MY.UAНовини
Без лікарів, але надія є: як Україні вирішити питання нестачі медиків
Без лікарів, але надія є: як Україні вирішити питання нестачі медиків

Без лікарів, але надія є: як Україні вирішити питання нестачі медиків

Від початку повномасштабного вторгнення медичні працівники поступово почали змінювати країну – мігрувати за кордон. Чи є у держави рішення, як поповнити нестачу медперсоналу в лікарнях та поліклініках та як змінюється ціна здоров’я в Україні, дослідив Фокус.

Дефіцит медперсоналу в закладах, велика кількість лікарів пенсійного віку та брак вступників до українських медуніверситетів — це лише деякі гострі проблеми у галузі української медицини під час війни. Щодо абітурієнтів, то попри те, що збільшується кількість місць на державне замовлення, за інформацією міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка, 2024 року їх не заповнили на 100%. Чи є рішення питання кадрового забезпечення медичних закладів, разом з експертами з’ясовував Фокус.

Гостре питання: чому виник брак вступників до медичних вишів

Згідно зі статистикою вступу 2024 року, у ньому взяли участь 189 463 українських абітурієнти, що на 33% менше, ніж 2023-го (тоді було 282 374 людини). Причому спеціальність "Медицина" не увійшла до десятки найпопулярніших серед вступників і посіла лише 13-те місце із 13 953 заявами, про що свідчить дослідження порталу Education.ua. 2024 року найбільше вступників виявили бажання навчатися на спеціальності "Психологія", що вперше очолила рейтинг за кількістю заяв абітурієнтів (47 672). Популярними для вступу стали також "Менеджмент", який опинився на другому місці (46 402 заяви) і "Філологія" (43 198 заяв).

У вступі 2024 року, у ньому взяли участь 189 463 українських абітурієнти, що на 33% менше, ніж 2023-го (тоді було 282 374 людини). Причому спеціальність "Медицина" не увійшла до десятки найпопулярніших серед вступників і посіла лише 13-те місце із 13 953 заявами

Менша кількість заявників на медичні спеціальності пояснюється декількома чинниками. По-перше, багато потенційних абітурієнтів вже мешкають за кордоном та вступають на навчання там. По-друге, вступити на бюджет до медвишів традиційно доволі важко через високий конкурсний бал. До того ж, якщо йдеться про контракт, його вартість чимала — 55-80 тис грн за рік навчання. Є й ще одна причина деякого охолодження уваги молоді до медичних університетів — медики є військовозобов’язаними та можуть бути мобілізовані до лав ЗСУ.

Спеціальність Медицина не входить до списку найпопулярніших серед вступників
Фото: Київстар

Брак вступників до медичних вишів навіть підштовхнув МОЗ до експериментального проєкту, що реалізовуватимуть на базі Львівського медичного університету. Завдяки нововведенню, студенти зможуть поєднувати клінічну базу з практичною, зазначив Віктор Ляшко.

"Виписали постанову уряду, яка дозволяє нам поєднати клінічну базу з практичною. Об'єднати підходи до формування цих кафедр, щоб студенти з першого курсу мали доступ до пацієнта. Спочатку догляд, потім молодший медичний працівник, сестринський, і щоб він весь час був у процесі та розвивався. Цим самим ми будемо мотивувати випускників шкіл приходити до медичних вишів. У такий спосіб поповнювати лави наших медичних працівників", — додав він.

Брак кадрів у медичній галузі спричиняє саме мала кількість молоді, яка вступає до медичних вишів зараз, і така проблема буде загострюватися

Тим часом, як розповіла Фокусу директорка консалтингової компанії TalentMatch, HR-експертка Наталія Слинько, брак кадрів у медичній галузі спричиняє саме мала кількість молоді, яка вступає до медичних вишів зараз, і така проблема буде загострюватися.

