляв, «дуже занепокоєна європейською безпекою» і бажала би, аби «Європа у найближчі роки активізувалася значним чином, аби забезпечити свій власний захист», – наголосив Венс.

А відтак пішов на зустріч із президентом Зеленським, який зажадав від США «реальних гарантій безпеки», які передуватимуть будь-яким перемовинам. Епіграфом до цієї зустрічі могли б стати слова сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який закликав надати Україні зброю. «Як це зробити (закінчити війну, – «Главком»)? Ви озброюєте цього хлопця (вказує на Зеленського) до зубів. Ви даєте йому цілу партію F-16, а не кілька F-16. Ви даєте йому Atacms, ви даєте йому танки. Тому що вони будуть битися», – зауважив сенатор.

Проте коли згодом Зеленський та Венс зробили підсумкові заяви, не відчувалося, що заклик Грема спрацював. Український лідер подякував США за підтримку, а Венс повторив слова Трампа про те, що війна має завершитися. Утім, як сказав Зеленський, це «наша перша зустріч, але не остання, бо я знаю, що нам є про що говорити більше, більше працювати та підготувати план, як зупинити Путіна і закінчити війну. Насправді ми цього дуже хочемо, але нам потрібно реальні гарантії безпеки й ми будемо продовжувати зустрічі й нашу роботу».

Видається, що захист Європи Білий дім бачить передусім суто європейським завданням. Як написала напередодні британська The Guardian, «Трамп кидає Україну, але інші вчинили б неправильно та необачно, якби наслідували його приклад».

У перший день конференції європейці перебували у шоці від заяв американських колег і очікують, що слідом за Україною Трамп виставить рахунки і їм. Тому вже починають лунати голоси на користь створення власної парасольки захисту замість постійної оглядки на нестабільні Штати. Шкода, що до усвідомлення цього Європі знадобився такий «прочухан». Почуття ж багатьох членів української делегації в Мюнхені можна описати як сумну зловтіху: європейці, нарешті, на своїй шкурі відчули те, про що Україна попереджала їх довгі три роки великої війни. І в цьому сенсі нинішню турбулентність та невизначеність у Вашингтоні Україна навіть може сприймати як позитив.

P.S.

Тим часом, поки у Мюнхені тривала конференція з безпеки, стало відомо про те, кого Путін призначив вести перемовини зі США з приводу завершення війни. За даними Bloomberg, йдеться про дипломата та зовнішньополітичного радника Кремля Юрія Ушакова та директора Служби зовнішньої розвідки США Сергія Наришкіна.

Обидва вони вже брали участь у стамбульських перемовинах про припинення вогню незабаром після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення в 2022 році.До цього тандему був долучений також уродженець Києва фінансист Кирило Дмитрієв – він кілька років працював в Україні в інвестфонді Icon Private Equity українського мільйонера і зятя експрезидента Леоніда Кучми Віктора Пінчука. Саме Дмитрієв брав участь у звільнення американського вчителя Марка Фогеля з російської в'язниці.

З американської сторони у перемовинах братимуть участь держсекретар Марко Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник з національної безпеки Майкл Волц і згадуваний вище Стів Віткофф.

Президент Зеленський згадував сьогодні у Мюнхені, що у 2019 році він вже намагався домовитися з Путіним про обмін полоненими, але обмін так і не відбувся. «Я сказав Трампу, що Путін – брехун», – зауважив Зеленський. 

Тож тепер український лідер говорити з російським візаві тільки після того, як Україна розробить спільний план дій із главою США Трампом та європейськими партнерами. Про це Зеленський сказав під час зустрічі з американськими сенаторами.

Європейці президента України почули. А от чи почули американці – покаже подальший розвиток подій.

