Наглядову раду Meta закликали піти у відставку, — Washington Post
Глобальна коаліція за технічну справедливість, яка представляє понад 250 громадських організацій з 55 країн світу, опублікувала у четвер відкритого листа до членів Наглядової ради компанії Meta із закликом масово піти у відставку після змін у підходах до модерації у соцмережах, оголошених гендиректором Марком Цукербергом у січні. Про це повідомив Washington Post.
Коаліція критикує наглядову раду за те, що вона публічно не заперечила проти змін, які, на її думку, сприятимуть поширенню дезінформації, зменшать можливості для суспільного дискурсу і посилять напади на права жінок і ЛГБТК+ людей.
Коаліція у листі стверджує, що Meta «останні події ясно показують, що компанія відмовилася від будь-якого нагляду та діє, не зважаючи на наслідки».
«Вибір перед вами суворий: або надати довіру компанії, яка навмисно руйнує гарантії демократії та прав людини, або зайняти позицію на захист тих самих принципів, відстоювати які вас призначили», — йдеться у зверненні до членів Наглядової ради Meta.
Їх закликали піти у ближчі два тижні, що, за оцінкою підписантів, стало б «історичним актом сумління».
У відповідь Наглядова рада заявила, що залишається відданою своїй роботі.
«Нещодавні зміни в політиці Meta щодо контенту підкреслюють одну річ: незалежний нагляд ніколи не був настільки важливим», — заявили п’ять співкерівників Наглядової ради у пресрелізі. Співголовами є професор коледжу права Оклахоми Евелін Асвад, професор права Нотр-Дам Паоло Кароцца, професор Стенфордської школи права Майкл МакКоннелл, мексиканський правозахисник Памела Сан Мартін і колишній прем'єр-міністр Данії Гелле Торнінг-Шмідт.
Вони заявили, що наглядова рада «уважно оцінює зміни політики Meta» і планує висунути «точні рекомендації щодо політики, на які Meta має відреагувати». Також Рада заявила, що її робота «говорить сама за себе», і що Meta втілила понад 70% її рекомендацій протягом багатьох років.
Глобальна коаліція за технічну справедливість об’єднує захисників прав людини та цифрових прав, організацій з перевірки фактів та інших груп громадянського суспільства з усього світу. Зокрема до її складу входять міжнародні некомерційні організації Human Rights Watch і Global Witness. Очолює коаліцію некомерційна організація Digital Action.
- Читайте також: «Небезпечні часи». Що чекає Meta і всіх нас після оголошених змін
Нагадаємо, на початку січня Марк Цукерберг заявив, що Meta припинить свою програму фактчекінгу за участі організацій — довірених партнерів і замінить її системою, керованою спільнотою користувачів, схожою на «Нотатки спільноти» в соцмережі X. Зміни запроваджуватимуть у фейсбуці, інстаграмі й тредсі.
Компанія Meta заявила, що припиняє свої програми різноманітності, рівності та інклюзії (DEI), включаючи програми найму, навчання та відбору постачальників для компанії.
Фото: застосунки соцмереж Meta / Pexels
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.