"Складність медичної тематики полягає в тому, що, аби стати медиком, треба навчатися і отримати не просто диплом, але й пройти ординатуру. І це дуже довготривалий шлях. Тому достатньо швидко ми не перенавчимо фахівців. Якщо з інших професій можна за пару тижнів чи місяців людину "поставити у стрій", припустимо, до станку, за касу супермаркету, то в медичній сфері такого не буде. Там існують інші вимоги, система підготовки. Тому те, що ми зараз втратили, це втрати на довготривалий період, довгі роки. Ми їх швидко не відновимо. Популярність цих професій трошки нижча, зокрема через мобілізацію та військовий облік. Попит на ці професії, з огляду на кількість абітурієнтів, впав. І це велика проблема для України, адже це невідновлювальний ресурс. Таких фахівців дуже довго навчати", — каже Наталія Слинько.

Медична галузь в Україні відчуватиме дефіцит трудових ресурсів ще довгий час, навіть після закінчення війни
Фото: pexels.com

Хто формує лікарські кадри під час війни: експерти про тенденції у медичній галузі

За інформацією керівників державних установ медицини, дефіцит працівників зараз скорочують за рахунок інтернів, які прибувають з інших міст. Так, наприклад, у медичних закладах Миколаївської області не вистачає майже 1200 лікарів, про що повідомила очільниця управління охорони здоров'я Миколаївської обласної військової адміністрації Ірина Ткаченко.

"Станом на сьогодні дефіцит лікарів становить майже 1200 осіб, що складає 32%. Крім того, понад 850 лікарів (31%) — старші за 60 років", — сказала Ірина Ткаченко.

За її словами, Управлінням охорони здоров'я було подано замовлення на 300 інтернів до області, приїхали 58 спеціалістів, які навчаються на бюджетній формі, та 28 студентів-контрактників.

Те, що на тлі дефіциту кваліфікованих кадрів в Україні найважче знаходити фахівців у галузі медицини та фармацевтики, підтверджують і дані порталу із пошуку роботи Work.ua.

Кваліфікованих кадрів — подвійна нестача. На жаль, такою є тенденція вже впродовж кількох останніх років, але під час повномасштабної війни вона загострилась

За словами PR-менеджерки порталу Вікторії Білякової, кваліфікованих кадрів — подвійна нестача. На жаль, такою є тенденція вже впродовж кількох останніх років, але під час повномасштабної війни вона загострилась.

Найбільше ринку бракує людей із профільною освітою та фаховими навичками. Через це роботодавцям доводиться переглядати підхід і вимоги до найму. Наприклад, приймати на роботу людину нижчої кваліфікації та інвестувати в навчання, а також систематично підвищувати оклади. Ще один спосіб кадрового поповнення — наймати фахівців, які вже вийшли на пенсію, але мають змогу та бажання знову долучитись до роботи за своєю спеціальністю.

Із експерткою з кадрів погоджується генеральна директорка "Клініки Медіком" Маргарита Мальована, яка каже про те, що зарплати мають значення для залучення фахівців.

Важливо Лікарі втратять бронь та підуть до ЗСУ: які спеціалісти потрібні війську

"Я зараз бачу по середньому медичному персоналу й адміністративних посадах велику залежність людей від зарплати. Насправді зарплата завжди була вагомою складовою мотивації, проте якщо на рішення лікарів продовжувати працювати у клініці, а це кадри з більш високою кваліфікацією — впливає багато чинників, то медичні сестри, молодший медичний персонал орієнтуються на зарплату. У Києві їх не вистачає, тому багато хто їздить із передмістя, витрачаючи не тільки час, а гроші на дорогу, і тому буквально складають копієчку до копієчки. Якщо я, як керівниця, бачу, що ми відкриваємо вакансії і довго не можемо їх закрити, то єдиний правильний шлях — швидко піднімати заробітні плати, а не збирати керівників і розказувати їм, що ми чекаємо кінця війни. Реальність така, що на цьому етапі вплив грошей є більшим, ніж раніше, коли люди трималися роботи, бо звикли до неї, мають гарні відносини з колегами і все влаштовує", — каже Маргарита Мальована.

Дефіцит медперсоналу в закладах, велика кількість лікарів пенсійного віку та брак вступників до українських медуніверситетів — це лише деякі гострі проблеми у галузі української медицини під час війни
Фото: Northeast Philadelphia Medical

Попри це, експертка не вважає, що кількість фахівців зменшується, як це було три роки тому — на початку повномасштабного вторгнення.

