15 лютого - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
Сьогодні, 15 лютого, в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав, а також відзначають День кіберспорту, у Європі - День операційної медичної сестри, а у всьому світі - День бегемота. Віряни цього дня вшановують пам'ять апостола від 70 Онисима. До Нового року залишилося 320 днів.
Яке сьогодні церковне свято
15 лютого в церковному календарі – день пам’яті апостола від 70 Онисима. Він був рабом благочестивого мужа Филимона у місті Коласи. Якось Онисим не послухався господаря, злякався його осуду і втік до Рима, де зустрівся із апостолом Павлом. Після проповіді Онисим увірував в Ісуса Христа і охрестився. Згодом Павло написав до Филимона послання, в якому просив пробачити раба. Онисим багато подорожував з апостолом, проповідував християнство.
Що не можна робити 15 лютого
- Якщо йдете у гості, заборонено приходити без подарунків.
- Небажано виносити з дому меблі.
- Не рекомендується переїжджати на нове місце.
Народні прикмети і традиції на 15 лютого
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: яка погода, таким буде вересень, багато води на дорогах і сніг вже майже розтанув — до хорошого сінокосу, на небі багато зірок — буде приплід здорових і сильних ягнят, вітер дме зі східної сторони — влітку буде багато піщаних бур, захід червоного кольору прогнозує хуртовину, а повний та яскравий Місяць — до холодної погоди.
Наші предки вранці завжди йшли на церковну службу, а після неї роздавали милостиню біднякам. Удома обов'язково читали молитви, які захищали від лихослів'я та пліток.
Фото: pixabay
Як назвати дитину, народжену 15 лютого
Сьогодні іменини святкують Онисим, Опанас, Арсен та Єфросинія. Талісманом людини, народженої 15 лютого, є авантюрин. Здавна цей мінерал називали талісманом захисту хорошого настрою. Авантюрин носили люди, які вірили в удачу і були готові трохи ризикнути.
Історичні події 15 лютого
399 до н. е. — Сократа засудили до смертної кари.
1574 — у Львові Іван Федоров видав найдавнішу збережену друковану книгу на сучасних українських землях — «Апостол».
1864 — заснована пивоварна компанія Heineken.
1907 — відчинила двері Вінницька публічна бібліотека ім. Гоголя, зараз — Вінницька ОУНБ імені К. А. Тімірязєва.
1919 — Українська Національна Рада ЗУНР ухвалила закон про вживання української мови у державних установах.
1920 — в Золотоноші під час Першого Зимового походу відбувся бій Кінного полку Чорних Запорожців Армії УНР з більшовиками.
1931 — вийшов перший фільм про Дракулу.
1939 — в обласному ефірі новоствореної Запорізької області вперше прозвучали позивні «Радіо Запоріжжя».
1949 — доповідна воєнного прокурора військ МВС Українського округу Г. Кошарського 1-му секретарю ЦК КП(б)У М. Хрущову про «грубе порушення законності» т. зв. спецгруп МДБ з наведенням конкретних прикладів побиття, зґвалтувань, грабунків селян.
1969 — Роберт Едвардс із Фізіологічної лабораторії Кембриджського університету вперше здійснив штучне запліднення людської яйцеклітини.
1989 — завершено виведення «обмеженого контингенту радянських військ» з території Афганістану (розпочато 15 травня 1988).
1989 — у Києві утворили «Ініціативний комітет відновлення Української Автокефальної Православної Церкви в Україні».
2003 — початок протестів проти вторгнення коаліційних сил до Іраку.