Наталія Лебідь, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Учені шоковані, знайшовши органічні молекули в кістках динозаврів віком 66 мільйонів років
24tv
2025-02-15T16:18:17Z
Якби знаки зодіаку були килимами: неочікуваний гороскоп
24tv
2025-02-15T16:18:13Z
ТОП-5 навичок, які необхідні кожному бізнес-аналітику у 2025 році
InternetUA
2025-02-15T16:16:37Z
Програми-шпигуни: експерти розповіли, як перевірити свій смартфон
Политека
2025-02-15T16:00:29Z
У WhatsApp знайдено небезпечний баг, що дозволяє вірусам проникати на пристрій
InternetUA
2025-02-15T15:34:56Z
Таємниця людських останків у Темзі
360ua.news
2025-02-15T15:33:19Z
Мобільні тарифи для тих, хто не телефонує: що пропонують оператори
Telegraf
2025-02-15T15:30:53Z
Дитинчата сірих тюленів масово гинуть упродовж першого року життя: вчені шукають причину
TSN
2025-02-15T15:06:46Z
Українська студія готує ремастер відомої детективної гри
24tv
2025-02-15T12:48:38Z
Це можете бути саме ви – 2 знаки зодіаку, які сьогодні матимуть пристрасну ніч
24tv
2025-02-15T15:09:49Z
Гороскоп на 16 лютого: везіння з грошима в Овнів, вдалі покупки у Раків
Telegraf
2025-02-15T15:00:16Z
Кава McDonald's стала причиною найзнаменитішої судової справи: пенсіонерка "віджала" $2,7 млн
Знай
2025-02-15T14:51:36Z
Смажте картоплю так і вона не прилипне до сковороди: 2 прості лайфхаки
24tv
2025-02-15T14:33:06Z
Домашня лікарська ковбаса: переможниця "Мастер Шеф" дала простий рецепт
Политека
2025-02-15T14:30:38Z
З'їсти, викинути чи лишити: чи можна перевозити канапки через кордон
24tv
2025-02-15T14:27:58Z
Шеф-кухар розповів лайфхак, як легко приготувати яйце пашот
24tv
2025-02-15T14:03:51Z
Вкорениться навіть палиця: що додати у воду для утворення коренів
GlavRed
2025-02-15T13:27:47Z
Вода збирається в манжеті пральної машини: виправити проблему легко
24tv
2025-02-15T13:09:47Z
Кит проковтнув байдарника: як йому вдалося врятуватися
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T16:15:39Z
У Молдові перекинувся автобус Київ-Кишинів: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T15:39:33Z
Не стало трьох людей, найменшому 12 років: військовому загрожує 10 років у в'язниці
Политека
2025-02-15T15:30:31Z
"Пошкодила булочку": жінка ледь не загриміла за ґрати за курйозний "злочин"
24tv
2025-02-15T15:03:15Z
Триває ліквідація наслідків удару по ЧАЕС – ДСНС
1News
2025-02-15T14:31:26Z
На ЧАЕС вже два дні триває пожежа: в Міненерго вказали на загрозу
GlavRed
2025-02-15T14:27:17Z
Мороз, сніг і висота понад 100 метрів: як рятувальники ліквідовують наслідки удару дрона по ЧАЕС
УкраинФорм
2025-02-15T14:15:01Z
В Україні 22-річного спритника засуджено за зухвале інтернет-шахрайство
InternetUA
2025-02-15T13:54:52Z
Атака дрона на ЧАЕС: у Міндовкілля запевняють, що загрози для середовища та населення немає
УкраинФорм
2025-02-15T13:45:54Z
Сачко виграв Challenger ATP У Бахрейні в парному розряді
УкраинФорм
2025-02-15T16:21:19Z
Кривдник Берінчика кинув виклик чемпіону світу з України
24tv
2025-02-15T16:09:56Z
Брат Джейка Пола викликав на бій багаторазового володаря "Золотого м'яча"
24tv
2025-02-15T16:00:41Z
Аталанта не впоралася з Кальярі на власному полі
Football.ua
2025-02-15T15:57:21Z
Едерсон – найкращий асистент в історії АПЛ серед голкіперів
Football.ua
2025-02-15T15:49:54Z
Першу ракетку світу дискваліфікували через позитивну допінг-пробу
24tv
2025-02-15T15:42:50Z
Мармуш із передачі Едерсона відзначився дебютним голом за Манчестер Сіті