"Активне пересування в межах країни та за її межі тривало два роки. Раніше ми радо приймали лікарів з Харківської, Запорізької, Дніпровської областей. Зараз переміщаються лише люди із зон активних бойових дій. Але це не великі міста і не критична маса людей, яка може вплинути на ринок праці. Із Запоріжжя, Кривого Рогу, Сум, великих міст, які знаходяться ближче до лінії фронту, переміщення я не спостерігаю", — каже експертка.

Які вакансії пропонуються наразі лікарям в Україні у приватному секторі*

  • сімейний лікар, загальної практики — 25 000-57 000 грн.;
  • лікар-кардіолог — 20 000 грн.;
  • лікар УЗД — 40 000-50 000 грн.;
  • лікар-офтальмолог — 30 000-40 000 грн.;
  • лікар-нефролог — 20 000-22 000 грн.;
  • лікар-отоларінголог — 30 000-60 000 грн.;
  • лікар-онколог — 35 000 грн.;
  • лікар-косметолог — 60 000 грн.;
  • лікар стоматолог-терапевт — 50 000 грн;
  • асистент лікаря-стоматолога, медична сестра — 22 500-25 000 грн.

*дані порталу Work.ua

Щодо українських фахівців, які виїхали за кордон, то, як каже Маргарита Мальована, всі, хто хотіли, вже повернулися, тож на великий приплив кадрів з-за кордону керівники не очікують навіть після зупинки бойових дій.

"Коли закінчиться повномасштабна війна, якийсь невеликий відсоток людей все ж повернеться, але не варто особливо на це розраховувати. Три роки, якщо говорити про цю ситуацію з точки зору сьогодення, це великий проміжок часу, за який люди встигли знайти себе. Якщо хтось ще не знайшов, то йде шляхом пошуку не в Україні. Тому ринок праці формують ті, хто зараз перебувають на місцях, і для того, щоб чекати, що з’являться нові люди, передумов я поки не бачу", — каже експертка.

Із керівницею клініки погоджується фахівчиня з кадрів Наталія Слинько.

Спеціалісти повертаються із різних причин, і робота не є найважливішим мотиватором

"Спеціалісти повертаються із різних причин, і робота не є найважливішим мотиватором. Зазвичай нашим лікарям важко підтвердити свої дипломи за кордоном. Проте впродовж цих років багато хто з них і мову вивчив, і екзамени здав", — додає Наталія Слинько.

На вартість послуг у медичних закладах впливають такі чинники, як інфляція, вартість імпортного обладнання, індекс, на який зростають зарплати
Фото: pexels.com

Ціни зростають: що з вартістю лікування в Україні

Як вже повідомляв Фокус, на тлі прискорення інфляції зросли і споживчі ціни в Україні. У медичній галузі прослідковується та ж сама тенденція. За час повномасштабного вторгнення приватні клініки кілька разів планово підвищували вартість послуг, проте катастрофічного стрибка не було, особливо у порівнянні з ціновим позиціонуванням до повномасштабної війни чи пандемії коронавірусу. Фахівці зазначають, що нині ціни на послуги в комерційних закладах стали навіть більш доступними. Проте не лише тому, що заклади намагаються вирівнювати їх за рахунок прибутку.

"Ціни дійсно зростають, і це ні для кого не новина. Але, якщо раніше ми були орієнтовані на більш дорогий сегмент — це пацієнти з доходом вище середнього, то сьогодні орієнтуємося на середній клас. Можливо, це зумовлено тим, що людей, які мають гроші в Україні, стає менше й менше", — додає керівниця клініки Маргарита Мальована.

