Meta планує «великі інвестиції» в людиноподібну робототехніку
Bloomberg повідомив, що Meta робить ставку на роботів-гуманоїдів, оскільки планує «великі інвестиції» в цю сферу. Повідомляється, що компанія формує нову команду у своєму підрозділі Reality Labs, яка працюватиме над футуристичними роботами. Співробітників Meta вже поінформували про цю нову команду, і її очолить колишній генеральний директор Cruise Марк Віттен, який обіймав значні посади в Amazon, Sonos і Microsoft, де він був інженером-засновником у команді Xbox.
Гуманоїдних роботів, як відомо, важко виправити. Анатомія людини дуже складна, і для відтворення таких рухів людського тіла потрібне складне обладнання та дизайн. Існує також той факт, що людиноподібні роботи, які демонструють людські емоції та поведінку, можуть призвести до чогось під назвою «когнітивний антропоморфізм», коли люди приписують їм психічні стани, яких вони не мають. Це може викликати етичні дилеми та нереалістичні очікування. Ось деякі з проблем, з якими Meta зіткнеться у своїй роботі над роботами-гуманоїдами.
Дві компанії вже ведуть переговори з Meta: Unitree Robotics і Figure AI Inc. Остання залучила 500 мільйонів доларів від Microsoft і OpenAI минулого року. Сфера гуманоїдної робототехніки вже переповнена такими конкурентами, як Tesla та її робот Optimus, Boston Dynamics та її робот Atlas, Samsung і навіть Apple.
Meta не дуже відома своїм досвідом в апаратному забезпеченні. Крім лінійки розумних окулярів і гарнітур віртуальної реальності, здається, у нього немає великого досвіду, особливо з огляду на існуючих конкурентів. Однак керівники Meta оптимістично дивляться на шанси компанії, посилаючись на перевагу, яку, на їхню думку, Meta має над іншими, якою є дані та її великий досвід роботи зі ШІ. Технічний директор Meta, Ендрю Босуорт, сказав наступне в записці:
Основні технології, у які ми вже інвестували та створили в Reality Labs і AI, доповнюють розвиток прогресу, необхідного для робототехніки.
Хоча Meta планує створювати частину апаратного забезпечення для своїх роботів-гуманоїдів, вона в кінцевому підсумку прагне стати Google в індустрії робототехніки, пропонуючи платформу, програмне забезпечення, датчики та штучний інтелект іншим виробникам для створення своїх роботів. Джерело: Bloomberg