Football.ua
2025-02-15T15:39:20Z
ЧС-2025 з біатлону. Спринт виграв норвежець Йоганнес Бьо; українці - поза топ-30
УкраинФорм
2025-02-15T15:36:34Z
Лестер — Арсенал 0:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-02-15T15:30:20Z
Біля Великої Новосілки аеророзвідники дроном знищили російський ЗРК «Стріла-10»
УкраинФорм
2025-02-15T16:09:58Z
Є вполювання: Братчук розповів, чи готують росіяни наступ на Півдні
24tv
2025-02-15T16:00:38Z
СБУ ідентифікувала двох феесбешників, які вербували неповнолітніх на диверсії
InternetUA
2025-02-15T15:54:16Z
Неймовірна історія: поранений снайпер знищив 5 окупантів і ще добу тримав оборону на Куп'янщині
24tv
2025-02-15T15:45:24Z
На Херсонщині військові РФ з безпілотника атакували авто волонтерки
УкраинФорм
2025-02-15T15:39:31Z
За день ДТЕК повернув світло 17 тис. родин після обстрілів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T15:33:01Z
Мер міста на Хмельниччині відповідатиме за преміювання… своєї нареченої
Украина Криминальная
2025-02-15T15:30:40Z
Азовці взяли в полон представника народу, який вимирає
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T15:27:34Z
Українські військові ліквідували російського офіцера радіорозвідки, який ховався у смітті
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T15:09:24Z
Олег Винник розізлив українців концертом у Празі з російськомовними хітами під час війни
TSN
2025-02-15T15:36:59Z
Ірина Білик показалася за руку з колишнім Лорак і поставила крапку в чутках про роман
TSN
2025-02-15T15:18:42Z
Стрижки, для яких не потрібна укладка: модні варіанти, які вам сподобаються
Gazeta UA
2025-02-15T15:09:55Z
Художниця-постановниця Джуді Беккер: «Під час роботи над «Бруталістом» я шукала трагічну красу»
ZN UA
2025-02-15T15:01:13Z
Маленька донечка гендиректора театру Франка Євгена Нищука дебютувала на сцені
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T14:30:44Z
Ця історія підкорила серця: новий український серіал, який ви подивитеся на одному диханні
24tv
2025-02-15T14:09:56Z
Порушив власну ж обіцянку: Винник розважав публіку у Чехії російськомовними піснями
24tv
2025-02-15T14:06:30Z
Чоловік записував свій спів на відео, але у кадр влізло дещо цікавіше
Фокус
2025-02-15T14:00:12Z
Позитив висловився про скандальне інтерв'ю Потапа Юрію Дудю: "Змішані відчуття"
24tv
2025-02-15T13:33:17Z
26-річна письменниця заявила, що народила Ілону Маску 13-ту дитину
24tv
2025-02-15T16:15:35Z
Величезна сонячна станція розміром у 850 футбольних полів викликала занепокоєння у людей
24tv
2025-02-15T16:03:10Z
Прикордонники опановують САУ DITA — нове підсилення артилерії
InternetUA
2025-02-15T16:01:21Z
Умєров обговорив з делегацією Boeing Defence спільне виробництво боєприпасів та БПЛА
УкраинФорм
2025-02-15T16:01:07Z
У сім'ю прийде благополуччя: що потрібно зробити 16 лютого, прикмети
GlavRed
2025-02-15T15:54:18Z
Зеленський обговорив із премʼєром Норвегії виробництво в Україні далекобійних ракет і дронів
УкраинФорм
2025-02-15T15:39:41Z
Нелегалка виступає проти своєї депортації: каже, чоловіку загрожує кухня її батьківщини
Фокус
2025-02-15T15:36:49Z
Метал оживає в руках: майстриня-переселенка з Харківщини робить дивовижні фігури з дроту
Фокус
2025-02-15T15:36:37Z
У Високопільській громаді на Херсонщині встановлять ще 13 модульних будинків
УкраинФорм
2025-02-15T15:18:04Z
Україна отримала 30 мобільних рентген-систем від Південної Кореї