В подальшому на вартість послуг у медичних закладах впливатимуть такі чинники, як інфляція, вартість імпортного обладнання, індекс, на який зростають зарплати. Так чи інакше, ніхто в країні не орієнтується на те, що в 2025 році лікуватись можна буде дешевше, ніж минулого року.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Гектар на вагу золота. Стало відомо, де в Україні найдорожча земля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T06:46:22Z
Нафта дорожчає в очікуванні заяви Трампа щодо Росії
УкраинФорм
2025-07-14T06:37:34Z
Ціни стрімко зросли. Як змінилася вартість гектара за час роботи ринку землі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T06:34:47Z
Уряд хоче зменшити бюджет програми розмінування земель на 2 млрд грн
AgroPortal
2025-07-14T06:31:57Z
Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на понеділок
Gazeta UA
2025-07-14T06:31:09Z
"Якась дурня твориться". Українець поскаржився на неможливість купити квитки, Укрзалізниця відповіла
Telegraf
2025-07-14T06:19:23Z
Як працюють шахрайські схеми з банківськими картками у 2025 році: вбівери, воркери, дроповоди та інші
Украина Криминальная
2025-07-14T06:10:09Z
Українські аграрії зібрали понад 2,5 млн зернових та зернобобових нового врожаю
Agravery
2025-07-14T06:07:29Z
Подорожчання продуктів у Сумах: супермаркети різко підняли ціни
Политека
2025-07-14T06:01:56Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Названо спосіб зупинити спалахи захворювань у зародку: смертність знижено на 60%
Фокус
2025-07-14T06:19:45Z
П'ять продуктів і напоїв, які провокують появу набряків
Gazeta UA
2025-07-14T05:22:04Z
Чи справді перебування на сонці покращує настрій
24tv
2025-07-14T04:06:26Z
Як легко позбутися пилу на кімнатних рослинах: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-13T21:01:45Z
Знизить рівень цукру в крові та налагодить роботу кишківника: лікарі назвали найкорисніший вид хліба
Знай
2025-07-13T19:52:25Z
Купуєте половинку кавуна? Лікарка радить двічі подумати
360ua.news
2025-07-13T19:10:52Z
Назвали різновид горіхів, які уповільнюють старіння
Gazeta UA
2025-07-13T19:01:55Z
У лікарнях побільшало пацієнтів внаслідок масового отруєння біля водоспаду Шипіт
Gazeta UA
2025-07-13T17:12:50Z
Комісія з відбору директора БЕБ поверне документи Кабміну. Там заявили про неможливість перегляду рішення
ZN UA
2025-07-14T06:52:49Z
Або Зеленський завершить війну, або війна завершить Зеленського. Третього не дано
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T06:52:46Z
Байден підтвердив використання авторучки для помилувань, але приймав рішення особисто
Комсомольская правда
2025-07-14T06:49:45Z
Воєнний злочин рашистів у в селі Ягідному: російському офіцеру, оголосили вирок
Украина Криминальная
2025-07-14T06:49:44Z
Сребрениця як пролог до Бучі: урок, який Європа не засвоїла
GlavRed
2025-07-14T06:49:43Z
Новий удар по доходах РФ: ЄС знижує цінову межу на нафту
Gazeta UA
2025-07-14T06:49:39Z
Президент Німеччини дорікнув коаліції через провал із суддями Конституційного суду
Европейская правда
2025-07-14T06:40:40Z
США відправлять Україні Patriot за гроші Європи – Трамп
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T06:40:23Z
Преодолеть зависимость от США: способна ли Европа самостоятельно позаботиться о своей безопасности
Европейская правда
2025-07-14T06:35:44Z
Росіяни активізували штурми в острівній зоні Херсонщини
Хвиля
2025-07-14T06:52:31Z
На Харківщині за добу внаслідок російських ударів постраждали троє людей
УкраинФорм
2025-07-14T06:25:11Z
Загадкове місце на краю України. Чим унікальний хутір Перкалаба
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T06:24:59Z
