Удар російського дрона по ЧАЕС: загроза витоку радіації залишається
Удар російського дрона по ЧАЕС: загроза витоку радіації залишається
Після влучання російського дрона в укриття Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) безпосередньої загрози радіаційного витоку немає, однак конструкція укриття пошкоджена, що може призвести до небезпечних наслідків у майбутньому. Про це під час брифінгу заявив головний інженер ЧАЕС Олександр Титарчук, передає "Укрінформ".
За його словами, укриття, яке було зведене після аварії 1986 року, втратило свою функціональність.
"Йому майже 40 років, і воно вже не може повною мірою гарантувати безпеку. Після влучання дрона є ймовірність виходу радіоактивних речовин за певних обставин", – пояснив Титарчук.
Водночас радіаційний фон на станції та в зоні відчуження залишається в межах норми.
Голова ДСНС Андрій Даник підтвердив, що на промисловому майданчику ЧАЕС радіаційний фон не змінився.
"Ми здійснюємо постійний моніторинг, і станом на зараз перевищень не зафіксовано. Також ми поінформували Європейський офіс цивільного захисту про цей інцидент", – додав він.
Рятувальники ДСНС продовжують ліквідацію наслідків удару, зокрема охолоджують металеві конструкції та догашують утеплювач, що ще тліє.
Можливі наслідки та відновлення
За словами голови Державного агентства зони відчуження Григорія Іщенка, ситуація могла бути значно гіршою:
"Якби дрон влучив на 15 метрів убік, могла статися радіаційна аварія зовсім іншого рівня", – зазначив він.
Наразі тривають обстеження пошкоджених конструкцій. Для повного відновлення укриття необхідно розробити новий проєкт, що займе не один місяць.
Як повідомлялося, у зв'язку з атакою РФ Чорнобильської АЕС МАГАТЕ скликає засідання. У МЗС назвали атаку ескалацією ядерного тероризму з боку Росії та закликали ізолювати Росію у сфері ядерної енергетики і виключити її представників із керівної ланки міжнародних організацій.