360ua.news
2025-02-15T13:00:51Z
Чи треба вам худнути: відповість дасть ІМТ
24tv
2025-02-15T12:48:21Z
Прості способи зберегти молодість вашого мозку
TSN
2025-02-15T12:48:15Z
Встановили два фактори, які можуть збільшувати термін вагітності
24tv
2025-02-15T12:36:46Z
Готуємо газон до весни: 5 важливих кроків для догляду
24tv
2025-02-15T12:36:43Z
Топ продуктів, що зневоднюють шкіру і призводять до появи зморщок
TSN
2025-02-15T11:06:33Z
Лікарі назвали найкращий чай, який варто пити щодня
24tv
2025-02-15T09:18:32Z
Популярний кисломолочний продукт захищає від раку
24tv
2025-02-15T07:06:09Z
Південна Корея передала українським лікарням 30 мобільних рентген-систем
УкраинФорм
2025-02-15T06:42:33Z
Клієнти "Нафтогазу" можуть отримати знижку: які умови та скільки дозволять заощадити
Знай
2025-02-15T16:21:47Z
30 років стажу не завжди принесуть гідну пенсію: які виплати будуть в українців у 2025 році
Политека
2025-02-15T16:21:12Z
Як самостійно порахувати пенсію за віком у 2025 році
24tv
2025-02-15T16:15:30Z
Реформатори пенсійної системи «заклали бомбу уповільненої дії» в законодавство – експерт
Украина Криминальная
2025-02-15T16:12:30Z
З'явилися нові можливості: які ціни на житло в Австрії та де купити будинок найвигідніше
24tv
2025-02-15T15:24:37Z
Від 100 до 700 гривень: скільки коштує пачка сигарет в ЄС та Україні
24tv
2025-02-15T15:15:38Z
Держстат зафіксував подорожчання оренди квартир: де найвищі ціни
Хвиля
2025-02-15T15:00:28Z
На Львівщині з’являться преміальні помідори з вертикальної ферми
AgroNews
2025-02-15T14:39:06Z
Збільшення податку на нерухомість у 2025 році: що важливо знати власникам квартир і будинків
Telegraf
2025-02-15T14:21:19Z
Топ-5 найдешевших нових автомобілів в Україні на початок 2025 року
ТСН
2025-02-15T15:27:17Z
Якими були найперші джипи
AutoCentre
2025-02-15T13:12:14Z
Визначено найнадійніші вживані автомобілі віком до 3 років
Фокус
2025-02-15T09:21:42Z
Volkswagen готує новий електрокросовер за 30 тисяч євро
AutoCentre
2025-02-15T08:03:09Z
ТОП-5 помилок при виборі акумулятора для легкових автомобілів
AutoSite
2025-02-15T05:47:00Z
Маск планує побудувати тунелі в Дубаї
InternetUA
2025-02-15T05:04:57Z
"Світить" великий штраф: де водіям заборонено гучно закривати двері авто
GlavRed
2025-02-15T04:27:59Z
Volkswagen готує бюджетний електромобіль за €20 тис
Gazeta UA
2025-02-14T20:27:21Z
В Україні з’явився ексклюзивний дистриб’ютор вантажівок JAC
AutoCentre
2025-02-14T19:15:28Z
Зеленський заявив, що угода зі США про використання копалин ще не готова до підписання
УкраинФорм
2025-02-15T16:21:26Z
Росії загрожують нові санкції: "Велика сімка" поставила Путіна перед вибором
Telegraf
2025-02-15T16:21:10Z
Подивимося, – Зеленський відповів на заяву Келлога щодо Європи за столом переговорів
24tv
2025-02-15T16:15:27Z
Європа має усвідомлювати, що обговорюватимуть на переговорах про завершення війни - президент Естонії
УкраинФорм
2025-02-15T16:15:20Z
Зеленський пояснив, чому не дав міністрам підписувати угоду зі США про корисні копалини
24tv
2025-02-15T16:15:07Z
Прем'єр Фінляндії пропонує зібрати терміновий саміт ЄС щодо України
Европейская правда
2025-02-15T16:15:06Z
Не лише F-16, – у Нідерландах розповіли, яку зброю передадуть Україні
24tv
2025-02-15T16:06:57Z
Українці допомогли повалити режим Асада — сенатор Вілсон
ZN UA
2025-02-15T16:04:52Z
Білий дім обмежив доступ журналістів AP до Овального кабінету
360ua.news
2025-02-15T16:03:38Z