Кодони не 1991-й, а 2022: мольфар розповів про те, які українські землі залишаться в окупації ще роками
Знай
2025-07-14T06:22:13Z
Ще 1130 ліквідованих окупантів та чимало техніки: втрати ворога на 14 липня
24tv
2025-07-14T06:16:21Z
Ворог атакував Дніпропетровщину: багато руйнувань, є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T05:59:41Z
Ворог намагався покращити тактичне положення поблизу Вовчанська та Зеленого - військові
УкраинФорм
2025-07-14T05:43:52Z
Україною пронеслись торнадо. Де їх бачили та чи є руйнування
Telegraf
2025-07-14T05:43:03Z
Не базікай: чому "інсайдерська інформація" про обстріли працює на користь ворога
Фокус
2025-07-14T05:31:49Z
Білоруський вертоліт збив російський ударний дрон, який летів в Україну, – джерела
24tv
2025-07-14T06:49:22Z
Три – чотири роки, – полковник запасу спрогнозував сценарій звільнення української території
24tv
2025-07-14T06:36:09Z
Робота для пенсіонерів у Хмельницькому: хто може мати зарплату розміром 30 тисяч гривень
Политека
2025-07-14T06:31:53Z
Похована на його власному полі для гольфа: як виглядає могила першої дружини Трампа
Telegraf
2025-07-14T06:13:29Z
10 років ув’язнення за колабораціонізм отримала ексвикладачка інформатики та авторка підручників
Украина Криминальная
2025-07-14T06:10:15Z
Пам’яті пластуна, стрільця Василя Капустинського
УкраинФорм
2025-07-14T06:01:50Z
Дослідницький інститут ООН створив аватара біженця зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-07-14T06:01:23Z
Боронив Україну на Покровському напрямку. Згадаймо Руслана Шевченка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T06:00:20Z
Операція «Павутина»: ISW повідомляє, що Росія почала активне будівництво на авіабазах
TSN
2025-07-14T05:52:54Z
"Багато пар розходяться": Вадим Яценко заговорив про розлучення
GlavRed
2025-07-14T06:25:08Z
Бокс-офіс США. «Супермен» злетів на вершину
Кино-Театр
2025-07-14T06:04:14Z
Вкрали практично все, – українського співака пограбували в Італії
24tv
2025-07-14T06:04:02Z
У Японії відбулася перша презентація «Пласту»
УкраинФорм
2025-07-14T06:01:35Z
DISCOMAN – "Королева" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-14T00:01:04Z
Страшний кінець: судмедексперт повідомив деталі смерті зірки серіалу "Усі жінки - відьми"
GlavRed
2025-07-13T23:25:18Z
Зняла перуку: 58-річна Ніколь Кідман показала себе у всій красі
GlavRed
2025-07-13T22:25:14Z
Відомий співак розповів, чим займається в ЗСУ після "жорсткої" мобілізації
Фокус
2025-07-13T20:16:37Z
5 цікавих нових мультфільмів, які варто подивитися разом з дітьми
24tv
2025-07-13T20:15:14Z
У Києві затримали двох чоловіків, які з погрозами «вибивали» зарплату знайомій
Украина Криминальная
2025-07-14T06:52:25Z
У двох районах Київщини сталися пожежі внаслідок атаки російських БПЛА
УкраинФорм
2025-07-14T06:46:51Z
На Харківщині через воєнні злочини росіян загинула людина, ще семеро постраждали, серед яких четверо поліцейських
Мій Харків
2025-07-14T06:46:09Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 14 липня
Мій Харків
2025-07-14T06:43:42Z
На Кіровоградщині через падіння уламків російського дрона горіло поле з пшеницею
УкраинФорм
2025-07-14T06:42:31Z
Засудженого за збут наркотиків київського бізнесмена побачили на волі
24tv
2025-07-14T06:40:19Z
Суд обрав запобіжні заходи підозрюваним у вибухах на підприємстві під Житомиром
УкраинФорм
2025-07-14T06:37:27Z
У Німеччині з овочевої крамниці вилучили наркотики на €20 мільйонів
УкраинФорм
2025-07-14T06:36:46Z
На Херсонщині за добу внаслідок російських ударів одна людина загинула і шестеро поранені
УкраинФорм
2025-07-14T06:34:59Z
6 речей у домі, які ніколи не слід чистити харчовою содою
24tv
2025-07-14T06:31:10Z
Гороскоп на завтра 15 липня: Терезам - радість, Скорпіонам - непорозуміння
GlavRed
2025-07-14T06:25:34Z
Сніданок-вибух: "Хмарні яйця" з авокадо вражають легкістю та смаком
Gazeta UA
2025-07-14T06:22:28Z
Ідеальна страва для перекусу: як приготувати "тако" з яєць, із сиром та овочами
Telegraf
2025-07-14T06:16:39Z
3 знаки зодіаку, яким не варто боятися робити перший крок
24tv
2025-07-14T06:06:48Z
Як обрізати гортензії влітку: знають не всі садівники
24tv
2025-07-14T06:00:28Z
Сухий та вологий котячий корм: який краще обрати для вашого улюбленця
Знай
2025-07-14T05:52:33Z
Відпочинок біля моря: у скільки обійдеться українцям оренда квартири
24tv
2025-07-14T05:46:27Z
Названо ідеальне місце для Wi-Fi роутера: прості правила
InternetUA
2025-07-14T05:43:55Z
Зонд NASA зробив найближчі фотографії Сонця під час рекордного польоту
Фокус
2025-07-14T06:52:10Z
TikTok програв спробу відхилити позов щодо експлуатації дітей
InternetUA
2025-07-14T06:46:28Z
ФБР відзвітувало про проведення масштабної чистки сайтів з піратськими іграми
InternetUA
2025-07-14T06:40:44Z
9500 років пліч-о-пліч із людиною: вчені вважають, що знайшли найдавнішу породу собак у світі
Фокус
2025-07-14T06:40:42Z
У Британії знайшли черевики 46-го розміру з I століття
1News
2025-07-14T06:37:36Z
Інді-гра про виживання у зомбі-апокаліпсисі "вистрілила" в Steam: в чому причина успіху
Фокус
2025-07-14T06:31:21Z
Як перенести контакти з Android на iPhone: покрокова інструкція для всіх
InternetUA
2025-07-14T06:25:23Z
Штучний інтелект змінив знайомства в інтернеті
InternetUA
2025-07-14T06:16:07Z
Google виплатить компенсації власникам Pixel 6a через проблеми з батареєю
InternetUA
2025-07-14T06:10:55Z
Новий електрокар Mercedes отримав передню частину у ретро-стилі
AutoCentre
2025-07-14T06:10:11Z
Назвали найпопулярніші кольори нових авто у 2025 році
Gazeta UA
2025-07-14T06:10:10Z
Водіям назвали найкращий час для покупки уживаних авто: коли вартість впаде
Хвиля
2025-07-14T02:07:24Z
Подача страхової вимоги на $100 тис. буде успішнішою, якщо ви дійсно перебуваєте за кермом свого Porsche
Топ Жир
2025-07-14T01:19:43Z
Бюджетний електромобіль, який непомітно обігнав усіх іноземних конкурентів у Китаї
Топ Жир
2025-07-13T21:48:20Z
Багато власників Mazda не помічали цієї дрібної помилки, поки один із них не подав позов
Топ Жир
2025-07-13T20:18:03Z
Найважливіший кросовер Nissan отримає кардинальний редизайн, який може визначити його майбутнє
Топ Жир
2025-07-13T18:33:53Z
Безпека в дорозі, як правильно підготувати авто до поїздки
360ua.news
2025-07-13T18:27:58Z
Представлений Geely Galaxy A7 — гібридний седан із запасом ходу понад 2100 км та ціною від $14,5 тис
ITC
2025-07-13T16:58:10Z
Палмер: Усі говорили про Челсі купу лайна впродовж усього сезону, але ми рухаємось у правильному напрямку
Football.ua
2025-07-14T06:40:50Z
Олександр Усик завершив основний етап підготовки до бою з володарем пояса IBF Даніелем Дюбуа
Известия Киев
2025-07-14T06:37:44Z
Актив-парк Ікспарк: Острів спорту, драйву та незабутніх вражень
FaceNews
2025-07-14T06:34:51Z
Торіно зробив офіційну пропозицію Шахтарю
Football.ua
2025-07-14T06:34:43Z
Індивідуальні нагороди КЧС-2025: хто став найкращими?
Football.ua
2025-07-14T06:25:53Z
Палмер — найкращий гравець КЧС-2025
Football.ua
2025-07-14T06:19:03Z
Рейтинг WTA: Світоліна і Костюк погіршили свої позиції після Вімблдона
УкраинФорм
2025-07-14T06:19:02Z
Такого з Усиком ще не робили: ексчемпіон дав сенсаційний прогноз на бій українця з Дюбуа
24tv
2025-07-14T06:04:47Z
Мареска: Челсі виграв гру проти ПСЖ в перші 10 хвилин
Football.ua
2025-07-14T05:55:44Z